توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی

  1 بازدید

  مدارک لازم برای بیمه تامین اجتماعی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  همه چیز درباره مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی

  به‌احتمال زیاد کم آشناترین افراد با مفهوم بیمه، با 2 نوع بیمه تامین اجتماعی و بیمه شخص ثالث آشنا هستند. بیمه انواع بسیار زیادی دارد ولی این 2 نوع بیمه نام برده شده بیشترین بیمه‌گزار را در بین مردم دارند. اگر تا به حال در جایی مشغول به کار شده باشید قطعاً با مفاهیم بیمه تامین اجتماعی، دفترچه بیمه و شماره بیمه غریبه نیستید و یک‌بار در بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کرده‌اید و شماره بیمه دریافت کرده‌اید. در اینجا قصد داریم درباره مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی صحبت کنیم و ببینیم این ثبت نام چه زمانی باید انجام شود و چه روندی را باید طی کند.

  مطلب مرتبط: بیمه تامین اجتماعی چیست؟

  چقدر با بیمه تامین اجتماعی آشنا هستیم؟

  بیمه تامین اجتماعی

  با اینکه اغلب افراد با بیمه تامین اجتماعی آشنا هستند ولی ذکر توضیحاتی مختصر درباره آن خالی از لطف نیست. بیمه تامین اجتماعی بیشترین تعداد بیمه‌گزار را در سطح کشور دارد. طبق آمار سال 95 بیش از 35 میلیون نفر بیمه‌گزار این بیمه در سطح کشور بوده‌اند. در این بیمه افراد به دو گروه تقسیم می‌شوند. عده‌ای بیمه‌شده اصلی و عده‌ای دیگر بیمه‌شده فرعی هستند. افراد تا زمانی که تحت تکفل خانواده خود هستند معمولاً بیمه‌شده فرعی پدر یا مادر خود هستند. پس از اینکه افراد مستقل شده و مشغول به کار شدند و از طرف محل کار خود بیمه شدند تبدیل به بیمه‌شده اصلی می‌شود. در حالتی که فرد بیمه‌شده اصلی باشد می‌تواند خانواده خود را اعم از پدر و مادر، همسر و فرزندان خود را نیز بیمه کند. در واقع در این حالت آن‌ها بیمه‌شده فرعی آن فرد قرار می‌گیرند.

  مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی در واقع مراحل ثبت نام برای بیمه‌شده اصلی است. تصور کنید تازه مشغول به کار شده‌اید و می‌خواهید تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرید و یا می‌خواهید در سامانه مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی عضو شوید؛ قطعاً دانستن مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای شما مفید است و باید بدانید که چگونه می‌توان در بیمه تامین اجتماعی ثبت نام کرد.

  مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی از نقطه شروع

   اگر بخواهیم مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی را از آغاز بررسی کنیم باید فرض کنیم که فرد برای بار اول شروع به کار در یک کارگاه شده است. “کارگاه” در ادبیات بیمه به هر شرکت، دفتر، اداره و… که افراد می‌توانند در آنجا مشغول به فعالیت شوند گفته می‌شود. زمانی که فرد در آن کارگاه مشغول به کار می‌شود، طبق قانون، کارفرما باید برای او بیمه رد کند. در این حالت اسم فرد باید در لیست بیمه کارگاه قرار بگیرد. اما اگر فرد شماره بیمه نداشته باشد این موضوع امکان‌پذیر نیست. بنابراین اولین مرحله از مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی نام‌نویسی فرد در بیمه تامین اجتماعی است.

  در اولین مرحله از ثبت نام در بیمه تامین اجتماعی باید نام‌نویسی کرد.

  نام‌نویسی در بیمه تامین اجتماعی

  نام نویسی بیمه تامین اجتماعی

  برای دریافت شماره بیمه، فرد باید با در دست داشتن مدارک لازم به شعبه بیمه تامین اجتماعی که مربوط به کارگاه است مراجعه کند. این مدارک لازم شامل مدارک شناسایی فرد اعم از کارت ملی و شناسنامه و همچنین فرم پرسشنامه شناسایی و نام‌نویسی متمرکز مخاطبان است. این فرم پرسشنامه شناسایی و نام‌نویسی متمرکز مخاطبان در واقع اعلام می‌کند که فرد در آن کارگاه مشغول به کار شده است و درخواست صدور شماره بیمه برای فرد می‌کند. پس از اقدام فرد برای دریافت کد بیمه، این کد صادر شده و پس از آن او تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار می‌گیرد و سابقه بیمه تامین اجتماعی او آغاز می‌شود.

  حال اگر فرد برای چندمین دفعه باشد که بیمه می‌شود و قبلاً شماره بیمه داشته است روند به چه صورت است؟

  در این حالت نیز مشابه حالت قبل با همان مدارک (مدارک شناسایی و فرم پرسشنامه نام‌نویسی) باید به شعبه بیمه کارگاه مراجعه کرد. فقط در این حالت کد بیمه جدید صادر نمی‌شود و کارشناس بیمه تامین اجتماعی از کد ملی فرد، شماره بیمه را استعلام کرده و همان را در فرم نام‌نویسی وارد می‌کند.

  همان‌طور که ملاحظه کردید مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی بسیار مختصر است و خیلی ساده می‌توان بیمه‌گزار بیمه تامین اجتماعی شد. اما زمانی که بحث ثبت نام بیمه تامین اجتماعی مطرح می‌شود یکی دیگر از مسائلی که به ذهنمان برخورد می‌کند بحث ثبت نام در سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی هم هست. به همین خاطر در ادامه قصد داریم درباره روند ثبت نام در سامانه مشاهده سوابق بیمه نیز صحبت کنیم و ببینیم چگونه می‌توان استعلام سوابق بیمه خود را دریافت کرد.

  هر فرد در دوران فعالیت حرفه‌ای خود فقط یک کد بیمه دارد.

  مطلب مرتبط: روش‌های مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی بدون شماره بیمه

  سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی

  مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

  دریافت سوابق بیمه تامین اجتماعی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها در حوزه این بیمه محسوب می‌شود. به دلایل مختلفی برای ما مهم است سوابق بیمه خود را مشاهده کنیم. برای مثال بدانیم آیا سوابق بیمه‌ای که در جاهای مختلف داریم تجمیع شده است یا خیر و اینکه آیا کارفرما واقعاً حق بیمه را واریز می‌کند یا برای ما ترک کار رد کرده است. برای کسب اطلاع از این موارد و آگاهی کلی نسبت به سوابق بیمه تامین اجتماعی خود بهتر است در این سامانه ثبت نام کرده و سابقه بیمه خود را هر از گاهی مشاهده کنیم.

  مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی در سامانه سوابق

  برای اینکه بتوانید سوابق بیمه تامین اجتماعی خود را مشاهده کنید باید ابتدا در سامانه سوابق بیمه به نشانی https://account.tamin.ir/auth/login ثبت نام کنید. مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی برای این قسمت بسیار ساده است. این مراحل به شرح زیر است:

  1- ابتدا باید به سامانه سوابق بیمه تامین اجتماعی به نشانی فوق مراجعه کنید. درصورتی‌که در این سامانه حساب کاربری داشته باشید با ورود کد ملی و گذرواژه می‌توانید وارد شده و سوابق بیمه خود را دریافت کنید. اما درصورتی‌که حساب کاربری نداشته باشید باید در این مرحله بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید و مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی در این سامانه را آغاز کنید.

  در مرحله اول مشاهده سوابق بیمه باید وارد سامانه سوابق بیمه شوید و اقدام به ثبت نام کنید.

  2- در این مرحله باید کد ملی و شماره تلفن همراه خود را وارد کرده و نام اپراتور تلفن همراه خود را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که باید تلفن همراهتان به نام خودتان باشد در غیر این صورت باید با در دست داشتن مدارک شناسایی خود به یکی از شعب بیمه تامین اجتماعی مراجعه کنید.

  در مرحله دوم باید کد ملی و شماره تلفن خود را برای ثبت نام در سامانه سوابق بیمه وارد کنید.

  3- در این مرحله باید اطلاعات تکمیلی خود را در سامانه ثبت کنید تا مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی تکمیل گردد. اطلاعات موردنیاز در این مرحله شامل نام و نام خانوادگی، نام شهر و استان خود و… است. در این مرحله، مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی در سامانه سوابق بیمه به پایان رسیده است. صحت اطلاعات وارد شده توسط بیمه تامین اجتماعی بررسی می‌شود و پس از 48 ساعت از طریق پیامک به شما اعلام می‌گردد.

  در مرحله سوم باید اطلاعات تکمیلی را در سامانه سوابق بیمه وارد کنید تا ثبت نام شما تکمیل شود.

  درصورتی‌که فرد نام‌نویسی نکرده و کد بیمه نداشته باشد پس از اتمام مراحل ثبت نام بیمه تامین اجتماعی، پیامکی مبنی بر اقدام به نام‌نویسی دریافت می‌کند. قبل از نام‌نویسی و داشتن کد بیمه دریافت سوابق بیمه معنی ندارد و امکان‌پذیر نیست.

  بیمیتو و خدمات آنلاین بیمه تامین اجتماعی

  خدمات آنلاین بیمه تامین اجتماعی

  همان‌طور که می‌دانید بیمه تامین اجتماعی خدمات مختلفی دارد و با ثبت نام در سامانه سوابق و داشتن کد بیمه می‌توان از این خدمات استفاده کرد. با استفاده از بیمیتو می‌توان از بعضی از خدمات بیمه تامین اجتماعی به‌صورت آنلاین استفاده کرد. امکان تعویض و تمدید اینترنتی دفترچه بیمه تامین اجتماعی با بیمیتو فراهم شده است. همچنین می‌توان صدور آنلاین دفترچه بیمه تامین اجتماعی را با بیمیتو انجام داد.

  بیمیتو سامانه‌ای برای مقایسه و خرید آنلاین بیمه است. با بیمیتو می‌توان بیمه شخص ثالث اینترنتی خرید، بیمه بدنه آنلاین استعلام کرد، محاسبه آنلاین بیمه آتش‌سوزی منزل خود را با بیمیتو انجام داد، برای سفرهای خارج از کشور خود بیمه مسافرتی آنلاین خرید و عمر و آینده خود و فرزندان خود را با بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه کرد. همچنین امکان مقایسه و خرید آنلاین بیمه مسئولیت پزشکان و بیمه موتور سیکلت هم با بیمیتو میسر شده است.

  با بیمیتو فقط کافی است اطلاعات مختصری درباره بیمه موردنظر خود وارد کنید تا بتوانید قیمت و شرایط آن بیمه را در شرکت‌های مختلف مشاهده کرده و مناسب‌ترین گزینه را با توجه به اولویت‌های خود انتخاب و خریداری کنید. خرید آگاهانه بیمه را با بیمیتو تجربه کنید!

  منبع مطلب : blog.bimito.com

  مدیر محترم سایت blog.bimito.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مدارک مورد نیاز نامنویسی اولیه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی و تخصیص شماره بیمه

  مدارک مورد نیاز نامنویسی اولیه ثبت نام بیمه تامین اجتماعی و تخصیص شماره بیمه

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منبع مطلب : www.yasa.co

  مدیر محترم سایت www.yasa.co لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید