توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قیمت کلیه در ایران در سال 99

  1 بازدید

  قیمت کلیه در ایران در سال 99 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  قیمت کلیه در ایران

  باوجود آنکه در اواسط سال ۹۷ اعلام شد قیمت تعیین شده کلیه در ایران از سوی انجمن بیماران کلیوی به اهداکنندگان تا سقف ۲۰ میلیون تومان است، اما به نظر می‌رسد باتوجه به افزایش قیمت‌ها و صعود قیمت دلار، این قیمت در سال ۹۸ و ۹۹ بسیار افزایش یافته باشد.

  قیمت تعیین شده توسط انجمن پیوند کلیه

  خجسته رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی مشهد در سال 97 گفت: قیمت اعلام‌ شده کلیه در ایران از سوی انجمن بیماران کلیوی به اهداکنندگان تا سقف ۲۰ میلیون تومان است که بسته به وضعیت مالی بیمار و توافق میان دو طرف این مبلغ تا ۲۵ میلیون تومان درحال تغییر است.

  وی افزود: بیشترین افراد نیازمند به کلیه عضو انجمن، در رده‌های سنی 50-60 سال با تعداد 1487 نفر و بالاتر از 60 سال با تعداد 2162 نفر است. رده‌های سنی دیگر عضو انجمن چون 40-50 سال با جمعیت 1169 نفر، 30-40 سال با جمعیت 1194 نفر، 20-30 سال با تعداد 757 نفر، 10-20 سال با تعداد 223 نفر و 1-10 سال با جمعیت 120 نفر هستند. در مجموع تعداد بیماران کلیوی ثبت‌نام کرده در انجمن 7 هزار و 11 نفر است.

  بازار سیاه کلیه خریداری ندارد!

  همشهری در گزارشی که یک ماه قبل از پایان سال 98 منتشر کرده، از کسادی بازار سیاه کلیه خبر داده است. خبرنگار این نشریه بدین منظور با آگهی هایی که نزدیک بیمارستان ها به دیوارها چسبانده شده، تماس گرفته است. روی یکی از این آگهی ها نوشته است: «کلیه A مثبت، ۳۲ ساله، فوری- فروشی» است.

  «پیش شماره‌اش مربوط به تهران نیست. پسر جوانی از پشت خط جواب می‌دهد. می‌گوید اهل بروجرد است و به خاطر ورشکستگی، کلیه‌اش را ۹۰ میلیون تومان می‌فروشد. می‌پرسم چند وقت است که آگهی داده‌ای و چند مشتری پیدا کرده‌ای؟ می‌گوید: شنیده بودم که در تهران خریدار کلیه زیاد است برای همین وقتی ۶ ماه پیش، ورشکسته شدم ۳ روز به تهران آمدم و آگهی را جلوی بیمارستان زدم اما تا الان نتوانسته‌ام کلیه‌ام را بفروشم. »

  حرفش که به اینجا می‌رسد می‌خندد و می‌گوید: « حتی منتظر بودم این چند روز که هوا سرد شده، به آن یکی کلیه‌شان فشار بیاید و بهم زنگ بزنند، اما خبری نشد ...»

  می‌پرسم: «یعنی خریدار پیدا نشد؟» می‌گوید: «چرا خریدار بود اتفاقا چند تایی‌شان خیلی هم به کلیه احتیاج داشتند، ولی پولشان کم بود. من هم قیمت بالایی نگفتم کلیه یک جوان سالم تا ۱۱۰ میلیون تومان هم مشتری دارد. اما شانس من مشتری پولدار به تورم نخورد. حتی یک بار یک نفر که بعدا فهمیدم دلال است ۵ میلیون از من خواست تا برایم مشتری پیدا کند و گفت پول آزمایش‌ها را هم خودش می‌دهد، اما من ترسیدم بروم سر قرار چون شنیده بودم دلال‌ها با برخی دکترها تبانی می‌کنند و علاوه بر کلیه، جاهای دیگر بدن را هم درمی‌آورند! »

  منبع مطلب : www.entekhab.ir

  مدیر محترم سایت www.entekhab.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  بازار خرید و فروش اعضای بدن / کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!

  بازار خرید و فروش اعضای بدن / کلیه ۱۵۰، ‌نیمی از کبد ۲۰۰ میلیون تومان!

  به گزارش تجارت‌نیوز، پیدا کردن افرادی که می‌خواهند عضوی از بدن خود را بفروشند کار چندان سختی نیست. آگهی‌های آنها در جاهای زیادی وجود دارد. از دیوار مقابل بیمارستان‌ها گرفته تا کوچه‌هایی که مراکز پیوند عضو در آنها وجود دارند. کانال‌های تلگرامی و اینستاگرامی هم جای خود.

  آگهی‌ها زیاد است. بیشتر آگهی فروش کلیه است و کم و بیش آگهی فروش کبد.

  یکی از آگهی‌ها مربوط به مردی است ۲۷ ساله. آگهی فروش کبد. همسرش می‌گوید: «کلیه همسرم را پارسال 50 میلیون تومان فروختیم تا از مستاجری دربیایم، یک خونه بدون امکانات در سراسیاب خریدیم. اما کلیه را که فروختیم کار برای شوهرم سخت شد. هر کاری نمی‌تواند انجام دهد. حالا می‌خوایم بخشی از کبد رو بفروشیم که یا مغازه بگیریم یا ماشین بخریم تا باهاش کار کنه.»

  سال ۹۳ ازدواج کرده‌اند. زن می‌گوید خانواده‌ها توان مالی ندارند و نه توانسته‌اند جهیزیه تهیه کنند و نه می‌توانند از آنها حمایت کنند. شش سال است ازدواج کرده‌اند و در همه این مدت درگیر فقر و نداری بوده‌اند. زن خیاطی می‌کند و این تنها منبع درآمد فعلی خانواده است. می‌گوید «به نهادهای حمایتی هم سر زدیم. قرار شد ۵ میلیون وام بدهند. اما ضامن می‌خواست و ما ضامن نداریم. حتی وام ازدواجمان را هم نتوانستیم بگیریم. چون آن هم ضامن می‌خواست.»

  سال قبل کلیه را فروخته‌اند و حالا آگهی فروش کبد زده‌اند بلکه کاری راه بیندازند.

  داده‌های مرکز آمار ایران نشان می‌دهد در تابستان امسال 9.5 درصد از جمعیت فعال کشور بیکار بوده‌اند و این بیکاری برای جمعیت جوان و به خصوص برای جوانان 15 تا 24 ساله حدود ۲۳ درصد بوده است. این یعنی از هر ۱۰۰ جوان در این سن، حدود ۲۳ نفر آنان شغل ندارند.

  نکته قابل توجه در آمار بیکاری ایران، این است که نرخ بیکاری تابستان امسال در ۱۴ فصل گذشته کمترین نرخ بیکاری رسمی است. این آمار در شرایط کرونا که بسیاری شغل خود را از دست داده‌اند کمی عجیب است.

  اما گزارش مرکز پژوهش‌های مجلس این گره را باز می‌کند. به روایت مرکز پژوهش‌های مجلس، در ایران به‌طور متوسط 60 درصد شاغلان کشور (59 درصد مردان و 62 درصد زنان) در بخش غیررسمی فعالیت می‌کنند. یعنی شرایطی که در آن افراد فاقد بیمه و حمایت‌های اجتماعی هستند و حتی درآمد آنها زیر حداقل حقوق مصوب است. نکته قابل توجه دیگر، کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری شاغلان در تابستان ۹۹ نسبت به تابستان ۹۸ است.

  در این بیکاری، افزایش تورم، هزینه خانوارها را افزایش داده. به نحوی که خانوارهای کشور برای تامین اقلام مصرفی خود در مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، 41.4 درصد بیشتر هزینه کرده‌اند.

  کلیه چند؟

  یکی دیگر از آگهی‌دهندگان جوانی است ۲۸ ساله که می‌خواهد کلیه یا بخشی از کبدش را بفروشد. او به تجارت‌نیوز می‌گوید: «تو بدبختی موندم، یک سال و خورده‌ای میشه که می‌خوام یکی از اعضای بدنم رو بفروش ولی خریدار نیست، شاید تو این مدتی که گذشته 10 نفر زنگ زدن، ولی هنوز نتونستم کسی رو پیدا کنم که خریدار واقعی باشه، فعلا منتظریم.»

  او هم می‌گوید «آدم از بدبختی این کارا رو می‌کنه، وگرنه چرا باید خودمو ناقص کنم؟». براساس گفته‌هایش، هزینه‌های اجاره خانه و پرداخت قسط و بزرگ کردن دو بچه آنقدر برایش زیاد است که راه دیگری ندارد.

  سال گذشته کلیه‌اش را ۴۰ میلیون تومان می‌فروخت و حالا اگر مشتری پیدا شود، ۱۵۰ کمتر نمی‌دهد، «همه کالاها گران شده چرا اعضای بدن نشه؟ قیمت پراید 22 میلیون تومنی امسال شده ۱۵۰! حپراید ۱۵۰ میلیونی گرون نیست،‌کلیه ۱۵۰ میلیون گرونه؟!»

  آگهی بعدی هم آگهی فروش کلیه است. فروشنده می‌گوید از فروش منصرف شده اما کلیه را به خریدار اهدا کرده. او می‌گوید: «کلیه را برای فروش گذاشته بودم و مشتری هم پیدا شد. روی ۱۵۰ میلیون توافق کردیم. نزدیک عمل، پولی که می‌خواستم جور شد. منم کلیه را نفروختم. به همون فرد اهدا کردم. همین سه هفته قبل عمل داشتم.»

  برخی هم فروشنده کبد‌ هستند. مانند مرد ۲۶ ساله‌ای که بخشی از کبدش را آگهی کرده و می‌گوید قیمت آن ۲۰۰ میلیون تومان است.

  تماس خبرنگار تجارت‌نیوز با چند نفر دیگر نشان می‌دهد که آنها  از آگهی فروشی که زده‌اند پشیمان شد‌ه‌اند. یکی می‌گوید مشکل مالی‌اش تا حدی برطرف شده و دیگر فروشنده نیست. اما فرد دیگری می‌گوید همچنان از طرف خانواده همسرش تحت فشار است اما نظرش برای فروش کلیه عوض شده «چون با یک کلیه زندگی کردن سخت‌تر می‌شه.»

  کانال‌های خرید و فروش عضو

  در فضای مجازی همه چیز پیدا می‌شود. قلب و قرنیه و مغز استخوان. فقط کافی است دنبالش باشید. نمونه‌اش کانالی تلگرامی است با بیش از ۱۴۰ هزار عضو. هم خریدار آنجا حضور دارد و هم فروشنده. تعداد آگهی‌ها بسیار زیاد است. آگهی فروش اعضای بدن با ذکر جزئیاتی چون سن، جنس، گروه خون و شرایط جسمانی.«بدنم سالم سالمه از پونزده سالگی هم بصورت حرفه ای ورزش میکنم آزمایشات و سونوگرافی انجام دادم»،«کلیه آزمایش‌های لازم انجام شده و مدارک سلامت پزشکی وجود دارد.»

  برخی هم شروطی را در آگهی نوشته‌اند. اینکه همه هزینه‌های عمل و تست و آزمایش با خریدار است. برخی هم اعلام آمادگی کرده‌اند که برای فروش عضو به هر نقطه‌ای از کره زمین می‌روند فقط خریدار باید هزینه‌های سفر را بدهد.

  قیمت‌ اعضا متفاوت است. از کبد ۲۰۰ میلیونی تا کلیه ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیونی. در میان آگهی‌ها، آگهی فروش قلب هم دیده می‌شود. تعداد آن کم است، اما هست.

  اما فروشندگان سنتی هم وجود دارند. آنها که روی دیوار برخی از بیمارستان‌ها و مراکز پیوند عضو آگهی‌هایی را روی دیوار می‌نویسند. آنجا فقط مشخصات اصلی و ضروری وجود دارد. «فروش کلیه ۲۰ ساله گروه خونی O- شماره …….. ۰۹۳۵» «کبد فروشی گروه خونی A+ و ….» این دیوارها مدام رنگ می‌شود، آگهی‌ها از روی دیوار پاک می‌شود و فقط چند روز بعد مجددا همان تعداد شماره با همان خطوط روی همان دیوارها نوشته شده.»

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  18 میلیون تومان؛ قیمت رسمی فروش کلیه | اقتصاد آنلاین

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  نبی زاده 26 روز قبل
  1

  یدونه کلیه سالم سالم بدون هیچ ایرادی اصلا تا حالا سیگار و قلیون نکشیدم ۲۹ سالمه O+ ممنونم

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  سلام کلیه فروشی ۱۷ سالمه به خاطر مشکلات شخصی میخام بفروشم کسی خواست بگه لطفا به پولش نیاز دارم قیمتم ۴۵۰میلیون

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  سلام کلیه فروشی هرکی خواست بگه قیمت ۳۵۰میلیون

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  سلام

  کلیه ام برای مشکلات مالی بفروش میزارم

  گروه خونی B+

  09383681309

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  سلام من کلیه مفروشم به پول نیاز دارم سن ۲۰ مشهد

  غزاله 7 ماه قبل
  1

  سلام فروشنده واقعی یک عدد کلیه وتکه از کبدم هستم،گروه خونی B+ ،سن ۳۲

  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  خانمی هستم 33 حاظر به فروش کلیه خود هستم با گروه خونی AB+ این شماره تلفن 09938968817

  سعید ۰۹۱۴۰۳۰۸۱۷۵ 7 ماه قبل
  0

  سلام فروش کلیه +A سن ۲۸ ساکن تبریز هر شهری باشه میام قیمت تعافقی

  مصطفی 8 ماه قبل
  0

  فروش کلیه و قسمتی از کبد گروه خونی ab مثبت

  تهران و کرج

  صفر نهصد و سی و سه

  هشتاد

  پانصد و پنجاه

  سی و پنج

  علی رضا 10 ماه قبل
  0

  من میخام کلیمو حداقل 250 میلیون تومان بفروشم

  اگه کسی میخاد بگه

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  سلام 27سالمه گروه خونیAبدلیل مسائل شخصی بفروش میرسد

  نامشخص 1 سال قبل
  -1

  aمثبت سالم ۲۵ ساله

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید