توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی

  1 بازدید

  عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  عیدی بازنشستگان چقدر است؟ / مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را کارمند دولت حساب می‌کنند!

  عیدی بازنشستگان چقدر است؟ / مستمری‌بگیران تامین اجتماعی را کارمند دولت حساب می‌کنند!

  علی‌اکبر عیوضی با تاکید بر اینکه عیدی کارگران بازنشسته بایستی مطابق عیدی کارگران شاغل پرداخت شود، می‌گوید: یکی از مطالبات کانون‌های بازنشستگان، افزایش مبلغ عیدی است.

  به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از مطالبات مزدبگیران در ماه‌های پایانی سال، مبلغ عیدی است. این مبلغ همیشه برای کارگران به مراتب بیشتر از کارمندان بوده است؛ درحالیکه عیدی امسال کارگران تحت پوشش تامین اجتماعی، حداقل  ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان و حداکثر ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان است، کارمندان دولت قرار است ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان عیدی بگیرند.

  در یکی از پیوست‌های بخشنامه بودجه سال بعد آمده است: «مبلغ پاداش پایان سال (عیدی) را در بودجه سال ۱۳۹۹ معادل (۱۲.۰۰۰.۰۰۰) ریال پیش‌بینی نمایند. مبلغ قطعی پاداش پایان سال به تصویب هیأت وزیران خواهد رسید.»

  اما تکلیف بازنشستگان تامین اجتماعی یا همان کارگران بازنشسته چه می‌شود؟ آنها چقدر قرار است عیدی بگیرند؟ علی‌اکبر عیوضی (عضو هیات مدیره کانون بازنشستگان شهر تهران) در این رابطه می‌گوید: عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی را دولت اعلام می‌کند و طبق سنوات گذشته، مبلغ آن به اندازه‌ی عیدی کارمندان دولت است.

  وی با تاکید بر اینکه، پرداخت عیدی به بازنشستگان تامین اجتماعی به اندازه‌ی کارمندان دولت، مصداق بارز تبعیض است؛ اضافه می‌کند:  بازنشستگان تامین اجتماعی کارگر و مشمول قانون کار هستند؛ درنتیجه، همه دریافتی‌های آنها باید مشمول قانون کار باشد نه اینکه مشابه کارکنان دولت عیدی بگیرند.

  عیوضی به عنوان نماینده بازنشستگان تامین اجتماعی می‌گوید: آنجایی که به ضرر ماست، کارکنان دولت محسوب می‌شویم اما آنجایی که به نفع ماست، می‌گویند کارگرید!

  امیدواریم گوش شنوایی باشد!

  او ادامه می‌دهد: سال گذشته اعتراض کردیم که عیدی ما را مثل کارگران که مشمول قانون کار و تامین اجتماعی هستند، پرداخت کنید اما نتیجه‌ای نداشت. یکی از خواسته‌های کانون‌های بازنشستگان این است که عیدی بازنشستگان باید مطابق عیدی کارگری باشد؛ ما کارگران بازنشسته، براساس قوانین کار و تامین اجتماعی بیمه پرداخته‌ایم؛ سی سال بیمه را از حقوق خودمان پرداخت کرده‌ایم و دولت برایمان حق بیمه نپرداخته؛ حالا چرا باید به ما عیدی کارمندی بدهند؟!

  عیوضی در ادامه تاکید می‌کند: امیدواریم گوش شنوایی باشد که صدای بازنشستگان را بشنود؛ کارکنان دولت براساس قانون مدیریت خدمات کشوری فعالیت می‌کنند و  دستمزدهای به نسبت بالاتری می‌گیرند در حالیکه ما کارگران بازنشسته در دوران اشتغال، طبق  مصوبات شورای عالی کار حقوق گرفته‌ایم و بیش از هفتاد درصد نیز حداقل‌بگیر هستیم. این عدالت نیست که سر عیدی ما را کارمند حساب کنند!

  وی در پایان با تاکید بر اینکه این شیوه پرداخت عیدی، اجحاف و بی‌عدالتی‌ست؛ اضافه می‌کند: امیدواریم مدیرعامل جدید این موضوع را در زمان مدیریت خودش اصلاح کند تا حق و حقوق کارگران بازنشسته بیش از این ضایع نشود.

  منبع مطلب : www.ilna.news

  مدیر محترم سایت www.ilna.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، یک میلیون و 200 هزار تومان است

  عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، یک میلیون و 200 هزار تومان است

  مدیر روابط عمومی وزارت کار، با ارسال توضیحاتی اعلام کرد مصوبات دولت در ارتباط با میزان عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی، رعایت می‌شود.

  به گزارش ایلنا، به دنبال انتشار خبری در آن رسانه مورخ 16/11/98 با عنوان «عیدی بازنشستگان چقدر است؟ / مستمری بگیران تامین اجتماعی را کارمند دولت حساب می‌کنند» پاسخ روابط عمومی وزارت کار به شرح زیر است:

  «هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، مبحث پرداخت عیدی به همه اقشار شاغل اعم از کارگران، کارمندان و مستمری‌بگیران صندوق‌های مختلف ازجمله سازمان تامین اجتماعی و اظهارنظر در خصوص میزان مبلغ آن مطرح می‌شود. همچنین سازمان تامین اجتماعی در خصوص پرداخت عیدی به همه مستمری‌بگیران واجد شرایط تحت پوشش، صرفا مجری مصوبات هیات محترم دولت بوده و هر ساله مصوبات مربوطه را بدون هیچ‌گونه کم و کاستی اجرا می‌کند. لذا مبلغ قابل پرداخت عیدی پایان سال 98 مستمری بگیران تحت پوشش این سازمان، با عنایت به مصوبه شماره 143889/ت56000 ه مورخ 8/11/98 هیات محترم دولت (تصویر پیوست)، به میزان 12000000ریال تعیین شده است که این سازمان با توجه به مصوبه فوق و با قید فوریت، محاسبه و پرداخت عیدی را هم‌اکنون در دستور کار قرار داده و در دست پرداخت است.

  خواهشمند است ضمن اطلاع‌رسانی به منظور تنویر افکار عمومی و بنا به قانون مطبوعات دستور فرمایید پاسخ این مرکز درج شود.»

  منبع مطلب : www.ilna.news

  مدیر محترم سایت www.ilna.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در مورد عیدی بازنشستگان در ویکی تابناک بیشتر بخوانید

  خبرها را در تلگرام تابناک دنبال کنید:

  دولت لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ را تقدیم مجلس کرد (کلیک کنید)

  شناسایی ۳۸۰۰ سایت شرط‌بندی در سال ۹۹ (کلیک کنید)

  منبع مطلب : www.tabnak.ir

  مدیر محترم سایت www.tabnak.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید