توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  لانه گزینی چند روز طول می کشد

  1 بازدید

  لانه گزینی چند روز طول می کشد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  درد لانه گزینی چه جوریه و چند روز طول می کشه؟

  درد لانه گزینی چه جوریه و چند روز طول می کشه؟

  درد لانه گزینی چه جوریه و چند روز طول می کشه؟

  درد لانه گزینی چیست؟

  برای برخی از بانوان، انقباضات رحمیِ ناشی از اتصال جنین به دیواره ی رحم، سبب ایجاد دردهای محسوسی شده و از جمله ی اولین علائم بارداری محسوب می شود. وقتی که لقاح اتفاق می افتد، تخمکی که درون یکی از لوله های رحمی (لوله های فالوپ) توسط اسپرم لقاح پیدا کرده است، درحالی که به تقسیمات سلولی ادامه می دهد، به سمت حفره ی رحم حرکت خواهد کرد و بعد از 3 تا 4 روز به آن می رسد. وقتی که به حفره ی رحم رسید به صورت یک توپ سلولی است که بلاستوسیت نامیده می شود.

  حال که بلاستوسیت به رحم رسیده است، باید خود را به دیواره ی رحم متصل کند زیرا در غیر این صورت دفع خواهد شد. این اتصال بلاستوسیت به دیواره ی رحم مادر لانه گزینی نامیده می شود. فرآیند لانه گزینی سبب ایجاد انقباضاتی در عضلاتِ صاف لایه ی میانی رحم (میومتر) می شود که برای مادر به صورت دردهایی حس خواهد شد. این دردها که معمولاً ملایم هستند، گاهاً با چند لکه و حتی در حد یک پد بهداشتی خون ریزی همراه اند که به آن ها دردها و خون ریزی لانه گزینی می گویند.

  به یاد داشته باشید که دردها و خون ریزی لانه گزینی در تمامی بانوان مشاهده نمی شود.

   درد لانه گزینی چقدر طول میکشد؟

  اتصال بلاستوسیت به دیواره ی رحم معمولاً بین روزهای هشتم تا دوازدهم بعد از تخمک گذاری رخ می دهد و نیز درد های ملایم ناشی از آن بیشتر از یک تا 3 روز طول نخواهد کشید.

  آیا در طی بارداری باید انتظار دردهای دیگری را هم داشته باشم؟

  با پیشرفت بارداری جنین رشد کرده و به طبع رحم نیز بزرگتر خواهد شد، به مرور از درون لگن خارج شده و به شکم وارد می شود، ارگان های شکمی را به عقب و طرفین می راند تا برای خود جای مناسبی را باز کند. تمام این فرآیند ها با انقباضات ملایم و دردهایی همراه خواهد بود که در دوران بارداری گاهاً به سراغتان خواهد آمد. بعلاوه با رشد حیرت انگیز رحم رباط های آن کشیده شده و دردی را ایجاد می کند که حتی در نواحی داخلی ران ها نیز حس خواهند شد.

  همچنین هر قدر به پایان دوران شیرین بارداری نزدیک می شوید، انقباضات براکستون هیکس را تجربه خواهید کرد که در واقع تمریناتی است که رحم را برای روز زایمان و انقباضات شدید آماده خواهند کرد.

  https://momlovesbest.com/pregnancy/maternity-health/implantation-cramping

  بیشتر بدانید:

  1- لانه گزینی چیست و خونریزی لانه گزینی چه علائمی دارد؟

  2- تشخیص ژنتیکی قبل از لانه گزینی (PGD) چه مزایا و معایبی دارد؟

  3- لکه بینی پس از تاخیر در قاعدگی نشانه بارداری و لانه گزینی می باشد؟

  4- خونریزی لانه گزینی و خونریزی عادت ماهانه چه تفاوتی دارند؟

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  خونریزی لانه گزینی چیست ؟ چه رنگی است و چقدر طول می کشد؟

  خونریزی لانه گزینی چیست ؟ چه رنگی است و چقدر طول می کشد؟

  درک و تشخیص نشانه ها و علائم خون ریزی لانه گزینی

  شما دارید برای یه کودک تلاش می کنید ؛ شما تصمیم گیری را انجام داده اید و حالا منتظرش هستید و با دقت مواظب نشانه های اولیه بارداری هستید. متوجه لکه بینی شدید ، لطفا در نظر بگیرید که این اتفاق ممکن است خونریزی لانه گزینی باشد حتما سوال می کنید خونریزی لانه گزینی چیست ؟ چند روز طول می کشد ؟ چه رنگی است ؟ چه تفاوتی با پریود دارد ؟ پاسخ تمام این سوالات و هر آنچه در مورد خونریزی لانه گزینی در ذهن دارید را در ادامه این بخش از بارداری و نوزاد در نمناک خواهید خواند.

  خونریزی لانه گزینی چه جوریه

  خونریزی لانه گزینی چیست؟

  خونریزی لانه گزینی، نشانه اولیه بارداری است و زمانی اتفاق می افتد که یک تخم خودش را به آستر رحم متصل می کند تا شروع به رشد کند. این کاملا ً طبیعی است و به هیچ درمان پزشکی نیاز ندارد و یک سوم از زنان خونریزی را تجربه می کنند. مشکل این است که این اتفاق مانند دوره پریودی است و اغلب اشتباه گرفته می شود. 

  نشانه ها و علائم خونریزی لانه گزینی چیست؟

  نکته جالب این است که اغلب این نشانه ها می توانند علائم اولیه بارداری نیز باشند.این امکان وجود دارد که شما حدود روز 18 ام از دوره زمانی خود باشید، پس چگونه می دانید که آیا این خون ریزی لانه گزینی است یا شروع پریود شما؟

  خونریزی در بارداری

  تفاوت بین خونریزی لانه گزینی و دوره پریودی چیست؟

  چند تفاوت اساسی بین خونریزی لانه گزینی و قاعدگی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند.

  رنگ :در خونریزی لانه گزینی، ترشحات یا لکه معمولا صورتی روشن و یا تیره خواهد بود در حالی که خون پریودی رنگ روشن و قرمز دارد.

  مدت زمان:زمانی که خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد که تخمک به رحم وصل شود، ممکن است به اندازه چند ساعت یا حداکثر 1-2 روز باقی بماند. رنگش روشن باقی خواهد ماند و احتمالا در طول این زمان قطع و وصل خواهد شد.

  معمولا لخته خونی وجود ندارد ؛ اگر خون کم کم تیره شود و با حجمی بیشتر و 4-7 روز طول بکشد، این دوره پریود است.

  زمان بندی :خونریزیی لانه گزینی در حدود 10 روز پس از تخمک گذاری اتفاق می افتد، در حالی که قاعدگی معمولا ً بعد از 14 روز اتفاق می افتد.

  گرفتگی:این امکان وجود دارد که زمانی که تخمک به رحم متصل می شود، گرفتگی خفیفی را تجربه کنید، اما بسیار ضعیف خواهد بود اما گرفتگی عضلات ناشی از قاعدگی معمولا شدیدتر و قوی تر است.

  خونریزی لانه گزینی یا پریود

  آیا وقت هایی وجود دارد که من باید نگران خون ریزی لانه گزینی باشم؟

  این نشانه اولیه بارداری معمولا دلیلی برای نگرانی نیست؛ کاملا طبیعی است و هیچ خطری برای نوزاد در حال رشد وجود ندارد با این حال، اگر شما علائمی مثل، درد شکم کم، تهوع، گیجی و استفراغ را دارید، باید به پزشک خود مراجعه کنید. 

  هنوز هم مطمئن نیستید؟

  همانند بسیاری از نشانه های اولیه بارداری، تنها دلیل واقعی این است که شما در مسیر نزدیک شدن به پدر و مادر شدن هستید، این یک خط مهم در تست بارداری است.اگر فکر می کنید که خونریزی لانه گزینی دارید، توصیه این است که شما باید حداقل 3 روز تا انجام تست بارداری خانگی صبر کنید قبل از آن، احتمال کمی وجود دارد که هورمون بارداری کافی وجود داشته باشد تا نتیجه مثبتی به دست آید.

  اگر بتوانید 5 روز صبر کنید، شانس بیشتری وجود دارد که دقیق تر باشد در این میان به دنبال علایم اولیه دیگری باشید.

  علت لکه بینی در بارداری

  در حین خونریزی لانه گزینی چه اتفاقی می افتد؟

  علت اصلی این خونریزی پیوند جنین به دیواره رحم است ؛ این فرآیند در نزدیکی مراحل پایانی فرآیند لانه گزینی رخ می دهد که در آن یک بافت خاص با یک وظیفه خاص به نام تروفوبلاست تشکیل می شود که از جنین ایجاد می شود و آن را دربر می گیرد سپس این بافت خود را به دیواره رحم بنام اندومتریوم متصل می کند و شروع به پناه گرفتن به درون خودش می کند. تروفوبلاست نیز وارد بسیاری از رگ های خونی شده و باعث پاره شدن آن ها می شود.

  این امر به نوبه خود باعث نشت و جمع شدن حفره های موجود در تروفوبلاست می شود که به حفره های دیگر ایجاد شده در بافت خون در بدن مرتبط هستند. این حفره ها به آرامی به حفره های خالی و دهانه های رحم نزدیک می شوند، از جنین بیرون رانده می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند.

  علت خونریزی لانه گزینی

  چگونه تست خونریزی لانه گزینی انجام می شود؟

  علائم و نشانه های مختلفی از لانه گزینی وجود دارد، از جمله خونریزی که ممکن است پیش بینی شود ؛ در نظر بگیرید که ببینید آیا خون و یا لکه شما می تواند ناشی از لانه گزینی باشد یا خیر. 

  آیا خونریزی لانه گزینی رایج است؟

  خونریزی لانه گزینی تا حد زیادی شایع است و شاید در حدود بیست تا سی درصد از زنان رخ می دهد ؛ اگر شما چند لکه قبل از دوره پریود خود دیدید، این چیزی نیست که نگران آن باشید و ممکن است نشانه ای از بارداری باشد. 

  دلایل دیگری برای خونریزی یا لکه بینی زودهنگام در دوران بارداری:

  به غیر از لانه گزینی، دلایل دیگری برای خونریزی یا لکه بینی زود هنگام در بارداری وجود دارد خونریزی لانه گزینی به طور معمول پس از تست بارداری مثبت معمول نیست.

  در دوران بارداری زودهنگام (هفته 6-8 دوران بارداری) دلایل دیگری برای لکه بینی یا خونریزی وجود دارد و عبارتند از:

  اگر خونریزی یا لخته شدن شدید در دوران بارداری داشتید باید به پزشک خود مراجعه کنید این ممکن است نشانه یک سقط زودرس جنین باشد.

  ادرار مکرر، خستگی و حالت تهوع برخی از اولین نشانه های بارداری هستند. پستان های شما ممکن است به خاطر تغییرات هورمونی که کمی پس از لقاح رخ می دهد، نرم و یا متورم شده باشد.

  علائم بارداری

  علایم اولیه همیشه بهترین شاخص برای باردار شدن شما نیستند ؛ برخی از زنان حتی زمانی که باردار نیستند همه این علائم را دارند، و برخی دیگر ممکن است هیچ یک از این نشانه ها را نداشته باشند.

  یکی از نشانه های بارداری، پریود نشدن است اگر فکر می کنید که یک پریود را از دست داده اید یا نشانه های غیر معمول دیگری را تجربه کردید - ممکن است زمان انتخاب یک تست بارداری خانگی باشد.

  تست بارداری

  چه زمانی وقت گرفتن آزمایش حاملگی است:

  متخصصان تست بارداری ادعا می کنند که تست های حاملگی خانگی تا 99 درصد دقیق هستند.تست ها می توانند هورمون بارداری ( hCG )فوری و حتی در میزان خیلی هم تشخیص دهند. این هورمون در هر دو یا سه روز در اوایل بارداری بیشتر می شود.هرچه به شروع دوران قاعدگی طبیعی خود نزدیک تر باشید، شانس کمتری در تست بارداری خواهید داشت ؛

  اگر از نتایج مطمئن نیستید ، می توانید تست بارداری خونی بدهید. غلظت hCG قبل از ادرار به خون می رسد، بنابراین تست خونی می تواند زودتر نتیجه مثبت را نشان دهد.

  آزمایش بارداری

  چه زمانی باید با پزشک خود صحبت کنید:

  مهم است که هر موقع تشخیص های غیر عادی و یا خونریزی را داشتید به پزشک مراجعه کنید ، با اینکه خونریزی در اوایل بارداری لزوما منفی نیست، اما شما باید هنوز هم یک پزشک را ببینید.اگر یک تست بارداری خانگی مثبتی داشتید، با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید آن ها می توانند نتایج تست شما را تایید کرده و درباره گزینه های شما برای تنظیم خانواده بحث و تبادل نظر کنند.

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مراحل لانه گزینی یا لقاح در رحم زنان

  مراحل لانه گزینی یا لقاح در رحم زنان

  به گزارش سایت خبری ساعد نیوز و به نقل از دلگرم، زمانی که تخمک گذاری انجام می شود حدود 6 تا 10 روز بعد سلول تخم باردار شده به دیواره رحم اتصال پیدا می کند که به اتصال سلول تخم به دیواره رحم لانه گزینی می گویند. به دلیل پیوند جنین به دیواره رحم خون ریزی یا لکه بینی ایجاد می شود که برخی آن را با پریودی اشتباه می گیرند. در این مقاله قصد داریم بفهمیم که تفاوت خونریزی لانه گزینی با خونریزی پریودی (قاعدگی) چیست؟ با دلگرم همراه باشید.

  لانه گزینی چیست ؟

  لانه گزینی به معنی اتصال سلول تخم به دیواره رحم است که بدنبال آن بارداری رخ می دهد. لانه گزینی حدود 6 تا 10 روز بعد از تخمک گذاری و سلول بارور شده رخ می دهد.

  بعد از اینکه سلول تخمک بارور شد، در حدود 3 روز در لوله فالوپ می ماند. سپس تخمک بارور شده ( علائم تخمک بارور شده) حرکت کرده خود را به رحم می رساند و به دیواره رحم متصل می شود. به این عمل لانه گزینی گفته می شود.

  زمانیکه لانه گزینی رخ می دهد، شما علائم آن از جمله حساس شدن سینه ها، گرفتگی عضلات و لکه بینی را تجربه می کنید. اگر شما یک یا بیشتر از این علائم را داشتید، شما باردار خواهید بود. پروسه لانه گزینی مرحله بدون دردی است، که گاهی با درد تخمک گذاری در وسط سیکل اشتباه گرفته می شود.

  در آن زمان، اگر تخمک بارور شده خارج از رحم شروع به رشد کردن کند و یا به غشای دیواره داخلی رحم نچسبد، عمل لقاح انجام نشده است.

  در حین خونریزی لانه گزینی چه اتفاقی می افتد ؟

  علت اصلی این خونریزی پیوند جنین به دیواره رحم است، این فرآیند در نزدیکی مراحل پایانی فرآیند لانه گزینی رخ می دهد که در آن یک بافت خاص با یک وظیفه خاص به نام تروفوبلاست تشکیل می شود که از جنین ایجاد می شود و آن را دربر می گیرد سپس این بافت خود را به دیواره رحم بنام اندومتریوم متصل می کند و شروع به پناه گرفتن به درون خودش می کند.

  تروفوبلاست نیز وارد بسیاری از رگ های خونی شده و باعث پاره شدن آن ها می شود. این امر به نوبه خود باعث نشت و جمع شدن حفره های موجود در تروفوبلاست می شود که به حفره های دیگر ایجاد شده در بافت خون در بدن مرتبط هستند. این حفره ها به آرامی به حفره های خالی و دهانه های رحم نزدیک می شوند، از جنین بیرون رانده می شوند و در نهایت باعث خونریزی می شوند.

  چگونه تست خونریزی لانه گزینی انجام می شود ؟

  علائم و نشانه های مختلفی از لانه گزینی وجود دارد، از جمله خونریزی که ممکن است پیش بینی شود. در نظر بگیرید که ببینید آیا خون و یا لکه شما می تواند ناشی از لانه گزینی باشد یا خیر.

  آیا خونریزی لانه گزینی رایج است ؟

  خونریزی لانه گزینی تا حد زیادی شایع است و شاید در حدود بیست تا سی درصد از زنان رخ می دهد. اگر شما چند لکه قبل از دوره پریود خود دیدید، این چیزی نیست که نگران آن باشید و ممکن است نشانه ای از بارداری باشد.

  چه زمانی خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد ؟

  وقتی که رویان در رحم لانه گزینی می کند، هر جا که اقامت کند همانجا می تواند رگ های کوچک خون را پاره کند. اما نگران نباشید! این اتفاق هیچ مشکلی را برای مادر به وجود نمی آورد و دیواره رحم دوباره بازیابی خواهد شد. در این حالت، بعضی از خانم ها خونریزی خفیفی را تجربه می کنند که رنگ آن از صورتی تا قرمز و حتی قهوه ای متغیر است. این رخداد که اصطلاحا خونریزی لانه گزینی نامیده می شود معمولا قبل از خونریزی ماهیانه و حدود 5 تا 10روز بعد از لقاح مشاهده می شود.

  چگونه می توان متوجه شد خونریزی مربوط به لانه گزینی است یا قاعدگی ؟

  از آنجا که خونریزی لانه گزینی قبل از جواب مثبت تست بارداری اتفاق می افتد، مشکل بتوان متوجه شد خونریزی خفیف نشانه اولیه بارداری است یا یک لکه بینی ساده است که سرانجام به شکل قاعدگی به پایان می رسد. متاسفانه هیچ روش تست یا علامت قطعی برای این موضوع وجود ندارد.

  بهترین راه برای اطمینان از باردار شدن آن است که چند روز صبر کرده و تست بارداری را انجام داد. زمان آخرین رابطه جنسی هم می تواند به شما کمک کند. اگر بیش از 2 هفته از ان تاریخ گذشته، بعید است خونریزی مربوط به لانه گزینی باشد و احتمالا به عادت ماهیانه ربط دارد.

  حدود یک سوم زنانی که گفته اند خونریزی لانه گزینی داشته اند معتقدند این خونریزی با لکه بینی متعارف قبل از پریود متفاوت و رنگ آن کمی تیره تر است. بعضی دیگر همراه با لکه بینی انقباض را نیز ذکر کرده اند. باقی زنان اعتقاد دارند خونریزی لانه گزینی و خونریزی پریود هیچ تفاوتی با هم ندارد.

  چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد ؟

  خونریزی خفیف در دوران بارداری، حتی در زمان هایی غیر از لانه گزینی اغلب نرمال است. عوامل ایجاد کننده آن عواملی معمولی مثل ناراحتی سرویکس بعد از انجام آزمایش لگنی، رابطه جنسی یا عفونت واژن است. اما از آنجا که گاهی خونریزی بعد از جواب مثبت تست بارداری ممکن است نشانه بارداری خارج رحمی، بارداری مولار (بچه خوره) و یا سقط جنین باشد حتما باید به پزشک اطلاع دهید. نباید نگران باشید. به احتمال خیلی خیلی زیاد اگر خونریزی خفیف باشد و طولانی نشود همه چیز روبراه است.

  آیا همیشه لکه بینی به معنی خونریزی لانه گزینی است ؟

  لکه بینی همیشه به معنی لانه گزینی نیست. ممکن است خونریزی در روز اول پریودی اتفاق بیفتد یا به خاطر بیماری باشد. روش فهمیدن این مسئله دانستن تفاوت بدن پیش از لانه گزینی است. برای این کار، باید به پریودی خود توجه کنید.

  در برخی خانم ها پریودی شدید است و در برخی دیگر به صورت لکه بینی است. برخی خانم ها چند روز قبل از پریودی گرفتگی عضلات دارند اما برخی دیگر بعد از شروع پریودی گرفتگی دارند. شناخت بدن و واکنش آن به عادت ماهانه به شما کمک می کند. اگر حالت شما مطابق احساس شما پیش از پریودی است و نزدیکی جنسی نامطمئن داشته اید، به شدت لکه بینی و مدت آن توجه کنید.

  اگر فکر می کنید لکه بینی به خاطر لانه گزینی است و نمی توانید تا زمان پریودی صبر کنید بهتر است تست بارداری خانگی انجام دهید. به یاد داشته باشید ابتدا لانه گزینی اتفاق می افتد سپس بارداری پس از تشکیل نطفه اتفاق می افتد بنابراین ممکن است تست دقیق نباشد. سعی کنید با اولین ادرار خود در روز تست را انجام دهید زیرا در این حالت مقدار هورمون گنادوتروپین بالا است.

  چه زمانی خونریزی لانه گزینی اتفاق می افتد ؟

  وقتی که رویان در رحم لانه گزینی می کند، هر جا که اقامت کند همانجا می تواند رگ های کوچک خون را پاره کند. اما نگران نباشید! این اتفاق هیچ مشکلی را برای مادر به وجود نمی آورد و دیواره رحم دوباره بازیابی خواهد شد. در این حالت، بعضی از خانم ها خونریزی خفیفی را تجربه می کنند که رنگ آن از صورتی تا قرمز و حتی قهوه ای متغیر است. این رخداد که اصطلاحا خونریزی لانه گزینی نامیده می شود معمولا قبل از خونریزی ماهیانه و حدود 5 تا 10روز بعد از لقاح مشاهده می شود.

  از آنجایی که خونریزی لانه گزینی معمولا با خونریزی پریودی اشتباه گرفته می شود، برخی خانم ها هنگامی که متوجه بارداری می شوند بسیار شگفت زده می شوند.

  خونریزی لانه گزینی یکی از علائم اولیه بارداری در یک سوم خانم های باردار است. تخمک بارور به داخل لوله های رحم حرکت کرده و داخل رحم می شود، جایی که لقاح در پوشش داخلی رحم انجام می شود.

  هنگامی که این اتفاق می افتد بافتی که اطراف تخمک وجود دارد باعث آسیب رساندن به رگ های خونی مادر در داخل رحم و خونریزی از دهانه رحم و واژن می شود. آموختن علائم خونریزی لانه گزینی به خانم ها کمک می کند زمان شروع بارداری را تشخیص دهند.

  زمان لانه گزینی

  این نوع خونریزی در بارداری معمولا بین 6 تا 12 روز بعد از نزدیکی جنسی و بارداری اتفاق می افتد. زمان نزدیکی جنسی خود را به یاد آورید. اگر بیش از یک ماه یا دو ماه گذشته است، بنابراین احتمال خونریزی لانه گزینی بسیار کم است.

  از آنجایی که خونریزی لانه گزینی معمولا با خونریزی پریودی اشتباه گرفته می شود، برخی خانم ها هنگامی که متوجه بارداری می شوند بسیار شگفت زده می شوند.

  هنگامی که پزشک متوجه بارداری شود، با استفاده از آزمایشات مختلف سن جنین را تشخیص می دهد.

  بررسی رنگ و مقدار خونریزی

  این روش به تشخیص خونریزی ناشی از لانه گزینی یا پریودی کمک می کند. خونریزی لانه گزینی خفیف تر و مقدار کمتری است. گاهی حتی به صورت لکه بینی است.

  خونریزی لانه گزینی به صورت ترشحات صورتی یا قهوه ای روشن است. این خون معمولا تیره تر از خون پریودی است زیرا زمان بیشتری طول کشیده است از رحم به واژن برسد.

  مقدار خونریزی لانه گزینی بسیار کمتر است و معمولا دو روز طول می کشد. در برخی خانم ها به صورت خونریزی پریودی سبک دیده می شود و باعث گیج شدن خانم ها می شود. در بیشتر خانم ها، خونریزی پریودی به رنگ قرمز است و پس از روز اول یا دوم شدیدتر می شود.

  وجود انقباض و گرفتگی عضله

  خونریزی لانه گزینی معمولا با درد و گرفتگی عضله همراه است زیرا لقاح انجام شده و رحم در حال تغییر می باشد. اما گرفتگی ناشی از خونریزی لانه گزینی از گرفتگی ناشی از پریودی خفیف تر است.

  اگر گرفتگی عضلات شکم افزایش یافت می تواند نشانه پریودی یا وجود مشکل در بارداری باشد. در برخی موارد، درد به دلیل بیماری مانند عفونت مثانه می باشد. علت عفونت مثانه در زنان در مقاله ای دیگر ذکر شده است.

  هر دردی که نشانه پریودی نباشد و پس از دو روز به خودی خود آرام نشود باید به پزشک اطلاع داده شود. همچنین اگر علائم همراه با تب، خونریزی شدید و لرز باشد نیز باید به پزشک اطلاع داده شود.

  علائم دیگر خونریزی لانه گزینی

  از علائم دیگر لانه گزینی به موارد زیر می توان اشاره کرد :

  حالت تهوع

  بیشتر خانم های باردار در ابتدای بارداری حالت تهوع دارند. این احساس همراه با بیزاری از برخی بوها می باشد مانند بوی قهوه. همچنین استفراغ نیز نشانه بارداری است.

  تغییر عادات ادرار

  اگر بیش از پیش ادرار می کنید و ناگهان دچار یبوست می شوید باردار هستید. راهکارهای رفع یبوست در بارداری در مقاله ای دیگر ذکر شده است.

  بررسی درد در سینه

  درد و سوزش سینه علائم بارداری می باشند. در طول بارداری، سینه ها بزرگ می شوند و نوک سینه تیره تر می شود و رشد می کند. اما درد سینه از علائم پریودی نیز میباشد.

  خستگی

  خستگی یکی از علائم سه ماهه اول بارداری است. اگر به شکل عجیبی احساس خستگی می کنید و استراحت نیز خیلی به شما کمک نمی کند نشانه بارداری است.

  تغییر حالت روحی

  بارداری با تغییر هورمون ها همراه است که باعث تغییر اساسی در حالت روحی شما می شود. شما یک لحظه شاد هستید و لحظه بعد ناراحت هستید. همچنین تغییر حالت روحی از علائم پریودی نیز می باشد.

  احساس سرگیجه

  اگر ناگهان و بدون هیچ دلیلی دچار سرگیجه می شوید باردار هستید.

  به پزشک مراجعه کنید

  ممکن است تمام علائم گفته شده را تجربه کنید اما باردار نباشید. بهترین راه برای تعیین دلیل خونریزی مراجعه به پزشک می باشد.

  منبع مطلب : saednews.com

  مدیر محترم سایت saednews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید