در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مرز عراق برای مسافران کی باز میشود

  1 بازدید

  مرز عراق برای مسافران کی باز میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  زمان باز شدن مرز عراق

  زمان باز شدن مرز عراق

  بعد از شیوع ویروس کرونا در اسفند ماه ۹۸ و بسته شدن مرز ایران و عراق قرار بر باز شدن مرز زمینی بین ۲کشور بود ولی با بالا رفتن آمار کرونا در ۲ کشور هنوز مرز هوایی و مرز زمینی بین ایران و عراق بسته است !

  با توجه به خیر های آخیر در خرداد ماه ۹۹ قرار بر این شده است اول مرز هوایی فقط باز شود و بعد از چند ماه مرز زمینی بین ایران و عراق البته باز هم هنوز به صورت قطعی نیست

  زمان دقیق باز شدن مرز ایران و عراق :

   کشور همسایه غربی کشورمان که خیلی زود بعد از اینکه خبر شیوع ویروس کرونا در ایران پیچید، اقدام به بستن مرزش با ایران کرد و همین دلیل از برج ۱۲ تمامی تور های عراق کنسل گردید .با توجه خیر این که اتفاق درست در تاریخ 3 اسفند 1398 افتاد و در آن روزها تب و تاب زیادی در ایران به پا کرد.

  در این میان یک سری از افراد موافق بسته شدن مرزهای عراق با ایران بودند و یک سری از افراد هم به دلیل مسائل تجاری و اقتصادی با این خبر موافق نبودند. در این میان نظر مقامات ایران این بود که مرز ایران و عراق به روی زوار بسته شود تا تجمعی رخ ندهد و ویروس کرونا بیشتر از این شیوع پیدا نکند. اما از طرفی موافق این نبودند که مرز ایران و عراق به کل بسته شود و تجارت در این منطقه تعطیل شود. ولی به هر حال مقامات عراق تصمیمشان را در این زمینه گرفته بودند و در هر صورت در همان تاریخ 3 اسفند 98 مرز ایران و عراق تعطیل اعلام شد. 

  آخرین خبر از زمان باز شدن مرز عراق :

  با توجه به صخبت هاب بین ۲ کشور و در حالی که در این روزها،  در حال مذاکره بودند تا بالاخره راهی برای بازگشایی مرز ایران و عراق پیدا کنند، خبرهای ضد و نقیض زیادی در این زمینه به گوش می رسید.

  طبق آخرین اخبار موجود درباره بازگشایی مرز ایران و عراق، به نظر می رسد که قرار است مرز مهران به مدت 2 روز در طول هر هفته بازگشایی شود تا تجارت بین ایران و عراق سهل تر شود. اما به هر حال هنوز رسما مرز ایران و عراق باز نشده است و هنوز جلساتی در حال برگزاری هستند تا این موضوع نهایی شود و مشخص شود که اولا چه روزهایی در هفته مرز مهران باز خواهد بود و دوم اینکه تحت چه شرایطی امکان عبور و مرور از مرز مهران ممکن خواهد بود.

  اما به هر حال اینکه مرز ایران و عراق به مدت 2 روز در هفته و به منظور تجارت باز می شود، یک خبر قطعی است. طبق گزارشات و اخبار مربوطه، قرار است که بعد از بازگشایی مرزهای ایران و عراق، تجارت ایران و عراق با رعایت تمامی اصول بهداشتی و اجرای پروتکل های بهداشتی خاص از سر گرفته شود تا هم قیمت ها ثبات بیشتری پیدا کنند و هم اینکه مباحث تجاری ایران و عراق بیش از این با مشکل مواجه نشود. در آخرین جلساتی که در خصوص بازگشایی مرز ایران و عراق برگزار شده، قرار شده که امکان عبور دادن محصولات کشاورزی و صنایع غذایی از مرز مهران در طول 2 روز در هفته مهیا شود. اما به هر حال همان طور که گفته شد، هنوز این تصمیم اجرایی نشده است و هنوز ایران منتظر اعلام نهایی مقامات عراق برای بازگشایی مرز ایران و عراق است و این اتفاق هنوز رخ نداده است. ضمنا صحبت هایی برای بازگشایی دو مرز دیگر ایران و عراق یعنی مرزهای شلمچه و مندلی نیز انجام شده است و قرار است که با وضع یک سری قوانین بهداشتی، تجارت از طریق این مرزها نیز از سر گرفته شود. لازم به ذکر است که بر اساس آخرین مذاکرات ایران و عراق درباره بازگشایی مرزهای ایران و عراق، این تصمیم گیری لحاظ شد که این دو مرز ایران و عراق برای حداقل یک روز در هفته بازگشایی شوند.  

  زمان باز شدن مرز ایران و عراق برای سفرهای زیارتی و سیاحتی همان طور که گفته شد، مرز ایران و عراق تا به امروز به خاطر کنترل شیوع ویروس کرونا بسته شده بوده و قرار هست که مرز ایران و عراق برای تجارت باز شود. در این میان یک سری از مردم ایران در حال پرس و جو در مورد این مساله هستند که مرز ایران و عراق برای مسافران چه زمانی باز می شود و چه زمانی می توانند به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی، از ایران به مقصد عراق خارج شوند.

  اگر این سوال برای شما هم پیش آمده، باید به شما بگوییم که تا کنون بحث های باز شدن مرز ایران و عراق حول محور تجارت بوده است و هنوز تصمیمی برای بازگشایی مرز ایران و عراق به منظور سفرهای زیارتی و سیاحتی برای مردم عادی گرفته نشده است. به هر حال برای مشخص شدن قطعی این مساله باید صبر کنیم تا ببینیم که وضعیت ویروس کرونا در ایران و کشورهای دیگر به چه شکلی پیش می رود و چه زمانی بحران شیوع ویروس کرونا به اتمام می رسد. چراکه تا آن موقع، نمی توان نظر قطعی درباره بازگشایی کامل مرز ایران و عراق داد. لازم به ذکر است که خود مردم عراق نیز در زمان شیوع ویروس کرونا اجازه زیارت عتبات آلیات را ندارند.

  سوالات متداول زمان باز شدن مرز عراق + تمامی اطلاعات

  در حال حاضر طبق آخرین اخبار تا پاییز مرز بسته است

  بله بصورت زمینی میشود

  میتوانید به وب سایت آژانس معراج گشت معراجه کنید

  منبع مطلب : www.mgairan.com

  مرزهای مسافری عراق بسته است

  مرزهای مسافری عراق بسته است

  به گزارشاقتصادآنلاینبه نقل از مهر، سخنگوی گمرک درباره زمان بازگشایی مرز مسافری عراق گفت: مذاکرات فعلی حول مرزهای تجاری صورت گرفته و مرزهای مسافری بدلیل کرونا اولویت نیست.در همه دنیا این محدویت ها برای مسافران بیشتر از کالاست.

   روح الله لطیفی، سخنگوی گمرک ایران درباره وضعیت مرزهای ایران با عراق، گفت: در بین تمام مرزهای کشور ایران با کشور عراق تنها بخش جاده‌ای مهران، دریایی خرمشهر و ۷ مرز و بازارچه در همسایگی ما که در اقلیم کردستان قرار دارد و در بخش عربی نیست، باز است که این مرزها عبارت است از مرز باشماق، پرویزخان، تمرچین و بازارچه‌های مرزی کیله سردشت، شیخ صله کرمانشاه، شوشمی کرمانشاه و سیرانبند بانه.

  وی ادامه داد: تنها مسافرانی که شرایط خاص دارند مانند کسانی که ویزای خاص دارند، دیپلمات‌ها و خانواده آنها، افرادی که تابعیت یکی از این دو کشور را دارند اما اقامتشان در طرف مقابل است یا بیمارانی که در ایران درمان شده اند و می‌خواهند به عراق برگردند می‌توانند سفر داشته باشند اما در حالت عادی تمام مرزهای مسافری بسته است.

  سخنگو گمرک ایران افزود: مرزهای شلمچه، چذابه، سومار و خسروی نیز بسته است اما از مرز خسروی تنها افراد خاص می‌توانند تردد کنند.

  لطیفی در پاسخ به این سوال که آیا در ایام محرم و اربعین نیز ممنوعیت سفر به کشور عراق وجود دارد یا خیر، گفت: در حال حاضر مذاکرات، مذاکرات تجاری است چون محدودیت‌ها به تجارت دو کشور آسیب زده است و بحث مسافری خیلی اولویت نبوده است که این طبیعی است چون شرایط خاص ناشی از پاندمی کرونا ادامه دارد و به اتمام نرسیده است. ما هیچ مرز تجاری ای را نبستیم اما در بحث مسافری وقتی پذیرشی از طرف مقابل وجود ندارد، طبیعی است که ما هم پذیرشی نخواهیم داشت.

  وی ادامه داد: زمان بازگشایی مرز بستگی به وضعیت کرونا دارد، چون کالا را می‌توان ضد عفونی کرد اما در جایی که ازدحام انسانی وجود باشد، رعایت پرتکل‌های بهداشتی مشکل است. امیدواری شیوع کرونا فروکش کند و این مشکل از بین برود. سلامتی برای همه ما مهم است در همه دنیا این محدویت ها برای مسافران بیشتر از کالاست امیدواریم با فروکش کردن این ویروس رفت و آمد ها به وضعیت سابق بازگردد.

  گفتنی است، محدودیت تردد مسافر بین ایران و عراق در حالی است که کمتر از دو ماه دیگر تا ایام محرم مانده است و شیوع ویروس کرونا احتمالاً بر عزاداری‌های هرساله شیعیان جهان در شهر کربلا و نجف سایه خواهند انداخت و حتی ممکن است آئین عزاداری اربعین را که بزرگترین پیاده روی جهان نام گرفته است نیز تحت تأثیر قرار دهد.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  ایرنا

  ایرنا

  مرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: مرز خسروی به دلیل شیوع بیماری کرونا از سوی طرف عراقی بسته شده بود که با توافق های صورت گرفته از فردا باز هم تردد انفرادی مسافر از این مرز از سرگرفته می شود.

  وی اظهار داشت: فعالیت های تجاری و صادرات از این مرز رسمی همچنان ممنوع است و بازگشایی شامل فعالیت های تجاری نمی شود.

  فرماندار قصرشیرین گفت: هم اکنون مرز خسروی برای تردد انفرادی زائران کاملا آماده است و دستگاه های مستقر در مرز آماده خدمات رسانی به مسافران هستند و تردد مسافر نیز از این مرز با رعایت موازین و پروتکل های بهداشتی انجام می شود.

  مرز خسروی نزدیکترین نقطه از کشورمان به بغداد پایتخت عراق ۱۹۰، نجف ۳۸۰، کربلا ۳۰۰، کاظمین ۲۰۳ و سامرا ۳۲۶ کیلومتر فاصله دارد، عملیات ساخت پایانه بین المللی مرز خسروی از سال ۷۷ در نقطه صفر مرزی آغاز شد و در سال ۸۱ با ۷۵ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

  قصرشیرین در غرب کرمانشاه با ۲۷ هزار تن جمعیت، بیش از ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد و در امتداد این مرزهای طولانی، ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان قرار دارد که اولی هم مرز با حوزه حکومت مرکزی (بخش عربی) و دومی هم مرز با اقلیم کردستان عراق است.    

  مرز خسروی در ۲۰ کیلومتری شهر قصرشیرین واقع شده است.

  منبع مطلب : www.irna.ir

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  Asal Ahmadi 24 روز قبل
  0

  سلام مرز ایران با اقلیم کردستان برای گردشگردی کی باز میشه؟؟؟

  شکری 24 روز قبل
  0

  من عراق ازدواج کردم اما بخاطر کرونا نتونستم برم اقامتم رو بگیرم کامل.عراق عقد کردم.میتونم با همسرم (زمینی)برم ایران و برگردم؟اگر میشه جواب بدید

  حسین اهواز 5 ماه قبل
  0

  مرز مسافری عراق چ وقت افتتاح میگردد با تشکر

  0
  حسین اهواز 5 ماه قبل

  مرز عراق کی باز میشه مسافری

  مهدی 8 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید