توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  غیرفعال کردن رومینگ ایرانسل

  1 بازدید

  غیرفعال کردن رومینگ ایرانسل را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزش رومینگ ایرانسل ، همراه اول و رایتل و نحوه غیرفعالسازی

  وقتی به خارج از کشور سفر می کنید شاید تصور کنید که استفاده از سیم کارت ایرانی تان غیر ممکن است. اما رومینگ موجب می شود که بتوانید از سیم کارت داخلی تان در سفر خارجی نیز بهره ببرید. رومینگ امکانی است که وقتی شما از محدوده پوشش دهی یک اپراتور داخلی خارج شده و کشور دیگری می روید و در آن جا با استفاده از تجهیزات و آنتن های اپراتور خارجی از سیم کارت داخلی تان استفاده کنید و دیتا، صوت، پیامک و ... ارسال یا دریافت نمایید. اهمیت کار آنجا بیشتر می شود که معمولا قیمت سیم کارت های خارجی بسیار بالاست.

  رومینگ به این صورت عمل می کند که وقتی شما در خارج از مناطق پوشش دهی اپراتورتان قرار دارید در صورتی که اپراتور شما با یک اپراتور خارجی قرارداد همکاری در زمینه رومینگ داشته باشد، می توانید با فعال سازی رومینگ تلفن همراه خود، از پوشش شبکه اپراتور خارجی استفاده کنید. پس لازمه برقراری رومینگ، داشتن قرارداد اپراتور شما و اپراتور خارجی است. 

  البته استفاده از پوشش شبکه اپراتور های داخلی هم امکان پذیر است که به آن رومینگ ملی گفته می شود.


  خرید بسته رومینگ همراه اول ، ایرانسل ، رایتل و آشنایی با تعرفه های رومینگ بین الملل

  براساس آخرین آمار و گزارش ها، همراه اول با ۲۷۱ اپراتور در ۱۱۲ شرکت قرارداد همکاری در زمینه رومینگ بین الملل دارد. البته این آمار مختص سیم کارت های دائمی است و اعتباری ها فقط در 56 کشور می توانند از رومینگ استفاده کنند.

  رومینگ در خطوط همراه اول که ماقبل تاریخ بهمن ۹۲ خریداری شده اند غیرفعال است و برای سایر سیم کارت ها به محض روشن کردن رومینگ در تلفن همراه یا گاه بصورت اتوماتیک فعال می شود. همچنین شماره های با پیش شماره ۰۹۱۰ نیز رومینگ فعال ندارند. مشترکین همراه اولی که رومینگ برای آن ها فعال نیست می توانند با مراجعه به دفتر خدمات پیشخوان یا نمایندگی های همراه اول، این امکان را برای خود فعال کنند.

  همچنین با شماره گیری کد دستوری *۱۰*۲۹# یا *۱*۶# نسبت به فعال سازی رومینگ خود اقدام نمایند.

  برای اطلاع از تعرفه های رومینگ همراه اول، سه راه پیش رو دارید. اول تماس با 9990 است. سامانه 9990 از طریق اپراتور ها و یا تلفن گویا می تواند شما را به خوبی راهنمایی کند. روش دوم، ارسال یک پیامک از سیمکارت خود، حاوی نام کشور مقصد به 8070 می باشد. با ارسال این پیامک تعرفه های گفت و گو، ارسال پیامک و... برای شما فرستاده می شود.

  همچنین سامانه 990009 نیز در این راستا به شما کمک می کند، برای استفاده از این سامانه نیز کافی است R یا نام کشور و یا کد کشور را ارسال نمایید؛ البته دقت داشته باشید که کد کشور را نباید همراه با صفر وارد کنید.

  ایرانسلی ها برای فعال سازی رومینگ کافی است که #۱*۱۱۱۱* را شماره گیری کرده یا با اپلیکیشن ایرانسل من، آن را فعال نمایند. اپراتور دوم در 158 کشور رومینگ فعال دارد و مشترکین آن می توانند در این کشورها از رومینگ استفاده کنند. تعرفه های رومینگ بسته به کشور مقصد شما متفاوت است؛ ایرانسل تعرفه تمام کشور ها را در سایت خود قرار داده است که می توانید از آن استفاده کنید.

  اپراتور سوم، نسبت به دو اپراتور اول و دوم پوشش کمتری در ارائه خدمات رومینگ دارد. آن طور که سایت رایتل نوشته است، فعالسازی رومینگ از طریق تنظیمات گوشی در دسترس می باشد. رایتل بر اساس نوع سیستم عامل مشترک و همچنین ورژن آن، آموزش فعالسازی رومینگ را قرار داده است.


  کد دستوری قطع رومینگ همراه اول ، ایرانسل و رایتل

  البته اگر از فعال بودن رومینگ خود پشیمان شده اید هم می توانید آن را با کدهای دستوری، غیر فعال کنید. همراه اول همان دو کد دستوری *۱۰*۲۹# یا *۱*۶# را برای فعالسازی و یا غیر فعالسازی رومینگ بین الملل پیشنهاد کرده است. 

  همچنین برای غیرفعال سازی رومینگ بین الملل ایرانسل نیز #۲*۱۱۱۱* را شماره گیری یا از طریق ایرانسل من آن را غیر فعال نمایید. رایتل نیز تا لحظه نگارش این گزارش، هیچ کد دستوری برای فعال یا غیرفعالسازی رومینگ بین الملل خود در نظر نگرفته است.

  فعال بودن سرویس رومینگ بین‌الملل، در داخل کشور هزینه‌ای برای مشترکان ایرانسل ندارد

  پیرو برخی پرسش‌های مطرح شده در رسانه‌های اجتماعی پیرامون خدمات رومینگ بین‌الملل ایرانسل، این اپراتور اعلام کرد که امکان استفاده از خدمات رومینگ بین‌الملل به صورت پیش‌فرض، برای تمامی مشترکان ایرانسل فعال است تا در صورت خروج مشترک از کشور و حضور در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، امکان بهره‌مندی از خدمات رومینگ و ارتباط با ایران میسر شود.

  به گزارش روابط عمومی ایرانسل، با توجه به این که برای استفادۀ مشترکان اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران از خدمات رومینگ بین‌الملل ایرانسل در خارج از کشور، لازم است این امکان از قبل روی سیم‌کارت آنها فعال باشد؛ ایرانسل با فعال‌سازی استفاده از خدمات رومینگ برای همۀ مشترکان خود، این امکان را فراهم کرده است تا پس از خروج مشترک از کشور و عدم دسترسی به اپراتور مبدأ، استفاده از خدمات رومینگ امکان‌پذیر باشد.

  این امکان به صورت یک روال عادی، برای مشترکان اپراتورهای تلفن همراه فعال است و امکان غیرفعال‌سازی و یا فعال‌سازی مجدد خدمات رومینگ، علاوه بر اپلیکیشن ایرانسل من، از طریق شماره‌گیری کد دستوری #1111* نیز فراهم است.

  بر این اساس، در زمان حضور مشترک در خاک ایران، همواره تعرفه‌های عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه می‌شود.

  همچنین صرفاً در نقاط مرزی، در صورتی که به خاطر تخلف و همپوشانی اپراتورهای میزبان در کشورهای همسایه، مشترکی به شکل ناخواسته، تحت پوشش اپراتورهای خارجی قرار گیرد، به سرعت به وی پیامک اطلاع‌رسانی ارسال می‌شود و روش غیرفعال‌سازی و تعرفه‌های رومینگ بین‌الملل به او اطلاع‌رسانی می‌شود و تا زمانی که مشترک تماس ورودی و خروجی نداشته باشد، هیچ هزینه‌ای بابت رومینگ به حساب وی منظور نمی‌شود. برای مرزنشینانی که ممکن است به دلیل همپوشانی اپراتورهای کشورهای همسایه، در معرض رومینگ ناخواسته قرار داشته باشند نیز به طور دوره‌ای، پیامک‌های اطلاع‌رسانی ارسال و جزئیات مربوط به غیرفعال‌سازی و فعال‌سازی مجدد خدمات رومینگ به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود.

  علاوه بر این، به محض قرار گرفتن مشترک در مناطق تحت پوشش اپراتور میزبان خارجی، شناسۀ اپراتور، با توجه به مدل گوشی مشترک، تغییر می‌کند و به طور متفاوت از قبل نمایش داده می‌شود. همچنین مشترک، پیامکی از ایرانسل مبنی بر ورود به کشور مقصد دریافت می‌کند و تعرفه‌های ترجیحی اپراتورهای آن کشور، به اطلاع مشترک رسانده می‌شود.

  ایرانسل همچنین با همکاری با یک شرکت معتبر بین‌المللی و استفاده از سامانۀ اختصاصی BRC (Border Roaming Controller)، اولین اپراتور ایرانی است که به‌روزترین و پیشرفته‌ترین سامانه کنترل رومینگ ناخواسته در مناطق مرزی را به کار گرفته است و این سامانه، هنگام حضور مشترک در نقاط مرزی، امکان قرار گرفتن ناخواستۀ مشترک در پوشش اپراتور کشور خارجی را به حداقل ممکن می‌رساند.

  علاوه بر این، با توجه به نظارت و بررسی‌های دقیق انجام شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، ایرانسل به عنوان اپراتور پیشرو در کسب رضایت مشتری، همواره کمترین تعداد شکایات مربوط به رومینگ ناخواسته را داشته است.

  سرویس رومینگ

  بله، شما می‌توانید وارد قسمت خط به خط برنامه کاربردی ایرانسل‌من شوید و گزینه درخواست شارژ را انتخاب کنید. سپس شماره تلفن همراه و مبلغ مورد نظر خود را وارد کنید و درخواست شارژ را برای شماره موردنظر خود ارسال کنید.

  دوستان و نزدیکان شما نیز می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری زیر، برای خط اعتباری‌تان شارژ ارسال کنند.

  #شماره دریافت‌کننده شارژ*شماره رمز ۱۲ یا ۱۶ رقمی*۱۴۱*

  لازم است شماره فرد دریافت کننده شارژ با ساختار «×××××××××××98» وارد شود.

  با استفاده از این سرویس ۵۰ تومان از اعتبار ارسال کننده شارژ، کسر می‌شود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید