توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مشاهده ابلاغیه با کد ملی

  1 بازدید

  مشاهده ابلاغیه با کد ملی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  برای ورود به سامانه عدل ایران کلیک کنید .

  گزینه " مختومه شده " و یا " مختومه نشده " برای آن است که اطلاع رسانی های مربوط به پرونده های خاتمه یافته و غیر آن تفکیک شود . علاوه بر این ، متقاضی پیگیری ، در صورتی که پرونده های متعددی داشته باشد ، می تواند از طریق انتخاب تاریخ مد نظر ، دسترسی آسان تری به پرونده مورد نظر پیدا کند . 

  در آخرین مرحله ، بر روی گزینه " بازیابی اطلاعات " کلیک کرده تا لیست پرونده های قضایی نمایش داده شوند که با کلیک کردن بر روی هر یک از آنها ، تمامی اطلاعات مربوط به پرونده اعم از " خلاصه پرونده " ، " روند کار پرونده " قابل ملاحظه و پیگیری خواهند بود .

  لازم به ذکر است که با درج " شماره ملی " ، فقط پرونده هایی نمایش داده می شود که شماره ملی شخص متقاضی در آن پرونده به ثبت رسیده باشد .

  همچنین ، می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به " شماره پرونده " ، مراحل قضایی مربوط به همان پرونده را پیگیری کنید . پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر در این خصوص ، مقاله پیگیری پرونده قضایی با استفاده از شماره پرونده را نیز مطالعه نمایید .

                                    

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با کدملی و شماره پرونده 16رقمی (سامانه ثنا)

  پیگیری پرونده قضایی با کدملی و شماره پرونده 16رقمی (سامانه ثنا)

  با الکترونیکی شدن فرآیند پیگیری پرونده های قضایی در سامانه خدمات الکترونیک قضایی و سامانه ثنا می توان به راحتی و بدون اتلاف زمان به کلیه پرونده های قضایی خود دسترسی پیدا کنیم.

  شما می توانید با ثبت نام در سامانه ثنا و دسترسی به پرونده هایی که دارید بسیاری از امورات قضایی را از خانه و حتی با استفاده از تلفن همراه خود انجام داده و پیگیری کنید.

  به همین دلیل ، در ادامه این مقاله قصد داریم به دو روش اصلی که با استفاده از آن ها می توان پرونده های قضایی را پیگیری کرد بپردازیم : پیگیری پرونده قضایی با کد ملی و شماره پرونده

  اکنون نوبت بررسی پرونده های قضایی می باشد:

  پیگیری پرونده قضایی در سامانه ثنا

  برای اینکه بتوانید پرونده های قضایی خود را به صورت الکترونیک پیگیری کنید ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید.

  برای یادگیری کامل این سامانه می توانید از راهنمای جامع ثبت نام در سامانه ثنا و مشاهده ابلاغیهاستفاده بفرمائید.

  پس از اتمام ثبت نام در سامانه ثنا باید به دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده و یک رمز شخصی محرمانه برای ورود به این سامانه و پیگیری پرونده های قضایی خود در یافت کنید.

  روش های مختلف پیگیری پرونده قضایی

  شما می توانید با استفاده از کدملی خود و یا شماره پرونده موردنظرتان به سامانه عدل ایران قوه قضاییه مراجعه کرده و پرونده های قضایی خود را مشاهده کنید.

  معمولا وقتی که پرونده قضایی جدید در دادگستری برای شما ایجاد می گردد، می توانید از طریق سامانه ثنا و پیامک هایی که به تلفن همراه شما ارسال می گردد از روند پرونده هایتان مطلع گردید.

  در سامانه عدل ایران دو روش رایج برای پیگیری پرونده های قضایی وجود دارد که باهم بررسی می کنیم:

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  همانطور که اشاره شد پس از دریافت رمز شخصی سامانه ثنا اکنون نوبت به ورود به سامانه اطلاع رسانی اشخاص برای پیگیری پرونده ها می باشد.

  ابتدا به سایت خدمات الکترونیک قضایی(عدل ایران) مراجعه کرده و در قسمت سمت راست اولین گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص” را انتخاب می کنیم :

  پس از انتخاب وارد مرحله بعدی می شویم که باید کدملی خود و رمز شخصی که موقع ثبت نام سامانه ثنا دریافت کردید را وارد کنید :

  در این مرحله یک ” رمز موقت ” به شماره موبایل شما پیامک خواهد شد که اعتبار آن 24 ساعت می باشد.سپس آن را در کادر زیر وارد کنید:

  پس از ورود اطلاعات،حساب کاربری شما همانند تصویر زیر قابل مشاهده خواهد بود که در آن اطلاعات مربوط به پرونده های قضایی ثبت شده است:

  ورود اطلاعات پرونده

  در اینجا پرونده ها به دو گزینه مختومه شده ها و مختومه نشده ها تقسیم می گردند.

  در این کادر گزینه هایی وجود دارد که برای پیگیری پرونده های خود می توانید استفاده کنید.این گزینه ها بر اساس پرونده های مختومه شده و مختومه نشده قابل بازیابی است.

  مثلا اگر پرونده های مختلف قضایی دارید توسط گزینه از تاریخ … تا تاریخ … می توانید بازه های زمانی مورد نظر خود را برای دسترسی آسان تر انتخاب کنید.

  همچنین می توانید مشاهده پرونده های خود را بر اساس سه گزینه شماره پرونده،تاریخ صدور و شعبه به صورت صعودی یا نزولی مرتب سازی کنید.

  در مرحله آخر، بر روی گزینه ” بازیابی اطلاعات ” کلیک کرده تا لیست پرونده های قضایی برای شما نمایش داده شود.اکنون پرونده مورد نظر خود را انتخاب کنید.

  با کلیک بر روی پرونده مورد نظر خود یک صفحه جدید باز می شود که حاوی اطلاعات پرونده مانند خلاصه پرونده،روند کار پرونده ،ردیف های فرعی و آخرین موضوعات می باشد.

  در بالا نیز سه گزینه شماره پرونده ،ردیف فرعی و رمز پرونده وجود دارد.که اطلاعات مربوط به پرونده مورد نظر شما را نمایش می دهند.

  ردیف فرعی

  در رسیدگی به یک پرونده قضایی، امکان دارد که پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود،بنابراین یک ردیف فرعی به آن تخصیص داده می‌شود که مشخص می کند که این پرونده مربوط به کدام شعبه است.

  شروع پرونده با ردیف فرعی ۱ و در صورت ارسال به شعبه دیگر، ردیف فرعی ۲ و به همین ترتیب ردیف‌های بعدی به آن اختصاص داده می شود.

  اکنون وارد روش دوم پیگیری پرونده های قضایی می شویم :

  پیگیری پرونده قضایی با شماره پرونده 16 رقمی

  مجدد به سایت خدمات الکترونیک قضایی(عدل ایران) مراجعه کرده و در قسمت سمت راست گزینه “اطلاع رسانی با رمز پرونده ” را انتخاب می کنیم :

  سپس همانند قبل کد ملی خود و رمز شخصی که موقع ثبت نام سامانه ثنا دریافت کردید را وارد کنید :

  و پس آن نیز رمز موقتی که برای تلفن همراه شما پیامک می شود را در قسمت “رمز موقت” وارد کنید.سپس با تصویر زیر رو به رو می شوید:

  هر پرونده ای که برای شما در دادگستری تشکیل می گردد دارای یک “شماره پرونده” و “رمز پرونده” منحصر به خود است که باید در این قسمت وارد کنید.

  برای بدست آوردن ردیف فرعی نیز پس از ورود شماره و رمز پرونده گزینه “ردیف های فرعی” را از قسمت پایین انتخاب کنید.

  بنابراین اگر کدملی شما در پرونده ای ثبت نشده باشد می توانید با استفاده از کد 16 رقمی شماره پرونده در سامانه عدل ایران به پیگیری و مشاهده جزئیات آن بپردازید.

  رمز پرونده

  در هر پرونده قضایی، شماره پرونده و رمز ۵ رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز سامانه ثنا متفاوت است. 

  درصورتی که رمز پرونده برای شما ارسال نشد می توانید عدد صفر را به شماره ۵۰۰۰۴۹ پیامک نمایید.اگر شماره تلفن همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد رمز پرونده برایتان ارسال می گردد.

  پیگیری پرونده قضایی با پیامک 

  با راه اندازی سامانه پیام کوتاه خدمات الکترونیک قضایی،می توانید خدماتی از جمله دریافت خلاص پرونده،دریافت رمز پرونده،دریافت شعبه رسیدگی کننده و آدرس را دریافت کنید.

  شما می توانید برای دریافت هر یک از خدمات،عدد مربوط را به شماره پیامک نمایید:

  برای دریافت راهنمای خلاصه پرونده، ارسال عدد یک به 50009699
  برای دریافت راهنمای رمز پرونده، ارسال عدد دو به 50009699
  برای دریافت راهنمای شعبه رسیدگی کننده و آدرس، ارسال عدد سه به 50009699

  و پس از ارسال کد پیامکی برای شما ارسال می گردد که باید سایر اطلاعات تکمیلی را وارد کنید.

  سوالات متداول

  در صورتی که از این نوشته خوشتان آمده است، در پایین می توانید آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذارید. همچنین کارشناسان ما آماده پاسخگویی به نظرات شما هستند.

  منبع مطلب : dadmehromid.com

  مدیر محترم سایت dadmehromid.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مشاهده و دریافت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  مشاهده و دریافت ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا

  از بزرگترین و مهمترین طرح‌های دستگاه قضایی، ارائه خدمات الکترونیک قضایی از طریق سامانه ثنا بشمار می رود.

  به این منظور ، قوه قضاییه در سال 1395 سامانه ای را طراحی نمود تا مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگستری از طریق آن امکان پذیر شود .

  پس از راه اندازی سامانه ثنا، به استناد قانون آیین دادرسی کیفری ، قوه قضاییه موظف شد تا اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی ابلاغ نماید .

  سابقا ، ابلاغیه اوراق دادگاه از طریق ماموران ابلاغ دادگستری انجام می شد ؛ اما در حال حاضر ابلاغ اوراق قضایی صرفا از طریق سامانه ثنا امکانپذیر می باشد .

  به منظور مشاهده و دریافت ابلاغیه از طریق این سامانه نخست باید ثبت نام کرد .

  متقاضی ثبت نام برای انجام این فرآیند باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه نماید . پس از آن ، دریافت ابلاغیه الکترونیکی به شیوه الکترونیک امکان پذیر خواهد شد .

  ثبت نام در سامانه ثنا

  جهت ثبت نام در سامانه ثنا می‌توانید به دو روش ذیل اقدام نمایید :

  بنابراین ، در حال حاضر تمامی امور مربوط به ابلاغ اوراق قضایی دادگاه ، صرفا از طریق سامانه ابلاغ الکترونیکی ثنا صورت می پذیرد و دیگر هیچ گونه ابلاغیه ای به صورت فیزیکی درب منزل اشخاص فرستاده نمی شود.

  ورود به سامانه ثنا برای مشاهده ابلاغیه الکترونیکی

  پس از ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت رمز شخصی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی ، نوبت به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی دادگاه می رسد .

  در این مرحله ، با مراجعه به صفحه مشاهده ابلاغیه الکترونیکی ، باید شماره ملی و رمز شخصی ورود به سامانه را وارد نمایید .

  پس از آن رمز عبور موقتی به تلفن همراه شما پیامک می شود که باید آن را در کادر مربوطه وارد نمایید .

  در صورتی که رمز عبور موقتی به گوشی شما ارسال نشد ، از گزینه ” ارسال مجدد رمز موقت “ استفاده کنید .

  با وارد نمودن کد عبور موقتی ، وارد صفحه جدیدی می شوید که کلیه ابلاغیه های شما ، در تمام دعاوی قابل مشاهده و دریافت هستند .

  مشاهده ابلاغیه الکترونیکی در سامانه ثنا

  در این صفحه می توانید ابلاغیه های خود را مشاهده کنید. این صفحه موارد زیر را شامل می شود:

  با انتخاب گزینه ” ابلاغیه های جدید ” و یا ” ابلاغیه های مشاهده شده ” ، به ابلاغیه های تان دسترسی پیدا می کنید .

  لازم به ذکر است که تاریخ مشاهده ابلاغیه توسط کاربر ، تاریخ ابلاغ محسوب شده و کلیه آثار قانونی ابلاغ ( مانند مهلت تجدید نظر خواهی از رای دادگاه ) ، از آن تاریخ محاسبه خواهد شد .

  بهتر است پس از مشاهده ابلاغیه ، با انتخاب گزینه ” خروج ” از نوار بالای صفحه ، از حساب کاربری خارج شوید تا از سوء استفاده های احتمالی از اطلاعات شخصی شما ، به خصوص در مکان های عمومی پیش گیری شود .

  فراموشی رمز عبور سامانه ثنا

  اگرچه باید در نگهداری رمز عبوری که به شما داده می شود کوشا باشید. اما در صورتی که رمز عبور خود را گم کرده و یا فراموش کرده باشید،امکان بازگردانی آن وجود دارد:

  مشاوره رایگان با یک وکیل آنلاین

  اگر مشکل حقوقی دارید و به کمک فوری نیاز دارید ، می توانید با یک وکیل آنلاین در وکیل آنلاین چت آنلاینمشورت کنید. سریع به سوال حقوقی خود با استفاده از یک وکیل واجد شرایط پاسخ دهید.

  اگر فوراً به کمک حقوقی نیاز دارید و وقت زیادی برای یافتن و تماس با وکلای منطقه خود ندارید ، می توانید به آسانی با شبکه وکلای ما تماس بگیرید.

  استفاده از خدمات وکیل آنلاین چت آنلاین ما آسان است. همچنین شما می توانید با ارسال درخواست پذیرش وکالتنامه، از دو وکیل پایه یک دادگستری برای مشاوره و اجرا در مورد هر نوع پرونده حقوقی با ما تماس بگیرید. بهترین قسمت این است که استفاده از آن رایگان است و فقط چند دقیقه طول می کشد.

  منبع مطلب : adleiranian.co

  مدیر محترم سایت adleiranian.co لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمد خرقانی 2 ماه قبل
  0

  ابلاقیه محمد خرقانی کی هست

  0
  محمد خرقانی 2 ماه قبل

  زمان دادگاه کی هست

  علی اکبر غفرانی 2 ماه قبل
  0

  باسلام واحترام.

  بنده رفتم توی برنامه شما. اپلیکیشن های شما. ولی موفق به دیدن پرونده قضایی خود نشدم

  لطفا اگه بشه همون واله اول توی کانال شما با دادن کد ملی و رمز شخصی یا ثنا روند پرونده یا همان رای صادره رو ببینن خیلی بهتر هست؟ دیگه انقدر نمیچرخه. یا یک برنامه واتساپ درست میشد از آن طریق به سامانه ثنا پرونده را ببینن خوب میشد. با تشکر . لطفا برای جواب شما باید چیکار کنم یا بصورت پیامی ارسال میشد خیلی خیلی ممنون میشم؟ بلزم تشکر

  باقری 2 ماه قبل
  1

  سلام ساعت۲ نیمه شب برای من پیامکی مبنی بر ابلاغیه از سامانه ثنا آمده که پیامک با شماره شخصی ۹۱۰بود و حاوی لینک .

  وقتی لینک را باز کردیم سایت مسدود بود هر چه تلاش کردم نتوانستم به سامانه ثنا وارد شوم. به کجا باید مراجعه کنم؟

  رضاکلانتری 3 ماه قبل
  0

  ابلاغیه دادگاه

  امان الله دهیده نژاد 5 ماه قبل
  3

  ابلاغیه

  احترام محمد 5 ماه قبل
  0

  ۲۷۵۵۹۳۰۱۶۰

  Sou 7 ماه قبل
  0

  سلام.

  متاسفانه سامانه ابلاغ ابلاغهائی که برای شخص ارسال میشه یاخوانانیست ویا پیوست ارسال نمیشه. ومابرای دریافت بایدحضوری اونارودریافت کنم.ایابنطرتون یقه ی کیوگرفت.مشکل ترددوترافیک وصرف دقت وهزینه وبیماریه کروناووووو

  مهدی 10 ماه قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید