توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فواید کتابخوانی برای دانش آموزان

  1 بازدید

  فواید کتابخوانی برای دانش آموزان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مجموعه مدارس دخترانه و پسرانه سرای دانش | جزئیات خبر

  مجموعه مدارس دخترانه و پسرانه سرای دانش | جزئیات خبر

  کتاب خواندن مغز را طوری تحریک میکند که تماشای تلویزیون یا گوش دادن به رادیو نمیتواند این کار را انجام بدهد چون مغز درگیر شده و اصطلاحا ورزش میکند.

  مطالعه و فواید و اهمیت خواندن کتاب در زندگی

  فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

  1 - کسب علم و دانش:

  یکی از بزرگترین دلایل کتاب خواندن، کسب دانش است. کتاب ها یک منبع غنی از اطلاعات هستند. خواندن کتاب با موضوعات متنوع اطلاعات و عمق دانش را افزایش می دهد.

   2- کتاب خواندن مغز شما را بهبود می بخشد:

  مطالعات نشان داده اند که خواندن اثرات مثبت قوی بر مغز دارد. با تحرک ذهنی، شما می توانید از بیماری زوال عقل و بیماری آلزایمر جلوگیری کنید. این به این دلیل است که فعالیت مغز شما مانع از از دست دادن قدرت می شود. مغز یک عضله و مانند دیگر عضلات بدن است، ورزش آن را قوی و سالم نگه می دارد. حل پازل، خواندن کتاب ها یک راه عالی برای تمرین مغز شما است و آن را سالم نگه میدارد.

   3- کاهش  استرس:

  خواندن ،اثر مثبت بر بدن نیز دارد. خواندن یک کتاب ،می تواند استرس را بهتر از پیاده روی یا گوش دادن به موسیقی از بین ببرد.

  فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

  4 - کتاب خواندن حافظه را بهبود می بخشد:

  هر بار که یک کتاب را میخوانید، باید تنظیمات کتاب، شخصیت ها، زمینه ها، تاریخ ، زیرمجموعه ها و خیلی چیزهای دیگر را به خاطر داشته باشید. همانطور که مغز شما یاد می گیرد تمام این ها را به خاطر بسپارد، حافظه شما بهتر می شود.

   5- بهبود تخیل:

  هرچه بیشتر بخوانید، تخیل بیشتری خواهید داشت. هر زمان که یک کتاب تخیلی بخوانید، دنیای دیگری به شما می دهد. در دنیای جدید، تخیل شما به بهترین نحو کار می کند، زیرا شما سعی می کنید همه چیز را در ذهن خود ببینید.

  تاثیرات مثبت کتاب خواندن بر استرس و فوایدش برای تخیلات

  فواید کتاب خواندن برای مغز و بهبود زندگی

  فواید کتاب خواندن و خواص منحصر به فرد کتابخوانی(بخش اول)

   6- مهارت های تفکر انتقادی را توسعه می دهد:

  یکی از مزایای اصلی خواندن کتاب توانایی آن در ایجاد مهارت تفکر انتقادی است. به عنوان مثال، خواندن یک رمان رمز و راز ذهن شما را باز می کند. مهارت های تفکر انتقادی هنگامی که به تصمیم گیری های روزمره می رسد، بسیار مهم است. خواندن نیاز فردی به پردازش اطلاعات را بهبود می بخشد. هرچه بیشتر بخوانید، درک شما    عمیق تر خواهد شد.

   7- واژگانی را می سازد:

  خواندن، واژگان و دستور زبان شما را بهبود می بخشد. همانطور که مطالعه می کنید، با کلمات جدید، اصطلاحات، عبارات و سبک نوشتن جدید آشنا می شوید.

   8- مهارت های نوشتن را بهبود می بخشد:

  خواندن یک کتاب خوب می تواند بر مهارت نویسندگی تاثیر گذار باشد. بسیاری از نویسندگان موفق، با خواندن آثار دیگران، تخصص خود را به دست آوردند. بنابراین، اگر   می خواهید یک نویسنده بهتر شوید، با یادگیری از استادان قبلی شروع کنید.

   9 - مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد:

  بهبود واژگان و مهارت های نوشتاری و مهارت های ارتباطی را بهبود می بخشد. هرچه بیشتر بخوانید و بنویسید، بهتر ارتباط برقرار می کنید.

  منبع مطلب : www.sarayedanesh.sch.ir

  مدیر محترم سایت www.sarayedanesh.sch.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  فواید کتابخوانی برای کودکان دانش آموزان و نوجوانان - مجله بوکالا

  فواید کتابخوانی برای دانش آموزان

  فواید کتابخوانی برای دانش آموزان

  آخرین باری که کتاب یا مقالۀ قابل توجه ای مطالعه کردید، چه زمانی بود؟ اگر شما یکی از افرادی هستید که عادت به کتابخوانی دارد باید به شما بگوییم خواندن کتاب، فواید بسیاری دارد و در مطلب زیر چند مزیت آن ذکر شده است.

  بررسی فواید کتابخوانی

  ۱. تحرک ذهنی
  مطالعات نشان داده اند که مطالعه باعث تحرک ذهنی می شود و تحرک ذهنی هم از آلزایمر جلوگیری می کند. مغز مانند عضله های دیگر بدن به ورزش نیاز دارد تا قوی و سالم باشد.

  ۲. کاهش استرس
  مهم نیست که در کار و روابط شخصی خود چقدر استرس دارید. روابط شخصی و یا شمار زیادی از مسائل دیگر که باعث استرس می شوند، با خواندن داستان از بین می رود.

  ۳. افزایش دانش
  همه چیزهایی که می خوانید، اطلاعات شما را افزایش می دهد. خواندن کتاب، ذهن شما را از اطلاعات جدید پر می کند.

  ۴. گسترش واژگان
  این موضوع با موضوع فوق ادامه می یابد: هر چه بیشتر کتاب بخوانید، کلمات بیشتری یاد می گیرید. کسانی که به خوبی می خوانند، به خوبی صحبت می کنند و در مورد موضوعات مختلف هم آگاه هستند. زمانی که راحت و زیبا صحبت می کنید اعتماد به نفس شما نیز افزایش می یابد.

  ۵- آگاهی از ادبیات، پیشرفت های علمی و رویدادهای جهانی
  خواندن کتاب برای یادگیری زبان های جدید بسیار حیاتی است، با خواندن کتاب با کلمات جدید آشنا می شوید و همین موجب تسریع صحبت کردن و نوشتن شما می شود.

  ۶. بهبود حافظه
  هنگامی که کتاب می خوانید، باید مجموعه ای از شخصیت ها، زمینه ها، جاه طلبی ها، تاریخ و تفاوت های آنها را به یاد آورید، اما مغز چیز شگفت انگیزی است و می تواند این چیزها را با سهولت نسبی به یاد بیاورد. کتاب با هر حافظه جدیدی که ایجاد می کند، مسیرهای مغز را تقویت می کند و باعث می شود در یادآوری ذهن سریع تر عمل کنید.

  ۷. مهارت های تفکری و تحلیلی قوی تر
  آیا تا به حال رمان هایی با رمز و رازهای شگفت انگیز خوانده اید و قبل از اتمام کتاب، رمز خود را حل کرده اید؟ اگر چنین بود، شما توانسته اید تفکر انتقادی و تحلیلی را با تمام جزئیات انجام دهید.

  ۸. تمرکز بهبود یافته
  در دنیایی که ما در اینترنت داریم، در یک زمان چندین کار را با هم انجام می دهیم. در یک فاصله زمانی ۵ دقیقه ای، یک فرد معمولی زمان خود را بین چند کار از جمله ایمیل، چت با چند نفر (از طریق gchat، اسکایپ و غیره)، نگاه کردن به توییتر، نظارت بر گوشی های هوشمند و تعامل با همکاران خود تقسیم می کند. این نوع رفتار سطح استرس را افزایش و بهره وری را کاهش می دهد. هنگامی که شما کتاب می خوانید، تمام توجه خود را به داستان متمرکز می کنید. توجه به بقیه جهان از بین می رود، و شما می توانید خود را در هر جزئیات دقیقی که می خوانید غوطه ور کنید. سعی کنید برای ۱۵-۲۰ دقیقه قبل از کار (به عنوان مثال هنگام خوردن صبحانه و یا حمل و نقل عمومی) کتاب بخوانید.

  ۹. مهارت های نوشتن بهتر
  این امر با گسترش واژگان خود دست و پا می زند: قرار گرفتن در معرض کارهای منتشر شده تاثیرات مثبتی بر نوشتن شما دارد. زیرا خواندن کتاب های نویسندگان دیگر همواره بر کار فرد تاثیر می گذارد. همانطور که موسیقی دانان یکدیگر را تحت تاثیر قرار می دهند و نقاشان از تکنیک های استادان قبلی استفاده می کنند، نویسندگان نیز یاد می گیرند که چگونه با خواندن آثار دیگران دانش خود را افزایش دهند.

  منبع: benefits of reading books

  منبع مطلب : www.zibashahr.com

  مدیر محترم سایت www.zibashahr.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  یاسمین 8 روز قبل
  0

  باعث یاد گیری می شود

  سروش 1 سال قبل
  0

  عالی

  2
  8 ماه قبل

  😕

  برای ارسال نظر کلیک کنید