توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  مایعات با گازها چه تفاوتی دارند

  1 بازدید

  مایعات با گازها چه تفاوتی دارند را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تفاوت بین مایع و گاز

   مایع در مقابل گاز
   

  هر ماده موجود در جهان ما در یکی از چهار مرحله یعنی جامد ، مایع ، گاز و پلاسما وجود دارد. اگرچه ، پلاسما یک فاز است که بیشتر از سه مرحله دیگر یافت می شود ، بیشتر در ستاره های داغ و سیارات دیگر رخ می دهد. بنابراین بیشتر مواد جامد ، مایعات و گازهایی هستند که با هم روبرو می شویم. شباهت های زیادی در مایعات و گازها وجود دارد اگرچه تفاوت هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

  بهترین نمونه مایعات و گاز در زندگی روزانه ما آب است که مایع است اما وقتی گرما را تأمین می کنیم به گاز تبدیل می شویم و آن را به نقطه جوش می رسانیم. بخار تولید شده آب در حالت گازی است. روش دیگر تبدیل آب به حالت گازی ، هنگام تبخیر است.

  مایع

  مایع همان ماده ای است که ماده دارای حجم مشخصی است اما هیچ شکلی ندارد و شکل ظرفی را که در آن قرار گرفته است می گیرد. مولکول های موجود در یک مایع به راحتی تنظیم شده اند و می توانند به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل شوند و این نشانگر جذابیت بین مولکولی کوچک است. مایعات خاصیت خاص روان کردن دارند. آنها همچنین دارای خاصیتی هستند که به عنوان خیس کردن شناخته می شوند و این احساس چسبندگی است که برای همه مایعات مشخص است. مایعات مختلف دارای ویسکوزیته های مختلفی هستند که مقاومت در برابر مایعات در جریان است. خاصیت دیگر مایعات ، کشش سطحی است که باعث می شود سطح مایع به عنوان یک فیلم الاستیک نازک عمل کند. در مورد آب ، تنش سطحی است که به آن اجازه می دهد قطرات کروی ایجاد کند.

  گاز

  گاز آن مرحله از ماده است که ماده هیچ شکل و حجم خاصی از خود ندارد و در هر کجا که موجود باشد فضای خالی را اشغال می کند. حتماً این ویژگی را متوجه شده اید که شخصی که عطر و بوی بدن را وارد بدن می کند وارد یک اتاق می شود و این عطر حتی به شخصی که در گوشه دور افتاده اتاق نشسته است می رسد. گازها از مولکولهایی تشکیل شده اند که جاذبه بین چند مولکولی بسیار کمی دارند و بنابراین در همه جهات آزادانه حرکت می کنند. مولکول های گاز دارای انرژی کافی برای غلبه بر جاذبه بین مولکولی هستند. این امر باعث می شود ذرات از هم جدا شوند و بنابراین گازها چگالی بسیار کمی دارند.

  منبع مطلب : fa.mort-sure.com

  مدیر محترم سایت fa.mort-sure.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تفاوت بین مایع جامد و گاز

  "تفاوت بین مواد جامد و مایعات در سطح مولکولی چیست؟"

  جامدات و مایعات از چگالی مشابهی برخوردار هستند ، بنابراین سفتی (نزدیکی) بسته بندی تفاوتی ندارد.

  تفاوت در قدرت جاذبه بین مولکولی (بین مولکولهای مختلف) است. در جامدات ، جذبهای بین مولکولی به اندازه کافی قوی هستند که با وجود ارتعاشات حرارتی تصادفی ، می توانند همان مولکولهای مشابه را در کنار همسایگان خود نگه دارند. همان گروه از نزدیکترین مولکول های همسایه و نزدیکترین و سوم نزدیکترین و غیره به تعداد بسیار زیاد ، در کنار هم قرار می گیرند. بنابراین مولکولها به استثنای ارتعاشات در اطراف یک موقعیت متوسط ​​ثابت هستند. این یک جامد است

  در مایعات ، نیروهای بین مولکولی به اندازه کافی قوی هستند که می توانند نزدیکترین همسایگان را برای مدت کوتاهی در کنار هم نگه دارند تا لرزش های حرارتی گروه ها را از هم جدا کنند. بنابراین مولکولها همیشه نزدیک به یکدیگر هستند ، اما در کنار هیچ مولکول دیگری قرار نگیرید ، بنابراین کل مجموعه های آن به راحتی می توانند جریان پیدا کنند ، اما با یک حجم خاص. این یک مایع است.

  در یک گاز ، نیروهای بین مولکولی برای نگه داشتن مولکولها در کنار یکدیگر بسیار ضعیف هستند و حرکت تصادفی حرارتی به سرعت هر جفت کوتاه مدت را تقسیم می کند. بنابراین به راحتی و بدون حجم مشخصی جریان می یابد - این مولکول ها تقریباً از یکدیگر مستقل هستند.

  در جامدات یونی ، مولکولهای خاصی وجود ندارند ، بلکه "مولکولها" را در بالا با "یونهای بار مقابل" جایگزین می کنند.

  منبع مطلب : svcministry.org

  مدیر محترم سایت svcministry.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  آیلار تهذیبی حق : خب سلام ایلام ۹ساله از تهران بازیگر هستم خب مایع در ظرف بخش میشه و به شکل هر چیز در میاد مانند قابلمه،لیوان،کاسه....... اما گاز همه جا هست که رنگ نداره و ما نمی‌توانیم ببینم جامد یه شکل هست که در ظرفی بریزید شکل چیز مورد نظر شما در نمیاد مانند یخ،کتاب،تراش،مداد،پاک کن،عینک......

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آیلار تهذیبی حق 12 ماه قبل
  1

  امیدوارم خوب باشه

  آیلار تهذیبی حق 12 ماه قبل
  5

  خب سلام ایلام ۹ساله از تهران بازیگر هستم

  خب مایع در ظرف بخش میشه و به شکل هر چیز در میاد مانند قابلمه،لیوان،کاسه.......

  اما گاز همه جا هست که رنگ نداره و ما نمی‌توانیم ببینم

  جامد یه شکل هست که در ظرفی بریزید شکل چیز مورد نظر شما در نمیاد مانند یخ،کتاب،تراش،مداد،پاک کن،عینک......

  یسنا 1 سال قبل
  -1

  جواب را میخواهم

  2
  آیلار تهذیبی حق 12 ماه قبل

  الان گفتم آیلار تهذیبی

  مهدی 2 سال قبل
  2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید