توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرکانس مادر هاتبرد جهت تنظیم دیش

  1 بازدید

  فرکانس مادر هاتبرد جهت تنظیم دیش را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزش تنظیم سیستم‌های دریافت ماهواره‌ای

  مقدمه[edit]

  در این جزوه سعی شده تا نحوه تنظیم و استفاده از سیستم های ماهواره ای تشریح شود.در این جزوه به مقوله هک کردن شبکه های پولی پرداخته نخواهد شد.

  چگونه به ماهواره فرکانس بدهیم

  باند های فرکانسی[edit]

  ماهواره های مخابراتی در طیف های مختلفی به پخش میپردازند.بطور تجربی دریافت ماهواره هایی که فرکانس های بالاتر را استفاده میکنند آسان تر است چون در هرچه فرکانس امواج بالاتر رود ضریب نفوذ آن در اجسام کمتر میشود میرود و به علت پایین آمدن طول موج با آنتن های کوچک تر نیز به راحتی قابل دریافت هستند.

  Bold text== باند سی ==

  باند کی یو[edit]

  باند کی یو[edit]

  دیش و انواع دیش[edit]

  دیش وسیله ایست برای دریافت امواج الکترو مغناطیسی.روش کار دیش مبتنی بر متمرکز ساختن امواج دریافت شده در سطح دیش در شیپور تغذیه است.دیش کاملا مثل یک آینه ی کاو (مقعر) کار میکند و تمام قوانین درباره اینه ی کاو در مورد دیش نیز صدق میکند شیپور تغذیه نیز در فاصله کانونی آن قرار دارد.یک دیش در حقیقت بخشی از یک کره است که فاصله کانونی آن یک دوم شعاع آن میباشد پس یک دیش دارای بینهایت فاصله ی کانونی است. برای دریافت از ماهواره دو نوع دیش وجود دارد هزلوني؟

  'Bold text''''Bold text'''Bold text [[== Link title == [[File:Media:Example.jpg]]]]''''== دیش پارابول ==

  دیش پارابل دیشی است که شیپور تغذیه آن بر روی محور اصلی آن قرار دارد.محور اصلی خطی فرضی است که از مرکز دایره ی دیش و مرکز کره ی فرضی میگذرد.دیش پارابل دارای توانایی دریافت چند ماهواره با یک دیش میباشد. دش

  دیش افست[edit]

  در دیش افست شیپور تغذیه در پایین محور اصلی قرار دارد.دیش افست دارای قدرت بیشتری نسبت به دیش پارابول است امکان دریافت همزمان چند ماهواره بر روی این دیشها با میله های خاصی مهیا هست ...

  ال ان بی و انواع آن[edit]

  ال ان بی وسیله ای است که امواج دریافتی از ماهواره را با کمی تقویت به یک محدوده فرکانسی قابل دریافت استاندار رسیور ها که در محدوده ی 950 تا 2150 مگاهرتز است تبدیل میکند تا از طریق کابل کواکسیال به گیرنده ماهواره ای برسد.

  ال ان بی شامل یک نوسان ساز و بخشی برای ترکیب امواج است.در بخش ترکیب امواج فرکانس های دریافتی با فرکانس نوسان ساز از هم تفریق میشوند تا در خروجی ظیف قابل پذیرش بوجود آید. مهمترین ویژگی ال ان بی فرکانس نوسان ساز آن است. برای طیف های مختلف فرکانسی ال ان بی های مختلفی ساخته شده اند

  ال ان بی سی باند[edit]

  از آنجا که بسیاری ماهواره های که آسیایی از باند سی استفاده میکنند این ال ان بی به نام ال ان بی آسیا نیز مشهور است. فرکانس نوسانساز در ال ان بی سی معمولا 5150 مگاهرتز است با تفریق فرکانس دریافتی که در محدوده 3700 تا 4200 قرار دارد خروجی ال ان بی در محدوده ی 950 تا 1450 بوجود می آید.

  ال ان بی کا یو برای دریافت باند کا یو استفاده میشود معروفترین زیر مجموعه آن به دلیل پر کاربرد بودن در جهان ال ان بی جهانی گفته میشود بیشتر امواج ماهواره جهت دریافت کانالهای تلوزیونی از این ال ان بی استفاده میشود محدوده فرکانس این ال ان بی ۱۰ تا ۱۷ گیگاهرتز میباشد

  ارسال و دریافت انالوگ[edit]

  [[File:Media:Example.jpg--217.219.58.174 19:59, 21 December 2007 (UTC) ---- Insert non-formatted text here]]== ارسال و دریافت دیجیتال ==

  هاتبرد

  طریقه ی نصب دیش در جهات مختلف

  Hotbird: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه اندازه ی میله ی پشت دیش را 47 سانتیمتر قرار دهید توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی هاتبرد4.5 یا10.5 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید دیش را رو به قبله قرار دهید و 30 درجه دیش را به سمت غرب بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 11054 ورتیکال وسیمبل ریت 27500 می باشد.

    Telstar12: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه میله ی پشت دیش را 12.5 سانتیمتر بالاتر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش پایین تر می آید(نسبت به زمین عمود می شود) توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.

  حالا در پشت دیش قرار بگیرید و 28 درجه دیش را به سمت غرب بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 11494ورتیکال و 17464 ورتیکال می باشد لازم یه ذکر است اگر از دیش 90 استفاده می کنید اندازه ی میله های ال ان بی را 60 سانتیمتر تنظیم کنید.  

  Nile Sat: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه میله ی پشت دیش را 8.8 سانتیمتر بالاتر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش پایین تر می آید(تقریبا نسبت به زمین عمود می شود) توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و 20 درجه دیش را به سمت غرب بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 12033 هاریزانتال وسیمبل ریت 27500 می باشد.

  Arab Sat: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه میله ی پشت دیش را 5 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا می آید توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و 13 درجه دیش را به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 11843 هاریزانتال وسیمبل ریت 27500 می باشد.

   Eutel Sat W3: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه میله ی پشت دیش را 2.5 سانتیمتر بالاتر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش پایین تر می آید توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و 6 درجه دیش را به سمت غرب بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 11283 هاریزانتال وسیمبل ریت 27500 می باشد.

  Turk Sat 1C: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را از طریق درجه های داده شده و نقاله تنظیم نمایید یا اینکه میله ی پشت دیش حدودا 7-8 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا می آید توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی 6یا 12می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را رو به قبله قرار دهید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 12652 هاریزانتال وسیمبل ریت 22500 می باشد.

  Express AM 22: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 8 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا تر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی 6 یا 12 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 40 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 11044 هاریزانتال سیمبل ریت 29800 می باشد.

  Intel Sat 902: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 7.7 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا تر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی 6 یا 12 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 49 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 10973 ورتيكال سیمبل ریت 27500 می باشد.

  LMI 1: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 4 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا تر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی 8 یا 2 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 62 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 12518 ورتيكال سیمبل ریت 22000 می باشد.

  Astra 2B: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 5.5 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا تر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 15.5 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 12382و12032 هاریزانتال سیمبل ریت 27500 می باشد.

  Asia Sat 3S: این ماهواره پوشش C-Band دارد برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 8.5 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی برای دریافت پلاریته عمودی 2 و برای دریافت پلاریتههای افقی 4 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 92.5 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 3755 هاریزانتال سیمبل ریت 4418 می باشد.

  NSS 6: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 2.5 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالا تر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی 6 یا 12 می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و دیش را 82 درجه به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 3328 ورتيكال سیمبل ریت 11635 می باشد.

  Eutel Sat Sesat: برای تنظیم این دیش میله ی پشت دیش را را 7.7 سانتیمتر پایین تر از هاتبرد بیاورید که اگر دقت کنید خواهید دید که سر دیش بالاتر می آید. توجه داشته باشید که ساعت ال ان بی مانند هاتبرد می باشد.حال در پشت دیش قرار بگیرید و 23 درجه دیش را به سمت شرق بچرخانید. فرکانس های نمونه برای جهت یابی 4340 ورتيكال سیمبل ریت 12686 می باشد.

  Amos: دیش را بروی نایل ست تنظیم کنید ، حال میله ی پشت دیش را حدود 5 تا 10 میلیمتر پایین بیاورید  ( سر دیش بالا تر می رود ) حالا دیش را 10 میلی متر به سمت چپ بچرخونید ساعت ال ان بی همانند نایل ست می باشد فرکانس نمونه برای جهت یابی  10842 و سیمبل ریت 27500 ورتیکال می باشد.

  آخرین اخبار شبکه های ماهواره on Instagram: “️ فرکانس های قوی برای نصب یوتلست، هاتبرد، بدر و یاهست دیش اول) هاتبرد، یوتلست، بدر: 📡 Hotbird ➕ 11137 H 27500 (Manoto, GEM) 📡 Eutelsat 7B…”

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 7 ماه قبل
  1

  باتشکرازمطالب مفیدخواستم ببینم دیش ۴۵ سانت روبرای هاتبردچطور تنظیم کنیم

  2
  ناشناس 7 ماه قبل

  جهت دیشدر واجارگاه گیلان سمت یوتل ست

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  ماست پر چرب پگاه☠

  رضا 1 سال قبل
  0

  عزیز از کجا میشه فهمید اشکال از ال ان بی هست یا تنظیمات دیشه

  -1
  محمد معا وی زاده 2 ماه قبل

  خدمت عزیزان اگه میشه نصب ماهواره دش گرون پازهی می کنند

  احتال درست میشه

  0
  محمد معا وی زاده 2 ماه قبل

  خدمت عزیزان اگه میشه نصب ماهواره دش گرون پازهی می کنند

  احتال درست میشه

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  ممنون از همه عزیزان، توی این روزها باهم مهربان باشید

  سیروس 1 سال قبل
  1

  تاجاییی که مممن هست از فایندر تصویری استفاده کنید

  متین 1 سال قبل
  0

  سلام عزیز.دیش گردون داریم که در حدود ۴ا مسیر رو دریافت میکنه خب،ساعت ال ان بی که قید فرمودید کدوم زمان باشه تا همه جهات با سیگنال خوب دریافت بشند.چون نمیشه واسه هر مسیری ساعت جداگونه تنظیم کرد

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  مصدق مطالب مفید است

  1
  ممنون 8 ماه قبل

  ممنون بابت مطالب مفید

  علی 2 سال قبل
  0

  مطالب مفیدی بود ولی باوجود پارازیت نصب در تهران مشکل است هم نارضایتی برای مشتری هم عدم رضایت شما از نصب محل

  برای ارسال نظر کلیک کنید