توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  محاسبه انلاین خرید بیمه سربازی

  1 بازدید

  محاسبه انلاین خرید بیمه سربازی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  با من تامین | سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی و قانون کار

  با من تامین | سامانه خدمات غیرحضوری تامین اجتماعی و قانون کار

  شرایط  خرید بیمه سربازی چیست؟ 

  به موجب قانون، دوران خدمت سربازی کلیه بیمه شدگان جزو سوابق بیمه ای آنان محسوب می شود. مشروط بر این که تمام شروط ۴ گانه ذیل فراهم باشد: 

  ۱- درخواست توسط متقاضی ارائه شده باشد. 

  ۲- حق بیمه دوران مذکور پرداخت شده باشد. 

  ۳- رابطه بیمه ای فرد با سازمان بیمه تامین اجتماعی برقرار باشد. 

  ۴- در صورتی که بیمه شده قبل از تاریخ تقاضا حداقل«۲»سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد.

  آیا برای بیمه سربازی باید مبلغی پرداخت شود ؟

  برای اینکه بیمه سربازی جزو سابقه کار محسوب شود شرایطی وجود دارد. بیمه سربازی باید مورد تایید سازمان تامین اجتماعی قرار گیرد و سازمان تامین اجتماعی هم برای تایید این دو سال حق بیمه و قبول آن برای بازنشستگی، مبالغی را در نظر می گیرد که البته بسته به سال پایان خدمت و ارائه درخواست خرید بیمه خدمت سربازی متفاوت است. شاید دلیل پرداخت این مبلغ این است که سربازان وظیفه در دوران خدمت خودشان مبلغی را برای بیمه پرداخت نمی کنند؛ ضمن آنکه حقوق بگیر سازمان نظام وظیفه هم هستند.

  در دوران خدمت سربازی کلیه سربازان دارای دفترچه بیمه بوده و می توانند از کلیه خدمات این دفترچه در بیمارستان های طرف قرارداد نیروهای مسلح استفاده کنند و حتی برخی بیمارستان ها هم کلیه خدمات عادی و تخصصی را به طور رایگان در اختیار آنها قرار می دهد. به همین دلیل  اشخاصی که دوران خدمت سربازی را گذرانده اند، برای جبران این خدمات و نیز به دلیل عدم پرداخت حق بیمه در دو سال خدمت باید مبلغی را به سازمان تامین اجتماعی باید بپردازند تا این دوران جزو سوابق بیمه آنها محسوب شود . 

  محاسبه آنلاین خدمت سربازی

  پرداخت مبلغ خرید بیمه سربازی به صورت قسطی در سال 99


  لازم به ذکر است که پرداخت مبالغ خرید بیمه خدمت سربازی به صورت قسطی هم امکان پذیر است . افرادی که نمی‌توانند همه مبلغ را به صورت یکجا بپردازند می‌توانند برای پرداخت قسطی این مبلغ‌، به سازمان تامین اجتماعی درخواست داده و این سازمان تا ۱۲ قسط را برای متقاضیان در نظر خواهد گرفت.
  مسئله دیگر در این خصوص اینکه بازه زمانی قابل قبول برای احتساب مدت خدمت سربازی مشمولان، تاریخ شروع و خاتمه خدمت سربازی مندرج در کارت‌های پایان خدمت است.

   با این شرایط امکان پرداخت برای همه اشخاص با توان مالی متفاوت بوجود خواهد آمد

  برای محاسبه آنلاین مبلغ خرید خدمت سربازی از سامانه با من تامین استفاده کنید

  سابقه بیمه سربازی برای سربازان قبل از سال 1385 رایگان است

  کسانی که خدمت سربازی را قبل از سال ۱۳۸5 گذرانده باشند به شرط آنکه قبل از خدمت حق بیمه پرداخت کرده باشند و مشغول به کاری باشند که برای آن حق بیمه پرداخت شود، بیمه سربازی آنها هم در ادامه به عنوان سابقه کار محسوب شده و برای قرار گرفتن در سابقه بازنشستگی نیاز به پرداخت مبلغی به سازمان تامین اجتماعی ندارند. قوانین برای این افراد با افرادی که در سال های بعد این دوران را سپری کرده اند متفاوت است .

  این اشخاص برای منظور کردن خدمت در سابقه بیمه نیازی به پرداخت هزینه ندارند و فقط باید در زمان مشخص درخواست خود را به سازمان تامین اجتماعی اعلام نمایند. معمولا این امر در سال های پایانی عمر کاری فرد صورت می گیرد. البته بهتر است که هر چه زودتر این کار انجام شود؛ چرا که  ممکن است قوانین تامین اجتماعی تغییر کند.

  با توجه به اینکه قوانین تامین اجتماعی برای تطبیق با شرایط روز در حال تغییر و انعطاف می باشد شاغلین باید مرتبا اخبار تامین اجتماعی را پیگیری کرده و در صورت تغییر شرایط برای اینکه متضرر نشوند در اسرع وقت اقدامات لازم را برای خرید سوابق بیمه سربازی خود انجام دهند .

   نحوه خرید بیمه سربازی چگونه است؟ 

  منبع مطلب : bamantamin.ir

  مدیر محترم سایت bamantamin.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  حق بیمه سربازی 99 چه طور محاسبه و پرداخت می شود؟

  حق بیمه سربازی 99 چه طور محاسبه و پرداخت می شود؟

  برای محاسبه حق بیمه سربازی 99، باید به مدت حداقل دو سال حق بیمه پرداخت شده در سوابق کاری شخص متقاضی وجود داشته باشد و او باید در زمان ثبت درخواست خرید بیمه سربازی باید بیمه پرداز باشد اعم از اینکه بیمه فرد اختیاری یا اجباری باشد. به طور کلی متوسط حقوق و دستمزد دو سال قبل از ثبت درخواست و طول مدت سربازی برای محاسبه حق بیمه سربازی 99 لازم است.

  پرداخت حق بیمه سربازی 99 محدودیت زمانی دارد؟

  به نقل از معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی، خرید حق بیمه سربازی 99 هیچ محدودیت زمانی ندارد. به طور کلی متقاضیان خرید حق بیمه سربازی 99 هر چند سالی که از اتمام خدمتشان گذشته باشد، بدون هیچ محدودیت زمانی می توانند با مراجعه به واحد امور بیمه شدگان، درخواست خرید حق بیمه خود را ارائه دهند.

  محاسبه آنلاین حقوق بازنشستگی

  حق بیمه سربازی 99 در حالی به صورت قسطی نیز دریافت می شود که در گذشته امکان پرداخت قسطی برای آن وجود نداشت. اما در حال حاضر امکان خرید اقساطی برای هر کسی فراهم است. مهلت پرداخت قسطی حق بیمه سربازی 99 حداکثر تا 12 ماه است و مبلغ نهایی تعیین حق بیمه مشمولان، بر اساس آخرین دستمزد دریافتی با 7 درصد پرداختی از سوی شخص متقاضی محاسبه خواهد شد. بدیهی است که افراد باید در زمان درخواست خرید بیمه دوران سربازی، تحت پوشش بیمه بوده و حداقل دو سال سابقه بیمه داشته باشند.

  بد نیست بدانید که همه سربازان پس از پایان خدمت سربازی اگر فاقد شغل و حرفه باشند، با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی و ارائه کارت پایان خدمت نظام وظیفه، امکان بیمه پردازی متقاضیان با سن کمتر از ۵۰ سال به صورت اختیاری وجود دارد.

  متقاضیان می توانند با مراجعه به نزدیکترین شعبه محل سکونت جهت ارائه تقاضا و انعقاد قرارداد مربوطه خود را بیمه کنند. این قانون بیمه شدگان مشمول قانون تامین اجتماعی اعم از بیمه شدگان اجباری، اختیاری، دریافت کنندگان مقرری بیمه بیکاری و… می شود. در صورت بیمه پردازی در زمان ارائه تقاضا و دارا بودن حداقل دو سال سابقه پرداخت حق بیمه نزد سازمان تامین اجتماعی می‌ توانند با مراجعه به شعبه محل بیمه پردازی و ارائه کارت پایان خدمت نسبت به تکمیل فرم درخواست و انجام تشریفات اداری در این خصوص اقدام کنند.

  لازم است یادآوری کنیم که مهلت پرداخت حق بیمه سربازی 99 سهم بیمه شده در صورت پرداخت یکجا حداکثر تا پایان همان ماهی است که متقاضی تقاضای پرداخت کرده است.

  رجیستر کردن گوشی

  آیا از شروط خرید بیمه سربازی مطلع هستید؟

  صرف نظر از موضوع حق بیمه سربازی 99 ، باید بدانید که برای خرید بیمه سربازی دو شرط وجود دارد که متقاضی باید واجد آنها باشد. شرط اول این است که فرد متقاضی در زمان ثبت درخواست خرید بیمه سربازی باید بیمه پرداز سازمان تامین اجتماعی باشد. بیمه اختیاری یا اجباری فرقی نمی کند. شرط دوم نیز این است که فرد متقاضی قبل از آغاز دوره خدمت سربازی باید به مدت حداقل دو سال حق بیمه پرداخت کرده باشد. اگر این دو شرط وجود داشته باشد فرد می‌تواند تقاضای خرید بیمه سربازی خود را ثبت کند و با پرداخت حق بیمه سربازی 99، سابقه سربازی خود را به سابقه بیمه ای خود وصل کند.

  روند خرید بیمه سربازی اینگونه است که اگر سوابق بیمه‌ای فرد متقاضی جمع شده باشد و کارت پایان خدمت او نیز بدون مشکل باشد، با اولین مراجعه حضوری می‌ تواند کار خود را به طور کامل انجام دهد. در اولین مراجعه فرد و در صورت کامل بودن مدارک، مبلغ حق بیمه سربازی 99 محاسبه و اعلام می ‌شود.

  نحوه محاسبه حق بیمه سربازی

  به طور کلی هزینه قطعی برای خرید بیمه سربازی با در نظر گرفتن زمان اتمام دوره خدمت نظام وظیفه و زمان ارائه درخواست داوطلب تعیین می شود. اما به طور کلی فرمول محاسبه این مبلغ به شکل زیر است:

  میزان حق بیمه متعلقه = (نرخ) 30% * مدت زمان خدمت * میانگین حقوق دو سال آخر کاری داوطلب

  به طور کلی برای پرداخت حق بیمه سربازی 99 و تمام حق بیمه ها در تمام سال ها 7 درصد از مبلغ به دست آمده از فرمول بالا توسط فرد متقاضی پرداخت می شود و مسئولیت پرداخت 23 درصد آن نیز بر عهده دولت است. چنانچه شخص داوطلب جانباز باشد و جانبازی او از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران مورد تایید قرار گرفته باشد، سهم 7 درصدی وی بر عهده سازمان های مسئول بوده و سابقه بیمه فرد جانباز به صورت رایگان ثبت خواهد شد.

  خرید سابقه سربازی برای چه کسانی پولی و برای چه کسانی رایگان است؟

  خرید سابقه بیمه سربازی برای کسانی که خدمت سربازی خود را تا قبل از سال 1383 تمام کرده اند، به صورت رایگان است. البته به شرطی که قبل از خدمت حق بیمه پرداخت کرده باشند و مشغول به کاری باشند که برای آن حق بیمه پرداخت میشده است؛ به این ترتیب بیمه سربازی آنها هم در ادامه به عنوان سابقه کار محاسبه می شود و برای قرار گرفتن در سابقه بازنشستگی نیاز به پرداخت مبلغی به سازمان تامین اجتماعی ندارند.

  اما خرید سابقه سربازی برای کسانی که خدمت خود را بعد از سال 1383 گذرانده اند، رایگان نیست. این افراد باید مبلغی را به سازمان تامین اجتماعی پرداخت کنند. اینکه چه مبلغی را باید پرداخت کنند، بستگی به این دارد که چه زمانی برای لحاظ کردن سابقه بیمه سربازی در سابقه کلی تامین اجتماعی اقدام کنند. به طور کلی شخص درخواست کننده باید معادل 7 درصد میانگین حقوق و دستمزد دو سال قبل از درخواست را بپردازد تا سابقه بیمه سربازی در سابقه کلی او وارد شود. 23 درصد مابقی توسط دولت پرداخت می شود. بدیهی است که حق بیمه سربازی 99 نیز بر همین اساس محاسبه و اخذ می شود.

  نحوه محاسبه این مبلغ به این صورت است که از زمان درخواست شخص برای خرید بیمه سربازی میانگین حقوق دو سال آخر کاری او محاسبه شده و این میانگین در هفت درصد ضرب می شود و در ادامه مبلغ به دست آمده در زمان طول خدمت شخص ضرب می شود و مبلغی که بدست می آید، به عنوان هزینه خرید سربازی و وارد کردن سابقه بیمه سربازی به سابقه اصلی تعیین می شود.

  جمع بندی

  اگر می خواهید حق بیمه سربازی 99 را پرداخت کنید و خدمت سربازی خود را به سابقه بیمه ای و کاری خود اضافه کنید، توصیه می کنیم در صورت واجد شرایط بودن، این کار را سریع تر انجام دهید تا وضع قوانین جدید احتمالی کار را برای شما سخت تر نکنند.

  منبع مطلب : virgool.io

  مدیر محترم سایت virgool.io لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید