توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  فرمول مساحت مثلث قائم الزاویه

  1 بازدید

  فرمول مساحت مثلث قائم الزاویه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  چگونه محیط و مساحت “مثلث قائم الزاویه” را حساب کنیم؟

  چگونه محیط و مساحت “مثلث قائم الزاویه” را حساب کنیم؟

  محاسبه محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه

  مثلث قائم الزاویه "right triangle" نوعی دیگر اشکال هندسی و زیر مجموعه مثلث است که تنها تفاوت آن با مثلث ساده این است که یکی از زوایای داخلی آن 90 درجه یا همان قائم می باشد که در ریاضی و هندسه دارای کاربرد بسیار زیادی می باشد و برای حل مسائل این چنین نیز نیاز به محاسبه محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه خواهید داشت.

  از این رو گاها ممکن است بنابر دلایلی این فرمول های کلیدی و کاربردی را که شاید هر چند مدت یکبار به آنها نیاز پیدا خواهیم کرد را فراموش کنیم. به همین دلیل در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک این فرمول ها را به شما معرفی خواهیم کرد. همراه ما باشید.

  محیط و مساحت مثلث قائم الزاویه

  محاسبه مساحت مثلث قائم الزاویه

  برای محاسبه و بدست آوردن مساحت مثلث قائم الزاویه، اولین کاری که باید انجام دهید این است که ارتفاع و قاعده را بدست بیاورید که اگر مسئله برای شما مشخص کرده باشد نیازی به محاسبه نیست و اما اگر مشخص نشده باشند، باید این دو مورد را با استفاده از داده های مسئله بدست بیاورید. سپس این دو عدد بدست آمده را با یکدیگر ضرب کنید و در نهایت عدد بدست آمده را تقسیم بر 2 نمائید. بطور کلی فرمول مساحت مثلث قائم الزاویه با توجه به تصویر بالا مطابق زیر است؛

  2 ÷ (AB × BC)

  محاسبه محیط مثلث قائم الزاویه

  نحوه بدست آوردن مثلث قائم الزاویه دقیقا همانند مثلث و سایر انواع آن می باشد که باید هر 3 ضله را با یکدیگر جمع کنید. از این رو فرمول محیط مثلث قائم الزاویه بر اساس تصویر بالا، طبق زیر می باشد؛

  AB + AC + CB

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اللاه

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید