در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قیمت سهام ایران خودرو در سال ۹۹

  1 بازدید

  قیمت سهام ایران خودرو در سال ۹۹ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  انتظار رشد سهام ایران خودرو در هفته پیش رو

  انتظار رشد سهام ایران خودرو در هفته پیش رو

  با توجه به اصلاح قیمت بسیاری از نمادهای گروه خودرویی در هفته گذشته به نظر می رسد خبر افزایش سرمایه سنگین سه نماد خگستر، ختوقا و خمحرکه که ارتباط مستقیم با نماد پیشروی ایران خودرو دارند، هفته آتی یک هفته سبز برای بیشتر نمادهای گروه خودرو خواهد بود.

  تاثیر افزایش سرمایه زیرمجموعه ایران خودرو بر نماد این شرکت

  ایران خودرو سهامدار عمده سه نماد مذکور محسوب می شود و بدون شک با توجه به استقبال سهامداران به خرید این سه سهم به واسطه افزایش سرمایه سنگینی که پیش رو دارند، ارزش ذاتی سهم خودرو (ایران خودرو) نیز به تبع افزایش قیمت سهام زیرمجموعه ش بیشتر خواهد شد و همین موضوع حکم به صعود قیمت سهم ایران خودرو در هفته پیش رو می دهد.

  پس از اینکه مسئولین ایران خودرو از افزایش ۷ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه سخن گفتند و قیمت محصولات این شرکت در بازار افزایش یافت، بسیاری منتظر رشد بیشتر این سهم بودند اما در کمال تعجب سهم ایران خودرو به فاز اصلاح رفت و به نظر می رسد با تحولاتی که در زیرمجموعه های ایران خودرو به وجود آمده، این سهم همچنان محکوم به صعود است چرا که با توجه به زیان انباشته ای که ایران خودرو دارد، زمزمه هایی مبنی بر افزایش سرمایه این شرکت از محل تجدید ارزیابی نیز شنیده می شود که این موضوع نیز از دیگر محرک های ادامه سعود قیمت سهام خودرو است.

  بسیاری از کارشناسان بر این باورند که سال ۹۹، سال رویایی برای سهام نماد خودرو خواهد بود و با توجه به بهبود نسبی در وضعیت تولید و فروش آنها، انتظار انتشار گزارشات مناسب در انتهای سال و همچنین پیش بینی کاهش شدید زیان در سال ۹۹ برای این نمادها در تحلیل های حرفه ای های بازار سرمایه شکل گرفته است.

  گفتنیست افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی شرکت ها صورت می گیرد که عمدتاً تاثیر مثبتی بر روی قیمت سهام شرکت مذکور می گذارد.

  منبع مطلب : ihadaf.com

  مدیر محترم سایت ihadaf.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سهام داران از آغاز سال ۹۹ تاکنون چقدر سود کردند؟

  به گزارش راهبرد معاصر، به این ترتیب به‌طور متوسط روزی۲/ ۲ درصد سود (نرخ بهره مرکب‌روزانه) از آن معامله‌گران بازار سهام شده است. در این میان غلبه تقاضا بر عرضه سهام، صف خرید چند هزار میلیاردی را برای نیمی از سهام معامله‌شده در این بازار رقم زد و ارزش معاملات خرد سهام را به بیش از ۱۰هزار میلیارد تومان رساند. در عین حال تداوم ورود پول‌های تازه سبب شد تا خالص تغییر مالکیت بازار برای سی و پنجمین روز متوالی به سمت بازیگران حقیقی بازار باشد.

  بورس‌بازان تشنه خرید سهام
  روز گذشته از ۳۱۱ نماد معامله شده در بورس تهران، ۲۰۲ نماد با رشد قیمت به معاملات روزانه خود پایان دادند و در مقابل شاهد معاملات منفی در نماد معاملاتی ۱۰۸ بنگاه بورسی بودیم. در این میان همچنان عطش خرید در بازار خودنمایی می‌کرد. به‌طوری که حدود ۷۰ درصد نماد‌های مثبت روز گذشته با مازاد تقاضا همراه شده و شاهد تشکیل صف خرید بیش از ۵۶۶۰ میلیارد تومانی بودند که بیش از ۹۶۰ میلیارد تومان از این صف‌های خرید به نماد تازه‌وارد «شستا» اختصاص داشت. در مقابل نیز ۵۴ نماد بورسی گرفتار صف فروشی به ارزش ۵۸۰ میلیارد تومان شدند. تقابل عرضه و تقاضا در معاملات روز گذشته بورس تهران سبب شد تا ارزش معاملات خرد سهام از ۱۰ هزار میلیارد تومان فراتر رود.

  سهام داران از آغاز سال ۹۹ تاکنون چقدر سود کردند؟

  بازگشایی‌های پرحاشیه بورس تهران
  معامله‌گران طی معاملات روز گذشته در انتظار دو بازگشایی مهم بودند. از این رو در میانه بازار دیروز پیام ناظر خبر از بازگشت سایپا به گردونه معاملات بورس تهران داد. به این ترتیب مقرر شد تا «خساپا» پس از دو ماه توقف و برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده جهت تصویب افزایش سرمایه ۴۵۰ درصدی بدون محدودیت دامنه نوسان بازگشایی شود. در مرحله پیش‌گشایش این نماد خودرویی صف عجیب حدود ۱۱ میلیارد سهمی در قیمت ۱۲۴۶ ریال تشکیل شد که علاوه بر انتظار بیش از یک‌هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان نقدینگی برای خرید سهام سایپا، رشد قیمت ۱۰۰درصدی نسبت به قیمت پیش از توقف را نشان می‌داد. به هر حال این بازگشایی مانند تجربیات هفته گذشته بورس‌بازان مورد تایید ناظر قرار نگرفت و به روز دیگری موکول شد.

  مشابه این شرایط در معاملات روز شنبه برای نماد تازه‌وارد «شستا» تکرار شده بود. در این روز سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با پیام ناظر منتظر بازگشایی بدون محدودیت نوسان سهام خود بودند که روز چهارشنبه با توجه به افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شده بود. در این روز سفارش‌های خرید و فروش در محدوده ۱۰۰ درصدی نسبت به روز چهارشنبه نشست و همان‌طور که انتظار می‌رفت ناظر بازار مانع از بازگشایی نماد مذکور در این قیمت شد. دیروز در حراج مجدد نماد معاملاتی شستا مقرر شد تا مجددا پس از طی پیش‌گشایش ۱۵ دقیقه‌ای این نماد تازه‌وارد بدون محدودیت دامنه نوسان به گردونه معاملات بورس تهران بازگردد، اما چشم معامله‌گران به مرحله پیش‌گشایش حداقل روی سایت اصلی اطلاع‌رسانی بورس تهران خشک شد که البته می‌تواند ناشی از مشکلات هسته معاملاتی باشد. به هر حال بعد از گذر ۱۵ دقیقه، رشد قیمت ۵ درصدی در مقابل نماد این بنگاه بورسی نشست. محمود گودرزی، معاون بازار شرکت بورس تهران در این خصوص به «دنیای‌اقتصاد» گفت: «شستا» پس از عدم کشف قیمت طی معاملات روز شنبه، دیروز از ساعت ۱۲:۳۵ تا ۱۲:۴۵ در مرحله سفارش‌گیری قرار گرفت، اما قیمت‌ها مورد تایید ناظر بازار قرار نگرفت. از این‌رو طبق قانون بعد از عدم کشف قیمت در دومین مرتبه، سهم در همان دامنه نوسان همیشگی مورد دادوستد قرار گرفت.

  به گفته وی، پس از افشای اطلاعات با اهمیت بازگشایی سهام بدون محدودیت نوسان انجام می‌پذیرد. اما زمانی که سهم به دلایل مختلف از جمله هیجانی شدن قیمت‌گذاری‌ها و دلایل دیگری توسط ناظر تایید نمی‌شود، معاملات آن ممنوع - متوقف شده و ادامه کار به روز معاملاتی بعد موکول می‌شود. در صورتی‌که در روز معاملاتی دوم نیز معاملات مورد تایید قرار نگیرد، سهم با دامنه عادی ۵درصد بازگشایی می‌شود.

  به این ترتیب سریال بازگشایی‌های پرحاشیه بورس تهران ادامه دارد و باید دید بازگشایی مرتبه دوم نماد معاملاتی شرکت سایپا طی معاملات روز جاری چه روندی را طی می‌کند. «خودرو» دیگر نماد بورسی است که اواخر اسفندماه به‌دلیل برگزاری مجمع افزایش سرمایه متوقف شده و این روز‌ها بورس‌بازان در انتظار بازگشایی آن هستند و احتمال می‌رود این عدم تایید مقام ناظر در معاملات این خودروساز نیز تکرار شود.

  موج توقف پرسود‌های بازار
  همان‌طور که اشاره شد شاخص کل بورس تهران از ابتدای سال ۹۹ تاکنون ۳۲ روز کاری را سپری کرده است و در همین مدت کوتاه موفق به ثبت رشد افزون بر ۱۰۰ درصدی شده است. در این شرایط قیمت سهام نیز افسارگسیخته درحال رشد است. دیروز نیز تنها در بورس تهران شاهد وقفه معاملات ۱۲ سهم به‌دلیل رشد بیش از ۲۰ درصد در ۵ روز معاملاتی با وقفه ۶۰ دقیقه‌ای مواجه شدند. هشت بنگاه بورسی نیز در این روز پس از رشد ۵۰ درصدی قیمت سهام خود در ۱۵ روز معاملاتی به‌منظور برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی توسط ناشر متوقف شدند. شرایطی که احتمالا در روز‌های آتی نیز ادامه خواهد یافت./ دنیای اقتصاد

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمدقاسمی ولاشانی 2 روز قبل
  0

  من سهامدار ایران خودرو هستم ولی برای ورود به قسمت سهامداران مشخات مرا قبول نمیکند وشود سهام من به حسابیکه دران شرکت اراعه داده ام واریز نشده است لطفا علت را همراه مدارک اخرین وظعیت سهام اینجانب را به ادرسیکه قبلا برای شما ارسال کرده ام باپست سفارشی وباهزینه خودم ارسال نمایید اگدر ادرس مرا گم کرده اید دوباره برایتا ن مینویسم ادرس من اصفهان درچه پیاز ولاشان خیابان جابر پلاک 19 میباشد قبلا از زحمات وهمگاری شما تشکرمینمایم وسلام

  ناشناس 2 ماه قبل
  0

  من قیمت سهام شرکت ایران خودرو را می‌خوام

  محمدامین چنانی 2 ماه قبل
  0

  چیزی نمیدونم جواب میخوام

  مهدی 3 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید