توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قیمت مسکن بعد از انتخابات آمریکا

  1 بازدید

  قیمت مسکن بعد از انتخابات آمریکا را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  انتخابات آمریکا با قیمت مسکن چه خواهد کرد؟

  انتخابات آمریکا با قیمت مسکن چه خواهد کرد؟

  براساس گزارش بانک مرکزی درباره وضعیتبازارمسکن در تهران طی مهرماه، متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحد‌های مسکونی شهر تهران در ماه گذشته (مهرماه) به ترتیب با ۱۰ و ۱۱۰.۱ درصد افزایش نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ۲۶ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید.

  با توجه به این افزایش قیمتی که مسکن تجربه کرده است، بر اساس نظر کارشناسان اگر جو بایدن به عنوان رئیس جمهور آمریکا انتخاب شود و به تبع آن نیز دلار با کاهش نرخ همراه بود و این قضیه ادامه داد باشد، قیمت مسکن نیز می‌تواند با کاهش روبرو شود.

  مصطفی قلی خسروی رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور با اشاره به تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر روی بازارمسکن، گفت: این اثرگذاری غیر مستقیم است، بدین نحو که اگر جو بایدن به ریاست جمهوری آمریکا دست پیدا کند، آن زمان است که پیش بینی می‌شود که قیمت دلارنیز با کاهش چشمگیری روبرو شود، که اگر این مسئله در عمل نیز رخ دهد و برای مدت طولانی قیمت ارز به ثبات برسد، در قیمت‌های پایین، آن زمان است که این امر در بازار مسکن نیز تاثیرگذار خواهد بود و قیمت‌ها می‌تواند با کاهش معناداری همراه شود.

  وی افزود: اما اگر ترامپ انتخاب شود، احتمال افزایش نرخ دلار به دلیل وجود انتظارات تورمی وجود دارد، بنابراین این موضوع نیز باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود، زیرا زمانی که دلار بالا می‌رود، این مسئله به فوریت در بازار ملک اثرگذار است و تاثیر خود را می‌گذارد، اما در موقعی که دلار کاهشی می‌شود، تا این موضوع در بازار مسکن اثر بگذارد، قدری طول می‌کشد، چرا که مردم باید باور کنند که در واقعیت نیز ارز و مسکن با کاهش همراه خواهد شد.

  خسروی با تاکید بر اینکه مدت زیادی است که قیمت مسکن تحت تاثیر نرخ دلار قرار دارد، اظهار داشت: طی این چند ماه گذشته مسکن به طور فزاینده‌ای با رشد همراه شد، به طوریکه امروز حباب قیمت ملک و خانه بسیار زیاد است، در این راستا اگر شرایطی فراهم شود که دلار با کاهش قیمت و ثبات همراه شود، آن زمان است که می‌تواند امیدوار بود که حباب بخش مسکن تخلیه شود، اما این مسئله زمان بر خواهد بود و نباید انتظار داشت که در کوتاه مدت اتفاق خاصی روی دهد.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه افزایش قیمت مصالح ساختمانی نیز این روز‌ها بر روی بازار مسکن تاثیر بسزایی گذاشته است، بیان داشت: به صورت کلی می‌توان گفت، مصالح ساختمانی تاثیر ۳۵ درصدی بر روی قیمت مسکن دارند و در شرایطی که این مصالح روز به روز با افزایش روبرو می‌شوند، طبیعتا قیمت‌ها در بازار مسکن با رشد همراه می‌شود، به طور مثال طی این مدت ماسه با افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت روبرو شده است، اگر دولت بتواند نظارت موثری در این رابطه به عمل بیاورد، تا مصالح ساختمانی افزایش قیمت نداشته باشند، قیمت‌ها در بازار مسکن نیز از این موضوع متاثر نمی‌شوند.

  وی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مسکن در رکود نسبی به سر می‌برد، یادآور شد: الان معاملات با سختی انجام می‌شود، اما اینکه معاملات به صورت کامل به حالت راکد در بیاید، این طور نیست، اما از حجم داد وستد‌ها کم شده، این در حالیست که با توجه به فصلی که در آن قرار داریم، به صورت سنتی از میزان جابه جایی‌ها کم شده و این رکودی که در بازار مسکن به وجود آمده، بخشی از آن نیز به همین علت که فصل جابه جایی‌ها به اتمام رسیده است.

  خسروی با اشاره به اینکه ما به عنوان صنف از انتقال اتحادیه مشاوران املاک به وزارت راه و شهرسازی استقبال می‌کنیم، خاطرنشان ساخت: این کار بعد از دهه‌ها می‌تواند روی دهد، از سویی این اقدام باعث خواهد شد که اتحادیه ما به کانون تبدیل شود که این مسئله مزایای زیادی برای اعضا دارد و باعث بهبود عملکرد آن‌ها نیز خواهد شد، از سوی دیگر از این طریق نیز می‌توان به کنترل بهتر بازار مسکن اقدام کرد.

  رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه حق کمیسیون‌های املاک ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است، گفت: در حال حاضر ما نسبت به این قضیه معترض هستیم، در حالیکه طی این روز‌ها نرخ خدمات در صنوف مختلف افزایش پیدا کرده، حق کمیسیون‌های ما کم شده، استدلال دولت این است که اگر حق کمیسیون‌ها کاهش پیدا کند، قیمت مسکن نیز دیگر افزایش پیدا نخواهد کرد، این در حالیست که ما دلایل خود را در این رابطه که افزایش قیمت مسکن ربطی به حق کمیسیون‌ها ندارد، ارائه کرده ایم، اما متاسفانه حرف ما مورد قبول واقع نشد.

  منبع مطلب : www.gostaresh.news

  مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار مسکن - ایسنا

  تاثیر انتخابات آمریکا بر بازار مسکن - ایسنا

  عباس زینعلی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: انتخاب ترامپ به ریاست جمهوری آمریکا با توجه به احتمال سیاست فشار حداکثری که در قبال ایران خواهد داشت می تواند اثر هیجانی بر بازار ارز و تاثیر منفی بر بازار مسکن بگذارد. در سوی دیگر با انتخاب بایدن احتمال کاهش نرخ دلار وجود دارد که رونق سایر بازارها را ایجاد می کند. انتخاب بایدن یعنی چرخش سرمایه گذاری از بازار ارز به سمت بازارهای دیگر.

  وی افزود: دارایی سرمایه ای مهم در کشور ما مسکن است و بورس هنوز ظرفیت چرخشهای ناگهانی سرمایه را ندارد.

  این کارشناس بازار مسکن تاکید کرد: به طور کلی تا زمانی که تولید عمومی اقتصاد ایران در یک ظرفیت معقولی قرار نگیرد همیشه از وقایع سیاسی همانند انتخابات آمریکا تاثیر روانی ناگهانی می گیرد. در این شرایط نقدینگی وحشتناک حدود ۲۹۰۰ هزار میلیارد تومان با اخبار و حوادث به سرعت قابل انتقال به بازارهای مختلف است.

  زینعلی گفت: با وجود آنکه ترامپ البته از موضع بالا قول مذاکره داده، انتخاب او قطعا وضعیت بازار ارز را ملتهب می کند و می تواند به رشد تقاضا و قیمت دلار منجر شود. با انتخاب بایدن و روی کار آمدن دموکراتها به این دلیل که صحبتهایی در مورد بازگشت به برجام می شود ممکن است با افت قیمت ارز و خروج سرمایه ها از این بازار به بازار مسکن مواجه شویم که به رونق بازار ملک می انجامد. البته سیاستهای پولی و مالی داخلی هم تاثیرگذار است اما با توجه به وضعیت موجود، اثر متغیرهای بیرونی بیشتر از متغیرهای داخلی است.

  وی با بیان اینکه بازار مسکن به اشباع قیمتی رسیده است گفت: سرمایه گذاران در بخش مسکن فعلا انتظار رشد بیشتر قیمت را ندارند. یک دوره باید طی شود تا چرخش تقاضای سوداگرانه به سمت بازار مسکن پیش بیاید که احتمالا تا پایان سال طول می کشد.

  این کارشناس اقتصاد مسکن درباره تاثیر عدم افزایش نرخ سود بانکی بر بازارهای مالی اظهار کرد:  دولت با عدم افزایش نرخ سود سپرده های بانکی در واقع این سیگنال را ارسال کرد که پولها را از بانک خارج و به بازار سرمایه بیاورید؛ اما ابتدا باید ظرفیت سازی می شد، در حالی که بازار سرمایه ظرفیت چندانی ندارد، لذا سرمایه ها به سمت بازار ارز رفت.

  به گفته زینعلی، سیاستهای عمومی پولی کشور به شرط داشتن منابع و انضباط کافی بسیار تاثیرگذارتر از وابستگی به اتفاقات سیاسی بیرونی است. به هر حال به نظر می رسد به این مرحله که این مساله را درک کنیم رسیده ایم اما باید با حساسیت و دقت بیشتری سیاستهای پولی را دنبال کنیم.

  قیمت مسکن در تهران متری ۲۶.۷ میلیون تومان

  به گزارش ایسنا، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در مهرماه سال ۱۳۹۹ به ۸۶۵۶ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲.۳ درصد و ۱۵۴ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین بر اساس اعلام بانک مرکزی در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۲۶.۷ میلیون تومان بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل ۱۰ و ۱۱۰ درصد افزایش یافته است.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : www.isna.ir

  مدیر محترم سایت www.isna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید