در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مسابقه کتابخوانی پوتین قرمزها

  1 بازدید

  مسابقه کتابخوانی پوتین قرمزها را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سومین دورۀ مسابقۀ کتاب‌خوانی کتاب قهرمان با محوریت کتاب «پوتین قرمزها» | مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتابْ قهرمان»

  سومین دورۀ مسابقۀ کتاب‌خوانی کتاب قهرمان با محوریت کتاب «پوتین قرمزها» | مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتابْ قهرمان»

  تماس با ما

  دبیرخانه مسابقه کتابخوانی کتاب قهرمان

  آدرس : تهران،خیابان انقلاب اسلامی، خیابان عبدالرضا منیری جاوید، خیابان شهدای ژاندارمری، پلاک ۱۴۰،طبقه سوم

  سامانه پیامکی : ۵۰۰۰۵۴۶۰

  تلفن : ۰۲۱۸۸۸۰۹۴۱۳

  کد پستی : ۱۳۱۴۶۷۳۸۸۴

  منبع مطلب : ketabghahreman.com

  مدیر محترم سایت ketabghahreman.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مسابقه کتاب خوانی کتاب قهرمان با محوریت کتاب«پوتین قرمز ها» | مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتابْ قهرمان»

  مسابقه کتاب خوانی کتاب قهرمان با محوریت کتاب«پوتین قرمز ها» | مسابقۀ کتاب‌خوانی «کتابْ قهرمان»

  ...خردادماه ۱۳۶۶، ستاد تبلیغات جنگ به معاونت اطلاعات قرارگاه خاتم الانبیا اعلام کرد برای یک نشست تبلیغاتی در حضور سفرا، کاردارها و دیپلمات های خارجی به تعدادی اسیر درجه بالا نیاز دارد. حاج محمد موضوع را با من در میان گذاشت و خواست پنج نفر را برای این نشست معرفی کنم.

  پیشنهادم سرتیپ ستاد جمیل احمد حسین البیاتی، سرهنگ رابح محمد یاسین الصوفی، سرهنگ ستاد عمر شریف سعید، سرهنگ دوم ستاد ولید علوان حمادی العگیلی، و سرهنگ دوم نیروی مخصوص حما رضا جعفر عباس الجشعمی بود.

  حاج محمد با افراد منتخب مخالفتی نداشت. او مأموریت انتقال و برگزاری نشست اسرا را به من سپرد. یک دستگاه لندکروزر و راننده اش و یک فرد مسلح در اختیارم گذاشت و تأکید کرد زودتر خودمان را به هتل استقلال تهران برسانیم.

  وقتی به مقصد رسیدیم، سفرای کشورهای خارجی منتظر ورود اسرا بودند اسرا را بدون معطلی به هتل هدایت کردم. وقتی داشتم وارد می شدم، فردی مانع ورودم شد. تعجب کردم. پرسیدم: «به دلیل همراه داشتن سلاح نباید داخل شوم؟»

  گفت: «نه! فضای اینجا دیپلماتیک است و ظاهر شما مناسب اینجا نیست!»

  نگاهی به سرتاپایش انداختم و گفتم: «مرد حسابی، من از تو دیپلمات ترم!»

  بی توجه گفت: «به هر حال، نمی توانیم شما را راه بدهیم.»

  زل زدم به چشم هایش، که از نگاه من فرار می کرد، و گفتم پیروزی های ما با همین لباس خاکی بسیجی به دست آمده، نه  با کت و شلواری که به تن شماست!»

  مرد بی حوصله گفت: «سرا در اختیار من هستند. شما بفرمایید !»

  نه این طور نیست. من همین الان اسرا را برمی گردانم اهواز!

  به اسرا اشاره کردم برگردند. آنها سوار ماشین " هم سفرهایم پیوستم و به راننده گفتم: «برگردیم اهواز

  راننده، که اخلاقم دستش آمده بود، بی معطلی دنده  را جا زد.یکی از کت و شلوار پوش ها خودش را به ماشین رساند و گفت اسرا را برگردانید، من ترتیب ورود شما را می دهم!»

  برای او توضیح دادم اسرا نمک گیر محبت های من و بر قرارگاه خاتم الانبیا هستند و با حضور من است که خلاف خواسته ما صحبت نمی کنند. اگر من نباشم، شاید زهری در کلامشان بریزند و علت اصرار من برای ورود به جلسه جز این نبوده عذرخواهی و تقاضا کرد اسرا را به هتل برگردانم. برگشتم؛ چون منافع کشورم مهم تر از کوته بینی همکار هم وطنم بود.

  در سالن برگزاری جلسه، چهار خلبان اسیر نیروی هوایی ارتش حضور داشتند و صحبت می کردند. خلبانان عراقی در پاسخ به جنایات رژیم بعث مثل بمباران شهر ها و آسیب به مردم بی دفاع گفتند کاری به سیاست کشور ها

  ندارند. آنها نظامی هستند. سال ها از دولت عراق  مواجب گرفته اند تا چنین وقت هایی به درد کشورشان بخون وظیفه شان هم عمل کردن به خواسته دولت عراق و بمباران شهرهای بوده...

  گفت وگوی آنها نه تنها رهاورد مثبتی برای ما نداشت، که منفی هم بود. هر چه صحبت خلبان ها بیشتر ادامه پیدا می کرد، چهره؛ برادران در ستاد تبلیغات رنگ می باخت و نا امیدتر می شدند.

  نوبت به مصاحبه هیئت همراه من رسید. در حالی که یأس را در چشمهای برادران ستاد تبلیغات جنگ میدیدم، اسرا در جایگاه قرار گرفتند. بی مقدمه گفت وگوی آنها با دیپلمات ها آغاز شد. باز در این جلسه از نحوه اسارت البیاتی سؤال شد. ارتش عراق در حالی جنگ با کشور ما را آغاز کرد که یکی از قوی ترین ارتش های خاورمیانه به شمار می رفت. سرتیپ ستاد ارتش عراق دورۂ نظامی سختی را از سر گذرانده بود. برای این درجه نظامی، اسیر شدن دور از ذهن بود. برای دیپلمات ها سؤال ایجاد شده بود که چطور یک سرتیپ ستاد به اسارت درآمده است

  از سرهنگ عمر شریف سعید درباره نحوه رفتار ایرانی ها سؤال سد، که او به جراحت دستش و تلاش ایرانی ها برای مداوایش اشاره کرد. گفت فکر نمی کرده در کشوری که با آنها می جنگیده، این طور پذیرایی شود. از دیگر اسرا، به تناسب سمت نظامی آنها، به تناسب سمت نظامی آن ها، مطالبی پرسیدند و اسرا به خوبی پاسخ دادند. بعد از پایان نشست، حسن آخوندی، معاون کمال خرازی، پیش من آمد وتشکر کرد. از او خواستم ناهار خوبی به اسرا بدهد تا جبران شیرینی  مصاحبه آنها شود. او هم دستور داد میزی در بخش

  میهمان های خارجی هتل برای اسرا فراهم کنند....

   

  منبع مطلب : ketabghahreman.com

  مدیر محترم سایت ketabghahreman.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سومین دوره پویش «کتاب‌قهرمان» با محوریت کتاب «پوتین‌قرمزها» آغاز شد

  سومین دوره پویش «کتاب‌قهرمان» با محوریت کتاب «پوتین‌قرمزها» آغاز شد

  به گزارش حلقه وصل، کتاب «پوتین قرمزها» خاطرات مرتضی بشیری، بازجو و مدیرمسئول جنگ روانی قرارگاه خاتم‌الانبیا (ص) در دوران دفاع مقدس است. او طی مصاحبه‌هایی به همت فاطمه بهبودی، خاطرات خود را از بازجویی افسرهای رده‌بالای عراقی بیان کرده است.

  بهبودی داستان را با بازجویی یکی از این افسرهای رده‌بالا آغاز می‌کند و با این روش، خواننده را به فضای اصلی داستان می‌کشاند. سپس به گذشته راوی باز می‌گردد و زندگی او را روایت می‌کند. در واقع فصل‌های کتاب بین گذشته راوی تا زمانی که او به مسئولیت جنگ روانی قرارگاه می‌رسد، در رفت و آمد است. بخش‌هایی که نویسنده از زندگی شخصی راوی بیان کرده، شامل بخشی از روابط خانوادگی و برادران راوی، تحصیلات و شغل‌های قبلی وی و فعالیت‌های انقلابی اوست.

  کتاب «پوتین قرمزها» در 392 صفحه منتشر شده است که در دوره برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی «کتاب‌قهرمان» با قیمت 40 هزار تومان به فروش خواهد رسید.

  سومین دوره پویش «کتاب‌قهرمان» با محوریت کتاب «پوتین‌قرمزها» آغاز شد

  برای تهیه کتاب، علاوه بر مراجعه به کتاب‌فروشی‌های معتبر سراسر کشور، می‌توانید به سایت کتاب‌قهرمان و سایت انتشارات سوره مهر و کتابیکا مراجعه کرده یا عدد پنج را به شماره 50005460 ارسال نمایید. همچنین نسخه الکترونیکی و صوتی کتاب در نرم‌افزار «کتاب‌قهرمان» موجود است.

  جوایز این دوره از مسابقه بزرگ «کتاب‌قهرمان» شامل 10 جایزه سه‌ میلیون‌ ریالی ویژه خریداران کتاب، 14 جایزه پنج‌ میلیون‌ ریالی ویژه خوانندگان کتاب و همچنین جوایز ویژه همراهان وفادار به میزان سه جایزه 10 میلیون‌ریالی، دو جایزه 20 میلیون‌ ریالی و جایزه ویژه 30 میلیون‌ ریالی خواهد بود. برای شرکت در مسابقه به سایت ketabghahreman.com مراجعه کنید.

  منبع مطلب : hvasl.ir

  مدیر محترم سایت hvasl.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید