توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  عدل ایران پیگیری پرونده قضایی

  1 بازدید

  عدل ایران پیگیری پرونده قضایی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  پیگیری پرونده قضایی با کد ملی

  برای ورود به سامانه عدل ایران کلیک کنید .

  گزینه " مختومه شده " و یا " مختومه نشده " برای آن است که اطلاع رسانی های مربوط به پرونده های خاتمه یافته و غیر آن تفکیک شود . علاوه بر این ، متقاضی پیگیری ، در صورتی که پرونده های متعددی داشته باشد ، می تواند از طریق انتخاب تاریخ مد نظر ، دسترسی آسان تری به پرونده مورد نظر پیدا کند . 

  در آخرین مرحله ، بر روی گزینه " بازیابی اطلاعات " کلیک کرده تا لیست پرونده های قضایی نمایش داده شوند که با کلیک کردن بر روی هر یک از آنها ، تمامی اطلاعات مربوط به پرونده اعم از " خلاصه پرونده " ، " روند کار پرونده " قابل ملاحظه و پیگیری خواهند بود .

  لازم به ذکر است که با درج " شماره ملی " ، فقط پرونده هایی نمایش داده می شود که شماره ملی شخص متقاضی در آن پرونده به ثبت رسیده باشد .

  همچنین ، می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به " شماره پرونده " ، مراحل قضایی مربوط به همان پرونده را پیگیری کنید . پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر در این خصوص ، مقاله پیگیری پرونده قضایی با استفاده از شماره پرونده را نیز مطالعه نمایید .

                                    

  منبع مطلب : www.heyvalaw.com

  مدیر محترم سایت www.heyvalaw.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  نحوه پیگیری پرونده قضایی

  نحوه پیگیری پرونده قضایی

  قوه قضاییه امکان استفاده از بسیاری خدمات خود را از طریق اینترنت برای شهروندان فراهم آورده است.

  این اقدام با هدف کاهش تعداد مراجعات حضوری افراد به مراجع قضایی برای امور ساده و جاری، سرعت رسیدگی به پرونده ها و همچنین صرفه جویی در وقت و هزینه مراجعین انجام گرفته است.

  امکان پیگیری پرونده قضایی از طریق اینترنت نیز یکی از خدماتی است که قوه قضاییه ارائه نموده و برای شاکی یا وکیل او امکان بررسی مراحل رسیدگی به پرونده قضایی را ممکن ساخته است.

  ماده ۱۷۵ قانون آیین دادرسی کیفری مصوب ۱۳۹۲ تصریح نموده است که: «قوه قضاییه موظف است اوراق قضایی را با استفاده از سامانه های الکترونیکی یا مخباراتی ابلاغ نماید.»

  پیش از اجرای این قانون، مراحل مختلف رسیدگی به پرونده به صورت ابلاغیه توسط مامور ابلاغ به اصحاب پرونده صورت می گرفت؛ اما با تصویب این قانون و همچنین ماده ۶۵۵ ق.آ.د.ک ابلاغ قضایی به صورت الکترونیکی کافی شمرده شده، قابل پذیرش و استناد است.

  در بسیاری از شکایات، نیازی به مراجعه حضوری به دادسرا، شورای حل اختلاف و سایر مراجع ذیصلاح نیست و میتوان به صورت اینترنتی شکایت را ثبت کرد.

  برای انجام شکایت آنلاین باید از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام نمایید.

  تمامی مدارک و مستندات خود را به همراه دادخواست در سایت خدمات الکترونیک قضایی آپلود می گردد و پس از ثبت، مراحل مختلف رسیدگی به پرونده خود را می توانید از طریق سامانه ثنا پیگیری نمایید.

  نحوه ثبتنام در سامانه ثنا

  سایت ثنا، سامانه رسمی قوه قضاییه برای آگاهی شهروندان از وضعیت پرونده قضایی می باشد.

  در این سامانه می توانید علاوه بر مشاهده ابلاغیه ها از خلاصه و روند پیگیری پرونده قضایی خود مطلع گردید.

  طرفین دعوا، نماینده قانونی آنها، دفاتر خدمات قضایی، کارشنان و ضابطان قضایی می توانند از آن استفاده کنند.

  برای ثیتنام در سامانه ابلاغ ثنا باید به صورت حضوری به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کرده و ثبتنام خود را به واسطه آنها انجام دهید.

  در این مرحله باید اطلاعات شخصی خود از جمله اطلاعات هویتی، شماره تلفن همراه و کدپستی را به دفاتر خدمات قضایی ارائه نمایید.

  پس از احراز هویت، حساب کاربری شما تایید گردیده و پس از تکمیل مراحل ثبتنام، با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود می توانید به سامانه ابلاغ مراجعه نمایید.

  مشاهده یا عدم مشاهده ابلاغیه ها و اطلاعاتی که به حساب کاربری شما ارسال می شود، در سیستم ثبت می گردد.

  تمامی ابلاغیه های خود را می توانید در سامانه ابلاغ الکترونیک به آدرس eblagh.adliran.ir مشاهده نمایید.

  پیگیری پرونده قضایی از طریق سامانه ثنا

  هر پرونده از ابتدا تا هنگام صدور رای مراحل مختلفی را طی می کند، بنابراین ممکن است هر یک از طرفین پرونده بخواهند تا از روند رسیدگی در هر برهه زمان اطلاع داشته باشند.

  از طریق سامانه ثنا می توان پرونده را در سه مرحله و وضعیت پیگیری نمود:

  اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده

  در این مورد، ثبت یا عدم ثبت شماره ملی شما در پرونده باعث می شود تا روش های متفاوتی را برای پیگیری پرونده در پیش رو داشته باشید:

  به سایت عدل ایران به آدرس adliran.ir مراجعه نموده و بر روی گزینه «اطلاع رسانی برای اشخاص» کلیک نمایید.

  با وارد کردن کد ملی و رمز شخصی ده رقمی که هنگام ثبتنام در سامانه دریافت نموده اید، وارد حساب کاربری خود شوید.

  در این مرحله تک گزینه «مختومه شده» و «مختومه نشده» را بزنید و بر روی قسمت بازیابی یا جستجو کلیک نمایید.

  کلیه پرونده های شما برایتان قابل رویت خواهد بود و می توانید از آخرین وضعیت آنها مطلع شوید.

  چنانچه بعنوان خوانده در پرونده حضور داشته باشید یا به هر علتی کد ملی شما در پرونده موجود نباشد، برای پیگیری پرونده قضایی در شعبه رسیدگی کننده، به سایت عدل ایران adliran.ir  مراجعه کرده و گزینه «اطلاع رسانی با رمز پرونئه» را انتخاب کنید.

  با کد ملی و رمز شخصی ده رقمی وارد حساب کاربری خود شوید.

  در این مرحله می توانید با وارد کردن شماره پرونده و رمز ۵ رقمی مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت آن مطلع گردید.

  چنانچه رمز مربوط به پرونده برای شما ارسال نشده باشد، می توانید به دو روش نسبت به دریافت آن اقدام کنید:

  پیگیری اظهارنامه

  برای پیگیری اظهار نامه و اطلاع از کیفیت ابلاغ، می توانید از طریق سایت adliran.ir و یا مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی اقدام نمایید.

  گواهی ابلاغ باید ممهور به مهر دفتر خدمات قضایی باشد.

  پیگیری آخرین وضعیت دادخواست قبل از ارجاع به شعبه

  در صورتی که تمایل به پیگیری وضعیت دادخواستی که ثبت کرده اید و هنوز به شعبه ای ارجاع نشده است، دارید می توانید از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا سایت adliran.ir اقدام نمایید.

  نکات مهم

  منبع مطلب : www.bonyadvokala.com

  مدیر محترم سایت www.bonyadvokala.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  پیگیری الکترونیکی پرونده قضایی | دفتر خدمات الکترونیک قضایی

  امکـان پیگیـری دادخـواست، شکـواییه، لایحـه و یا اظهـارنامه بصـورت حضـوری یا غیرحضـوری

  از تاریخ ۲-۸-۱۳۹۵ برای پیگیری پرونده ، ابتدا باید در سامانه ثنا ثبت نام کنید.راهنمای ثبت نام در سامانه ثنا کلیک کنید.)

  ۱- پیگیری پرونده قضایی (اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده) :

   الف. درصورتی که کد ملی شما در پرونده ثبت شده باشد:

  برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده، با ورود به سایت عدل ایران adliran.ir بر روی ”اطلاع رسانی برای اشخاص” کلیک کنید. با کد ملی و رمز شخصی(رمز ده رقمی) که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید، وارد شده و پس از وارد نمودن رمز موقت، تیک گزینه مختومه شده و مختومه نشده را بزنید و بر روی بازیابی(جستجو) کلیک کنید. کلیه پرونده های شما در بازه زمانی مورد جستجو نمایش داده می شود که با کلیک بر روی هر کدام می توانید از آخرین وضعیت آن مطلع شوید.

  ب. در صورتی که کدملی شما در پرونده ثبت نشده باشد:

   اگر کدملی شما در پرونده ثبت نشده باشد(بعنوان خوانده در پرونده باشید یا در پرونده های شورای حل اختلاف و دادسرا): برای پیگیری پرونده قضایی در شعبه رسیدگی کننده با ورود به سایت عدلیران adliran.ir بر روی “اطلاع رسانی با رمز پرونده” کلیک کنید. برای ورود با کد ملی و رمز سامانه ابلاغ(رمز شخصی ده رقمی) که هنگام ثبت نام دریافت کرده اید، وارد شوید و پس از ورود با وارد کردن شماره پرونده و رمز شخصی(۵ رقمی) مربوط به آن پرونده، از آخرین وضعیت پرونده خود مطلع شوید.

  » لازم به ذکر است هر پرونده رمز ۵ رقمی مربوط به خود را دارد ولی رمز سامانه ثنا (۱۰رقمی) یک رمز است و ارتباطی به رمز مربوط به هر پرونده ندارد).

  (رمز مربوط به هر پرونده قضایی: برای پیگیری هر پرونده قضایی، شماره پرونده مربوطه و رمز ۵رقمی آن پرونده برای شما ارسال می شود که با رمز سامانه ابلاغ متفاوت است و ارتباطی به یکدیگر ندارند. اگر رمز مربوط به پرونده برای شما پیامک نشده، باید به شعبه مربوطه مراجعه و رمز را از شعبه دادگاه دریافت نمایید یا عدد صفر را به شماره ۵۰۰۰۴۹ یا ۱۰۰۰۴۹۳ پیامک نمایید. در صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد رمز پرونده ارسال می گردد.)

  (برای اطلاع از آخرین وضعیت پرونده در شعبه رسیدگی کننده اینجا کلیک کنید)

  ۲- پیگیری اظهارنامه و اطلاع از کیفیت ابلاغ، از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است. لازم به ذکر است گواهی ابلاغ می بایست ممهور به مهر دفتر خدمات قضایی باشد. (برای پیگیری آخرین وضعیت اظهارنامه اینجا کلیک کنید)

  ۳- پیگیری آخرین وضعیت دادخواست(قبل از ارجاع به شعبه) از طریق مراجعه به دفتر خدمات الکترونیک قضایی و یا مراجعه به سایت adliran.ir امکان پذیر است.(برای پیگیری آخرین وضعیت دادخواست اینجا کلیک کنید)

  *********************

  رمز شخصی مربوط به هر پرونده:

  در هر پرونده قضایی، به تمامی اشخاص ذی سمت و مرتبط آن پرونده رمزی ۵ رقمی با عنوان رمز شخصی تخصیص داده می شود. پس از ارجاع پرونده به شعبه، در صورتی که شماره فرد در پرونده موجود باشد، رمز به خواهان پیامک می شود. فقط با داشتن این رمز است که یک شخص می‌تواند از خلاصه پرونده و روند کار پرونده ( اتفاقات و تصمیمات اخذ شده ) مطلع شود. در حال حاضر با ورود از طریق گزینه “اطلاع رسانی برای اشخاص” نیاز به داشتن رمز شخصی برای هر پرونده ندارید و بدون رمز شخصی پرونده ها هم می توانید آن ها را پیگیری کنیدرمز شخصی را می‌توان به دو بدست آورد:

  ۱- مراجعه حضوری به شعبه رسیدگی کننده به پرونده

  ۲- ارسال پیامک به شماره راهنمای پیام کوتاه  ۵۰۰۰۴۹ ر صورتی که شماره همراه شما توسط شعبه در پرونده قید شده باشد)

  (برای مشاهده راهنمای سامانه پیام کوتاه خدمات الکترونیک قضایی اینجا کلیک کنید )

  همچنین به دلایل امنیتی و قضایی، اطلاع رسانی در پرونده‌های مدنی فقط به خواهان، خوانده و وکلای آن‌ها و در پرونده‌های کیفری فقط به شاکی، متهم و وکلای آنها انجام می‌شود.

  اطلاع رسانی (شامل خلاصه پرونده و روند کار) بر اساس اطلاعاتی است که توسط کارمندان شعبه در سیستم کامپیوتری شعبه ثبت شده است. در صورتی که در ثبت اطلاعات اشتباهی رخ داده باشد، اطلاع رسانی نیز همان را منعکس می‌کند.

  این سامانه الکترونیکی ( که توسط مرکز آمار و فن آوری قوه قضاییه طراحی و راه اندازی شده است)، فقط در حد اطلاع رسانی به اطلاعات پرونده‌ها دسترسی دارد و به هیچ وجه امکان تغییر در اطلاعات از این طریق وجود ندارد. برای اصلاح و یا تکمیل اطلاعات پرونده باید حضورا به شعبه مراجعه شود و یا از طریق دفاتر خدمات قضایی اقدام به ارائه لایحه شود.

  وقتی پیام (اطلاع رسانی در این پرونده فقط به اشخاص ذی‌سمت و نمایندگان قانونی مجاز است) نمایش داده می‌شود که رمز وارد شده مربوط به شخصی باشد که هیچ یک از سمت‌های فوق را در پرونده نداشته باشد و یا سمت وی توسط شعبه اشتباه ثبت شده باشد. بنابراین اگر ذی سمت هستید جهت ایجاد دسترسی می بایست به شعبه رسیدگی کننده مراجعه شود.

  ردیف فرعی و نحوه بدست آوردن آن چیست؟

  چون ممکن است در رسیدگی به یک پرونده قضایی، پرونده از یک شعبه به شعبه دیگری ارسال شود، علاوه بر شماره ۱۶ رقمی پرونده، یک ردیف فرعی نیز تخصیص داده می‌شود که نشان می‌دهد این پرونده مربوط به کدام شعبه است. اولین بار ردیف فرعی یک (۱) به پرونده تخصیص داده می‌شود و اگر پرونده به شعبه دیگری ارسال شد، ردیف فرعی دو (۲) تخصیص داده می‌شود و به همین ترتیب ردیف‌های بعدی ( ۳، ۴، ۵ و …)

  ***

  » مطالب مرتبط:

  منبع مطلب : adliran-qom.ir

  مدیر محترم سایت adliran-qom.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید