توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  محل دفن کیان ایرانی کجاست؟

  1 بازدید

  محل دفن کیان ایرانی کجاست؟ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بیوگرافی و زندگینامه کیان ایرانی کیسان ابوعمره

  بیوگرافی و زندگینامه کیان ایرانی کیسان ابوعمره

  کیسان ابوعمره با همان کیان ایرانی یکی از یاران با وفای مختار ثقفی بود که در قیام مختار نقش بسیار مهمی داشت و برای انتقام از قاتلین امام حسین (ع) و شهدای کربلا به مختار بسیار کمک کرد. گهر در این بخش بیوگرافی و زندگینامه کیان ایرانی کیسان ابوعمره را منتشر می کند.

  بیوگرافی و زندگینامه کیان ایرانی کیسان ابوعمره

  ارتباط نزدیک کیسان با مختار

  کیسانٍ مکنّی به ابوعَمره، از شیعه طرفداری می‌کرد و از عثمان بد می‌گفت.

  صاحب سرّ مختار

  گفته شده است کیسان صاحب سرّ مختار بود و بر کار و رأی او غلبه داشت و مختار را به انتقام خون امام حسین برانگیخت.

  مشاور مختار

  در میان یاران و لشکریان مختار، که بیشتر از موالی بودند، ‌کیسان از مشاوران نزدیک و دوستان برجستۀ مختار بود.

  رئیس نگهبانان مختار

  چون در سال ۶۶ مختار به قصد انتقام گرفتن از عاملان واقعه کربلا و قاتلان امام حسین علیه‌السلام، در کوفه بر ضد بنی‌امیه قیام کرد، کیسان را- که بسیار به او اعتماد داشت- به سرپرستی شُرطه -پلیس و شهربانی- و به قولی به ریاست نگهبانان –حَرَس- خود گماشت

  دستور به کشتار قاتلان امام حسین

  به او دستور داد هزار کارگر فراهم آورد تا با کلنگ خانه‌های اشراف و کسانی را که به جنگ امام حسین (علیه السلام) رفته بودند، خراب کند.

  کیسان که آنان را خوب می‌شناخت، در کوفه به جستجو پرداخت و به هر کدام از آنان که دست می‌یافت او را می‌کشت، خانه‌هایشان را ویران می‌کرد و اموال آنان را به یکی از ایرانیانی که در خدمت مختار بودند می‌بخشید.

  چنان شد که مردم کوفه به نام او مثل می‌زدند و هرگاه کسی دچار فقر می‌شد، می‌گفتند ابوعمره به خانه او آمده است.

  کیسان در گفتار و رفتار و کشتار مخالفان، حتی از مختار نیز بسیار تندروتر بود.

  کیسان قاتل شمر

  مختار سپس کیسان را برای کشتن شمربن ذی‌الجوشن- که از قاتلان امام حسین بود- مأمور کرد.

  چون شمر از کوفه گریخت، کیسان با گروهی به تعقیب وی رفت و در روستا -میان شوش و صَیْمره- بر او دست یافت و خود کیسان، یا یکی از یارانش، شمر را کشت و جسد او را جلوی سگ‌ها انداختند.

  اسیر شدن خولی توسط کیسان

  آن‌گاه کیسان به همراه معاذبن هانی کندی ( برادرزاده حجربن عدی)، خولی‌بن یزید اَصبحی را ـ که سر امام حسین را نزد عبیدالله‌بن زیاد برد ـ در خانه‌اش محاصره کرد واو را نزد مختار برد.

  مختار خولی را کشت و در آتش سوزاند.

  کیسان قاتل عمر بن سعد

  پس از آن، مختار کیسان را برای قتل عمربن سعد- فرمانده لشکر یزید در واقعه کربلا- ‌مأمور کرد.

  کیسان مخفیانه به سوی خانه عمربن سعد در کوفه رفت و او را غافل‌گیر کرد و گردن زد و سرش را برای مختار برد.

  و گفته شده است که یکی از یاران مختار، عمربن سعد را اسیر کرد و نزد مختار برد و سپس کیسان به دستور مختار او را گردن زد.

  قاتل کیسان

  عبدالله‌بن زبیر- که بر حجاز و مناطقی دیگر از جهان اسلام استیلا یافته بود و طرفداران و یاران مختار را مانع بزرگی برای خود می‌دانست- در سال ۶۷ برادرش، مصعب‌بن زبیر، را به جنگ مختار فرستاد.

  در جنگی که در جایی به نام حمام اعیَن -از توابع کوفه- روی داد، کیسان فرمانده موالی سپاه مختار بود. در این جنگ- که به قتل مختار و پیروزی مصعب‌بن زبیر انجامید- ظاهراً‌ ابوعمره کیسان نیز کشته شد.

  ریاست انتظامات و شرطه‌های کوفه برعهده کیسان بود

  اعتماد و اطمینان مختار به این شخص تا جایی بوده است که ریاست انتظامات کوفه و فرماندهی شرطه‌های کوفه به او سپرده می‌شود و در جریان برخورد با جنایتکاران کربلا به فرمان مختار، اموال بسیاری از این افراد را مصادره می‌کند و بین ایرانیان مسلمانی که در عملیات، قلع و قمع جنایتکاران کربلا شرکت داشته‌اند تقسیم می‌کند و این مورد یکی از خدمات قابل توجهی است که وی به حکومت مختار انجام داد.

  در حقیقت اوست که از سوی مختار مأموریت برخورد و دستگیری و هلاکت جنایتکاران کربلا را بر عهده دارد و اشراف خائن کوفه که جنایتکاران اصلی کربلا بودند به شدت از نام او وحشت داشتند.

  آنها «کیان» را «باز شکاری» لقب داده بودند؛ به این معنا که باز بر روی شکار فرود می‌آید و چنگال‌هایش را در بدن طعمه فرو می‌کند؛ ‌لذا «کیسان» نیز بر قاتلان اهل‌بیت علیهم‌السلام فرود می‌آید و آنها را به هلاکت می‌رساند و نابود می‌کند.

  «کیسان» بسیار به مختار وفادار بود و تا پایان کار نیز با وی همراهی می‌کرده است؛ هنگام نبرد «مصعب‌بن زبیر» که برای جنگ با مختار آمده بود، سرسختانه و فداکارانه با مختار در برابر دشمن ایستاد و در جریان این نبرد همراه با مختار کشته شد.

  البته این فرد در فیلم مختار‌نامه به اشتباه «ابوعُمره» نامیده می‌شود در حالی که نام اصلی او «ابوعَمره کیسان» است که حتی نام «کیسان» نیز به نقل از یکی از دست اندرکاران این فیلم به دلیل راحتی تلفظ برای ایرانیان و ملموس بودن نام «کیان» از «کیسان» به این نام تغییر پیدا کرده است.

  به هر صورت «کیان» یک وجود حقیقی است و زحمات زیادی را چه در جهت قیام مختار و چه در قصاص قاتلان اهل بیت علیهم‌السلام و یاران ایشان کشیده است و جای مدح و تکریم از این شخصیت وجود دارد.

  ایرانیان بعد از قیام مختار انگیزه و اعتماد بیشتری برای حضور در عرصه‌های سیاسی را یافتند

  تا پیش از اینکه مختار ایرانیان را به این صورت به عرصه بیاورد و به آنها پست و مسئولیت دهد آنها برخلاف شمار قابل توجهشان در عراق و علی الخصوص در کوفه که گفته می‌شود ـ در بعضی از مواقع بیش از نیمی از جمعیت کوفه را ایرانیان تشکیل می‌دادند ـ به دلیل تبعیضی که از زمان خلیفه دوم بر ایرانیان مسلمان می‌گذاشتند، آنها در عرصه سیاسی و اجتماعی به حساب نمی‌آمدند و این مسئله به گونه‌ای تبیین شده بود که خود ایرانیان نیز پذیرفته بودند نمی‌توانند خودی نشان دهند و نمی‌توانند در عرصه سیاسی و اجتماعی تأثیرگذار باشند.

  البته امیرالمومنین علیه السلام و امام مجتبی علیه السلام ایرانیان را در زمان خودشان، از حقوق برابر با اعراب برخوردار کردند و به آنها بها دادند؛ اما تا زمانی که آن بزرگواران در قید حیات بودند خیلی از ایرانیان با توجه به این لطف امیرالمؤمنین علیه السلام باور نداشتند که می‌توانند تأثیرگذار باشند.

  در فاصله صلح امام حسن علیه السلام تا قیام مختار، ظلم بسیاری بر ایرانیان روا شد و خیلی از این افراد را یا کشتند یا تبعید کردند و به گونه‌ای شده بود که بعضی از ایرانیان چنان به جان آمده بودند که برای پایان دادن به وضعیت موجود حتی به قیام خوارج نیز می‌پیوستند و ایرانیانی که در قیام خوارج نفوذ کرده بودند، اعتراض خودشان را به این وضع موجود به این روش نشان می‌دادند.

  رمز موفقیت مختار به صحنه آوردن ایرانیان بود

  با قیام مختار، ایرانیان با وفای کامل به اطراف مختار حلقه زدند و به قیام او پیوستند تا بتوانند اعتراض خودشان را عنوان کنند و مختار نیز با توجه به زیرکی خود می‌دانست اگر به ایرانیان بها دهد با کمک این افراد می‌تواند موفق شود و اگر صرفاً می‌خواست به عرب‌ها بها دهد، نمی‌توانست موفق شود؛ زیرا او می‌دانست اعرابی که به اهل‌بیت پیامبر رحم نکردند، به مختار نیز رحم نمی‌کنند و حتماً در لحظات اصلی او را رها خواهند کرد.

  معتقدم رمز موفقیت مختار به صحنه آوردن ایرانیان و استفاده از وفا و توانایی آنها بود؛ لذا می‌بینیم سپاهی نیز که به سوی شام روانه می‌کند؛ به فرماندهی ابراهیم‌بن مالک اشتر است. بنا بر نقل تاریخ، شاهدان گفته‌اند که در اردوی ابراهیم‌بن مالک، صوت عربی شنیده نمی‌شد و عموماً فارسی صحبت می‌کردند که نشان از کثرت ایرانیان در این سپاه دارد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  آیت الله مظاهری : کیسان ابو عمره در روستای شیخ عبدالفتاح رسول دفن شده

  حسین : کسی که مطالب رو اینجا نوشته دقت نکرده که موضوع اصلی محل دفن کیان هست،چون فقط به موضوع های دیگه توضیح داده خیلی جالب و تاسف باره که ابراهیم مالک اشتر که خیانت کرد قبر داره اما کیان نداره

  اسی بلک : واقعا متاسفم براتون که با این تیتر نوشتید قبر کیان ایرانی کجاست؟ انقدر بخونیم که بازدید سایتتون زیاد دیده بشه ؟ خودتان هم نمیدونید کجاست😂😂😂😂مسخره ها

  م آ : باسلام وعرض ادب واحترام خسته نباشین خدمت هم وطنای خوب باشرف باغیرت خودم من چهاربار رفت کربلا ولی قبرکیان روپیدانکردم من خیلی دلم میخواهدمقبرشیرمردایرانی رابدونم

  حیدر : ایرانی هرجا که باشه پرچم داره

  مختار : ببین دروغگو الکی اولش ننویس محل دفن کیان کجاست قلبم میزاری کنارش مول سگ.

