توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  قیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

  1 بازدید

  قیمت دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

  دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

  دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی : می دانیم که دستگاه های اکسیژن ساز ، واسطه هایی هستند که هوای محیطی که قریب به ۲۰ % اکسیژن ، ۷۸ % نیتروژن و ۲ % گازهای دیگر دارد را جذب کرده و با بازگرداندن نیتروژن مذکور ، اکسیژنی با خلوص بیش از ۹۰% ( این عدد بنا به ویژگی های دستگاه بین ۹۲ تا ۹۸ درصد متغیر است) را تغلیظ و به بیمار می دهند .

  علاوه بر این در یادداشت های مرتبط با دستگاه اکسیژن ساز و دستگاه بای پپ گفته شد که این محصولات متناسب با نیازمندی بیمارانی که مشکل تنفسی داشته یا هوش و توانایی لازم جسمی برای دم و بازدم را ندارند استفاده می شوند و چه مکانی جز بیمارستان ها را واجدالشرایط تر برای استفاده از این محصولات می توان دانست !

  ازوم استفاده از اکسیژن در بیمارستان ها

  در محیطی که امراض و صدمات گوناگون مانعی برای تنفس بیماران است ، وجود هر پدیده ای که بتواند این نیازمندی حیاتی را برآورده کند مطلوب و ضروری به نظر می رسد .

  ضرورت وجود اکسیژنی با خلوص بالا که مستقیماً با سیستم تنفسی بیماران در ارتباط باشد ، در اروپا ، آمریکای شمالی و دیگر کشور پیشرفته جهان به واسطه سامانه تأمین کننده مرکزی یا کپسول های اکسیژن صورت می گیرد .

  در این روش هوا رسانی که در بالاترین سطح ایمنی انجام می پذیرد (به دلیل حساسیت بالای اکسیژن به موادی اشتعال زا مانند گریس و روغن که به انفجار آن می انجامد ) ، در بخشهای مختلف یک بیمارستان و اتاق های عمل آن لوله های انتقال اکسیژن به وفور دیده می شود .

  در مراکزی که این امکانات وجود ندارد ، وجود کپسول های اکسیژن راه جایگزینیست که به بهبود تنفس بیماران کمک می کند . با اولویت بندی و کاهش بودجه مراکز درمانی کشورمان ، دیده می شود که کپسول مذکور تنها در اتاق عمل (ارتباط مستقیم با دستگاه بیهوشی) یافت شده و اکسیژن سازهایی که عملاً وسیله پزشکی خانگی محسوب می شوند در بیمارستان ها مورد استفاده قرار می گیرند .

  مزایای استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی

  گفتیم که در صورت فقدان سامانه مرکزی و کپسول های گران قیمت اکسیژن ، استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی تنها راه فراهم ساختن گاز استنشاقی بیماران است .

  به عنوان نخستین مزیت استفاده از این محصولات باید بگوییم که این دستگاه ها اکسیژنی بسیار ارزان قیمت برای بیماران تولید می کنند .

  استفاده از این وسیله در مقایسه با کپسول های اکسیژن که هزینه شارژشان گران تمام شده و پروسه دشواری هم دارد ، علاوه بر اینکه هزینه های اولیه کمتری دارد ، دارای مخارج تمدید یا بازنشانی دوره ای نبوده و چنانچه قسمت های حیاتی آن مانند زئولیت ( بخشی که پس از مکش هوا اکسیژن را از خود عبور داده و نیتروژن را بر می گرداند) یا رگلاتور (تنظیم کننده فشار) آسیب ببیند خرج دوره ای سنگینی روی دست مالکین خود نمی گذارد .

  از سویی دیگر این اکسیژن مورد نیاز در پی شروع کار دستگاه تولید می شود ، پس فاصله شما با تولید (تغلیظ) این ماده تنها فشردن کلید خاموش و روشن دستگاه است . با توجه به این توضیحات می توان ادعا کرد که وجود برق به معنای هوا رسانی به بیمار یا هر کاربر دیگری می باشد .

  آیا استفاده از دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی معایبی هم دارد ؟

  اگر منظور از معایب نارسایی ، نقطه ضعف یا عدم کارکرد صحیح باشد ، همانطور که این مشکلات برای هر پدیده دیگری هم رخ می دهد پاسخ مثبت است .
  یکی از بزرگترین مشکلات دستگاه های اکسیژن سازی که به باتری مجهز نمی باشند عدم فعالیت آن ها در زمان بی برقیست . یک مرکز درمانی را در نظر بگیرید که با وجود داشتن اکسیژن سازهای فراوان ، در اثر قطعی برق توانایی استفاده از هیچکدام را ندارد .

  در چنین شرایطی چه سرنوشتی در انتظار بیماران این مجموعه است ؟ این در حالیست که استفاده از برق اضطراری و ژنراتورهای برق می تواند بار بی برقی در چنین شرایطی را به دوش بکشد .

  مسدود شدن سریع گرانول های زئولیت در ستون ها به هنگام قرارگیری در جوّی مرطوب ، نیازمندی به نگهداری مداوم و اصولی ، عدم تسلط تعمیرکاران به ساختار برخی مدل های از دور خارج شده یا بسیار جدید و مصرف بالای برق در برخی نمونه های بیمارستانی از بزرگترین محدودیت های استفاده از این وسایل می باشند که می توان برای هریک راه حل هایی تعریف کرد.

  منبع مطلب : www.kavianmedical.com

  مدیر محترم سایت www.kavianmedical.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید