توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  علائم بارداری در هفته اول

  1 بازدید

  علائم بارداری در هفته اول را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  هفته اول بارداری | مادرشو

  هفته اول بارداری | مادرشو

  آیا در هفتهٔ اول بارداری واقعاً شما باردار محسوب می‌شوید؟ اولین علامت بارداری معمولاً فقدان یک دوره پریود است و پس از آن، شایع‌ترین علائم شامل حالت تهوع یا استفراغ، احساس خستگی، تکرر ادرار و ورم سینه‌ها و حساسیت آنها به لمس است که تمام این علائم می‌تواند در بین خانم‌ها از خفیف تا شدید باشد. شما با داشتن تقویم بارداری مادرشو از تمام مراحل قبل از بارداری شامل تشخیص روز تخمک‌گذاری، روند بارداری، عوارض شایع و راهکارهای آن و روز زایمانتان به صورت روزانه و شخصی‌سازی‌شده آگاه خواهید شد. در این مطلب می‌توانید بیشتر با اولین هفته از بارداری آشنا شوید.

  تغییرات بدن و زندگی شما

  بیشتر متخصصان زنان و زایمان، شروع بارداری را از اولین روز آخرین پریود شما حساب می‌کنند، زیرا تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری و زمان لقاح واقعاً دشوار است، اما دیدن علائم فیزیکی قاعدگی بسیار ساده‌تر است. بنابراین یک‌ هفته باردار، به این معنی است که شما در دورهٔ قاعدگی یا پریود خود هستید و هنوز باردار نیستید! در واقع، تا دو یا سه هفته بعد و بسته به طول چرخهٔ قاعدگی‌تان باردار نخواهید بود.

  اگر تازه متوجه شده‌اید که باردارید، ممکن است فکر کنید این اولین هفته از بارداری شماست، اما حالا احتمالاً حدود چهار هفته است که باردارید. وقتی برای اولین ویزیت بارداری خود مراجعه کنید، ماما یا متخصص زنان و زایمان برآورد دقیق‌تری به شما خواهد داد. همچنین می‌توانید مقالهٔ ما در مورد هفتهٔ چهارم بارداری را نیز بخوانید.

  این روزها بدنتان تنها در حال دفع کردن تخمک ماه گذشته نیست، بلکه شروع به ایجاد یک پوشش رحمی جدید می‌کند که تخمک ماه بعد را نگه می‌دارد، یعنی همان تخمکی که امیدوارید بارور شود، رشد کند و به یک جنین تبدیل شود.

  تخمک‌های انسانی بزرگ‌ترین سلول‌های بدن هستند. تخمک به اندازهٔ یک کرک هلو یعنی حدود یک دهم میلی‌متر است. بدنتان یک تخمک یا در موارد نادر، دو تخمک را در فاصلهٔ بین روزهای ۱۰ و ۱۹ چرخهٔ پریودتان و یا حدود ۱۴ روز قبل از موعد شروع قاعدگی بعدی‌تان آزاد می‌کند. تخمک می‌تواند تا حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از آن بارور شود. البته، داشتن رابطهٔ جنسی قبل از آن نیز مفید است، زیرا اسپرم می‌تواند بین سه تا پنج یا شش روز در بدن یک زن زنده بماند.

  برای داشتن اطلاعات هفته به هفتهٔ بارداری‌ خود، ایمیلتان را اینجا وارد و ثبت‌نام کنید تا مادرشو تمام لحظه‌های بارداری‌ کنار شما باشد.

  علائم هفتهٔ اول ‌بارداری

  به یاد داشته باشید علائمی که در این مرحله تجربه می‌کنید همان علائمی است که در قاعدگی هم دارید، زیرا در حقیقت شما باردار نیستید. این علائم ممکن است سه تا هفت روز طول بکشد و می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

  بنابراین، اولین نشانه‌های بارداری فوراً ظاهر نخواهد شد. در واقع، بسیاری از زنان تا هفتهٔ چهارم که بینند پریود نمی‌شوند، حتی احساس متفاوتی هم ندارند. اما برخی از نشانه‌های اولیهٔ بارداری در هفته‌های اول پس از لقاح شامل درد سینه یا حساسیت آن به لمس، تهوع، خستگی و نیاز مکرر به دفع ادرار است.

  مراقبت‌ پزشکی هفتۀ اول بارداری

  در این هفته نیازی به سونوگرافی برای بارداری نخواهید داشت. اما اگر مدتی است که برای باردار شدن تلاش می‌کنید و به متخصص باروری مراجعه کرده‌اید، ممکن است برای بررسی وجود برخی مشکلات در باروری مثل وجود فیبروم رحمی، اندازه‌گیری تعداد فولیکول‌های موجود در تخمدان‌ها که به تخمک تبدیل می‌شوند یا اندازه‌گیری ضخامت پوشش رحمتان لازم باشد سونوگرافی انجام شود.

  اگر مشکلی وجود داشته باشد، پزشکتان می‌تواند نوعی درمان برای باروری را که منجر به حاملگی شما شود تجویز کند. اما اگر مشکلی در زمینهٔ باروری ندارید و سنتان هم زیر ۳۵ سال است، در حال حاضر بهتر است برای باردار شدن بیشتر روی رابطهٔ جنسی‌تان‌ تمرکز کنید.

  خودمراقبتی هفتۀ اول بارداری

  در هفته یک بارداری، یعنی وقتی امیدوارید به زودی باردار شوید، احتمالاً به این فکر هستید که چگونه می‌توانید بدن خود را برای حمل جنین آماده کنید. فکر خوبی است که بارداری را با وزن سالم و به دور از عادت‌های ناسالم مثل سیگار کشیدن و نوشیدن مایعات نامناسب مثل الکل شروع کنید. مصرف کافئین خود را در روز کاهش دهید.

  همچنین هر روز یک مکمل بارداری که حاوی ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک باشد مصرف کنید و چرخهٔ پریودتان خودتان را دنبال کنید تا روز تخمک‌گذاری و روزهایی را که در اوج باروری خود هستید راحت‌تر مشخص کنید. برای پیدا کردن این روزها می‌توانید ماشین حساب بارداری یا اپلیکیشن بارداری مادرشو را نصب کنید تا علاوه بر این، از بسیاری عوارض و علائم بارداری خودتان به صورت شخصی‌سازی‌شده مطلع شوید.

  منبع مطلب : madarsho.com

  مدیر محترم سایت madarsho.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  علائم بارداری را از چه زمانی احساس خواهم کرد؟

  علائم بارداری را از چه زمانی احساس خواهم کرد؟

  پژوهش‌های خیلی کمی دربارهٔ این موضوع انجام شده است و علائم اولیهٔ بارداری برای هر خانمی متفاوت هستند. برخی زنان اولین علائم را یک یا دو هفته پس از لقاح و شکل‌گیری رویان احساس می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر تا چند ماه هیچ تفاوتی احساس نمی‌کنند. در این مطلب می‌توانید با علائم بارداری در هفته‌های اول بارداری آشنا شوید.

  احساس اولین علائم بارداری

  در بهترین پژوهشی که تا امروز روی این سؤال صورت گرفته است، ۱۳۶ زن که در تلاش برای بارداری بودند، علائم روزانهٔ خودشان را از زمان قطع مصرف قرص ضدبارداری تا هشت هفته پس از بارداری ثبت کردند، یعنی هشت هفته پس از اولین روز از آخرین دورهٔ پریودشان و نتایج به این شکل بود:

  اولین علامت بارداری معمولاً فقدان یک دوره پریود است و پس از آن رایج‌ترین علائم شامل حالت تهوع یا استفراغ، احساس خستگی، تکرر ادرار و ورم سینه‌ها و حساسیت آنها به لمس است که تمام این علائم می‌تواند خفیف یا شدید باشد.

  همه چیز را در مورد هفتهٔ اول بارداری اینجا بخوانید.

  علائم بارداری در هفتهٔ دوم

  آخرین پریود شما حدود دو هفته پیش شروع شد. بر اساس روش پزشکان و ماماها برای شمارش هفته‌های بارداری، در هفتهٔ به اصطلاح دوم، شما تنها در حال تخمک‌گذاری و احتمالاً در شرف لقاح هستید. آنچه اکنون احساس می‌کنید احتمالاً مرتبط با چرخهٔ معمول قاعدگی‌تان است.

  نحوهٔ شکل‌گیری جنین و عکس رویان ابتدایی در هفتهٔ دوم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ سوم

  بیشتر زنان در هفتهٔ سوم بارداری هم هنوز تغییری احساس نمی‌کنند، اما برخی از آنها ممکن است اندکی لکه‌بینی لانه‌گزینی را ببینند یا علائم اولیهٔ بارداری مثل خستگی، سینه‌های حساس به لمس، تهوع یا استفراغ، حس بویایی قوی‌تر، بیزاری از برخی غذاها و دفعات ادرار بیشتر را تجربه کنند.

  چگونگی مراحل رشد و عکس جنین در هفتهٔ سوم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ چهارم

  معمولاً شما چهار هفته پس از اولین روز آخرین دورهٔ پریودتان دوباره پریود می‌شوید اما اگر باردار باشید واضح‌ترین علامت بارداری در این مرحله پریود نشدن است. بسیاری از زنان در چهار هفتگی هنوز حالشان خوب است اما دیگران ممکن است دردناک بودن سینه‌ها، خستگی، تکرر ادرار و تهوع داشته باشند. حدود یک‌ سوم از زنان در هفتهٔ چهارم بارداری تهوع را تجربه می‌کنند.

  شکل‌گیری، رشد و عکس جنین در هفتهٔ چهارم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ پنجم

  در حینی که جنین با سرعت سرگیجه‌آوری در رحمتان رشد می‌کند، شما ممکن است با برخی از عوارض شایع و مرتبط با بارداری مثل خستگی، درد یا ورم سینه، تهوع و دستشویی‌ رفتن‌های مکرر آشناتر شوید.

  روند رشد و عکس جنین در هفتهٔ پنجم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ ششم

  برای بیشتر زنان تهوع صبحگاهی بین هفتهٔ ششم تا هشتم شروع می‌شود. همچنین ممکن است به شدت خسته بوده و نوسانات خلقی داشته باشید که می‌تواند به علت تغییرات هورمونی و همچنین استرس ناشی از این باشد که بارداری‌تان چه سرانجامی دارد.

  در حدود ۲۵ درصد از زنان در اوایل بارداری لکه‌بینی دارند. این معمولاً موضوع نگران‌کننده‌ای نیست اما اگر لکه‌بینی یا خونریزی داشتید با پزشک یا ماما تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که همه چیز خوب است.

  مراحل و روند رشد و عکس جنین در هفتهٔ ششم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ هفتم

  تهوع بارداری ممکن است در این مرحله دیگر کاملاً شروع شده باشد و همچنین ممکن است متوجه شوید که شلوارتان هم کمی تنگ شده است. رحم شما اکنون دو برابر سایز آن در پنج هفتهٔ پیش است. احتمالاً به دستشویی رفتن مکرر نیاز دارید که ناشی از افزایش فشار جنین در حال رشد روی مثانه و تصفیهٔ خون بیشتر در کلیه‌هاست.

  چگونگی رشد و عکس جنین در هفتهٔ هفتم بارداری را اینجا ببینید.

  علائم بارداری در هفتهٔ هشتم

  تغییرات بارداری ممکن است شما را بی‌حال و خسته کرده باشد و تهوع و استفراغ هم ممکن است انرژی شما را کم کنند. سوتینتان ممکن است کمی‌تنگ شده باشد، زیرا افزایش سطح هورمون‌ها در حال آماده کردن سینه‌های شما را برای شیردهی هستند. همچنین اگر شب‌ها چند بار برای دستشویی رفتن بیدار می‌شوید یا اگر حساس بودن سینه‌ها مانع از این می‌شود که شب‌ها بتوانید روی شکم‌ بخوابید، ممکن است در خوابیدن هم مشکل پیدا کنید. دیگر علائم بارداری که زنان در هفتهٔ هشتم بارداری گزارش کرده‌اند عبارتند از:

  کارشناسان گمان می‌کنند که این علائم، با وجود ناخوشایند بودنشان ممکن است خدمت مهمی را انجام دهند. مثلاً اگر مانع از خوردن چیزی شوند که ممکن است به جنین در طول مراحل حساس رشد و تکاملش آسیب بزند. آنها همچنین ممکن است برخی زنان را از باردار بودنشان آگاه کنند و آنها را تشویق به ایجاد تغییراتی در سبک زندگی و جست‌وجوی مراقبت‌های بارداری کنند.

  با این حال، از آنجا که علائم اولیه تا پس از شکل‌گیری رویان ظاهر نمی‌شوند، حتی قبل از اینکه علائم را داشته باشید یا نتیجهٔ تست بارداری‌تان مثبت شود، بهتر است فرض را بر این بگذارید کنید که باردار هستید و از خودتان خیلی خوب مراقبت کنید.

  مراحل رشد و عکس جنین در هفتهٔ هشتم بارداری را اینجا ببینید.

  منبع مطلب : madarsho.com

  مدیر محترم سایت madarsho.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  15 نشانه و علامت اولیه بارداری

  آزمایش های بارداری و سونوگرافی تنها راه های تعیین بارداری هستند اما علائم و نشانه های دیگری نیز وجود دارند که می توانید به دنبال آن ها باشید. از علائم اولیه بارداری تأخیر در بیش از یک دوره عادت ماهانه است که علاوه بر این شامل تهوع صبحگاهی، حساسیت به بو و خستگی نیز می شود.

  مشاوره آنلاین فوری

  علائم اولیه بارداری از چه زمانی آغاز می شوند؟

  با اینکه ممکن است عجیب به نظر برسد اما اولین هفته بارداری مطابق با تاریخ آخرین دوره قاعدگی است. یعنی آخرین دوره قاعدگی فرد، حتی اگر باردار هم نبوده باشد، هفته اول بارداری محسوب می شود.

  تاریخ زایمان مورد انتظار با استفاده از اولین روز آخرین دوره قاعدگی فرد محاسبه می شود. به همین دلیل، هفته های اول که ممکن است فرد علائمی نداشته باشد نیز جزو 40 هفته ای بارداری حساب می شود. حال می توانید با جزییات با علائم اولیه بارداری آشنا شوید:

  ۱- گرفتگی عضلانی و لکه

  علائم اولیه بارداری دختر

  از هفته اول تا چهارم، همه چیز هنوز در سطح سلولی اتفاق می افتد. تخمک لقاح یافته بلاستوسیست (یک گروه پر از مایعات از سلول) را که به ارگان ها و اعضای بدن تکوین می یابد، ایجاد می کند.

  حدود 10 تا 14 روز (هفته چهارم) پس از لقاح، بلاستوسیست در آندومتر (لایه ی پوشاننده ی رحم) لانه گزینی می کند. این فرایند می تواند موجب خونریزی لانه گزینی شود که ممکن است با یک دوره قاعدگی خفیف اشتباه گرفته شود.

  در اینجا برخی از علائم خونریزی لانه گزینی آورده شده است:

  از کشیدن سیگار، نوشیدن الکل یا مصرف داروهای غیرمجاز که با خونریزی شدید همراه هستند، خودداری کنید.

  ۲- تاخیر در قاعدگی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریود

  پس از اتمام لانه گزینی، بدن تولید گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) را آغاز می کند. این هورمون به بدن در حفظ بارداری کمک می کند. همچنین به تخمدان ها دستور می دهد رهاسازی ماهیانه ی تخمک های بالغ را متوقف کنند.

  احتمالاً فرد چهار هفته پس از بارداری با تأخیر در قاعدگی روبرو خواهد شد. در صورت نامنظم بودن دوره ها لازم است به منظور تأیید، آزمایش بارداری صورت گیرد.

  اکثر تست های خانگی قادرند hCG را به محض ایجاد تأخیر هشت روزه در دوره ماهانه تشخیص دهند. آزمایش بارداری قادر به تشخیص سطح hCG در ادرار است و باردار بودن فرد را نشان می دهد.

  نکات

  ۳- افزایش درجه حرارت بدن

  علائم اولیه بارداری پسر

  افزایش دمای پایه بدن نیز ممکن است علامتی از بارداری باشد. درجه حرارت مرکزی بدن ممکن است حین ورزش یا در هوای گرم سریع تر افزایش پیدا کند. در این مدت، باید مطمئن شوید که آب بیشتری می نوشید و با احتیاط ورزش می کنید.

  4- خستگی

  خستگی می تواند در هر زمانی در طول دوران بارداری روی دهد. این علامت در اوایل بارداری بسیار شایع است. سطح پروژسترون بالا می رود که می تواند باعث خواب آلودگی در فرد شود.

  نکات

  ۵-: افزایش ضربان قلب

  علائم اولیه بارداری دوقلو

  در حدود هفته های هشتم تا دهم ممکن است ضربان قلب فرد سریعتر و پر قدرت تر باشد. تپش قلب و آریتمی در دوران بارداری شایع هستند. این مسئله به دلیل هورمون ها طبیعی است.

  افزایش جریان خون ناشی از جنین بعدها در دوران بارداری روی می دهد. در حالت ایده آل، کنترل و مراقبت پیش از بارداری آغاز می شود، اما در صورت وجود مشکلات زمینه ای قلبی، پزشک می تواند با تجویز دوز کم داروها به کنترل آن کمک کند.

  ۶- تغییرات ابتدایی سینه ها، سوزن سوزن شدن، درد، بزرگ شدن

  تغییرات پستان ممکن است بین هفته های 4 و 6 رخ دهد. به دلیل تغییرات هورمونی، احتمالاً سینه‌های فرد برجسته و متورم می شود. این تغییر ممکن است پس از چند هفته که بدن با هورمون‌ها سازگار شد، برطرف شود.

  تغییرات نیپل و پستان نیز ممکن است در حدود هفته یازدهم رخ دهد. هورمون ها همچنان منجر به رشد سینه ها می شوند. آئرول (ناحیه اطراف نوک پستان) ممکن است به رنگ تیره تری تغییر کرده و بزرگتر شود.

  در صورت داشتن سابقه ی آکنه پیش از بارداری، احتمال عود مجدد آن وجود داد.

  نکات

  ۷- تغییرات خلق و خو

  علائم اولیه بارداری

  میزان استروژن و پروژسترون در دوران بارداری زیاد است. این افزایش می تواند خلق و خوی فرد را تحت تأثیر قرار داده و وی را نسبت به قبل احساساتی تر یا واکنش پذیرتر کند. نوسانات خلقی در دوران بارداری شایع است و ممکن است موجب احساس افسردگی، تحریک پذیری، اضطراب و سرخوشی شود.

  8- تکرر ادرار و بی اختیاری

  در دوران بارداری، بدن میزان خونی که پمپاژ می شود را افزایش می دهد. این امر موجب می شود کلیه بیش تر از حد معمول به پردازش مایعات بپردازد که به مایعات بیشتر در مثانه منتهی می شود.

  هورمون ها  نقش مهمی در سلامت مثانه دارند. ممکن است غالباً خود را درحال دویدن بسوی سرویس بهداشتی یا نشتی غیرارادی دریابید!

  نکات

  ۹- نفخ و یبوست

  مشابه علائم دوره قاعدگی، نفخ ممکن است در اوایل بارداری نیز روی دهد. این مسئله ممکن است ناشی از تغییرات هورمونی باشد که می تواند منجر به کاهش سرعت دستگاه گوارش شود. در نتیجه ی این امر ممکن است فرد احساس یبوست و انسداد داشته باشد.

  یبوست نیز می تواند در افزایش نفخ شکم مؤثر باشد.

  10- ناخوشی صبحگاهی، تهوع و استفراغ

  علائم اولیه بارداری

  حالت تهوع و ناخوشی صبحگاهی معمولاً در حدود هفته چهار تا شش روی می دهد. اگر چه این حالت ناخوشی صبحگاهی نامیده می شود، اما می‌تواند در هر زمانی در طول روز یا شب رخ دهد. دقیقاً مشخص نیست چه عواملی در ایجاد این حالات نقش دارند، اما ممکن است هورمون ها در این وضعیت مؤثر باشند.

  در سه ماهه اول بارداری، بسیاری از خانم ها تهوع صبحگاهی خفیف تا شدیدی را تجربه می کنند. این وضعیت ممکن است در انتهای سه ماهه اول شدیدتر شود، اما با ورود به سه ماهه دوم از شدت آن کاسته می شود.

  نکات

  11- فشار خون بالا و سرگیجه

  علائم اولیه بارداری در ivf

  در بیشتر موارد، فشار خون بالا یا طبیعی در مراحل اولیه بارداری با کاهش روبرو می شود. این امر به دلیل اتساع عروق خونی در فرد ممکن است با احساس سرگیجه همراه باشد.

  تشخیص فشار خون بالا ناشی از بارداری دشوارتر است. تقریباً همه موارد پر فشاری که در 20 هفته اول بروز می یابد بیانگر مشکلات زمینه ای هستند. این حالت ممکن است در اوایل بارداری خود را نشان دهد، اما ممکن است از قبل نیز وجود داشته باشد.

  پزشک در اولین مراجعه برای کمک به تشخیص حد آستانه ی  فشار خون طبیعی فشار خون فرد را اندازه گیری خواهد کرد.

  نکات

  ۱۲- حساسیت به بو و مواد غذایی

  علائم اولیه بارداری قبل از پریودی

  حساسیت بویایی از جمله علائم دوران ابتدایی بارداری است که اغلب اوقات خود را نشان می دهد. شواهد علمی کمی در مورد حساسیت به بو در سه ماهه اول وجود دارد. اما ممکن است حائز اهمیت باشد، چراکه حساسیت به بو منجر به تهوع و استفراغ می شود. همچنین ممکن است باعث ایجاد تنفر از برخی غذاها شود.

  یک مقاله معتبر به بررسی گزارش های سال 1922 تا 2014 در مورد ارتباط بو و بارداری پرداخته است.  محقق این مقاله دریافت که زنان باردار تمایل داشتند از بوهای شدید مربوط به سه ماهه اول خود دوری کنند.

  ۱۳- افزایش وزن

  افزایش وزن در پایان سه ماهه اول شایع تر است. ممکن است در چند ماه اول حدود نیم تا دو کیلو افزایش وزن روی دهد. میزان کالری مورد نیاز در اوایل بارداری نسبت به رژیم معمول تغییری نخواهد داشت، اما با پیشرفت بارداری افزایش می یابد.

  در مراحل بعدی، وزن بارداری عموماً در موارد زیر پخش می شود:

  ۱۴- سوزش سر دل

  علائم اولیه بارداری در هفته اول

  هورمون ها می توانند موجب شل شدن دریچه بین معده و مری شوند. این امر باعث نشت اسید معده و در نتیجه سوزش سر دل می شود.

  نکات

  ۱۵- درخشان شدن و آکنه

  علائم اولیه بارداری در پریود نامنظم

  بسیاری از مردم ممکن است “گلگون شدن” تان را به شما گوشزد کنند. ترکیبی از افزایش حجم خون و افزایش سطح هورمون موجب می شود خون بیشتری در رگ ها جریان یابد. این امر باعث می شود که غدد چربی بدن بیش از حد کار کنند.

  این افزایش فعالیت غدد چربی بدن، ظاهری شاداب و براق به پوست می بخشد. اما از سوی دیگر ممکن است با بروز آکنه نیز همراه باشد.

  علائم اولیه بارداری در سه ماهه دوم کاهش می یابد

  بسیاری از تغییرات بدن و علائم اولیه بارداری که فرد در سه ماهه اول تجربه می کند، با رسیدن به سه ماهه دوم، از بین می روند. در مورد هرگونه علامتی که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند با پزشک خود صحبت کنید تا به اتفاق راهکاری برای برای تسکین و راحتی بارداری خود بیابید.

  منبع مطلب : www.darmankade.com

  مدیر محترم سایت www.darmankade.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید