توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علائم ظهور امام زمان که اتفاق افتاده

  1 بازدید

  علائم ظهور امام زمان که اتفاق افتاده را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  مجموعه علائم عمومی ظهور که جلو چشمانمان اتفاق افتاد

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.aparat.com

  مدیر محترم سایت www.aparat.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تنها چند نشانه دیگر تا ظهور حضرت مهدی(عج) مانده است

  تنها چند نشانه دیگر تا ظهور حضرت مهدی(عج) مانده است

  تنها چند نشانه دیگر تا ظهور حضرت مهدی(عج) مانده استحجت‌الاسلام‌والمسلمین علی محمد‌باقی، کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در استان قم در گفت‌و‌گو با ایکنا از چهارمحال‌و‌بختیاری، در رابطه با ویژگی‌های عصر ظهور حضرت مهدی(عج)، بیان کرد: در قرآن کریم از عصر ظهور حضرت مهدی(عج) به روزی که نور خدا عالم را پر می‌کند یاد می‌شود یعنی روزی که همه زیبایی‌ها، بر عالم حاکم می‌شوند و تجلی همه صفات حسنه‌ای که از خداوند سراغ داریم در زمان ظهور امام زمان(عج) اتفاق می‌افتد.

  وی با بیان اینکه در عصر ظهور قیامت صغری اتفاق می‌افتد، تصریح کرد: همان گونه که می‌گویم در بهشت همه خوبی‌ها و حسنات جمع هستند و هیچ آثاری از بدی و ظلم به چشم نمی‌خورد، در زمان ظهور حضرت نیز همین‌گونه خواهد بود. در روایات متعددی داریم که حتی ماهی‌ها، پرندگان، حیوانات و مردگان نیز از ظهور حجت خوشحال و شاد می‌شوند.

  باقی با اشاره به اینکه عصر ظهور با دوران قبل یا بعد از ظهور قابل مقایسه نیست، افزود: حکومت حضرت سلیمان(ع) با همه عظمت و بزرگی‌اش با این دوران قابل مقایسه نیست. همه انبیاء و پیامبران برای ساخت و ایجاد یک حکومت الهی مبعوث شدند و در راستای تحقق حکومت اسلامی که فقط در عصر ظهور اتفاق می‌افتد، فعالیت کرده‌اند.

  نشانه‌‎های عصر ظهور
  کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در ادامه به نشانه‌های عصر ظهور اشاره کرد و گفت: کارشناسان دینی 50 تا 300 نشانه برای عصر ظهور بیان کرده‌اند که البته دلیل این اختلاف بالای اعداد به این علت است که برخی از نشانه‌های قیامت و عصر ظهور با یکدیگر تجمیع شده‌اند.

  وی ادامه داد: اما مهم‌ترین نشانه‌های ظهور افزایش ظلم و جور در جامعه اسلامی است که با ظهور حضرت، عالم از زیبایی پر می‌شود البته در این دوران همه هم‌وغم شیاطین به تعویق انداختن امر ظهور است که از همه توانایی‌ها و امکاناتشان برای فاصله انداختن بین بشریت تا ظهور حضرت استفاده می‌کند.

  ‌باقی با بیان اینکه بیشتر نشانه‌های ظهور حضرت رخ داده است و تعداد اندکی از آن‌ها باقی مانده است، جنگ‌های قبل از ظهور، قحطی، گرانی، شباهت زن به مرد و بلعکس، خسوف و کسوف نابه‌هنگام، بلاهای طبیعی، افزایش درگذشت علما و ... را از جمله علائم محقق شده در امر ظهور دانست و گفت: خروج سفیانی، خسف بیداء، قتل نفس زکیه، بانگ آسمانی و خروج یمانی نیز از جمله نشانه‌های باقی مانده تا ظهور هستند.

  خود را برای سربازی حضرت آماده کنیم
  وی ادامه داد: مسلمانان در ایجاد این نشانه‌ها نمی‌توانند دخالتی داشته باشند اما می‌توانند محیط و زمینه ظهور را با برگزاری دوره‌های مهدویت و شناساندن امام زمان(عج) به دیگران مهیا کنند. در این شرایط دینداری تنها کفایت نمی‌کند بلکه باید دین‌یار نیز باشیم و برای یاری دین قیام و خود را برای سربازی امام عصر آماده کنیم.

  باقی با اشاره به سرنوشت کشور با وجود مشکلات کنونی از جمله مشکلات اقتصادی، در رابطه با اوضاع کشور در زمان ظهور، تصریح کرد: امام یدالله است و در دست خدا ضعف نیست. زمانی که حضرت ظهور کنند عقل‌ها کامل می‌شود همچنین تمامی قوانینی که حضرت صادر می‌کنند معصومانه است و هیچ ایراد و اشکالی ندارند و همه عالم حتی ملائکه در زمان ظهور تابع امام می‌شوند لذا هر دستوری صادر می‌شود بدون چون و چرا اجرا خواهد شد و از آنجایی که دستورات امام الهی هستند و هیچگاه به زیان مسلمانان نخواهد بود آثاری از مشکلات کنونی در زمان ظهور باقی نخواهد ماند.

  وی ادامه داد: در زمان ظهور درهای آسمان و زمین بر روی بندگان گشوده خواهد شد و زمین خشک و یا بارش‌های نابهنگام در عالم یافت نخواهد شد.

  ظهور برای هدایت است نه برای کشتار
  کارشناس مرکز تخصصی مهدویت در پایان در پاسخ به شبهاتی از قبیل اینکه که در عصر ظهور جوی خون راه می‌افتد و امام مخالفان را گردن می‌زند، گفت: امام زمان(عج) برای هدایت بشر و تکامل عقل‌ها ظهور می‌کند نه برای کشتار مردم، البته قطعاً در آن زمان نیز مخالفانی با امام عصر وجود دارند که اگر با راهنمایی‌های امام اصلاح نشوند و تبدیل به یک غده سرطانی شوند تنها راه چاره کشتن و از بین بردن این افراد است تا جامعه را آلوده نکنند. امام مظهر رحمت خداوند و هدایت بندگان است که برای این پروژه برنامه‌ای از پیش نوشته دارد.

  انتهای پیام

  منبع مطلب : shahrekord.iqna.ir

  مدیر محترم سایت shahrekord.iqna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید