توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرز تهیه کیک ساده بدون فر

  1 بازدید

  طرز تهیه کیک ساده بدون فر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  طرز تهیه “کیک بدون فر” ساده (قابلمه ای) مرحله به مرحله

  طرز تهیه “کیک بدون فر” ساده (قابلمه ای) مرحله به مرحله

   طرز تهیه کیک بدون فر ساده خانگی :

  وقتی به هر دلیلی دسترسی به فر ندارید نگران تهیه کیک نباشید چون طرز تهیه کیک بدون فر هم لذت و خوشمزگی خاص خودش را دارد و شما می توانید انواع کیک قابلمه ای را در آشپزخانه نمناک ببینید پس با ما همراه باشید تا دستور پخت کیک ساده بدون فر را آموزش دهیم.

  کیک ساده تابه ای

  مواد لازم تهیه کیک ساده بدون فر:

  حتما از یک لیوان برای اندازه گیری تمام مواد استفاده کنید و این کیک برای 4 نفر مناسب می باشد برای نفرات بیشتر مقدار مواد اولیه را ضرب و تقسیم کنید.

  دستور تهیه کیک بدون فر ساده:

  ابتدا زرده و سفیده تخم مرغ ها را جدا می کنیم و سپس سفیده تخم مرغ را با هم زن برقی می زنیم و این کار را تا زمانی ادامه می دهیم که شروع به کف کردن بکند.

  کیک بدون فر

  آرد را 2 الی 3 بار الک می کنیم تا به پف کردن کیک کمک کند و سپس آن را درون ظرف گودی می ریزیم و سپس 2 قاشق بکینگ پودر را اضافه می کنیم.

  یک لیوان شکر موجود را به ظرفی که زرده های تخم مرغ در آن است اضافه می کنیم و سپس با اضافه کردن وانیل به آن شروع به هم زدن آن می کنیم و بعد از آن شیر و روغن مایع را اضافه می کنیم و به خوبی آنها را هم می زنیم .

  وقتی زرده به خوبی مخلوط شد آن را در چندین مرحله به آرد اضافه میکنیم و با لیسک به صورت دورانی و در یک جهت هم می زنیم و این کار را به طور مرتب انجام می دهیم تا رنگ و شکل آن تغییر کند.

  در این مرحله سفیده تخم مرغ که قبلا هم زدیم را به مواد کیک اضافه میکنیم و چند دقیقه با لیسک آنها را تا زمانی که حباب های ریز روی مواد کیک تشکیل شود مخلوط می کنیم.در این مرحله کار آماده سازی مواد کیک به پایان می رسد.

  این مرحله نوبت انتخاب یک قابلمه مناسب هم از نظر جنس(تفلون بهتر است) و هم از نظر اندازه متناسب با مواد اولیه شما است.(حتما باید از دم کنی استفاده کنید).سپس کف قالبمه را چرب کنید و روی شعله قرار دهید و وقتی قابلمه گرم شد مواد کیک را درون قابلمه بریزید.بعد از گذشت 45 دقیقه کیک شما آماده می شود و بعد از خاموش کردن شعله حدود 10 الی 15 دقیقه به کیک استراحت بدهید تا به خوبی از قابلمه جدا شود، فقط این نکته را در نظر داشته باشد که پخت کیک در قابلمه چون حرارت به بالای کیک نمی رسد روی کیک به مانند کیک در فر برشته نمی شود.

  کیک قابلمه ای

  نکات دستور پخت کیک قابلمه ای ساده:

  نکات تکمیلی در مورد کیک بدون فر

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرز تهیه “کیک اسفنجی بدون فر” (قابلمه ای ) در خانه + مرحله به مرحله

  طرز تهیه “کیک اسفنجی بدون فر” (قابلمه ای ) در خانه + مرحله به مرحله

  طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر ساده خانگی:

  خیلی از کدبانوها با داشتن وسایل کامل آشپزی می توانند کیک های مختلف مانند کیک ساده، کیک تولد، کیک شکلاتی ، کیک خیس و ... را تهیه کنند ولی هنر آشپزی به این است که شما بتوانید بدون داشتن وسایل کامل این کیک های خوشمزه را تهیه کنید پس با نمناک همراه باشید تا طرز تهیه کیک اسفنجی بدون فر یا همان کیک اسفنجی قابلمه ای را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش دهیم.

  کیک اسفنجی بدون فر

  مواد لازم تهیه کیک اسفنجی قابلمه ای ساده:

  دستور پخت کیک اسفنجی بدون فر خانگی:

  نکته ای که باید اول گفته شود این است که شما باید هم قالب مناسب و هم اینکه یک قابلمه مناسب برای قالب خود داشته باشید تا بتوانید این کیک خوشمزه را با بهترین کیفیت تهیه کنید.

  در مرحله اول برای اینکه کیک اسفنجی به خوبی پف کند و حالت خوبی بگیرد زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا می کنیم و در ظروف مناسب نگهداری می کنیم.سپس سفیده تخم مرغ را با هم زن برقی می زنیم و سپس نصف پیمانه شکر را درون آن می ریزیم و به خوبی به مدت ده الی پانزده دقیقه می زنیم و سپس در یخچال می گذاریم.

  کیک اسفنجی قابلمه ای

  نکته 1 :برای آموزش ترفند جدا کردن زرده تخم مرغ کلیک کنید.

  نکته 2:سفیده را تا زمانی بزنید تا به خوبی سفت شود و با برگرداندن ظرف سفیده از ظرف نریزد.

  در این مرحله به سراغ زرده تخم مرغ می رویم و شکر باقیمانده و وانیل را اضافه می کنیم و هم می زنیم و وقتی زرده شروع به رنگ عوض کردن کرد آب داغ(جوش) را کم کم و در چند نوبت به آن اضافه می کنیم و به خوبی و با سرعت بالا هم می زنیم تا زرده سفت نشود.

  به سراغ آرد بروید و آن را با بکینگ پودر و مقدار کمی نمک مخلوط کنید و چندین بار از صافی عبور دهید (برای پف کردن زیاد کیک لازم می باشد) و سپس آن را کم کم و در چند مرحله به زرده اضافه کنید و به خوبی به وسیله لیسک  به صورت دورانی و در یک جهت مخلوط کنید.

  وقتی مواد در مرحله سوم به خوبی مخلوط شدند به سراغ سفیده که درون یخچال گذاشته ایم می رویم و آن را از یخچال خارج می کنیم و کم کم به مواد اصلی اضافه می کنیم و به آرامی مخلوط میکنیم، نیازی نیست که مواد هم زده شوند فقط باید با یکدیگر و در یک جهت ترکیب شوند.در این مرحله کار آماده سازی مواد اولیه به پایان می رسد.

  کیک اسفنجی ساده بدون فر

  در این مرحله قالب خود را انتخاب کنید و کف قالب را مقداری با روغن چرب کنید و کاغذ روغنی را کف آن بگذارید و سپس مواد کیک را درون قالب بریزید و سطح آن را صاف کنید و چند ضربه به قالب بزنید تا هوای موجود درون مواد کیک خارج شود.سپس قابلمه ای که قالب بتواند در آن جای بگیرد را انتخاب کنید و روی شعله زیاد قرار دهید تا گرم شود و وقتی گرم شد شعله را کم کنید و کف قابلمه یک پایه فلزی بگذارید و قالب را روی آن قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و حدود 45 الی 60 دقیقه منتظر بمانید تا کیک آماده شود.

  کیک بدون فر

  بعد از اینکه مطمئن شدید کیک پخته است شعله را خاموش کنید و قالب را از آن خارج کنید و به مدت 10 دقیقه کنار بگذارید تا دمای آن کم شود و کیک به راحتی از قالب جدا شود.سپس می توانید کیک را در کنار عزیزان خود میل بفرمایید.

  نکات پایانی کیک اسفنجی قابلمه ای:

  نکات تکمیلی در مورد کیک اسفنجی بدون فر

  منبع مطلب : namnak.com

  مدیر محترم سایت namnak.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  طرز تهیه کیک بدون فر ساده، فوری و خوشمزه

  دستور پخت کیک بدون فر ساده، فوری و خوشمزه

  دستور پخت کیک بدون فر ساده، فوری و خوشمزه

  آموزش پخت کیک بدون فر ساده، فوری و خوشمزه

  این کیک ساده و خوشمره نیازی به فر نداشته و برای کسانی که فر ندارند واقعا کاربردیه. امروزه بیشتر اجاق گازها روکار یا رو کابینتی هستند و فاقد فر هستند، اما با دستور پخت کیک بدون فر ساده این مشکل برطرف می شود. طرز تهیه کیک بدون فر ساده را در این مطلب از وب سایت پارسی دی برایتان آماده کرده ایم.

  مواد لازم برای تهیه کیک بدون فر

  با این مقدار مواد اولیه می توانیم برای ۸ نفر کیک ساده درست کنیم.

  طرز تهیه کیک بدون فر ساده

  ۳ عدد تخم مرغ را در داخل ظرف بشکنید و با همزن کاملا هم بزنید و سپس شکر را افزوده و دوباره هم بزنید. سپس یک لیوان ماست و در ادامه روغن مایع رو اضافه کنید و به خوبی مواد را به هم بزنید تا کاملا به هم مخلوط شوند. اکنون بکینگ پودر و آرد را هم کم کم اضافه کنید و دوباره مواد را به هم بزنید. آرد را الک کنید و بعد به مواد کیک اضافه کنید.

  برای پخت کیک بدون فر یک قابلمه با اندازه مناسب انتخاب کنید.
  طرز تهیه کیک ساده و سریع و بدون فر
  کف قابلمه را چرب کنید و مایه کیک را درونش بریزید و سپس قابلمه را روی شعله پخش کن با حرارت کم بگذارید و به مدت یک ساعت صبر کنید تا کیک کاملا پخته شود.

  کیک ساده بدون فر
  برای اینکه متوجه بشید کیک پخته یا نه یک خلال دندان را ببرید داخل کیک و بیرون بیارید اگر تمیز بود یعنی کیک پخته و اگر مواد کیک به خلال دندان چسبیده بود بازهم بگذارید تا روی خرارت بماند تا کاملا پخته شود.

  دستور پخت کیک بدون فر

  منبع مطلب : parsiday.com

  مدیر محترم سایت parsiday.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید