توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  طرح ترافیک تهران پنجشنبه

  1 بازدید

  طرح ترافیک تهران پنجشنبه را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ساعت و محدوده طرح ترافیک - طرح ترافیک پنجشنبه| زمستان99 | شاپ

  ساعت و محدوده طرح ترافیک - طرح ترافیک پنجشنبه| زمستان99 | شاپ

  طرح ترافیک چند سالی است که با هدف کنترل ترافیک تهران، جلوگیری از آلودگی هوا این شهر و تشویق مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌شود. با آمدن پاندمی ویروس کرونا، ساعت طرح ترافیک دچار تغییراتی نسبت به گذشته شده است. 

  در این مطلب به تشریح ساعت طرح ترافیک، محدوده و چگونگی خرید آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

  ساعت طرح ترافیک

  با توجه به شیوع ویروس کرونا زمان تردد در محدوده طرح ترافیک تهران و محدوده آلودگی هوا و یا همان طرح زوج و فرد سابق شامل تغییراتی شده است:

  اجرای طرح از ساعت ۸:۳۰ صبح هر روز آغاز و تا ساعت ۱۶ ادامه خواهد شد. شرط ورود به این محدوده‌ها و جلوگیری از جریمه مالکان خودروها، ثبت‌نام مالک و مشخصات خودرو در سامانه «تهران من» است.

  در نظر بگیرید که با استفاده از اپلیکیشن شاپ هم می‌توانید به راحتی طرح ترافیک خود را خریداری کنید.

  در ضمن،  در سال ۹۹ طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود و تنها طرح کنترل آلودگی هوا(همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه برقرار خواهد بود. بر این اساس ساعت طرح ترافیک پنجشنبه حذف شده و ساعت طرح کنترل آلودگی هوا(طرح زوج و فرد سابق) پنجشنبه از 8:30 الی 13 بعد از ظهر است.

  بهتر است بدانید که با ورود به محدوده دوم یا محدوده طرح آلودگی هوا (زوج و فرد) در روز پنجشنبه از سهمیه 20 روزه هر خودرو در هر فصل کسر می شود و پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی خواهد داشت.

  همچنین در صورتی که سهمیه 20 روزه ورود به طرح زوج و فرد قبلا استفاده شده باشد فرد پس از هر بار تردد در این محدوده باید با مراجعه به اپلیکیشن شاپ و یا سایت تهران من اقدام به پرداخت عوارض تردد خود نماید توجه داشته باشید پس از هر بار تردد (بیش از 20 روز مجاز در هر فصل) تا قبل از یک ماه فرصت دارید جهت عدم جریمه با مراجعه به اپلیکیشن شاپ مبلغ بدهی خود را پرداخت نمایید.

  شایان ذکر است که خودرو‌های پلاک تهران مجوز 20 روز تردد رایگان در هر فصل را  در محدوده آلودگی هوا (طرح زوج و فرد سابق) را دارند. که این تعداد تردد برای خودرو‌های پلاک شهرستان 15 روز است.

  در ضمن،  در سال ۹۹ طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود و تنها طرح کنترل آلودگی هوا(همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه برقرار خواهد بود. بر این اساس ساعت طرح ترافیک پنجشنبه حذف شده و ساعت طرح کنترل آلودگی هوا(طرح زوج و فرد سابق) پنجشنبه از 8:30 الی 13 بعد از ظهر است.

  “بعلاوه، شما می توانید برای پرداخت بدهی طرح ترافیک خودروی خود از اپلیکیشن شاپ استفاده کنید. برای دانلود از اینجا اقدام کنید.”

  محدوده طرح ترافیک

  محدوده طرح ترافیک از شمال به خیابان مطهری، از جنوب به خیابان شوش، از غرب به خیابان کارگر و از سمت شرق به خیابان‌های شریعتی و ۱۷ شهریور است و از سوی دیگر طرح جدید کنترل آلودگی هوا از لحاظ محدوده جغرافیایی تغییری پیدا نکرده و همان محدوده طرح زوج و فرد قدیم است. مرزهای طرح آلودگی هوای تهران از شمال به بزرگراه همت (از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید چمران) ، از سمت جنوب به بزرگراه بعثت ( از تقاطع امام علی (ع) تا تقاطع شهید نواب)، از سمت شرق به بزرگراه امام علی(ع) از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) و از سمت غرب به بزرگراه شهید چمران ( از تقاطع شهید همت تا تقاطع بعثت) محدود خواهد شد.

  برای مثال باید در نظر بگیرید که هنگام حضور در بزرگراه همت شرق نباید به سمت چهران حرکت کنید زیرا در این صورت وارد طرح خواهید شد. این موضوع در مورد ورود از سمت بزرگراه شهید کاظمی به بزرگراه شهید نواب صفوی و شهید چمران نیز صدق می‌کند. از سمت خیابان آزادی هم تا قبل از خیابان شادمان می‌توانید بدون پرداخت عوارض حرکت کنید اما بعد از آن دوربین‌ها ورود شما به طرح آلودگی هوا را ثبت خواهند کرد. این موضوع در مورد حرکت از بزرگراه رسالت به سمت مرکز شهر و اتوبان امام علی به سمت خیابان مازندران نیاز صدق می‌کند. در ادامه می‌توانید نقشه این طرح را مشاهده کنید.

  جریمه‌های طرح ترافیک

  از ابتدای اردیبهشت ماه 99 طرح افزایش ۵ برابری جریمه ورود به طرح ترافیک اجرایی شد و از مبلغ ۲۰ هزار به ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد. تمام خودروهایی که بدون مجوز ورود به محدوده طرح ترافیک، وارد این محدوده می‌شوند، پیامک اخطار دریافت می‌کنند و باید بلافاصله برای ثبت‌نام در سایت تهران من و اخذ مجوز ورود به این محدوده اقدام کنند.

  البته کارمندان دولت نیز پیش از ساعت 8:30 می‌توانند با وسیله نقلیه شخصی رایگان وارد طرح شوند و پس از ساعت 14:30 دقیقه یکبار به صورت رایگان خارج شوند.

  خودرویی که وارد محدوده‌های ترافیکی می شود، پس از خروج از طرح ترافیک و بررسی ساعت تردد و محدوده‌های تردد آن، باید عوارض و جریمه را پرداخت کند.  اینکه راننده چه ساعتی از محدوده خارج شود و اینکه در هنگام بودن در محدوده ترافیکی در کدام معابر و مسیرها تردد داشته، جریمه نهایی را مشخص خواهد کرد.

  ک بار تردد (ورود یا خروج از طرح ترافیک) ساکنین محدوده طرح ترافیک قبل از ساعت 8:30 صبح و بعد از ساعت 17 در همان محدوده رایگان است. همچنین یکبار تردد (ورود یا خروج از طرح ترافیک) ساکنین محدوده آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) قبل از ساعت 8:30 صبح و بعد از ساعت 14:30 در همان محدوده رایگان خواهد بود.

  شهرداری تهران هم تخفیف‌های ویژ‌ه‌ای برای استفاده‌کنندگان از طرح ترافیک ارائه می‌دهد که بهتر است در صورت آن که به صورت پیوسته وادار به ورود به منطقه طرح ترافیک هستید، حتما از آن استفاده کنید.

  همچنین آژانس ها و وانت بارها از ۵۰ درصد تخفیف برخوردارند و اگر سند سفر داشته باشید، ۷۰ درصد تخفیف خواهید گرفت.

  در ادامه لیست عوارض تردد در محدوده طرح ترافیک برای ساکنین خارج از محدوده طرح ترافیک را مشاهده می‌کنیم:

  عوارض تردد در محدوده طرح آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) برای ساکنین خارج از محدوده (توجه: برای خودروهای پلاک تهران 20 روز و پلاک شهرستان 15 روز تردد رایگان در این محدوده مجاز است.)

  طرح ترافیک در چه کشورهای دیگری اجرا می‌شود؟

  همزمان با ورود به عصر مدرن خودروها به طور چشم‌گیری در شهرهای بزرگ زیاد شدند. به همین خاطر کشورها با وضع قوانین مختلفی سعی در کنترل ترافیک این شهرها و استفاده از درآمد آن برای بهبود وضعیت راه‌سازی و حمل‌ونقل عمومی کردند.

  برای مثال در بریتانیا از دهه ۱۹۶۰ گرفتن عوارض ترافیکی برای رانندگانی که از جاده‌های شهری عبور می‌کنند آغاز شد. از سال ۲۰۰۳ به بعد در شهر لندن طرح ترافیک جدی‌تری را شروع کرد که با سیاست‌های سخت‌گیرانه سعی در کنترل ترافیک بالای این شهر داشت.

  چنین طرح‌هایی در کشورهای دیگری مثل نروژ، فرانسه و آمریکا هم به شکل‌های متفاوتی اجرا می‌شود اما هدف اصلی همه این طرح‌ها، کنترل ترافیک و بهبود وضعیت جاده‌های شهری است.

  مثلا طرح ترافیک شهر استکهلم در سوئد در روزهای هفته بین ساعات ۶:۳۰ تا۱۸:۳۰ اجرا می‌شود و نرخ عوارض دریافتی از کاربران بر اساس ساعات روز متفاوت است.

  در لندن اما طرح ترافیک براساس تراکم منطقه صورت می‌گیرد. یک محدوده ۲۱ کیلومتر مربعی از این شهر در طرح ترافیک حضور دارد و افرادی که به این مناطق مراجعه می‌کنند حتما باید عوارض مربوط به آن را بر اساس ساعت مراجعه خود بپردازند.

  طی این سال‌ها درآمد حاصل از طرح ترافیک باعث شده تا سیستم حمل‌ونقل عمومی شهرهای بزرگ جهان به شکل چشم‌گیری پیشرفت کند. به صورتی که بسیاری از مردم شهرهایی مثل نیویورک، لندن و استکلهم به خاطر وجود اتوبوس، قطارهای شهری و تاکسی‌های متعدد به راحتی می‌توانند به تمام مناطق شهر دسترسی داشته باشند و خودشان دیگر نیازی به استفاده از خودرو شخصی حس نمی‌کنند.

  درآمد کلان‌شهری مثل تهران هم از طرح ترافیک بسیار زیاد است. براساس گزارشی که روزنامه دنیای اقتصاد در فروردین امسال منتشر کرده، شهرداری روزانه ۱.۵ میلیارد تومان از طرح ترافیک درآمد دارد. این درآمد سالانه به ۳۰۰ الی ۳۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

  از این درآمد معمولا برای ساخت پل‌ها، جاده‌ها، خرید اتوبوس‌های بیشتر و تجهیز مترو استفاده می‌شود. باتوجه به این که در حال حاضر تعداد زیادی از شهروندان تهرانی از مترو و بی آر تی برای جابجایی در شهر استفاده می‌کنند، استفاده از این درآمدها برای تجهیز حمل‌ونقل عمومی شهر بزرگی مثل تهران اهمیت زیادی دارد.

  سوالات خود در مورد طرح ترافیک را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. همچنین می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن شاپ روی اندروید و iOS به راحتی خرید طرح ترافیک خود را برای جلوگیری از پرداخت جریمه‌های سنگین انجام دهید.

  منبع مطلب : shopp.ir

  مدیر محترم سایت shopp.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ایا پنجشنبه ها طرح ترافیک است؟ +ساعت طرح

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  به گزارش راهبرد معاصر؛ قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران درباره طرح ترافیک پنجشنبه ها گفت: در سال ۹۹ طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود و تنها طرح زوج و فرد پنجشنبه برقرار خواهد بود. بر این اساس ساعت طرح ترافیک پنجشنبه حذف شده و ساعت طرح زوج و فرد پنجشنبه از 6:30 الی 13 بعد از ظهر است. البته موارد فوق پس از پایان شرایط کرونایی و بازگشت به حالت عادی صادق خواهد بود.

  ایا پنجشنبه ها طرح ترافیک است؟

  لغو طرح ترافیک پنجشنبه ها ۹۹

  شهریار افندی زاده گفت: بازگشت طرح ترافیک پنجشنبه های اسفندماه به پیشنهاد پلیس و تایید شهرداری به منظور کنترل ترافیک انجام شد و از فروردین ۹۸ طرح در روزهای پنجشنبه اجرا نمی شود.

  لغو اجرای کامل طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه

  قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح ترافیک کامل در پنجشنبه های سال ۹۸ اجرا نخواهد شد، تصریح کرد: البته با اجرای محدوده حلقه دوم در سال جدید، طرح زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اجرا می شود و درصورت تردد، از سهمیه هر خودرو کاسته شده و یا مشمول پرداخت عوارض می شود. به تعبیری با ورود به محدوده دوم یا محدوده طرح زوج و فرد در روز پنجشنبه از سهمیه 20 روزه هر خودرو کسر می شود و پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی خواهد داشت. در صورتی که سهمیه 20 روزه ورود به طرح زوج و فرد قبلا استفاده شده باشد فرد باید از طریق سامانه تهران من اقدام به خرید طرح زوج و فرد کند و پس از خرید امکان تردد در محدود طرح ترافیک در روز پنجشنبه ها را خواهد داشت.

  طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه

  در سایر ایام هفته یعنی شنبه تا چهارشنبه تعرفه طرح ترافیک به صورت مجزا محاسبه خواهد شد و با پرداخت هزینه طرح زوج و فرد (محدوده دوم یا حلقه دوم ترافیکی) امکان ورود به محدوده طرح ترافیکی مهیا نمی شود و مستلزم پرداخت مجزا است.

  به گفته افندی زاده طرح حلقه دوم (زوج و فرد) پنجشنبه ها از ۶ صبح تا ۱۳ اجرا می شود و افراد درصورت ورود به این محدوده می توانند به صورت رایگان از طرح ترافیک استفاده کنند.

  پیش از عید 98 سرهنگ مسعود جبارزاده، در این باره گفت: برابر تصمیم اتخاذ شده از ابتدای اسفند ماه، در روزهای پنج شنبه اسفند 97 نیز طرح ترافیک و طرح زوج و فرد اجرا شد و اسفند آخرین پنجشنبه در سال قبل بود که طرح ترافیک و زوج و فرد در آن اجرا شد.

  ساعت طرح ترافیک پنجشنبه

  وی ادامه داد: از روز پنج شنبه اول اسفند 97 یعنی دوم اسفندماه طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در تهران دوباره اجرا شد و در همین راستا نیز طرح ترافیک و طرح زوج و فرد در روزهای پنج‌شنبه از ساعت ۶:۳۰ صبح آغاز شده و تا ساعت ۱۳ ادامه داشت.

  طرح ترافیک پنجشنبه

  معاون اجتماعی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به نزدیک شدن به ایام منتهی به عید نوروز و افزایش حجم تردد در پنج‌شنبه‌ها، گفت: لازم بود در این ایام برای تردد در شهر از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده شود.

  محدوده طرح ترافیک تهران 99

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ساعت طرح ترافیک پنجشنبه ۵ تیرماه ۹۹+ نقشه طرح ترافیک

  به گزارش راهبرد معاصر، طرح ترافیک در سال جدید نسبت به سال ۱۳۹۸ تغییراتی کرده و این موضوع سوالات بسیاری برای شهروندان پدید آورده است. بسیاری از رانندگان در طول روز وارد محدوده طرح ترافیک تهران می شوند و محل زندگی تعداد زیادی از شهروندان هم در محدوده طرح ترافیک قرار دارد. در این مطلب قصد داریم به بررسی کامل جزئیات طرح ترافیک سال ۱۳۹۹ بپردازیم.

  بر اساس گفته‌های سردار محمدرضا مهماندار، رییس پلیس راهور تهران بزرگ، دو طرح ترافیکی تهران از روز ۱۷ خرداد با تغییراتی دوباره اجرا شده است. بر این اساس، فعلا هر دو طرح ترافیکی از ساعت ۸:۳۰ شروع و در ساعت ۱۶:۰۰ تمام می‌شوند. همچنین تمام افراد می‌توانند یک بار پس از ساعت ۱۴:۰۰ از طرح خارج شوند.

  لغو اجرای کامل طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه

  قائم مقام معاونت حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه طرح ترافیک کامل در پنجشنبه های سال ۹۸ اجرا نخواهد شد، تصریح کرد: البته با اجرای محدوده حلقه دوم در سال جدید، طرح زوج و فرد در روزهای پنجشنبه اجرا می شود و درصورت تردد، از سهمیه هر خودرو کاسته شده و یا مشمول پرداخت عوارض می شود. به تعبیری با ورود به محدوده دوم یا محدوده طرح زوج و فرد در روز پنجشنبه از سهمیه 20 روزه هر خودرو کسر می شود و پس از آن خودرو امکان تردد در تمام نقاط شهر حتی محدوده طرح ترافیک را بدون پرداخت وجه اضافی خواهد داشت. در صورتی که سهمیه 20 روزه ورود به طرح زوج و فرد قبلا استفاده شده باشد فرد باید از طریق سامانه تهران من اقدام به خرید طرح زوج و فرد کند و پس از خرید امکان تردد در محدود طرح ترافیک در روز پنجشنبه ها را خواهد داشت.

  طرح ترافیک در روزهای پنجشنبه

  در سایر ایام هفته یعنی شنبه تا چهارشنبه تعرفه طرح ترافیک به صورت مجزا محاسبه خواهد شد و با پرداخت هزینه طرح زوج و فرد (محدوده دوم یا حلقه دوم ترافیکی) امکان ورود به محدوده طرح ترافیکی مهیا نمی شود و مستلزم پرداخت مجزا است.

  به گفته افندی زاده طرح حلقه دوم (زوج و فرد) پنجشنبه ها از ۶ صبح تا ۱۳ اجرا می شود و افراد درصورت ورود به این محدوده می توانند به صورت رایگان از طرح ترافیک استفاده کنند.

  محدوده طرح ترافیک تهران 99

  منبع مطلب : rahbordemoaser.ir

  مدیر محترم سایت rahbordemoaser.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید