توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مجموعه سایمدانگ چند قسمت دارد

  1 بازدید

  مجموعه سایمدانگ چند قسمت دارد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  معرفی کامل سریال سایمدانگ ؛خلاصه داستان ، بازیگران و ماجرای واقعی

  معرفی کامل سریال سایمدانگ ؛خلاصه داستان ، بازیگران و ماجرای واقعی

  دوات آنلاین-سریال سایمدانگ که نام کامل آن سایمدانگ ؛خاطرات درخشان است از جمله سریال‌های کره‌ای بسیار پرطرفدار محسوب می‌شود که از شبکه تماشا پخش می‌شود. خلاصه داستان این سریال را بخوانید و با بازیگران آن آشنا شوید:

  سریال سایمدانگ چند قسمت است

  این سریال در 30 قسمت 60 دقیقه‌ای ساخته شده و تاکنون از شبکه‌های مختلفی در جهان پخش شده است.

  بخشی از سریال در زمان گذشته روایت می‌شود و بخشی از آن مربوط به زمان حال است. در واقع داستان مرتب میان این دو زمان در رفت و برگشت است.

  معرفی کامل سریال سایمدانگ ؛خلاصه داستان ، بازیگران و ماجرای واقعی

  خلاصه داستان سریال

  این سریال همان طور که از نامش مشخص است درباره زنی به نام شین سایمدانگ است که هنرمندی برجسته در تاریخ کره جنوبی است.

  ماجر از زمانی آغاز می‌شود که یک دانشجوی دکترا شروع به مطالعه درباره یک تابلو می‌کند. این دانشجو دختری به نام سو جی یون است که نقش او را لی یونگ آئه بازی می‌کند. او یک دفترچه خاطرات از  سایمدانگ پیدا می‌کند و در حین خواندن این دفترچه زمان به عق می‌رود و داستان زندگی شین سایمدانگ را در 500 سال قبل روایت می‌کند. نقش سایمدانگ را هم خود لی یونگ آئه بازی می کند.

  بیشتر بخوانید: بیوگرافی یانگ سه جونگ بازیگر نقش هان سانگ هیون

  البته در این میان ماجرایی عاشقانه هم به میان می‌آید و دختر جوان که 20 سال قبل به پسری قول ازدواج داده اما نتوانسته به قولش وفا کند طبق قرار قبلی بعد از 20 سال او را ملاقات می‌کند. دختر ازدواج کرده و صاحب فرزند شده اما مرد همچنان عاشق او مانده است.

  معرفی کامل سریال سایمدانگ ؛خلاصه داستان ، بازیگران و ماجرای واقعی

  سایمدانگ شخصیت واقعی در کره جنوبی

  شین سایمدانگ که نام اصلی‌اش اینسون است و در کره جنوبی به او لقب مادر عاقل داده‌اند شخصیت واقعی است که نقشی از او روی اسکناس‌های ۵۰ هزار ونی کره نیز چاپ شده است.

  او متولد ۱۵۰۴ میلادی بود که در سن 48 سالگی بعد از مهاجرت به منطقه پیونگ آن به‌طور ناگهانی در روز  ۲۰ ژوئن ۱۵۵۱ فوت کرد.

  دو پسر سایمدانگ از فیلسوفان برجسته سلسله چوسون بودند.

  شین سایمدانگ که فرزند بزرگ خانواده بود، در خانه مادربزرگ مادری‌اش به دنیا آمد و در همان خانه نیز بزرگ شد. او چهار خواهر کوچکتر از خود داشت.

  بنیان‌گذار خاندان شین؛ شین سانگ گیوم نام داشت که پادشاه تجو از گوریو بود و در شکار مهارت فوق‌العاده داشت .

  چون شین سایمدانگ هیچ برادری نداشت بعد از این‌که در سن 19 سالگی با فرمانده «یی وون سو» ازدواج کرد با اجازه همسرش بیشتر اوقات را در خانه پدر و مادرش بود و از آنها مراقبت می‌کرد.

  شین هم خطاط خوبی بود و هم شاعر و فیلسوف و تاثیر زیادی بر فرهنگ روزگار خودش داشت.

  معرفی کامل سریال سایمدانگ ؛خلاصه داستان ، بازیگران و ماجرای واقعی

  بازیگران سریال سایمدانگ

  بازیگر اصلی سریال سایمدانگ که همان لی یونگ آئه است که دو نقش اصلی را در زمان حال و گذشته بازی کرده است. سرکار خانم مینو غزنوی که در سریال جواهری از قصر به جای یانگوم صحبت کرده بود در این سریال نیز دوبله لی یونگ آئه را انجام داده این کار را به زیبایی انجام داده است.

  سایر بازیگران این سریال به هنرپیشه‌های بخش تاریخی و بخش کنونی تقسیم می‌شوند.

  در بخش تاریخی این بازیگران بازی کرده‌اند:

  سونگ سئونگ هون (لی گیوم)/ اوه یون آه (چویی ویومدانگ)/ چویی چول هو (مین چی هیونگ)/ چویی جونگ هوان(پادشاه جونگ جونگ)/ یون دا هون (لی وون سو/همسر سایمدانگ)

  در بخش کنونی سریال نیز بازیگران زیر حضور دارند:

  یانگ سه جونگ (هان سانگ هیون)/ چویی جونگ هوان (مین جونگ هاک)/ لی هه یونگ (جونگ مین سوک/همسر جی یون)/ کیم هه سوک (مادر مین سوک)/ پارک جون میون (هه جونگ)/ کیم می کیونگ (مدیر گالری سون)

  منبع مطلب : davatonline.ir

  مدیر محترم سایت davatonline.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سایمدانگ، خاطرات درخشان

  سایمدانگ، خاطرات درخشان (هانگول:사임당, 빛의 일기، تلفظ:Saimdang, Bichui Ilgi; lit) سریالی تلویزیونی است که در سال ۲۰۱۷ توسط کانال اس بی اس کره جنوبی تهیه شد. این سریال دربارهٔ زندگی سایمدانگ است؛ او متولد ۱۵۰۴ میلادی است همچنین او هم دوره یانگوم بوده که در سن چهل و هشت سالگی بعد از نقل مکان به منطقه پیونگ آن به‌طور ناگهانی فوت کرد.

  شخصیت‌های مجموعه و بازیگران[ویرایش]

  بخش تاریخی[ویرایش]

  بخش امروزی[ویرایش]

  لی یونگ آئه در نقش سو جی یو

  ارتباط تاریخی سریال[ویرایش]

  شخصیت اصلی سریال، سایمدانگ، هنرمند برجسته عصر چوسون بوده‌است. از وی در تاریخ به عنوان مادری نمونه، همسری فداکار، هنرمندی نابغه و عاشقی پرشور یاد شده‌است. وی ۵ دسامبر ۱۵۰۴ متولد شد و ۲۰ ژوئن ۱۵۵۱ از دنیا رفت. دو پسر وی از فیلسوفان سلسله چوسان بوده‌اند.

  دربارهٔ شین سایمدانگ[ویرایش]

  شین سایمدانگ متولد سال ۱۵۰۴؛ هنرمند؛نویسنده؛ خطاط؛ گلدوز؛ شاعر مشهور و مادر استاد کنفوسیوسی مشهور کره‌ای یعنی یولگوک بود.

  لقب وی «مادر عاقل» بوده و نام اصلی وی اینسون می‌باشد. شین در خانهٔ والدین مادرش به دنیا آمده و رشد کرد. پدر وی یک مقام دولتی بود ولی درامور سیاسی فعال نبود. او چهار خواهر کوچکتر از خود داشت. به دلیل اینکه وی برادری نداشت؛ او آموزه‌هایی از پدر و پدر بزرگش دریافت کرد که تنها در آن زمان مختص پسرها بود. او نواده‌ای از خاندان شین بود. بنیان‌گذار خاندان شین؛ شین سانگ گیوم بود که پادشاه تجو از گوریو به علت مهارتش در شکار به وی تعدادی زمین اعطا کرده بود و نام خاندان به دلیل وفاداری و شجاعتش در نبرد «شین» نامگذاری شده بود. به دلیل اینکه او در خانواده‌ای فاقد پسر رشد کرده بود؛ حتی بعد از ازدواجش با فرمانده «یی وون سو» در سن ۱۹ سالگی؛ بیشتر اوقات را با اجازه همسرش در منزل والدینش سپری کرد. همسرش از نسل دریاسالار معروف «یی سون شین» بود. بعدها او همسرش را که پستی رسمی در یک منطقه روستایی در سئول دریافت کرده بود همراهی کرد و هنگام جدا شدن از مادرش شعر زیر را در فراق وی سرود.

  – مادر پیرم را در کانگ نانگ ترک میکنم

  – با احساسی که مرا زجر می دهد؛در مسیر سئول تنها هستم

  – به پشت سرم و به خانه نگاه میکنم و برای دقایقی امید می گیرم

  – ابرهای سفید از زیر پوشش کوهستان سرسبز پرواز می کنند.

  مروری بر داستان[ویرایش]

  لی یونگ ئه در این سریال دو نقش را ایفا می‌کند. شین سایمدانگ و پروفسور سئو جی یون.

  پروفسور هنر سو جی یون دفترچه خاطرات سایمدانگ را در ایتالیا پیدا می‌کند و سعی در کشف راز خاطرات این دفترچه دارد… او با خاطرات دفترچه همراه می‌شود و در دل تاریخ می‌رود… روایت زندگی پرافتخار و عاشقانه نابغه هنر، شین سایمدانگ و لی گیوم در عصر چوسون می شود سایمدانگ دو نوجوانی عاشق شاهزاده سوسیونگ میشود اما امپراطور شعری می نویسند و برای همین انها نمیتوانند با هم ازدواج کنند وبعد از 20سال هم دیگر را ملاقات میکنندو...........

  ساخت و حواشی سریال[ویرایش]

  جوایز[ویرایش]

  جشنواره سالانه شبکه SBS[ویرایش]

  پخش سایمدانگ در ایران[ویرایش]

  سریال سایمدانگ به مدیریت دوبلاژ زهره شکوفنده و حضور گویندگانی همچون مینو غزنوی (دوبلور یانگوم در جواهری در قصر) و منوچهر والی زاده (دوبلور افسر مین جانگو در جواهری در قصر) دو نقش اصلی این سریال یعنی بانو سایمدانگ و لی گیوم دوبله شده‌است. این سریال برای اولین بار از تاریخ ۵ بهمن ۹۶ در تلویزیون تعاملی تیوا پخش شد.[۱][۲]

  این سریال برای اولین بار در (صدا سیما جمهوری اسلامی ایران) در ۱۲ آبان سال ۱۳۹۹ از (شبکه تماشا) در حال پخش است .

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  معصومه بیگی 20 روز قبل
  0

  از این سریال نکته های اموزنده ای یاد گرفتم ولی سایمدانگ یا یانگوم اصلا احساسی بازی نمکنن وخیلی خشک وبی روح ایفای نقش میکنن

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  چرا از بقیه شخصیت های این داستان توضیح نمیدین وفقط اسم هاشون و نقش هاشون رو میزارید مثل با چوی ویومدانگ وزیر مین چی هیونگ امپراتور و بقیشون ما باید بدونیم اونا هم کی بودند بلاخره اونا هم ادمن دیگه باید بدونیم اونا هم کی بودن شما که میدونین توضیح بدین

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید