توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه

  1 بازدید

  طریقه مصرف قرص ال دی بعد از رابطه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری - آتی فارمد

  روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری - آتی فارمد

  اگر قصد دارید از روش های فوری و اورژانسی جلوگیری از بارداری استفاده کنید این مقاله را مطالعه نمایید.

  جلوگیری از بارداری

  جلوگیری از بارداری ناخواسته بصورت اورژانسی

  روش های فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری وجود دارد که وقتی نزدیکی زوجین بدون بهره گیری از روش های مرسوم جلوگیری انجام شود و یا مثلا در حین رابطه کاندوم پاره شود و احتمال بارداری پیش بیاد مورد استفاده قرار میگیرند. اما خوب است بدانید که این روش ها احتمال ابتلای طرفین به بیماری های مقاربتی را کاهش نخواهد داد.

  جلوگیری از بارداری

  کمی درباره قرص ضدبارداری

  قرص های ضد بارداری مانند قرص ضد بارداری اورژانسی تنسی تهیه و به بازار ارائه شده اند که اگر طی مدت زمان ۷۲ ساعت پس از مقاربت مصرف شوند از حامله شدن فرد جلوگیری میکنند، نام این قرص ها “صبح روز بعد” است، که استفاده از این قرص ها یکی از روش های اورژانسی جلوگیری بشمار می آید. قرص های ذکر شده مقادیر فراوانی هورمون دارند که همین موضوع موجب پیشگیری از بارداری ناخواسته خانم ها پس از مقاربت خواهد شد، البته ناگفته نماند که اگر در ۲۴ ساعت اول مصرف شوند تاثیر چند برابری خواهند داشت.

  قرص اچ دی از دیگر روش های اورژانسی جلوگیری از حاملگی

  اگر قرص های ذکر شده در بخش قبل در دسترس تان نبود میتوانید از قرص های اچ دی استفاده کنید. نحوه مصرف اینطور است که پس از مقاربت ۲ قرص همزمان میل کنید و ۱۲ ساعت بعد هم دو قرص دیگر. چهار قرص اچ دی باید طی ۷۲ ساعت پس از نزدیکی خورده شوند تا تاثیرشان را مشاهده کنید. اول اینکه سعی کنید قرص ها را در وعده های غذایی و همراه با معده پر میل کنید، و اگر استفراغ کردید باید مجددا دو قرص دیگر بخورید و مراحل را از ابتدا پیش بروید.

  قرص ال دی و جلوگیری از حاملگی

  اگر قرص اچ دی در دسترس تان نبود از قرص ال دی استفاده کنید اما باید تعداد قرص ها را دو برابر کنید و مجموعه ۸ قرص را طی ۷۲ ساعت مصرف کنید.

  طریقه عملکرد قرص ضد بارداری

  در این بخش به بررسی عملکرد روش های فوری جلوگیری میپردازیم. با مصرف این قرص ها پس از مقاربت روند جایگزینی تخمک لقاح یافته مختل می گردد و یا از تخمک گذاری جلوگیری می شود، همانطور که مطلع هستید تخمک لقاح یافته طی مدتی کوتاه در جای خود قرار می گیرد بنابراین زمان مصرف قرص های ضد بارداری در میزان کاهش احتمال حاملگی موثر است و هرچه سریع تر خورده شوند درصد باردار نشدن را افزایش می دهند. اگر پس از جایگزینی تخمک لقاح یافته اقدام به خوردن قرص کنید عمل سقط رخ خواهد داد.

  مزایای روش های فوری جلوگیری از حاملگی

  در ادمه به برخی از مزایای استفاده از روش های فوری جلوگیری اشاره می شود:

  در پایان مد نظر داشته باشید که استفاده همیشگی از آن صحیح نیست و باید در مواقع اضطراری از روش های ذکر شده بهره بگیرید. همچنین به زمان و نحوه مصرف هر کدام دقت کافی داشته باشید تا احتمال اثرگذاری و رسیدن به نتیجه افزایش یابد و روند عملکردشان در رحم و سیستم داخلی بدن مختل نگردد.

  منبع مطلب : atipharmed.com

  مدیر محترم سایت atipharmed.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یک روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری

  یک روش فوری و اورژانسی برای جلوگیری از بارداری

  رایج ترین روش پیشگیری بصورت اضطراری، مصرف قرصهای معمولی خوراکی ضد بارداری HD است که به نام “قرص صبح روز بعد” مشهور شده اند که بهتر است در اولین فرصت بعد از نزدیکی بدون محافظت، از این روش استفاده شود .

  این روش به نحوه صحیح استفاده و بخصوص زمان مصرف قرصها بستگی دارد و تقریبا در 98% موارد از حاملگی پیشگیری می کند .

  روشهای دیگر جلوگیری از بارداری که فوری است استفاده از قرص ال دی (LD) و تری فازیک است.

  نحوه مصرف قرص های جلوگیری از بارداری

  مصرف اولین دوز قرص ها در این روش حتما باید حداکثر در فاصله زمانی 72 ساعت از تماس جنسی مشکوک صورت گیرد. اگر بیش از 72 ساعت از زمان نزدیکی مشکوک نگذشته باشد، داوطلب می‌تواند با به کار بستن یکی از روش‌های زیر از حاملگی ناخواسته جلوگیری نماید:‌

    -  مصرف دو عدد قرص اچ دی ( HD ) باهم و تکرار مصرف آن ۱۲ ساعت بعد.

    -  مصرف چهار عد قرص LD با هم و تکرار مصرف آن ۱۲ ساعت بعد.

    -  چهار عدد قرص تری فازیک سفید رنگ در اولین فرصت و چهار عدد دیگر ۱۲ ساعت بعد از مصرف نوبت اول

  طریقه عملکرد قرص ضد بارداری

  در این بخش به بررسی عملکرد روش های فوری جلوگیری میپردازیم. با مصرف این قرص ها پس از مقاربت روند جایگزینی تخمک لقاح یافته مختل می گردد و یا از تخمک گذاری جلوگیری می شود، همانطور که مطلع هستید تخمک لقاح یافته طی مدتی کوتاه در جای خود قرار می گیرد بنابراین زمان مصرف قرص های ضد بارداری در میزان کاهش احتمال حاملگی موثر است و هرچه سریع تر خورده شوند درصد باردار نشدن را افزایش می دهند. اگر پس از جایگزینی تخمک لقاح یافته اقدام به خوردن قرص کنید عمل سقط رخ خواهد داد.

  مزایای استفاده از روش فوری جلوگیری ازبارداری کدامند؟

  - با توجه به اینکه این روش برای جنین خطرناک نیست، در صورت وقوع حاملگی، نیازی به سقط جنین نخواهد بود.

  - می‌توان بعد از آمیزش جنسی از آن استفاده نمود.

  - استفاده از آن‌ها آسان است.

  - از قرصهای معمولی جلوگیری از بارداری می‌توان استفاده کرد.

  - اشکالی در بارداری‌های آینده ایجاد نمی‌کند.

  عوارض استفاده از قرص‌های اورژانسی چیست؟

  -  تهوع و استفراغ عارضه شایع این روش می‌باشد برای جلوگیری از آن بهتر است نیم ساعت قبل و ۴-۶ ساعت پس از مصرف هر دوز این دارو از داروهای ضد تهوع مانند قرص دیمن هیدرینات ۲۵-۵۰ میلی گرم ویا ویتامین B6 استفاده نمود.

  -  اختلال در قاعدگی که ممکن است فرد سریع پریود شود زیرا دوز بالای هورمون استفاده شده وبعد یکدفعه سطح هورمون‌ها پایین می‌افتد و باعث قاعدگی می‌شود.

  -  سر درد و سر گیجه

  -  احساس ناراحتی در پستان

  -  افسردگی

  -  اختلالات پوستی

  -  تغییرات وزن بدن

  -  اولیگومنوره و منوراژی

  هشدارها در زمان مصرف :‌

  - بهتر است که قرص‌ها با شکم خالی خورده نشود.‌

  - در صورت استفراغ کردن تا دو ساعت پس از استفاده از روش، خوردن مجدد قرص‌ها ضروری است.‌

  - حداکثر دفعات مجاز استفاده از این روش در هر سیکل قاعدگی یک بار است. این روش باید در حداقل دفعات ممکن در طول دوران باروری استفاده گردد. مجاز بودن یک بار استفاده از این روش در هر دوره قاعدگی دلیلی بر تایید مصرف آن در هر دوره قاعدگی به عنوان روش پیشگیری از بارداری نیست.‌

  - در صورت قاعده نشدن فرد در عرض 3 هفته پس از مصرف قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری باید تست بارداری (ترجیحاً بتا اچ.سی.جی) در مورد وی انجام شود.‌

  با توجه به اینکه این روش برای جنین خطرناک نیست، در صورت وقوع حاملگی، نیازی به سقط جنین نخواهد بود.

  استفاده از دستگاه آی‌یودی

  روش دیگر پیشگیری اضطراری از بارداری استفاده از دستگاه آی‌ یودی مسی است که قادر است تا ۵ روز پس از رابطه جنسی، از بارداری پیشگیری کند.

  گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  قرص اورژانسی را قبل از استفاده به خوبی بشناسید!

  قرص اورژانسی را قبل از استفاده به خوبی بشناسید!

  بسیاری از افراد که رابطه جنسی محافظت نشده دارند برای جلوگیری از بارداری از روشهای متفاوتی استفاده می‌کنند. یکی از این روشها استفاده از قرص اورژانسی است که احتمال بارداری را به حداقل می‌رساند.

  اما متاسفانه افراد زیادی هستند که اطلاعات کافی در مورد استفاده از این قرص را ندارند و همین امر سبب می‌شود در مصرف این قرص زیاده‌روی کنند و سلامت بدن خود را به خطر بیاندازند.

  در این مقاله قصد داریم به معرفی قرص اورژانسی و عوارض آن بر بپردازیم. در پایان این مقاله شناخت کاملی نسبت به این قرص و عوارض آن بر سلامتی خواهید داشت.

  قرص اورژانسی چیست؟

  قرص اورژانسی چیست؟

  این قرص حاوی پروژسترون زیادی است و با تغییر هورمونهای بدن زنان از بروز بارداری جلوگیری به عمل می‌آورد. این قرص در زمانی که زنی رابطه جنسی محافظت نشده دارد و دوران باروری و تخمک‌گذاری است، باید مورد استفاده قرار گیرد. این قرص هرگز برای سقط جنین نیست و حتی اگر باردار شده باشید از بارداری جلوگیری نمی‌کند.

  مکانیسم عمل این قرص بدین صورت است که آزادسازی تخمکها را متوقف می‌کند و از بارور شدن آنها توسط اسپرم جلوگیری به عمل می‌آورد.

  به همین دلیل کارشناسان هشدار می‌دهند اگر پس از 15 روز بعد از مصرف این قرص پریود نشدید سریعا آزمایش خون بدهید و وضعیت بارداری خود را مشخص کنید.

  معرفی انواع قرص اورژانسی

  معرفی انواع قرص اورژانسی

  انواع قرصی که در داروخانه‌ها موجود هستند به شرح زیرند:

  طریقه مصرف قرص ضد بارداری به صورت قرص اورژانسی

  طریقه مصرف قرص ضد بارداری به صورت اورژانسی

  اگر در وضعیتی قرار گرفتید که باید قرص اورژانسی مصرف می کردید،  اما به این قرص دسترسی نداشتید، می‌توانید از قرصهای ضد بارداری ال دی، اچ دی استفاده کنید. اما طریقه مصرف آنها در این شرایط بسیار مهم است. طریقه مصرف این قرصها در شرایط اورژانسی به صورت زیر است:

  نکته بسیار مهم: این قرصها را با معده پر میل کنید. اگر استفراغ کردید مجدا مصرف قرص را آغاز کنید.

  چگونه قرص اورژانسی را مصرف کنیم؟

  چگونه قرص اورژانسی را مصرف کنیم؟

  این قرص را طی 72 ساعت بعد از رابطه جنسی محافظت نشده می‌توانید استفاده کنید. کارشناسان توصیه می‌کنند بهتر است این قرص در 24 ساعت اولیه مورد استفاده قرار گیرد

  این قرص به صورت یک قرص تک با دوز 1.5 و یا به صورت دو قرص با دوز 0.75 به فروش می‌رسد. اگر از قرص دوم (0.75) استفاده می‌کنید می‌توانید قرص اول را بعد از رابطه جنسی محافظت نشده و قرص دوم را 12 ساعت بعد مصرف کنید. همچنین می‌توانید هر دو قرص را هم‌زمان باهم استفاده کنید.

  عوارض جانبی قرص اورژانسی

  عوارض جانبی قرص اورژانسی

  یکی از مشکلات استفاده از این قرص عوارض جانبی زیادی است که به همراه دارد. عوارض جانبی این قرص به شرح زیرند:

  قرص اورژانسی و پریود

  قرص اورژانسی و پریود

  یکی از عوارض جانبی  شدید این قرص اثرات بسیار بدی است که بر سیکل قاعدگی دارد. این قرص باعث بروز لک بینی می‌شود. در برخی از بانوان این لک بینی به صورت خونریزی خفیفی بروز پیدا می‌کند و معمولا تا 5 روز به طول می‌انجامد. اما اگر بعد از 5 روز خونریزی قطع نشد بهتر است با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

  همچنین مصرف این قرص پریود را عقب و یا جلو می‌اندازد و همین امر اثرات بسیار بد روحی و جسمی برای زنان دارد. مصرف این قرص در برخی از زنان سبب می‌شود که تا چندین ماه پریودهای نامنظم داشته باشند.

  احتمال جلوگیری از بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی چقدر است؟

  احتمال جلوگیری از بارداری پس از مصرف قرص اورژانسی چقدر است؟

  در همینجا به شما اعلام می‌کنم که این قرص صد در صد جلوگیری از بارداری را تضمین نمی‌کند. هر چقدر که زودتر از این قرص استفاده کنید خطر بارداری به همان میزان کاهش پیدا می‌کند. به طور کلی مصرف این قرص 3 تا 5 روز از بارداری پیشگیری می‌کند. اگر پس از استفاده از این قرص، پس از یک هفته از زمان همیشگی خود پریود نشدید فورا به پزشک مراجعه کنید.

  آیا قرص اورژانسی خطرناک است؟

  بهتر است بدانید که استفاده از این قرص خطرناک نیست اما مصرف طولانی مدت آن مانند مصرف طولانی مدت هر داروی دیگری به بدن آسیب می‌رساند. مطالعات بالینی نشان داده‌اند که این قرص تاثیری بر قدرت باروری ندارند و سلامت تخمک‌ها را به خطر نمی‌اندازد.

  مصرف هم‌زمان قرص ضد بارداری و قرص اورژانسی

  مصرف هم‌زمان قرص ضد بارداری و قرص اورژانسی

  این شایعه وجود دارد که مصرف هم‌زمان قرص ضدبارداری همراه با این قرص احتمال بارداری را به صفر می‌رساند. اما بهتر است بدانید هر کدام از این قرصها باید برای شرایط خاصی مورد استفاده قرار بگیرند و مصرف هم‌زمان آنها تنها ممکن است عوارض جانبی شدیدی برای شما به همراه داشته باشد اما بر احتمال بارداری اثری ندارد!

  قرص اورژانسی را هر چندوقت یکبار می‌توان استفاده کرد؟

  این موضوع بسیار مهم است و نقش بسیار مهمی در حفظ سلامت بدن دارد. کارشناسان سلامتی هشدار می‌دهند در طی 12 ماه 2 تا 3 بار می‌توانید از این قرص استفاده کنید. در غیراینصورت آسیبهای زیادی به بدن شما وارد می‌شود.

  در هنگام مصرف قرص اورژانسی به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟

  در هنگام مصرف قرص اورژانسی به چه مواردی باید توجه داشته باشیم؟

  در هنگام مصرف این قرص به این موارد توجه داشته باشید:

  برای تهیه بهترین مکملهای دارویی و مکملهای بارداری به سایت داروخانه آنلاین مراجعه کنید.

  منبع مطلب : darookhaneonline.com

  مدیر محترم سایت darookhaneonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  سلام 1 ماه قبل
  0

  بله،شما درست استفاده کرده اید

  رها 4 ماه قبل
  1

  من بعد از رابطه مشکوک فورا چهار قرص ال دی خوردم و ۱۲ساعت بعدش ۴تا دیگه خوردم میخواستم بدونم درست مصرف کردن چون خیلی نگرانم که باردار بشم ممنون میشم جواب بدید

  برای ارسال نظر کلیک کنید