  چ۰۰ : واقا متاسفم نیم ساعت میخوام تا جواب سوالات ببینم ولی دروغ نوشتی که بیننده سایتت زیاد سه

  ضحا : بیوگرافی کیان در مختار نامه هم بود شما نوشتید در این سایت قراره محل دفن کیان را به ما بگید نه بیو گرافی

  بار دل : کاش بیشتر از این ها در مورد کیان می گفتن زیرا او بود که بیشتر قاتلین امام ع را به سزای اعمالشان رساند

  نرگس خانم : چرادر فیلم مختار نشان دادن که کیسان جدا گانه وقبل از مختار کشته شد ؟ ایافیلم های تاریخی نبایدبراساس حقیقت ساخته شوند؟

  بهار : واقعا ۴۰ دقیقه دارم میخونم آخرش هم نفهمیدم محل دفن کیان ایرانی کجاست

  ساجی : قبرمختار که در یکی ازصحن های مسجد کوفه است

  ناشناس : کیسان ابوعمره وبن کامل شاکری واحمد ابن شمیت در نزدیکی هوورا به شهادت رسیدند و همانجا دفن شدند

  مهدی : ازتون راضی نیستم که وقتمو نیم ساعت گرفتید و جوابم رو ندادید

  فاطمه : امیدوارم یک تجدیدنظر در مطالب بدید چون غلط و اشتباه زیاد داشت خیلی هم اشتباه‌ داشت خیلییییی

  به تو چه : من یک سوال. ساده. پرسیدم قبر کیان ایرانی کجاست این همه چرت و پرت نشون میدین

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  قبر کیان ایرانی کجاست

  کیان حسینی 5 ماه قبل
  0

  سلام میگن قبر کیان در محدوده شهر سامرا است راست است یا دروغ من نمی دانم. سال 1401 بچه رفتن برن اونجا گفتن نا امن است نمی شود رفت. کدام شهر و روستا دفن است خدا داند.

  شیخ البرز 5 ماه قبل
  1

  البته دوستان اشتباه نشه هیچ کدوم از قبرها درست نیست چون خیلی از خلفای اون موقع دستور دادند حتی جای قیر هاراشخم زدند و کشاورزی کردند در زمان شاه اسماعیل صفوی دوباره بازسازی شده اند

  شیخ البرز 5 ماه قبل
  0

  چندروزه دیگه میرم عراق قول میدم درست حسابی پرس و جو کنم خبرش رو به عزیزان خواهم داد

  ناشناس 5 ماه قبل
  5

  کیسان ابوعمره وبن کامل شاکری واحمد ابن شمیت در نزدیکی هوورا به شهادت رسیدند و همانجا دفن شدند

  ناشناس 5 ماه قبل
  2

  محل دفن کیسان ابوعمره در محلی به اسم هوورا نزدیک شهر کوفه میباشد البته آثاری از قبر نیست ولی من توکوفه ازیکی پرسیدم گفت کیسان ابوعمره وبن کامل شاکری در نزدیکی هوورا به شهادت رسیدند و همانجا دفن شدند

  ابراهیم 5 ماه قبل
  1

  ولی خدایی کیان رو بد شهید کردند نامردا بهش گفتند پیدا برو من از اون موقعه ناراحتم

  محمد مهدی 5 ماه قبل
  3

  تو قلب ما ایرانی ها 😃😃🥰🥰

  اسلامی 6 ماه قبل
  1

  دروغ نوشتید تیتر رو و مردم رو سرکار گذاشتید دریافت باید یک به یک پاسخ افرادی رو که وقتشون گرفتید بدی

  یوم الحشر 6 ماه قبل
  0

  بابت وقتی که از من گرفتی ازت نمیگذرم

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  نکردن به عنوان یاد بود برای جناب کیان ایرانی و جناب بن کامل شاکری قبر درست کنن

  عبدالرضا 6 ماه قبل
  0

  به سایت شما دیگه اعتماد ندارم

  چون‌اول میگین قبر کیسان را از سایت ما جستجو کنید

  بعد خودتان هم نمیدانید

  متاسفم

  ••• 6 ماه قبل
  2

  سلام من از قبر کیان ایرانی چیزی نمیدونم و متاسفانه هر چقد هم گشتم جواب پیدا نکردم ولی پدرم میگفت که قبر مختار در نجف است منکه نمیدونم

  2
  شیخ البرز 5 ماه قبل

  قبر مختار ومسلم وهانی ابن عروه قسمت سمت چپ محراب مسجد کوفه هستند حدوداً 10بار تا حالا من رفتم میثم تمار مقبره جداگانه بافاصله از مسجد کوفه دارد

  -1
  مهرداد 6 ماه قبل

  قبر مختار در مسجد کوفه روبروی قبر مسلم بن اقیل

  -1
  ناشناس 6 ماه قبل

  قبر مختار در کوفه و مسجد کوفه و کنار قبر مسلم ابن عقیل است

  گلی 6 ماه قبل
  -1

  قبر کیسان ایرانی اصلا مشخص نیس و کسی جای اصلیش وونمیدونه هر کسی بنا به روایتی یه چیزی میگه

  م آ 6 ماه قبل
  8

  باسلام وعرض ادب واحترام خسته نباشین خدمت هم وطنای خوب باشرف باغیرت خودم من چهاربار رفت کربلا ولی قبرکیان روپیدانکردم من خیلی دلم میخواهدمقبرشیرمردایرانی رابدونم

  فاميل دور 6 ماه قبل
  0

  نميدونيد چرا داستان مينويسين

  به تو چه 6 ماه قبل
  4

  من یک سوال. ساده. پرسیدم قبر کیان ایرانی کجاست این همه چرت و پرت نشون میدین

  بهار 6 ماه قبل
  5

  واقعا ۴۰ دقیقه دارم میخونم آخرش هم نفهمیدم محل دفن کیان ایرانی کجاست

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  ما گفتیم مقبره کیان

  اصلاََ سوال کجا جواب کجا نفهمیدم مقبرش کجاست 😑

  نرگس خانم 6 ماه قبل
  0

  پررسیدیم قبرمختار کجاست دوساعته چرت وپرت نوشتی ؟توکوفه نبوده.

  1
  مختار بن ابوعبید ثقفی 5 ماه قبل

  دقیقا قبرمن کوفه ست

  3
  ناشناس 6 ماه قبل

  قبر مختار در صحن مسجد کوفه در راستای محراب مسجد کوفه و تقریبا در صد یا دویست قدمی از محراب قرار گرفته

  5
  ساجی 6 ماه قبل

  قبرمختار که در یکی ازصحن های مسجد کوفه است

  -1
  حسن ج 6 ماه قبل

  والا من نرفتم ولی می‌گویند کربلا وارد صحن امام حسین شدی همان اول صحن است

  5
  نرگس خانم 6 ماه قبل

  چرادر فیلم مختار نشان دادن که کیسان جدا گانه وقبل از مختار کشته شد ؟

  ایافیلم های تاریخی نبایدبراساس حقیقت ساخته شوند؟

  بار دل 6 ماه قبل
  5

  کاش بیشتر از این ها در مورد کیان می گفتن زیرا او بود که بیشتر قاتلین امام ع را به سزای اعمالشان رساند

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  ممنون از لطف شما

  لیلا 6 ماه قبل
  3

  کیان یه ایرانی بود وسط کلی عرب بابا خوبه اهل بیت عرب هستن

  لیلا 6 ماه قبل
  0

  حالا کیان یه ایرا نی بود وسط عربها خوبه اماما عربن

  مهدی 6 ماه قبل
  -2

  توی مسجد کوفه‌اس

  2
  بهار 6 ماه قبل

  سلام من رفتم مسجد کوفه نام یا نشانی از کیان ایرانی نبود

  حیدر 8 ماه قبل
  7

  ایرانی هرجا که باشه پرچم داره

  سجاد 1 سال قبل
  3

  با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوست داران کیسان ابو عمره کیان

  کیان ایرانی با بنکامه در یک روز به شهادت رسیدن اون ها در نزدیکی مزار دفن شدن یعنی جنگ مزار

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  مقبره کیان ایرانی کساس

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  مقبره کیان ایرانی کجاست

  2
  ناشناس 1 سال قبل

  مقبره کیان ایرانی کجاس

  فاطمه 1 سال قبل
  4

  امیدوارم یک تجدیدنظر در مطالب بدید چون غلط و اشتباه زیاد داشت خیلی هم اشتباه‌ داشت خیلییییی

  محمد آقاجانی 1 سال قبل
  -2

  شما که میگی موالی آیا طرفدار شمری. شمر و عمر بن سعد و محمد بن اشعث و عمر بن حجاج ایرانی ها رو موالی یا برده می دونستند بعدشم سه ساعت بجای مقام در حکومت مختار بگی بگو یک کلمه. مقام اول جناب مختار و دوم جناب کیان و سوم‌ جناب بن کامل همین

  مرتضوی 1 سال قبل
  1

  سلام ممنون از مطالب خوبتون. کاش در متن به محل دفن کیسان ابو عمره هم اشاره می کردید. من نمی دونم کجاست

  قریشی 1 سال قبل
  2

  سلام میخواستم بدونم کیان ایرانی محل دفنش کجاست آخرش به جواب نرسیدم

  مهدی 1 سال قبل
  4

  ازتون راضی نیستم که وقتمو نیم ساعت گرفتید و جوابم رو ندادید

  اسی بلک 1 سال قبل
  11

  واقعا متاسفم براتون که با این تیتر نوشتید قبر کیان ایرانی کجاست؟ انقدر بخونیم که بازدید سایتتون زیاد دیده بشه ؟ خودتان هم نمیدونید کجاست😂😂😂😂مسخره ها

  فاطمه 1 سال قبل
  3

  سلام چرا کیسان ابوعمره قبرنداردوچرا ابراهیم خیانت کرده؟!

  ضحا 1 سال قبل
  6

  بیوگرافی کیان در مختار نامه هم بود شما نوشتید در این سایت قراره محل دفن کیان را به ما بگید نه بیو گرافی

  2
  farhadfery 10 ماه قبل

  متاسفانه تیتر دروغ زده اند

  ملی 1 سال قبل
  3

  بگو محل دفن کیان کجاست در برابر عرب های هزارچهره از شجاعت و وفاداری ایرانیا که بحثی نیست

  نادعلیامظهرالعجایب 1 سال قبل
  2

  سلام، مطلب مفید بود،ولی جواب سوالم را دریافت نکردم از متن، همه چیز بود فقط جواب سرچم نبود...اینطور درست نیست

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  نمیدونم والا سوال اصلا یه چی دیگه بود این بیوگرافی کیان رو نوشته جواب چند کلمه بود نه اینقدواقعا....

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  مریضی نمیگی قبر کیان کجاس

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  این همه در باره کیان صحبت کردید احرشم نگفتید مقبره کیان کجاست حتمو بلد نیستید بگید همچیز گفتید بغیر از جواب سوال اصلی

  الهام 1 سال قبل
  0

  مقبرشو که نگفت اینجا واقعا که

  م . اسدی 1 سال قبل
  -1

  معلوم هست که ریشه های عربی کشورمون رو اداره می منن . اونها قبر مختار رو که عرب هست مشخص کردن اما چون کیان ایرانی هست بیخیال شدن .. جون بجونشون کنید ایرانی نیستن .

  2
  فبر کیان ایرانی خیلی مهمه 6 ماه قبل

  مهم نیست قبر کیان کجاست مهم اینه که ادم خوبی بود

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  محل دفن کیان ایرانی دقیقا کجاست

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  محل دفن کیان کجاست؟

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  همه چیز رانوشته به جز محل دفن

  amir 2 سال قبل
  1

  سلام. دوست عزیز قبر کیان ایرانی در هرورا است.

  0
  مهدی 1 سال قبل

  معلومه ولی کجای هرورا

  یا الان به هرورا چی میگن

  که به پیداش کرد

  حسین 2 سال قبل
  12

  کسی که مطالب رو اینجا نوشته دقت نکرده که موضوع اصلی محل دفن کیان هست،چون فقط به موضوع های دیگه توضیح داده خیلی جالب و تاسف باره که ابراهیم مالک اشتر که خیانت کرد قبر داره اما کیان نداره

  0
  مختار بن ابوعبید ثقفی 5 ماه قبل

  لحظه آخرمیبینی ابراهیم میاد

  0
  ابراهیم 1 سال قبل

  سلام داداش دهنتو آب بکش عزیزم ابراهیم مالک الاشتر شما خوب نخوندین درباره اون حتما که داری اینجور میگی حتی تو فیلم مختار نشون میده که گول خورد مالک اشتر چون نامه هایی براش ارسال شد به اسم مختار که نرفت کوفه بعد اخر سر فهمید و حرکت کرد سمته کوفه و انتقام مختارم گرفت در جنگ صفین بود مالک اشتر با حضرت ابولفضل رفیق صمیمی بود در کنار امام علی میجنگید

  2
  ERFAN 1 سال قبل

  ابراهیم خیانت نکرد مکر دشمن مانع مطلع شدن ابراهیم از خطر جدی زبیریان شد

  1
  مهدی 1 سال قبل

  ابراهیم مالک اشتر نخعی

  خیانت نکرد بلکه یاران مصعب برای او نامه های جعلی بردن و اون دیر فهمید

  به نظر من برادر اون مقصر هست اگه اون حرفی نمی‌زند ابراهیم مالک اشتر همان اول پیش مختار بر می‌گشت

  در ضمن قبر ابراهیم مالک اشتر رو داعشی ها خراب کردند

  1
  محمد آقاجانی 1 سال قبل

  اولین سلام دوم جناب کیان ایرانی صد درصد قبر داره و. همینطور جناب مختار و جناب بن کامل جناب کیان حتماً قبر داره باید رفت عراق و دید قال امیرالمومنین علی علیه السلام فاصله بین چشم تا گوش 4 انگشته ولي حتما قبر داره سوم‌ ابراهیم اشتر خیانت نکرد غفلت کرد در قسمت آخر مختارنامه در لحظات آخر سریال می بینی که ابراهیم به کمک مختار آمد ولی دیر آمد

  حسین 2 سال قبل
  2

  کسی که مطالب رو اینجا نوشته دقت نکرده که موضوع اصلی محل دفن کیان هست،چون فقط به موضوع های دیگه توضیح داده خیلی جالب و تاسف باره که ابراهیم مالک اشتر که خیانت کرد قبر داره اما کیان نداره

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  مقبره عمرکجاست

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  بله ابن کامل رییس شرطه ها بود

  0
  مختار بن ابوعبید ثقفی 5 ماه قبل

  ابن کامل شهربان بود نه رئیس شرطه ها

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  مقبره مالک اشتر کجاست

  آیت الله مظاهری 2 سال قبل
  13

  کیسان ابو عمره در روستای شیخ عبدالفتاح رسول دفن شده

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  این روستا دقیقا کجاست

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  این روستا کجاست

  نیلوفر 2 سال قبل
  1

  نفهمیدم اخرش محل دفنش کجاست

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  نفهمیدم مقبره کیان ایرانی کجاست

  1
  ناشناس 1 سال قبل

  نفهمیدم مقبره کیان ایرانی کجاست

  ابوالفضل 2 سال قبل
  -2

  خوب❤

  چ۰۰ 2 سال قبل
  6

  واقا متاسفم نیم ساعت میخوام تا جواب سوالات ببینم ولی دروغ نوشتی که بیننده سایتت زیاد سه

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  مکه میشه کسی میدونه مقبره کیان ایرانی کجاست درست جواب بده خداوکیلی

  كوثر 2 سال قبل
  1

  🤕❤️💔

  مختار 2 سال قبل
  6

  ببین دروغگو الکی اولش ننویس محل دفن کیان کجاست قلبم میزاری کنارش مول سگ.

  برای ارسال نظر کلیک کنید