توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرم ثبت نام سهام عدالت 99

  1 بازدید

  فرم ثبت نام سهام عدالت 99 را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ثبت نام سهام عدالت ۹۹

  ثبت نام سهام عدالت ۹۹

  از سال 1384 با طرح مصوب دولت وقت ، اعطای سهام عدالت به اقشار کم درآمد و آسیب پذیر جامعه آغاز شد . هدف از تصویب و اجرای این طرح ، در درجه اول توسعه خصوصی سازی ، واگذاری سهام شرکت ها و کارخانه های دولتی به این بخش و همچنین کمک به اقشار کم بضائت در جامعه بود .

  ثبت شماره شبا مشمولان سهام عدالت در سامانه سهام عدالت ، تا سال 1397 ادامه پیدا کرد اما متاسفانه در تمام این سال ها هیچ راهکاری برای واگذاری این سهام به اقشار واجد صلاحیتی که از دریافت سهام عدالت جا مانده اند ، ارائه نشد .

  با فراهم شدن امکان آزادسازی این سهام ها ، بسیاری از کودکان و بزرگسالانی که براساس ضوابط ، واجد دریافت سهام عدالت بوده اند اما از دریافت آن جا مانده اند ، به دنبال راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت 99 هستند . حال سوال اینجاست که دولت چه راهکاری برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان اندیشیده است ؟ در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص ثبت نام سهام عدالت  ۹۹ می پردازیم .

  آیا ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

  باید گفت با وجود آنکه اکنون بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای سهام عدالت هستند اما بسیاری از اقشار کم درآمد ، کارگران روز مزد ، کودکان و یا مشاغل آزاد در این دسته جای نگرفته اند . به طور کلی می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر از دریافت سهام عدالت 99 جا مانده اند .

  در واقع ثبت نام سهام عدالت در زمان دولت های گذشته ، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت ، ثبت نام سهام های عدالت از مستخدمین دستگاه های دولتی آغاز شد .

  بنابراین اقشار کم درآمد و بی بضائت جامعه از دریافت این سهام جا مانده اند . برای جبران کوتاهی مجلس و دولت در این خصوص ، طرحی در دست رسیدگی است به نام طرح ساماندهی سهام عدالت  ۹۹ که به تازگی در مجلس یازدهم مطرح شده است .

  زمان ثبت نام سهام عدالت 99

  همانطور که گفته شد ، در مجلس  طرحی با عنوان ساماندهی سهام عدالت در دست رسیدگی است . البته هنوز هیچگونه بررسی در خصوص این طرح صورت نگرفته و نه به کمیسیون های تخصصی واصل شده نه اقدام موثر دیگری در این زمینه انجام گرفته است .

  با توجه به این مطالب هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 99 فراهم نیست و فقط دارندگان حال حاضر این سهام امکان فروش سهام عدالت برایشان میسر است . در خصوص اینکه چه زمانی تعیین تکلیف نهایی در این خصوص انجام خواهد گرفت نیز اطلاعاتی در دست نیست . بنابراین پیش بینی در خصوص زمان ثبت نام فرم سهام عدالت  ۹۹ برای جا ماندگان این سهام نمی توان ارائه کرد . علاقه مندان می توانند به منظور اطلاع از زمان ثبت نام سهام عدالت عضو کانال تلگرام سرمایه گذاری دینا شوند .

  +++به محض اعلام زمان ثبت نام سهام عدالت 99 مقاله بروزرسانی می شود+++

  نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان

  با در نظر گرفتن آنکه هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت 99 فراهم نشده است ، نمی توان پیش بینی دقیقی از چگونگی و نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان ارائه کرد . اما از آنجا که برای استعلام سهام عدالت و آزادسازی این سهام ها سامانه سهام عدالت راه اندازی شده بود ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه صورت خواهد گرفت .

  به طور کلی با توجه به آنکه امروزه اکثر فعالیت ها به صورت اینترنتی و با استفاده از سامانه های مختلف انجام می گیرد ، پیش بینی می شود که ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز به صورت اینترنتی انجام خواهد شد .

  ++++ به محض فراهم شدن امکان و شروع ثبت نام سهام عدالت ۹۹ راهنمای تصویری ثبت نام در مقاله درج می شود ++++

  از آنجایی که در حال حاضر امکان ثبت نام سهام عدالت فراهم نیست و سهام عدالت نیز یک سبد سهامی متشکل از سهام شصت شرکت و کارخانه دولتی محسوب می شود ، به علاقه مندان پیشنهاد می شود با دریافت کد بورسی به خرید و فروش سهام های دیگر در بازار بورس پرداخته و از این به کسب سود و منفعت بپردازند . 

  برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام سهام عدالت در کانال تلگرام سرمایه گذاری عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره سرمایه گذاری دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاورهسرمایه گذاری تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون ثبت نام سهام عدالت پاسخ دهند .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  ثبت نام سهام عدالت 99 کی شروع میشود ؟

  سهام عدالت چیست ؟

  سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق نظر دولت نهم (ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد) از طریق شرکت‌های تعاونی عدالت استانی به مشمولان آن واگذار می‌شود.

  در اواسط دهه 1380 دولت سهام خود را در 49 شرکت بین مردم تقسیم کرد که با این کار بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور مشمول دریافت سهام عدالت شدند.

  دولت، هدف از عرضه سهام عدالت را گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرده‌ است. بنا بر طرح سهام عدالت بخشی از سهام شرکت‌های دولتی معین، به قشرهای کم‌درآمدتر فروخته می‌شود.

  جاماندگان سهام عدالت چی کسانی هستند ؟

  به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی فقط 1.8 میلیون نفر به خاطر قصور تعاونی ها از سهام عدالت جاماندند.

  در زمان ثبت‌نام و شناسایی مشمولان سهام عدالت در دهه 80 به‌دلایل مختلف، برخی از مشمولانی که فرآیند اولیه ثبت‌نام را انجام داده بودند در لیست نهایی سهام عدالت قرار نگرفتند.

  در آن زمان سیستم اطلاعاتی استان‌ها به‌صورت «دایال آپ» با سیستم مرکزی ارتباط داشت و همین نقص باعث شد تا اطلاعات بخشی از مشمولان وارد سیستم نهایی نشود.

  علاوه براین، تأخیر برخی از تعاونی‌ها برای ارسال اطلاعات مشمولان به ستاد مرکزی سهام عدالت نیز باعث شد تا تعدادی از افراد مشمول نهایی نشوند.

  با توجه به اینکه اطلاعات مشمولان سهام عدالت از سال 1385 الی 1391 از سوی شرکت های تعاونی سهام عدالت به صورت متناوب برای سازمان خصوصی سازی ارسال شده و بعضا مراحل ثبت نهایی دنبال نشده است برخی افراد از لیست نهایی جامانده اند.

  به طور کلی می توان گفت که حدود 34 میلیون نفر از دریافت سهام عدالت جا مانده اند.

  ثبت نام سهام عدالت دوباره انجام خواهد گرفت ؟

  با وجود گذشتن چندین سال ، هیچ راهکاری برای واگذاری این سهام به اقشار موجد صلاحیتی که از دریافت سهام عدالت جا مانده اند ، ارائه نشد تا اینکه به تازگی در مجلس یازدهم طرحی در دست رسیدگی است به نام طرح ساماندهی سهام عدالت 99 که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

  در حال حاضر بیش از 49 میلیون نفر از ایرانیان دارای سهام عدالت هستند اما بسیاری از اقشار کم درآمد، کارگران روز مزد، کودکان و یا مشاغل آزاد در این دسته جای نگرفته اند.

  ثبت نام سهام عدالت در زمان دولت های گذشته ، بر اساس محل خدمت و جایگاه شغلی افراد انجام گرفت و از آنجا که منبع آماری دقیقی وجود نداشت ، ثبت نام سهام های عدالت از مستخدمین دستگاه های دولتی آغاز شد .

  بر همین اساس و با توجه به تقاضای انبوه جاماندگان، اقدامات همزمانی در دولت و مجلس برای تعیین تکلیف این بخش از جامعه در حال انجام است.

  درهمین راستا سازمان خصوصی‌سازی در حال رایزنی برای پوشش دوباره افراد جامانده از سهام عدالت است و در صورتی که دولت یا مجلس در این زمینه و از مجاری قانونی طرحی را به تصویب برسانند امکان اعطای سهام عدالت به این جاماندگان وجود خواهد داشت و تاکید می شود سازمان خصوصی‌سازی صرفا مجری طرح توزیع سهام عدالت است.

  زمان ثبت نام سهام عدالت 99

  با توجه به این مطالب هنوز هم هیچ امکانی برای ثبت نام سهام عدالت جاماندگان 99 فراهم نیست و فقط دارندگان قبلی امکان فروش سهام عدالت برایشان میسر است .

  نمایندگان مجلس طرحی دو فوریتی برای ثبت نام سهام عدالت برای جاماندگان را به هیات رئیسه ارائه کرده اند و در صورت تصویب در صحن علنی مجلس به 10 میلیون نفر جامانده سهام عدالت این سبد تخصیص داده خواهد شد.

  با این وجود در زمان کنونی هنوز ثبت نام جدید سهام عدالت از زمان توقف آن آغاز نشده و متاسفانه مانند دیگر برنامه های عدالت اجتماعی که در دولت ها اجرا شده، این طرح نیز با اشکالات فراوان و سوء مدیریت دولتمردان ناقص اجرا شد.

  نمونه های دیگر این طرح ها بسته حمایتی دولت و سبد کالا است که بسیار بی نظم و بی برنامه انجام می شود.

  در خصوص اینکه چه زمانی تعیین تکلیف نهایی در این خصوص انجام خواهد گرفت نیز اطلاعاتی در دست نیست .

  بنابراین پیش بینی در خصوص زمان ثبت نام فرم سهام عدالت 99 برای جا ماندگان این سهام نمی توان ارائه کرد.

  ضمننا ما در گروه وکلای عدل ایرانیان پیگیر فرایند و زمان ثبت نام سهام عدالت هستم و به محض اینکه خبر موثقی از ثبت نام سهام عدالت 99 منتشر شود این مقاله بروزرسانی خواهد شد.

  نحوه ثبت نام سهام عدالت 99 برای جاماندگان و کودکان

  با توجه به اینکه هنوز هیچ امکانی برای ثبت نام مجدد سهام عدالت 99 فراهم نشده است ، نمی توان پیش بینی دقیقی از چگونگی و نحوه ثبت نام سهام عدالت جاماندگان ارائه کرد .

  اما از آنجا که برای استعلام سهام عدالت و آزادسازی این سهام ها سامانه سهام عدالت راه اندازی شده بود ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز از طریق همین سامانه انجام خواهد گرفت .

  به طور کلی با توجه به آنکه امروزه اکثر کارهای اداری به صورت اینترنتی و با استفاده از سامانه های مختلف انجام می گیرد ، احتمالا ثبت نام مجدد سهام عدالت نیز به صورت اینترنتی انجام خواهد شد .

  منبع مطلب : adleiranian.co

  مدیر محترم سایت adleiranian.co لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 1 ماه قبل
  0

  سلام منثقبت نام کردم کد رهگیری دارم بیکار هستم کی به فکر ما هستید

  مهسا 11 ماه قبل
  0

  چه تاریخی ثبت نام میکنن برای سهام عدالت

  1
  مهسا 11 ماه قبل

  یه زن تنهام تو اجاره وخرج خونه ام مونده ام ثبت نام سهام عدالت هم نکردم کمکم کنید خواهشن

  ناشناس 12 ماه قبل
  0

  سلام سهام عدالت ندارم زن و بچه دارم من شیعه هستم جا مانده هستم آمار ایران که اطلاعات فردی ما را دارد اگه اقساط بانکی باشد که زنگ میزنن از خدا بترسید حق زن و بچه منو بدین

  ارسلان تا ج الدینی 1 سال قبل
  0

  من گرفتار وبی خانمان و بدون درآمد و بیکار و متولد ۱۳۵۰ هستم به شماره ملی ۵۸۳۹۸۵۵۷۶۶ و بدلیل بدهکاری مدتهاست زندانی ویا فراری هستم لطفا جان امام زمان من ودو فرزند زجر کشیده ام را دریابید و یاری کنید و مورد رافت اسلامی علوی انقلاب مقدسمان قرار دهید من الله التوفیق دکتر رئیسی منتخب

  ارسلان تا ج الدینی 1 سال قبل
  0

  من سهام عدالت ندارم یارانه ندارم باید چکار کنم زندانی هستم

  محدثه نقابی 1 سال قبل
  0

  منم ثبت نام نکردم ۲۳ سالمع از هیچ جای درامد تدارم نه کمیته جواب من هست تکلیف چیه

  انورسیف پناهی 1 سال قبل
  0

  کمکم کنید برای ثبت نام

  انورسیف پناهی 1 سال قبل
  0

  میدانم سهم عدالت ثبت نام کرم ولی دیگە اقدا ی نکردم

  سید یعقوب واحدی 1 سال قبل
  0

  ما قبلن سبت نام کردیم ولی میگن اسم شمادر سامانه نیست

  ابوالقاسم فاتحی زاده خوش باطن 1 سال قبل
  1

  من کد رهگیری دارم ودر فرمان نوشته ثبت گردیده است پس چرا سهامی نداریم من وزن ودو فرزندم

  0
  ابوالقاسم فاتحی زاده خوش باطن 1 سال قبل

  درضمن مغازه اجاره بوده هل من ناصر الینصرنی لبیک یا خامنه‌ای(ص)

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  من هم ثبت نام نکردم کارگرهستم

  0
  ناشناس 1 سال قبل

  من هم ثبت نام نکردم کارگرهستم تکلیف ما چیست

  جواد قلعه نوی 1 سال قبل
  0

  سلام من قبلا سهام عدالت ثبت نام کردم کد رهگیری دارم ولی ثبت نشده چی کار کنم

  جواد قلعه نوی 1 سال قبل
  0

  سلام من سهام عدالت قبلا ثبت نام کردم کد رهگیری دارم ولی ثبت نشده چی کار کنم

  مهدی 1 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید