توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  1 بازدید

  طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  مطابق با قانون طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان ، دانش آموختگان مراکز آموزش عالی گروه پزشکی مکلفند در مناطق مورد نیاز کشور و بر اساس تشخیص وزارت بهداشت خدمت نمایند. از همین رو ، فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی می بایست در اولین فرصت آمادگی خود را مبنی بر گذراندن طرح مذکور اعلام کنند. داوطلبان می توانند با مراجعه به “سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت” از قوانین و مقررات مربوطه مطلع شده و فرآیند ثبت نام خود را آغاز نمایند.

  معرفی سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  نام نویسی مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان از طریق سامانه تامین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت به آدرس tarhreg.behdasht.gov.ir صورت می گیرد. مشمولان این قانون لازم است تا با مراجعه به این سامانه ، اقدامات لازم را جهت نام نویسی در طرح انجام دهند. توجه داشته باشید که متقاضیان در رشته های دارای طرح اجباری ، تنها سه ماه پس از فراغت از تحصیل خود فرصت ثبت نام دارند و در غیر این صورت ، مشمول 3 تا 6 ماه اضافه خدمت در مناطق محروم (بر اساس رای دانشگاه) خواهند شد.

  پس از ورود به سامانه و پیش از آغاز ثبت نام می بایست فایلی را که حاوی دستورالعمل های ثبت نام شامل شرایط عمومی و اختصاصی ، مراحل نام نویسی و به کارگیری ، مدارک مورد نیاز ، مدت زمان انجام طرح و… می باشد را دریافت و به دقت مطالعه نمایید. مطالعه این دفترچه به منظور جلوگیری از بروز هر گونه مشکل در ادامه مراحل و به کارگیری داوطلبان ، اکیدا توصیه می گردد.

  بخش های مختلف سامانه ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  در صفحه نخست سایت tarhreg.behdasht.gov.ir چند لینک قرار داده شده است که باید با توجه به رشته تحصیلی خود ، یکی از لینک های “ثبت نام مشمولین غیرپزشک و غیردندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)” و “ثبت نام مشمولین پزشک و دندانپزشک عمومی قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان (طرح)” را انتخاب کنید. با کلیک روی هر یک از لینک های فوق ، به صفحه نام نویسی آن ها هدایت می شوید. هر یک از این صفحات دارای چهار بخش می باشد که هر کدام خدماتی را در اختیار داوطلبان قرار می دهد.

  ثبت نام

  پس از مطالعه دستورالعمل ها و آگاهی از شرایط و ضوابط مربوطه ، می توانید با کلیک روی عبارت “ثبت نام” و وارد کردن کد ملی ، تاریخ تولد و انتخاب دوره مورد نظر خود ، فرآیند نام نویسی را که شامل مراحلی همچون تکمیل صفحات ثبت نام و بارگذاری مدارک مورد نیاز می باشد ، آغاز نمایید. پس از انجام فرآیند نام نویسی ، سامانه کدی را تحت عنوان “کد رهگیری” در اختیار شما قرار می دهد که لازم است آن را نزد خود نگه دارید.

  ویرایش ثبت نام 

  داوطلبانی که بنا به هر دلیل اطلاعات خود را به اشتباه وارد کرده اند می توانند از طریق بخش “ویرایش اطلاعات” و با وارد نمودن کد رهگیری و کد ملی خود ، روی عبارت “ویرایش ثبت نام” کلیک و نسبت به اصلاح مشخصات ثبت نامی خود اقدام نمایند.

  پیگیری و مشاهده وضعیت

  پس از فرا رسیدن نوبت داوطلب ، محل خدمت پیش بینی شده تعیین می گردد و پیامکی جهت ثبت آن در سامانه برای وی ارسال می شود. پس از دریافت پیامک ، متقاضی باید به سامانه مراجعه کرده و از قسمت “پیگیری و مشاهده وضعیت” ، موافقت خود را با محل به کارگیری و تعهدات مشخص شده اعلام نماید. این امکان با وارد نمودن کد رهگیری و کلیک روی عبارت “مشاهده وضعیت” مهیا می باشد.

  مشاهده وضعیت صف انتظار

  داوطلبان از طریق این بخش می توانند وضعیت خود را در صف انتظار مشاهده نمایند. در صورتی که متقاضی بیش از 4 ماه (به صورت مداوم) در صف انتظار شروع طرح باشد و دانشگاه امکان به کارگیری وی را در هیچ یک از واحدهای تحت نظارت خود نداشته باشد ، “مازاد بر نیاز” تلقی می گردد. در این بخش می توانید با فعال نمودن گزینه “صرفا مشاهده محل های دارای نیاز فوری” ، لیست مربوط به محل های مربوطه را مشاهده کنید.

  توجه داشته باشید این مدت زمان در صورتی قابل قبول است که داوطلب بومی یکی از شهرستان های تابع دانشگاه مورد نظر باشد. پس از اتمام دوره 4 ماهه و در صورت عدم به کارگیری ، متقاضی می تواند نسبت به اخذ معافیت مازاد بر نیاز اقدام نماید. مشاهده صف انتظار رسیدگی به درخواست ها به تفکیک دوره های فعال و رشته شغلی امکان پذیر می باشد.

  جهت بهره مندی از هر یک از امکانات فوق ، به کد رهگیری صادره از سوی سامانه که در زمان ثبت نام دریافت کرده اید ، نیاز دارید. در صورت فراموشی این کد می توانید با استفاده از گزینه “کد رهگیری خود را فراموش کرده ام” که در بخش های “ویرایش ثبت نام” و “پیگیری و مشاهده وضعیت” تعبیه شده است ، کد مذکور را مجددا دریافت کنید.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  شرایط ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  شرایط عمومی طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99

  مشمولان طرح خدمت پزشکی و پیراپزشکی می بایست قبل از ثبت نام از شرایط پیش از ثبت نام و بکارگیری مشمولان دارای طرح اطلاع پیدا کنند . علاوه بر این مشمولان مرد طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99 نیز دارای شرایطی هستند که در متن زیر به آن اشاره شده است .

  شرایط عمومی طرح نیروی انسانی بدین قرار است :

  داوطلب در ابتدا باید با دانشگاه محل تحصیل خود تسویه کرده و از ثبت اطلاعات فارغ التحصیلی خود در سامانه آموزشی وزارت بهداشت ( سما ) اطمینان یابد .

  افرادی که در مقطع تحصیلی قبلی خود طرح را انجام داده و گواهی پایان طرح دریافت نموده اند مشمول طرح نیروی انسانی نمی شوند .

  متقاضیان رشته های طرح اجباری تا 3 ماه پس از فراغت از تحصیل فرصت ثبت نام دارند در غیر این صورت مشمول اضافه خدمت 3 تا 6 ماهه می شوند .

  شرایط ثبت نام آقایان در طرح نیروی انسانی بدین قرار است :

  دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه قبل از فارغ التحصیلی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی .

  دارا بودن کارت معافیت از نظام وظیفه .

  خدمت نظام وظیفه پس از فارغ التحصیلی از رشته های پزشکی و پیراپزشکی کمتر از حد نصاب مدت طرح باشد .

  اگر خدمت نظام وظیفه سپری شده باشد امکان معافیت برای رشته های اجباری وجود دارد .

  آن دسته از داوطلبانی که فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی هستند و خدمت نظام وظیفه خود را هنوز سپری نکرده اند می توانند با مراجعه به سایت پیام آوران بهداشت از نحوه ثبت نام آگاه شده و در مراکز درمانی و بهداشتی مناطق محروم تحت نظر وزارت بهداشت کار کنند . همچنین مشمولان طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت ۹۹ برای آگاهی از زمان ثبت نام طرح خدمت پزشکی می توانند به مقاله زیر مراجعه نمایند .

  شرایط اختصاصی طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99

  مشمولانی که از دانشگاه های تحت نظارت وزارت علوم فارغ التحصیل شده اند برایثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت باید شرایط زیر را داشته باشند تا ثبت نام انها با موفقیت انجام شده و به خدمت مراکز بهداشتی در آیند .

  فارغ التحصیلان جهت تأیید اصل مدرک یا گواهی موقت تحصیلی خود به وزارت علوم به آدرس خیابان انقلاب ، ضلع شرقی میدان فردوسی ، خیابان موسوی ، سازمان امور دانشجویان مراجعه نمایند .

   اطلاعات فارغ التحصیلان پس از تأیید مدرک تحصیلی در سامانه وزارت بهداشت قرار گرفته و امکان ثبت نام متقاضیان فراهم می شود . البته این روند ممکن است زمانبر باشد .

  شرایط مدارک مورد نیاز ثبت نام :

  اسکن تمامی مدارک در هنگام ثبت نام در سامانه دریافت می شود .

  داوطلبان برای اطلاع ازسایت ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99 می توانند به مقاله زیر را مراجعه کرده و برای پیگیری اخبار و اطلاعیه ها در کانال تلگرامی و اینستاگرامی کارشناسی ارشد هیوا عضو شوند .

  شرایط انتخاب محل خدمت طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99

  با مطالعه لیست رشته های مشمول طرح نیروی انسانی وزات بهداشت می توان لیست رشته های اختیاری و اجباری را استخراج نمود . رشته های دارای طرح اجباری برای خدمت پزشکی و پیراپزشکی وزارت بهداشت 99 برای انتخاب محل خدمت خود دارای شرایطی می باشند . ثبت نام در مناطق مختلف برای اجرای طرح رشته های اجباری با توجه به سهمیه قبولی در کنکور کارشناسی به شرح زیر امکان پذیر است .

  اگر سهمیه قبولی داوطلب منطقه 1 باشد می تواند در مناطق 1 ، 2 و 3 خدمت کند .

  اگر سهمیه قبولی داوطلب منطقه 2 باشد می تواند در مناطق 2 و 3 خدمت کند .

  اگر سهمیه قبولی داوطلب منطقه 3 باشد می تواند در منطقه 3 خدمت کند .

  اگر سهمیه قبولی داوطلب شاهد باشد و یا از دانشگاه آزاد به جز رشته های ( پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی ) فارغ التحصیل شده باشد می تواند در مناطق 1 ، 2 و 3 خدمت کند .

  کارمندان رسمی دولت و بانوان متأهل می توانند در هر یک از مناطق 1 ، 2 و 3 خدمت کنند .

  کارمندان رسمی دولت از خدمت در مناطق روستایی معاف می باشند .

  شهر های تهران ، تبریز ، مشهد و اصفهان برای خدمت فارغ التحصیلان رشته های پزشکی ، داروسازی و دندانپزشکی و متخصصین رشته های پزشکی مجاز نیست (به جز برای بانوان متأهل ) .

   آن دسته از داوطلبانی که متقاضی ثبت نام در کارشناسی ارشد وزارت بهداشت هستند ، باید پس از مطالعه لیست رشته ها از نوع رشته ی خود که اختیاری یا اجباری است آگاه شوند و اگر رشته داوطلبان مشمول طرح اجباری است می بایست قبل از ثبت نام از شرایط ثبت نام ارشد وزارت بهداشت آگاه شوند . برای مطالعه شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد علوم پزشکی می توانید به مقاله زیر مراجعه نمایید .

  داوطلبان در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر می توانند با کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا در مورد طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99 مشورت کرده و از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پاسخ سوالات خود را دریافت کنند .

  سوالات متداول

  ✔️ طرح خدمت پزشکان و پیراپزشکان دارای شرایطی از جمله شرایط پیش از ثبت نام ، شرایط اختصاصی فارغ التحصیلان و شرایط انتخاب محل خدمت می باشد که به شرح هر کدام در متن مقاله پرداخته شده است .

  ✔️ با توجه به شرایط انتخاب محل خدمت داوطلبانی که با سهمیه منطقه 1 در مقطع کارشناسی قبول شده اند امکان خدمت در مناطق 1 ، 2 و 3 را دارند . سایر سهمیه ها در متن مقاله موجود است .

  ✔️ داوطلبان مرد خدمت پزشکی و پیراپزشکی باید دارای کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا کارت معافیت خدمت باشند و سایر شرایط در متن مقاله توضیح داده شده است .

  tarhreg.behdasht.gov.ir | سامانه طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت - رشد

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  سایت ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99

  داوطلبان جهت ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت ۹۹ می بایست به سایت tarhreg.behdasht.gov.ir مراجعه کرده و با توجه به دستور العمل داده شده اطلاعات شخصی خود را ثبت و مدارک لازم را ارسال کنند . زمان ثبت نام طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت برای مشمولین پزشک و دندانپزشک هر دو ماه یکبار و بر اساس برنامه زمانی صورت می گیرد اما زمان ثبت نام سایر رشته های دارای طرح اجباری 3 ماه پس از فراغت از تحصیل است .

  مشمولان طرح خدمت پزشکی پیش از ثبت نام در سامانه رشد می بایست با دانشگاه محل تحصیل خود تسویه کرده و از وجود اطلاعات فارغ التحصیلی خود در سامانه وزارت بهداشت اطمینان حاصل کنند . پس از ثبت نام یک کد رهگیری به متقاضی داده می شود که باید آن را برای دریافت نتیجه نزد خود نگه دارد .

  داوطلبان مشمول اجرای طرح خدمت پزشکی و پیراپزشکی می توانند با عضویت در کانال تلگرامی و صفحه اینستاگرامی کارشناسی ارشد هیوا از اطلاعیه های مربوط به طرح نیروی انسانی وزات بهداشت 99 آگاه شوند .

  سایت اعلام نتایج طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99

  متقاضیان پس از تعیین محل خدمت در نوبت بکارگیری طرح قرار گرفته تا زمان اعلام نتایج طرح نیروی انسانی فرا رسد . پس از رسیدن نوبت متقاضی ، نتیجه محل خدمت برای داوطلب تعیین و با پیامک اطلاع رسانی می شود . داوطلبان نیز می بایست به سایت tarhreg.behdasht.gov.ir مراجعه کرده و در قسمت پیگیری وضعیت موافقت خود با محل بکارگیری و تعهدات مشخص شده را اعلام کنند .

  دانشگاه های محل خدمت پس از بررسی و تأیید اطلاعات مشمولان طرح نیروی انسانی ۹۹ ، معرفی نامه متقاضی از را صادر و تصویر آن را در قسمت وضعیت پیگیری در سامانه رشد قرار می دهند . داوطلبان یک هفته پس از اعلام نتایج طرح نیروی انسانی می بایست با پرینت معرفی نامه خود به محل قبولی مراجعه و شروع به کار نماید .

  داوطلبانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های مجازی علوم پزشکی را دارند می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه پذیرش و شیوه آموزش این نوع از دانشگاه ها مقاله زیر را مطالعه نمایند . لازم به ذکر است که برای تحصیل در دانشگاه های مجازی نیز شهریه ای در نظر گرفته شده که در مقاله زیر به توضیح آن در مقاطع مختلف تحصیلی پرداخته شده است .

  کارشناسان سامانه مشاوره تحصیلی هیوا با داشتن افراد متخصص پاسخگوی هرگونه سوال شما درباره طرح نیروی انسانی وزارت بهداشت 99 از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا می باشند .

  سوالات متداول

  ✔️ مشمولان طرح خدمت پزشکی می بایست به سایت تأمین و توزیع نیروی انسانی وزارت بهداشت که لینک آن در مقاله موجود است مراجعه نمایند .

  ✔️ داوطلبان طرح خدمت پس از مراجعه به سایت نیروی انسانی وزارت بهداشت که آدرس آن در مقاله موجود است ، می توانند فرآیند ثبت نام ، تعیین محل خدمت و ارسال مدارک خود را کامل کنند .

  ✔️ اعلام نتایج طرح خدمت نیروی انسانی مدتی پس از ثبت نام در قسمت وضعیت پیگیری سامانه قرار گرفته و از طریق پیامک به اطلاع داوطلبان می رسد .

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  محمدی 17 روز قبل
  1

  سلام و وقت بخیر. اگه اطلاعات مون رو ویرایش کنیم ، میریم ته صف انتظار؟!

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  سلام میخواستم در مورد کد اصالت مدارک بپرسم چطوری میتونم بهش دسترسی پیدا کنم تو کدوم قسمت هستش؟

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید