توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علت واریز نشدن حقوق نیروهای مسلح

  1 بازدید

  علت واریز نشدن حقوق نیروهای مسلح را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  Magiran | روزنامه شرق (1396/06/07): وزیر دفاع، کسری حقوق را تایید کرد: ماجرای فیش های حقوقی نیروهای مسلح

  شرق: کسی توضیحی نمی دهد. خبر تنها از سوی کانال های خبری و دست به دامن شدن بازنشسته های ارتش به بیرون درز می کند. حقوق بازنشسته ها این بار باز هم با تاخیر پرداخت می شود. اتفاقی تکراری، اما بخش قابل توجه این خبر، این بخش است؛ حقوق بازنشسته ها بین 200 تا 900 هزار تومان کسر شده و حتی برخی نیز خبر داده اند دریافت حقوق شان از ارتش به کل قطع شده است.

  نمونه ها از این دست زیاد است. یک جانباز 70 درصد پیامکی از سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح دریافت کرده که حاوی این خبر است: «مشترک محترم، حقوق شما به دلیل برقراری حقوق در بنیاد شهید و امور ایثارگران از ماه جاری قطع شد».

  این عدم اطلاع رسانی، بازار شایعات را هم داغ کرده. برخی از خانواده های ارتشی های بازنشسته می گویند حرف آن است که این کسر از حقوق به علت خانه های سازمانی باشد که در اختیار پرسنل قرار گرفته و رقم کسرشده بستگی به خانه ای دارد که پرسنل در آن زندگی می کنند. برخی 900 هزار تومان و برخی 700 هزار تومان از حقوقشان کسر شده. گفته می شود احتمالا ماجرا بر سر کسر اجاره از حقوق است نه چیز دیگر.

  جالب آنجاست که گویا این کسر از حقوق، محدود به بازنشسته های این ارگان نیست و شاغلان آن را هم دربر گرفته است. خبری که از سوی مردم منتشر شده، نشان می دهد حقوق سربازان وظیفه ارتش تا روز پنجم ماه، پرداخت نشده است. درحالی که اغلب این سربازان تنها ممر معاش شان همین حقوق های ماهانه است.

  البته همه اینها در حد حرف و حدیث است. با سازمان تامین اجتماعی تماس می گیریم. ارتباطی با سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح وجود ندارد. حتی یک شماره تماس! روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم بی خبر است. حتی صندوق بازنشستگی کشوری هم شماره ای از آن ندارد.

  شماره 09621؛ تنها شماره ای است که برای برقراری ارتباط در سایت وجود دارد. فقط موارد مشخص محل رجوع است و اتصالی به اپراتور هم برقرار نمی شود. روابط عمومی ای هم در کار نیست و مانند دفعات قبل، فقط باید منتظر واکنش سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح برای آن بود.

  این اتفاق درست مانند همان اتفاقی است که اردیبهشت ماه همین امسال رخ داد. تاخیر در پرداخت حقوق بازنشستگان ارتش، آن بار هم سروصدا کرده بود. پیامکی از سامانه 10009621 با امضای سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح با این مضمون ارسال شده بود: «بازنشستگان محترم با سلام، ضمن عرض پوزش از مشترکین محترم به اطلاع می رساند سازمان بازنشستگی ن.م به دلیل عدم تامین اعتبار لازم از سوی دولت محترم تا اطلاع ثانوی قادر به پرداخت حقوق اردیبهشت ماه نمی باشد». این خبر البته آن زمان، واکنش محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه را به دنبال داشت. بلافاصله پس از انتشار این موضوع، سخنگوی دولت ضمن تکذیب محتوای پیامک اعلام کرد سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح خود مسئول پرداخت حقوق بازنشستگان است و دولت نیز کمک های فراوانی را برای تامین کسر بودجه این سازمان تقبل کرده که به موقع نیز پرداخت کرده است.

  دیروز امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح، به خبر کاهش حقوق ارتشیان واکنش نشان داد. او در گفت وگو با خانه ملت، کسری حقوق نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران را تایید کرد و گفت: بر اساس قانون، حقوق نیروهای مسلح 20 درصد نسبت به هم ترازان خود در سایر دستگاه ها بیشتر است که این تفاوت به دلیل سختی و وضعیت خاص کاری نیروهای مسلح است که حتما با جدیت این موضوع را دنبال می کنیم. وی در پاسخ به این موضوع که «گفته می شود حقوق مردادماه نیروهای مسلح با تاخیر پرداخت شده و حقوق 23 روز از حقوق مردادماه را دریافت کرده اند»، گفت: حتما حقوق کارکنان نیروهای مسلح کامل پرداخت می شود، این شرایط یک اختلاف محاسبه ای بین نیروهای مسلح و بخش های مرتبط مانند سازمان برنامه است.امیر حاتمی متذکر شد: این موضوع در حال پیگیری و رسیدگی است؛ یک اختلاف محاسبه در بودجه است که حتما به نتیجه می رسد و جای دغدغه ای برای کارکنان نیروهای مسلح نیست.

  وزیر دفاع و پشتیبانی از نیروهای مسلح ادامه داد: آن چیزی که نیروهای مسلح برداشت شان بود که مربوط به بخش حقوق است، پرداخت شده و استنباط سازمان برنامه این است که مابقی در همین پولی که این ماه تخصیص پیدا کرده وجود دارد، ولی نیروهای مسلح معتقدند، این موضوع یک اختلاف محاسبه ای است که رسیدگی می شود. در نهایت امیر حاتمی در پاسخ به این سوال که اگر مابه التفاوتی وجود داشته باشد به نیروهای مسلح پرداخت می شود، گفت: پرداخت مابه التفاوت حتمی است و حتما حقوق کارکنان نیروهای مسلح پرداخت خواهد شد و چیزی از حقوق آنها کسر نخواهد شد. دیر پرداخت شدن حقوق مردادماه نیروهای مسلح نیز مربوط به این اختلاف حساب ها بود. این ماجرا به مجلس نیز کشیده شد. در جلسه علنی روز دوشنبه، خبر کسری حقوق نیروهای ارتش از سوی نمایندگان مجلس مورد نقد و نکوهش قرار گرفت. به گزارش خانه ملت، نادر قاضی پور در نشست علنی دیروز، در اخطار قانون اساسی گفت: بر اساس اصل 28 قانون اساسی باید شرایطی فراهم شود که مردم به شغلی که به آن علاقه مند هستند، دست یابند. نماینده ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس جمهور در اصل 121 سوگند یاد کرده که به حراست از مرزها و استقرار سیاسی و اقتصادی کشور توجه کند و انجام این مهم بدون وجود نیروهای مسلح امکان پذیر نیست، اما شاهد هستیم که امروز حقوق نیروهای مسلح شامل ارتشی ها و سپاهیان به طور کامل پرداخت نشده است. وی افزود: ارتشی ها و سپاهیان شبانه روز از مرزهای جمهوری اسلامی پاسداری می کنند؛ بنابراین از شما درخواست می کنم که به آقای نوبخت دستور دهید حقوق ارتشیان و سپاهیان را به موقع پرداخت کنند، هرکدام از نیروهای مسلح 700 هزار تومان از حداقل حقوق کارمندان کمتر دریافتی دارند و با وجود اینکه میزان حقوق پرداختی نیروهای مسلح کمتر است؛ اما فقط حقوق 23 روز از مردادماه به آنها پرداخت شده است.

  پزشکیان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، هم در پاسخ به اخطار قاضی پور گفت: اینکه دولت درخصوص پرداخت حقوق به نیروهای مسلح تاخیر داشته، قابل قبول نیست. دولت نباید به نیروهای مسلح و عزیزانی که در سپاه و ارتش خدمت می کنند حقوق 23روزشان را پرداخت کند؛ بنابراین باید موضوع پیگیری شود و باید حقوق نیروهای مسلح تمام وکمال پرداخت شود، از دولت و امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع درخواست دارم موضوع مذکور را پیگیری کنند.

  منبع مطلب : www.magiran.com

  مدیر محترم سایت www.magiran.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  آخرین اخبار حقوق بازنشستگان در سال 99 | «ای استخدام»

  آخرین اخبار حقوق بازنشستگان در سال 99 | «ای استخدام»

  اخبار حقوق بازنشستگان

  در این صفحه، آخرین اخبار در خصوص حقوق و دستمزد بازنشستگان اعم از لشکری، کشوری، تامین اجتماعی و فرهنگیان عزیز قرار داده می‌شود و شما همراهان «ای استخدام» می‌توانید از طریق جداول زیر به بررسی آخرین وضعیت حداقل حقوق بازنشستگان بپردازید.

  همچنین بن بازنشستگان تامین اجتماعی از ۴۸ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان، حق اولاد از ۱۲ به ۱۵ هزار تومان، حق مسکن از ۲۲ هزار تومان به ۳۰ هزار تومان، حق همسر از ۵۹ هزار تومان به ۶۰ هزار تومان افزایش می‌یابد و در نهایت حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تعیین خواهد شد.

   با بررسی‌های صورت پذیرفته در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، بخش دولتی و فرهنگیان میزان حداقل حقوق این دسته از عزیزان مطابق جدول فوق مورد برای سال ۹۹ مورد بازبینی قرار گرفت.

  منبع مطلب : www.e-estekhdam.com

  مدیر محترم سایت www.e-estekhdam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زمان واریز حقوق بازنشستگان نیروی های مسلح

  زمان واریز حقوق بازنشستگان نیروی های مسلح

  معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت اقتصاد اعلام کرد: حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری مشمول و لشکری، واریز شد.

  به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شادا معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور وزارت امور اقتصادی و دارایی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: حقوق فروردین ماه بازنشستگان کشوری مشمول و لشکری، کمیته امداد، بهزیستی و نیرو‌های نظامی و انتظامی تامین اعتبار و در وجه دستگاه‌های اجرایی مربوط واریز گردید.

  در این اطلاعیه آمده است: پرداخت بموقع حقوق بازنشستگان، از جمله اولویت‌های وزارت اقتصاد است.

  منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

  برای مشاهده اخبار حقوق بازنشستگان اینجا کلیک کنید

  برای مشاهده اخبار حداقل حقوق، دستمزد و مزایا اینجا کلیک کنید

  منبع مطلب : www.e-estekhdam.com

  مدیر محترم سایت www.e-estekhdam.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  اسماعیل 19 روز قبل
  0

  چرا حقوق برج 4 سرباز های ارتش واریز نشده است

  ناشناس 2 ماه قبل
  -1

  چرا حقوق واریز نمیشه

  ناشناس 6 ماه قبل
  0

  آخه چرا حقوق بهمن ماه هنوزم پرداخت نشده

  ناشناس 12 ماه قبل
  1

  چراحقوق ربازنشستگان کم میشود علت را بگویید

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  چرا حقوق اسفند ماه واریز نشده

  مهدی 2 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید