توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ضرب المثل در مورد ورزش و تندرستی

  1 بازدید

  ضرب المثل در مورد ورزش و تندرستی را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  گفته ها و ضرب المثل ها در مورد موضوعات ورزشی. گفته ها و ضرب المثل ها در مورد ورزش و تربیت بدنی

  گفته ها و ضرب المثل ها در مورد موضوعات ورزشی. گفته ها و ضرب المثل ها در مورد ورزش و تربیت بدنی

  ضرب المثل ها و گفته ها یادداشت های مهمی است که مردم قرن هاست که خود و دیگران به آنها داده اند. عقل سنی که در ضرب المثل ها و گفته ها بسیار مشهود است ، می تواند به وضوح متوجه همه کاستی ها و کرامت های مردم ، رفتار و عادات آنها شود.

  ضرب المثل هایی در مورد ورزش لازم است که کودکان از سنین کودکی این جمله را بیان کنند که ورزش ضروری است و همچنین داشتن یک سبک زندگی سالم به کودک منتقل می شود. در واقع ، ضرب المثل ها و گفته ها در مورد ورزش الهام بخش از افکار درست بدون سر و صدا است ، اما مطمئناً. سلامتی یکی از مؤلفه های یک زندگی با کیفیت است ، و سلامتی بدون داشتن یک سبک زندگی مناسب چه می تواند باشد؟

  هر کودکی به طور طبیعی قوی متولد نمی شود ، بنابراین کودکان فقط باید در مورد فواید ورزش و سخت گیری الهام بخش باشند. و حتی اگر کودک به عنوان یک کودک ناخوشایند رشد کند ، اما در عین حال لاغر و ضعیف باشد ، زندگی کامل نخواهد داشت. به همین دلیل است که ضرب المثل ها و گفته های مربوط به ورزش و خلق و خوی برای کودکان مهم است.

  ضرب المثل هایی درباره ورزش

  طبق گفته دانشمندان پزشکی لازم است به موارد زیر پایبند باشد قوانین اساسی:

  کنجکاو است که همه اینها در گفته های قومی خوب اسلاو که در قرون گذشته از دوران باستان به ما رسیده اند ، بازتاب یافته است.

  از کودکی ، همه ما ضرب المثل ها و گفته های روسی راجع به سلامتی ، آموزش ، سخت شدن ، تغذیه ، کارهای روزمره و شیوه درست زندگی را می شناسیم و دوست داریم ، که قرن ها در انسان انباشته شده اند خرد. می خواهم بعضی از آنها را به خوانندگان یادآوری کنم.

  ضرب المثل ها و گفته های عامیانه روسی درباره کار ، ورزش ، سلامتی ، تغذیه و رژیم صحیح روز.

  آماری غیرقابل توصیف نشان می دهد: افرادی که سبک زندگی بی تحرکی را تجربه می کنند ، مشغول انجام تمرینات بدنی نیستند ، سه تا چهار برابر آسیب شناسی قلب و رگ های خونی را به دست می آورند ، شیوع آنکولوژی ، سرماخوردگی ، عفونت و سایر بیماری ها در بین آنها بسیار بیشتر است. در نتیجه ، پیشگیری از این بیماری ها به طور منظم ورزش و ورزش است.

  همه افراد در هر سنی می توانند از پیاده روی ، آهسته دویدن ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، در فصل زمستان - اسکیت روی یخ و اسکی ، برخی از بازی های ورزشی لذت ببرند:

  تمرینات بدنی همچنین می تواند در محل سکونت ، در خانه برگزار شود ، جایی که دمبل ها ، کتریبل ها ، طناب پرش ، یک اکسپندر باید به ویژگی های ضروری یک استادیوم خانگی تبدیل شود. اگر تمام اعضای خانواده در آنها نقش داشته باشند ، اثربخشی و احساسات کلاس ها افزایش می یابد.

  ضرب المثل ها و گفته های روسی در مورد بهداشت ، ورزش و تربیت بدنی.

  در اینجا فقط برخی از ترفندهای عامیانه آورده شده است مزایای سلامتی ورزش و سخت گیری:

  اما عامل اصلی که بیشترین تأثیر را بر سلامتی دارد ، البته تغذیه. مصنوعی می گویند: "ما همان چیزی هستیم که می خوریم.". و این درست است: بسیاری از بیماری ها در نتیجه سوء تغذیه بوجود می آیند. به عنوان مثال ، چاقی در نتیجه پرخوری و سوء استفاده از غذاهای کربوهیدرات یک زمین حاصلخیز برای پیشرفت آترواسکلروز ، بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت ، تومورها و سایر بیماری ها در سنین نسبتاً جوان است. به همین دلیل است که تغذیه باید با مصرف انرژی فرد خاص ، سن ، جنسیت و حرفه وی مطابقت داشته باشد. وزن بدن   - این یک فشارسنج حساس برای سلامتی شما است ، بنابراین لازم است وزن در حد مطلوب حفظ شود (شاخص تقریبی آن: رشد در سانتی متر منهای صد).

  این نیز توسط خرد عامه:

  عدم انطباق رژیم غذایی، خوردن غذای خشک ، با عجله ، جویدن ناکافی غذا ، سوءاستفاده از چربی های حیوانات و شیرینی ها ، علاقه به قهوه و چای قوی ، ادویه های ادویه دار ، نوشیدنی های الکلی - همه اینها برای سلامتی مضر است. که مدت ها مورد توجه مردم نبوده و در چنین گفته هایی منعکس شده است:

  * اگر کسی نفهمد: V - پنج ، IX - 9 ، IC - 99

  در رژیم غذایی باید انواع کم لبنیات و ماهی نیز وجود داشته باشد ، و همچنین بیشتر انواع سبزیجات   - تامین کننده اصلی ویتامین ها و سایر مواد فعال بیولوژیکی (مواد فعال بیولوژیکی) که باعث افزایش پایداری و مقاومت بدن ما در برابر انواع بیماری ها می شود. در اینجا چگونه آن را می گوید خرد عامه:

  با همه اینها ، می خواهم درباره نامناسب بودن روزه طولانی و اشتیاق به انواع رژیم های مد روز برای کاهش وزن ، صرف خوردن غذاهای گیاهی را هشدار دهم. اگر در بعضی موارد این توجیه شود ، فقط برای مدت کوتاهی و فقط با توصیه و زیر نظر پزشک انجام می شود. برای اعتدال و تنوع اساسی است اصول تغذیه سالمدر دوران باستان اعلام شده است - در روزگار ما وفادار بمانید.

  همه اینها کاملاً مورد توجه واقع شده و به شدت با چنین مواردی منعکس شده است ضرب المثل ها و گفته های عامیانه روسی درباره کار   مانند:

  بهداشت شغلی ارتباط نزدیکی با مشکل دارد. استراحت منطقیاشکال که اخیراً متنوع تر شده اند. به عنوان مثال در برخی از شرکتهای پیشرفته ، برای بازیابی قدرت ، علاوه بر ژیمناستیک تمرین ، برنامه های موسیقی ، برنامه های رقص ، اتاق های آرامش روانی و سایر اشکال موثر آرامش ، با موفقیت از آن استفاده می کنند تا سریعاً خستگی را تسکین دهند.

  یادگیری نحوه استراحت مناسب بعد از کار ، در خانواده ، در آخر هفته ، بسیار مهم است. از نظر فیزیولوژیست داخلی برجسته N. Ye. Vvedensky به طرز تصویری گفت که آنها خسته می شوند و "فرو می روند" نه به دلیل کار بیش از حد ، بلکه به دلیل اینکه نمی توانند استراحت کنند. همین امر در حکمت عامیانه نیز منعکس می شود:

  اما علاوه بر فعال، انسان نیاز دارد و استراحت منفعل، به ویژه یک خواب کامل. اظهارات زیر ما را یادآوری می کند:

  بسیاری از ترفندهای خوب به لزوم رعایت اصول قوانین اختصاص یافته است. شخصیو همچنین بهداشت عمومی   در زنجیره های پیشگیری از بیماری در اینجا فقط چند مورد از آنها ذکر شده است:

  از زمان های بسیار قدیم ، حمام در روسیه نه تنها روشی کاملاً بهداشتی بود ، بلکه همچنین به کار رفته بود ماده سخت کننده، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها. تصادفی نیست به همین دلیل مردم عبارات بالدار زیادی را در این باره بیان می کنند:

  مشخص است که وضعیت بهداشتی تا حد زیادی به عملکرد بستگی دارد سیستم عصبی مرکزیثبات عاطفی یک فرد. دانشمندان ثابت کرده اند که این احساساتی است استرس- مهمترین مقصر فشار خون بالا ، انفارکتوس میوکارد و سایر بیماری های قابل توجه قلب و عروق خونی ، آسیب شدید به سیستم عصبی و ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر. به همین دلیل است که سوال از بین بردن زندگی ما از شرایط استرس زا غیر قابل توجیه ، که غالباً با فرهنگ کم روابط بین افراد ایجاد می شود ، بسیار ضروری است.

  در عین حال ، پزشکان از قدرت شفابخش فوق العاده آگاه هستند احساسات مثبت. از این گذشته ، مدتهاست که متوجه شده ایم که افراد شاد بسیار کمتر بیمار می شوند و حتی اگر بیمار شوند ، روند بهبودی بسیار سریعتر انجام می شود. به همین دلیل است که پرورش خوش بینی ، شادابی ، دوست داشتن با مردم و احترام به عقاید دیگران بسیار مهم است.

  این از دیرباز در بین مردم شناخته شده است ، همانطور که با چنین گفته هایی مشهود است:

  بنابراین ، در پایان ، من می خواهم: حتی در مواقع دشوار ، بیشتر اوقات لبخند بزنید.   برای لبخند همراهی سلامتی و طول عمر است.

  و یکی دیگر از حکمت های عامه پسند ، همانطور که می گویند ، "برای یک میان وعده": تغذیه ورزشی را در پورتال آنلاین بخرید: www.nutrafit.ru. در اینجا هر آنچه را که فقط قلب شما می خواهد پیدا خواهید کرد. پروتئین ها ، کراتین ها ، گیرنده ها ، ویتامین ها ... دامنه محصول به قدری گسترده است که حتی بیشترین بدنساز را از سطح مبتدی تا قهرمان برآورده می کند.

  شما نباید در سخت شدن متوقف شوید. - ولادیمیر Skripalev

  در طول دوره سختی سالانه ، هر کس ، حتی یک فرد ضعیف و بیمار ، نه تنها می تواند از شر تمام بیماری های خود خلاص شود ، سلامتی خود را بهبود بخشد ، از بیماری های جدید مصون شود و در برابر اثرات مضر از شرایط نامطلوب به طور کلی سفت شود ، بلکه مقاومت بدن در برابر آن را نیز توسعه داده و آزمایش کند. همه موارد انفرادی و در تمام فصول سال. علاوه بر این ، فرد می تواند یاد بگیرد و یاد بگیرد که برای سلامتی خود به طور عملی استفاده کند و از شرایط و نیروهای مختلفی در طبیعت بهره مند شود: هوا و آب ، پوسته زمین ، برق جوی ، به ویژه باران ، سرما ، خورشید ، باد ، تگرگ و برف. دوره سختی سالانه باید از بهار شروع شود ، هنگامی که تمام طبیعت بیدار می شود و ذوب می شود. - پورفیری ایوانف   "تاریخ و روش سخت شدن من"

  اصل اصلی سخت شدن تدریجی است ، و راهنمای اصلی برای شما ، رفاه شما بعد از مراحل سخت شدن است. - گالینا شاتالوا   "سلامت انسان. فلسفه ، فیزیولوژی ، پیشگیری"

  کودکان در آب سرد حمام می کنند. آنها گریه می کنند ، اما سالم هستند. - الکساندر سووروف

  برای تقویت سلامتی ، شما نیاز دارید: هوای تازه ، غذای ساده ، سخت شدن ، رژیم سخت ، تمرینات ، بازی ها. - جان لاک

  سخت شدن بدن باید از نخستین روزهای زندگی فرد شروع شود و در او عادت به روشهای سخت شدن و نگرش بی باک نسبت به درجه حرارت کم و زیاد هوا ، لباس سبک ، پیش نویس و خنک کردن پاها ایجاد می شود. خیلی زود دیر شروع به کارگیری روشهای سخت شدن در هر سنی است. - رافائل گابوویچ

  شنا در زمستان بالاترین شکل سخت شدن است. برای رسیدن به آن ، فرد باید تمام مراحل سخت شدن را طی کند. فرقی نمی کند برخی از آنها هرگز در سوراخ شنا نکنند. در راه رسیدن به آن ، آنها در اثر آفتاب ، هوا سخت می شوند و در آب خنک شنا می کنند. - الکساندر کلگوشکین

  من شخصاً دو راه شنا در سوراخ یخ دارم. از یک طرف ، این روش برای بدن بسیار مفید است ، باعث می شود تمام سلول های بدن کار کنند ، با بسیاری از بیماری ها مقابله کنند و سرانجام روحیه خوبی به شما می دهد. از طرف دیگر ، برای برخی افراد ، یک یخ یخ می تواند کشنده باشد. نکته امکان شنا کردن نیست بلکه واکنش احتمالی بدن به غوطه وری شدید در آب بسیار سرد است. و واکنش می تواند بسیار متفاوت باشد. - آلوتینا کورزونوا   "سرماخوردگی"

  من اغلب از من سؤال می شود که در چه سنی باید سخت شدن شروع شود. و همیشه نمونه ای از ساکنان یاکوتیا ، جایی که برای بازدید از آن اتفاق افتاده استناد می کنم. خورشید ، یخبندان در 37 درجه ، اما هیچ یک از یاکوت ها روی سر خود کلاه ندارند. و چگونه آنها به نوزادان خود مزاج می دهند؟ آنها آنها را به خیابان می برند ، سوراخی در برف را زیر پا می گذارند و یک نوزاد برهنه را در آن قرار می دهند. او همچنین دارای یک لوله صورتی است ، همه در رختخواب است ، بوق می زند تا قلبش غروب کند ، و عجله ندارند که آن را از برف خارج کنند. سخت شدن آخرین دلیل نیست که یاکوتاها بطور متوسط \u200b\u200b100 سال زندگی می کنند. - گالینا شاتالوا   "سلامت انسان. فلسفه ، فیزیولوژی ، پیشگیری"

  بسته شدن من بی ارزش است - من یک سرباز هستم. - الکساندر سووروف

  روش سخت شدن من نه تنها سختی معمول بدن را در برابر سرماخوردگی و سرماخوردگی فراهم می کند بلکه شامل بیدار شدن و توسعه همه نیروهای محافظ پنهان داخلی ، مکانیسم های بدن است که به لطف آنها شخص می تواند هرگونه شرایط نامطلوب را بدون آسیب و حتی مفید تحمل کند ، همچنین از جلوگیری و شکست هرگونه بیماری - پورفیری ایوانف

  شنا در زمستان یا شنا در آب یخ آزمایش جدی برای بدن شما است. این یک هنر کامل است ، فقط در دسترس افراد با سلامتی بسیار خوب است. - آلوتینا کورزونوا   "سرماخوردگی"

  معمولاً افرادی که در آبهای یخی فرو می روند سرخوشی واقعی را تجربه می کنند و وقتی به سطح می آیند ، احساس می کنند که دوباره متولد شده اند. خیلی اوقات آرزو می شود که شنا بعدی را در جعبه بلند خاموش نکنید و دوباره به داخل سوراخ بروید ، اما این ارزش آن را ندارد. به یاد داشته باشید ، حتی پیازهایی که بیش از دوازده سال از این طریق شنا می کنند ، هرگز دو بار وارد آب نمی شوند. - آلوتینا کورزونوا   "سرماخوردگی"

  اولین نگرانی ماهیگیر باید سخت شدن منظم بدن به منظور کاهش حساسیت به سرماخوردگی ها برای تکمیل بی تفاوتی باشد. برای چنین هدفی - ساده ترین راه این است که هر روز صبح از رختخواب خارج شوید ، خود را با آب سرد بشویید و سپس آن را با یک حوله کرک شده خشک کنید. - نیکولای لووو

  اولین اصل سخت شدن: وقت خود را بگذرانید. دستاوردهای بزرگ را دنبال نکنید. از این گذشته ، نتیجه مهم است ، نه سرعت. با ساده ترین مراحل شروع کنید و به تدریج بار را افزایش دهید. فقط با این روش سلامت خود را تقویت خواهید کرد. یک قانون مهم دیگر سیستماتیک است. اگر از قبل شروع به وسوسه شدن کرده اید ، به هیچ وجه استراحت نکنید. هر روز ، به روش و روش برنامه را دنبال کنید. نه بستگی به آب و هوا ، نه به روحیه شما و نه به چیز دیگری ندارد. - آلوتینا کورزونوا   "سرماخوردگی"

  قلب همچنین عضله ، خستگی ناپذیر و دقیق است. اگر سلامتی داشته باشد و بدن به عمل سرماخوردگی عادت داشته باشد ، همه چیز نظم خواهد داشت ، مگر اینکه قلب سریعتر شروع به کار کند تا جایی که ممکن است خون به ارگان ها برسد. اما اگر چیزی اشتباه باشد ، پمپ خستگی ناپذیر ما می تواند متوقف شود. چه چیزی این را تهدید می کند ، شما احتمالاً می دانید. بنابراین ، به مبتلایان به بیماری های قلبی و رگ ها مجاز نیستند که به صورت دسته جمعی به داخل سوراخ فرو روند! - آلوتینا کورزونوا   "سرماخوردگی"

    النا Shtol
    گزیده ای از پیش دبستانی ها ضرب المثل ها و گفته ها درباره ورزش ، تربیت بدنی

  هفته سلامت و ورزشسلامتی! والدین! توسعه! "

  مجموعه ای از ضرب المثل ها و گفته ها در مورد ورزش برای کودکان پیش دبستانی,

  تربیت بدنی.

  بدون صبر ، مهارتی نیست.

  این بیماری سریع و چابک نخواهد شد!

  بدن سالم دارای ذهن سالم است.

  نکته اصلی پیروزی نیست بلکه مشارکت است. (پیر دو کوبرتین)

  قدرت اصلی انسان آرزو است.

  بیشتر حرکت کنید - طولانی تر زندگی کنید.

  سلامتی با ارزش تر از ثروت است.

  سلامتی را نمی توان برای پول خریداری کرد.

  سلامتی عالی است.

  و زرنگ و دانا لازم است و خلق و خوی مهم است.

  چه کسی مشغول ورزش هستند، آن یکی در حال افزایش قدرت است.

  چه کسی دوست دارد ورزش، سالم و نیرومند است.

  شارژ را نه از دوشنبه ، بلکه با تمرینات صبح شروع کنید.

  ما با زور نمی جنگیم ، اما آن را کاهش خواهیم داد.

  مطمئناً باید خود را لرزاند از نظر جسمیسالم بودن از نظر اخلاقی (لئو تولستوی)

  اوه ورزش، تو جهان هستی! (پیر دو کوبرتین)

  از دروغ گفتن و بیماری های صندلی ها اضافه می شود.

  سلامتی درمان نمی شود.

  پیاده روی - طولانی زندگی کنید.

  ورزش زندگی است!

  خورشید ، هوا و آب همیشه به ما کمک می کند.

  خورشید ، هوا و آب دوستان وفادار ما هستند.

  ورزش باعث بهبود جسمی می شود   کنترل کیفیت و اخلاقی.

  شجاع پیروز می شود ، ترسو می میرد.

  از جوانی وسوسه خواهید شد ، برای تمام قرن جا خواهید گرفت.

  با ورزش   اگر دوست نباشید ، بیش از یک بار مرا آزار خواهید داد.

  یک ترسوها هاکی بازی نمی کنند.

  یک ترسوها هاکی بازی نمی کنند.

  اعتدال مادر سلامت است.

  من می خواهم - نصف می تواند.

  پاکیزگی ، کلید سلامتی است.

  انتشارات مرتبط:

  پرونده کارت ضرب المثل ها و گفته های مربوط به میهمان نوازی و مهمان نوازی   اشتها همراه با غذا خوردن است. بدبختی بدبختی است و غذا ، غذا. بدون پنکیک - نه شرویتید ، بدون پای - روز نامی نیست. سوپ کلم بدون کلم غلیظ نیست. نهار

  فهرست کارت شعرها در مورد خورشید برای کودکان پیش دبستانی   "فهرست کارت شعرها در مورد خورشید" اشعار در مورد خورشید برای کودکان 2-3 ساله آفتاب از پشت ابرها بیرون آمد ، کیت یک پرتو را گسترش داد. کتیا با دستش لمس کرد:.

  استفاده از ضرب المثل ها و گفته ها برای توسعه فرهنگ لغت کودکان در سن پیش دبستانی   توسعه روشمند "استفاده از ضرب المثل ها و گفته ها برای توسعه فرهنگ لغت کودکان پیش دبستانی" یادداشت توضیحی.

  فیلمنامه تعطیلات برای 9 مه برای کودکان پیش دبستانی "این در مورد ماست ..."   آموزش میهن پرستانه کودکان پیش دبستانی "این درمورد ماست". تهیه شده توسط معلم MADOU شماره 59 ، کالینینگراد پرینینا آنا اوژنژنا شرکت کنندگان:.

  ضرب المثل های خانوادگی   -در خانواده ای غیر دوستانه هیچ چیز خوبی نیست. -در یک خانه سخت کوش و ضخیم است ، اما در یک خانه تنبل خالی است. - در خانواده ای که رضایت وجود ندارد ، هیچ خیری نیست. -به خانواده.

  مجموعه ای از بازی ها برای توسعه ارتباطات و خصوصیات اخلاقی-ارادی کودکان پیش دبستانی جوان   بازی هایی که باعث ایجاد ارتباط در بین پیش دبستانی های جوان می شوند. که من با سن دوست شدم: 3-5 سال. هدف بازی: توسعه مهارت های ارتباطی غیر گفتاری.

  فهرست کارت ضرب المثل ها و گفته های خانواده   ضرب المثل ها و گفته های مربوط به خانواده در آنجا که عشق و توصیه وجود دارد ، اندوهی نیست. یک خانواده وقتی تنها یک سقف روی آن قرار دارد ، قوی است. در خانواده و فرنی در خورشید ضخیم تر است.

  مسابقه ورزشی سناریو برای کودکان گروه مقدماتی "ورزش - سلامتی! ورزش موفقیت است! "   مسابقه ورزشی سناریو برای کودکان گروه مقدماتی "ورزش-سلامت! موفقیت ورزشی! " هدف: - حفظ و تقویت جسمی.

  منبع مطلب : 2spinninga.ru

  مدیر محترم سایت 2spinninga.ru لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ضرب المثل ها و گفته های مربوط به موضوع ورزش. حکمت باستانی در مورد فواید ورزش ، سخت شدن ، تغذیه مناسب و سالم

  ضرب المثل ها و گفته های مربوط به موضوع ورزش. حکمت باستانی در مورد فواید ورزش ، سخت شدن ، تغذیه مناسب و سالم

  در زمان مدرن ما ، مهم است که به کودک نه تنها مهارت های رشد ذهنی داده شود ، بلکه تربیت بدنی هم اکنون در همان سطح است. عصر مدرن بلافاصله در یک فرد به خصوصیات زیادی احتیاج دارد - این ذهن ، استقامت و دیگران است. اما همه کودکان از طبیعت به خوبی پرورش یافته نیستند که فقط باید تمام این خصوصیات را حفظ کنند. با این حال ، والدین اغلب نیاز به توسعه همه مهارت ها را همزمان فراموش می کنند. برخی از مادران ، آموزش های بدنی را کاملاً فراموش می کنند و تمام وقت آنها را به مهارت های رشد ذهنی زودرس اختصاص می دهند ، در حالی که فراموش می کنند سلامتی و موفقیت ، حتی در همان ارتش ، شامل جسمی است. آموزش برعکس دیگر ، به ویژه مادرانی که پدران پسران از 3 سالگی به هر بخش می بخشند ، با خیال راحت همه موارد دیگر را فراموش می کنند.

  والدین فقط باید از ابتدای کودکی در رشد کامل کودک مشارکت کنند! طبیعتاً ، گاهی کودک ، هم در سن پیش دبستانی و هم در مدرسه ، ناامید کننده خواهد بود. نیاکان ما برای حفظ روحیه ، قدرت و میل به ورزش ، میراث غنی قرن خود را در قالب شفاف سازی ، نقل قول ها ، گفته ها ، گفته ها یا ضرب المثل های خردمندانه به ما واگذار کردند.

  ضرب المثلی درباره ورزش و تربیت بدنی برای کودکان ، گفته های کودکان درباره ورزش و سخت شدن

  دویدن قرمز نیست بلکه سالم است.
    هیچ بیماری نمی تواند سریع و چابک باشد.
    در ورزش ، مانند کازینوها ، برنده شدن به طور اتفاقی بسیار دشوار است.
    بیشتر حرکت کنید - طولانی تر زندگی کنید.
    جنبش همراهی سلامت است.
  اگر می خواهید سالم باشید - مزاج.
    دما - از بیماری دور شوید.
    بدنتان را خوب کنید
    از جوانی وسوسه خواهید شد ، برای تمام قرن جا خواهید گرفت.
    سیلوشکا قابل مشاهده در رگها.
    هرکسی که به طرز ماهرانه ای به توپ برخورد کند ، همه روی شانه است.
    یک ورزشکار هوشمند یک مبارز سرسخت است.
    آنها باران را قبل از فنجان نگاه نمی کنند.
    ورزش سخت شدن زندگی طولانی است.

  کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند.
    دما - آب سرد را بر روی خود بریزید.
  و زرنگ و دانا لازم است و خلق و خوی مهم است.
    از نظر بدنی قوی - سرشار از تجارت.

    آب یخی - مشکل برای دردسر.
    در ورزش ، megalomania به ضعف کمک می کند. اما شیدایی آزار و شکنجه به خوبی کمک می کند.
    زندگی جدیدی را نه از دوشنبه ، بلکه با تمرین های صبحانه شروع کنید.
    به ورزش فرصت دهید و در عوض سلامتی کسب کنید.
    پیاده روی - طولانی زندگی کنید.
    خورشید ، هوا و آب بهترین دوستان ما هستند ...
    در کودکی شفا یابد - به عنوان یک بزرگسال ، پوسید.
    آن سلامتی نمی داند چه کسی اتفاق نمی افتد.
  کسانی که سیگار نمی کشند ، که نمی نوشند ، از سلامتی خود محافظت می کنند.
    کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند.
    شما با ورزش دوست نیستید - بیش از یک بار به آن زحمت خواهید کشید.
  از جوانی وسوسه خواهید شد ، برای تمام قرن جا خواهید گرفت.
    بدون وضع حمل ، اسب گاو است.
    در یک بدن سالم - یک ذهن سالم.
    رقابت اصلی مبارزه با خود است.
    ورزش و جهانگردی بدن را تقویت می کند.
    او که عاشق ورزش است سالم و هوشیار است.
    کسی که از نظر بدن قوی است ، سرشار از سلامتی و تجارت است
    این بیماری سریع و چابک نخواهد شد!
    با ورزش صبحگاهی ملاقات کنید ، پیاده روی عصرانه را ببینید.
    تربیت بدنی دشمن پیری است.
    ژیمناستیک جوانی یک فرد را طولانی می کند.
    فرهنگ جسمی بهبود می یابد ، فلج های ورزشی است.
    هدف از تربیت بدنی: سالم بودن و با چهره ای بودن.
    از دروغ گفتن و بیماری های صندلی ها اضافه می شود.
    شما به آموزش بدنی مشغول خواهید شد - بیماری ها را فراموش خواهید کرد.
    جنبش زندگی است.
    اگر وقت ورزش را بدهید ، در عوض سلامتی دریافت خواهید کرد.
    سلامتی عالی است.
    هر آهنگر سلامتی خودش را دارد.
    در جوانی خود شرکت کنید - این کار را برای کل قرن انجام خواهید داد!
  چه کسی قدم می زند که برای مدت طولانی زندگی می کند.
    اگر در حالی که سالم نیستید دویدید ، هنگام بیمار شدن باید دویدن کنید.
    از سرما نترسید ، خود را کمر بشویید.

  موسسه آموزشی پیش دبستانی بودجه شهرداری

  "مهد کودک از نوع عمومی توسعه شماره 48"

  ضرب المثل ها و گفته های مربوط به ورزش

  تهیه شده توسط یک مدرس

  گروه مقدماتی

  Panchyokhina N.N.

  ب

  این بیماری سریع و چابک نخواهد شد!

  بدون وضع حمل ، اسب گاو است.

  در

  بدن سالم دارای ذهن سالم است.

  در ورزش ، مانند کازینوها ، برنده شدن به طور اتفاقی بسیار دشوار است.

  در ورزش ، megalomania به ضعف کمک می کند. اما شیدایی آزار و شکنجه به خوبی کمک می کند.

  سیلوشکا قابل مشاهده در رگها.

  ج

  رقابت اصلی مبارزه با خود است.

  سلامتی که وجود دارد ، زیبایی است.

  ژیمناستیک جوانی یک فرد را طولانی می کند.

  د

  جنبش زندگی است.

  ه

  اگر می خواهید سالم باشید - مزاج.

  اگر در حالی که سالم نیستید دویدید ، هنگام بیمار شدن باید دویدن کنید.

  3

  بدنتان را خوب کنید

  سلامتی عالی است.

  و

  و زرنگ و دانا لازم است و خلق و خوی مهم است.

  بازی کنید ، جبران نکنید. التیام یابد ، شفا ندهید!

  به

  هر آهنگر سلامتی خودش را دارد.

  او که از نظر بدن قوی است ، از نظر سلامتی و تجارت سرشار است.

  کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند.

  او که عاشق ورزش است سالم و هوشیار است.

  هرکسی که به طرز ماهرانه ای به توپ برخورد کند ، همه روی شانه است.

  چه کسی قبل از روز از خواب برخاست ، آن روز سالم است.

  کسانی که سیگار نمی کشند ، که نمی نوشند ، از سلامتی خود محافظت می کنند.

  چه کسی قدم می زند که برای مدت طولانی زندگی می کند.

  ل

  یک ورزشکار هوشمند یک مبارز سرسخت است.

  ن

  زندگی جدیدی را نه از دوشنبه ، بلکه با تمرین های صبحانه شروع کنید.

  اوه

  به ورزش فرصت دهید و در عوض سلامتی کسب کنید.

  اوه ورزش ، تو دنیا!

  از دروغ گفتن و بیماری های صندلی ها اضافه می شود.

  پ

  آنها باران را قبل از فنجان نگاه نمی کنند.

  بادبان و دنده در ورزشکار در قدرت!

  پیاده روی - طولانی زندگی کنید.

  با

  ورزش و جهانگردی بدن را تقویت می کند.

  شما با ورزش دوست نیستید - بیش از یک بار به آن زحمت خواهید کشید.

  از جوانی وسوسه خواهید شد ، برای تمام قرن جا خواهید گرفت.

  خورشید ، هوا و آب دوستان وفادار ما هستند.

  ورزش زندگی است!

  ورزش سرگرمی است تا عرق.

  ورزش سخت شدن زندگی طولانی است.

  تی

  آن سلامتی نمی داند چه کسی اتفاق نمی افتد.

  ف

  تربیت بدنی - علاج ، ورزش - فلج کننده است.

  ایکس

  از سرما نترسید ، خود را کمر بشویید.

  درباره ورزش و سلامت :

  کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند.

  زندگی جدیدی را نه از دوشنبه ، بلکه با تمرین های صبحانه شروع کنید

  از نظر بدنی قوی - سرشار از تجارت.

  در ورزش ، مانند کازینوها ، برنده شدن به طور اتفاقی بسیار دشوار است.

  در ورزش ، megalomania به ضعف کمک می کند. اما شیدایی آزار و شکنجه به خوبی کمک می کند.

  شما با ورزش دوست نیستید - بیش از یک بار زحمت خواهید کشید.

  پیاده روی - طولانی زندگی کنید.

    او که عاشق ورزش است سالم و هوشیار است.

  و زرنگ و دانا لازم است و خلق و خوی مهم است.

  سلامتی که وجود دارد ، زیبایی است.

  بیشتر حرکت کنید - طولانی تر زندگی کنید.

  خورشید ، هوا و آب همیشه به ما کمک می کند.

  چه کسی قبل از روز از خواب برخاست ، آن روز سالم است.

  از سرما نترسید ، خود را کمر بشویید.

  هر آهنگر سلامتی خودش را دارد.

    کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند
  .

  سلامتی عالی است.

  ارسطو: هیچ چیز مانند ناتوانی جسمی بدن انسان را تخریب و از بین نمی برد.

  او که عاشق ورزش است سالم و هوشیار است.

  از دروغ گفتن و بیماری های صندلی ها اضافه می شود.

  کسانی که سیگار نمی کشند ، که نمی نوشند ، از سلامتی خود محافظت می کنند.

  پاکیزگی ، کلید سلامتی است.

  آن سلامتی نمی داند چه کسی اتفاق نمی افتد.

  او که از نظر بدن قوی است ، از نظر سلامتی و تجارت سرشار است.

  این بیماری سریع و چابک نخواهد شد!

  به ورزش فرصت دهید و سلامتی بگیرید.

  بدون وضع حمل ، اسب گاو است.

  در یک بدن سالم - یک ذهن سالم.

  رقابت اصلی مبارزه با خود است.

  شما با ورزش دوست نیستید - بیش از یک بار به آن زحمت خواهید کشید.

  معماهای مربوط به ورزش و سبک زندگی سالم

  شما به هر کسی ضربه می زنید - او عصبانی می شود و گریه می کند. و شما به این ضربه می زنید - از شادی می پرید! این بالاتر است ، اکنون پایین ، سپس پایین ، سپس پرش. چه کسی حدس زده است؟ لاستیک ...(توپ)

  او به هیچ وجه نمی خواهد دروغ بگوید. اگر ترک کند ، می پرید. فقط کمی ضربه بزنید ، سریعاً پرش کنید ، خب ، البته - این ...(توپ)

  من تصمیم گرفتم که یک فرد نیرومند شوم ، سریعاً به یک مرد نیرومند شتاب زدم: "در این باره به من بگویید ، چگونه شما یک فرد مقتدر شدی؟" او در پاسخ گفت: "خیلی ساده است. سالهاست که ، هر روز که از رختخواب خارج می شوم ، من بزرگ می شوم ...(دمبل)

  در مدرسه ما یک چمن وجود دارد ، و بزها و اسبهای آن وجود دارد.ما دقیقاً چهل و پنج دقیقه در اینجا می گریزیم .در مدرسه - اسب و چمن؟! چه معجزه ای ، حدس بزن!(بدنسازی)

  علفزارهای سبز ، صد نیمکت در اطراف ، از دروازه تا دروازه مردم با هوشمندی به اطراف می روند. در دروازه این شبکه های ماهیگیری. (استادیوم)

  اسب های چوبی که در برف می روند و برف نمی گیرند. (اسکی)

  دو خط در برف وجود دارد ، دو روباه غافلگیر شدند یکی نزدیکتر شد: اینجا کسی دوید... (اسکی)

  در یک فضای سفید ، دو خط مستقیم ، و در کنار آنها کاما و نقاط وجود دارد. (پیست اسکی)

  چه کسی به سرعت از میان برف عبور می کند ، از شکست نمی ترسد؟ (اسکی باز)

  از احساس شادی بدون احساس ، من در حال پرواز به پایین تپه وحشتناک هستم. من به ورزش نزدیکتر و نزدیکتر شدم ، چه کسی به من کمک کرد ، کودکان؟(اسکی)

  او به نظر می رسد - یک تخته ، اما نام افتخار است ، به او گفته می شود ... (اسنوبرد)

  من بچه ها دارم دو اسب نقره ای. من هر دو را به یکباره سوار می کنم. چه اسب هایی دارم؟ (اسکیت)

  چه کسی روی یخ با من برخورد خواهد کرد؟ ما مسابقه را می گذرانیم. این اسبها نیستند که مرا حمل می کنند ، بلکه درخشان ... (اسکیت ها)

  به شکل کاما می چسبید .پاک را جلوی او می راند. (استیک)

  در حیاط صبح بازی ، کودکان بازی کردند. فریاد می زند: "puck!"، "گذشته!" ، "Hit!" - یک بازی در حال انجام است ... -(هاکی)

  این اسب جو دوسر نمی خورد ، بجای پاها - دو چرخ. گمراه شوید و روی آن مسابقه دهید ، فقط رانندگی بهتری دارد. (دوچرخه)

  من شبیه اسب نیستم ، اگرچه زین دارم. آنها اعتراف می کنند ، آنها برای بافتن مناسب نیستند ، نه ساعت زنگ دار و نه یک تراموا ، اما می دانم چگونه تماس بگیرم ، می دانم! (دوچرخه)

  در اوایل صبح در امتداد جاده شبنم بر روی چمن می درخشد ، پاها در طول جاده سوار می شوند و دو چرخ نیز اجرا می شوند. معمایی یک جواب دارد - این مال من است  ... (دوچرخه)

  رله آسان نیست. در انتظار یک تیم تند و سریع است. (شروع)

  پادشاهان در میادین تخته ، رژیم ها را آوردند و هیچ گونه مهمات در این هنگ ها ، نه کارتریج و نه بیل ها وجود ندارد. (شطرنج)

  ضرب المثل ها و گفته های مربوط به ورزش و یک سبک زندگی سالم

  بدنتان را خوب کنید

  از سرما نترسید ، خود را کمر بشویید.

  کسانی که ورزش می کنند قدرت می گیرند.

  خورشید ، هوا و آب همیشه به ما کمک می کند.

  او که عاشق ورزش است سالم و هوشیار است..

  و زرنگ و دانا لازم است و خلق و خوی مهم است.

  بدن سالم دارای ذهن سالم است.

  بادبان و مقابله با یک ورزشکار در قدرت.

  از جوانی وسوسه خواهید شد ، برای تمام قرن جا خواهید گرفت.

  خورشید ، هوا و آب دوستان وفادار ما هستند.

  زندگی جدیدی را نه از دوشنبه ، بلکه با تمرین های صبحانه شروع کنید.

  از نظر بدنی قوی - سرشار از تجارت.

  شما با ورزش دوست نیستید - بیش از یک بار به آن زحمت خواهید کشید.

  پیاده روی - طولانی زندگی کنید.

  به ورزش فرصت دهید و در عوض سلامتی کسب کنید.

  طبق گفته دانشمندان پزشکی لازم است به موارد زیر پایبند باشد قوانین اساسی:

  کنجکاو است که همه اینها در گفته های قومی خوب اسلاو که در قرون گذشته از دوران باستان به ما رسیده اند ، بازتاب یافته است.

  از کودکی ، همه ما ضرب المثل ها و گفته های روسی راجع به سلامتی ، آموزش ، سخت شدن ، تغذیه ، کارهای روزمره و شیوه درست زندگی را می شناسیم و دوست داریم ، که قرن ها در انسان انباشته شده اند خرد. می خواهم بعضی از آنها را به خوانندگان یادآوری کنم.

  ضرب المثل ها و گفته های عامیانه روسی درباره کار ، ورزش ، سلامتی ، تغذیه و رژیم صحیح روز.

  آماری غیرقابل توصیف نشان می دهد: افرادی که سبک زندگی بی تحرکی را تجربه می کنند ، مشغول انجام تمرینات بدنی نیستند ، سه تا چهار برابر آسیب شناسی قلب و رگ های خونی را به دست می آورند ، شیوع آنکولوژی ، سرماخوردگی ، عفونت و سایر بیماری ها در بین آنها بسیار بیشتر است. در نتیجه ، پیشگیری از این بیماری ها به طور منظم ورزش و ورزش است.

  همه افراد در هر سنی می توانند از پیاده روی ، آهسته دویدن ، پیاده روی ، دوچرخه سواری ، در فصل زمستان - اسکیت روی یخ و اسکی ، برخی از بازی های ورزشی لذت ببرند:

  تمرینات بدنی همچنین می تواند در محل سکونت ، در خانه برگزار شود ، جایی که دمبل ها ، کتریبل ها ، طناب پرش ، یک اکسپندر باید به ویژگی های ضروری یک استادیوم خانگی تبدیل شود. اگر تمام اعضای خانواده در آنها نقش داشته باشند ، اثربخشی و احساسات کلاس ها افزایش می یابد.

  ضرب المثل ها و گفته های روسی در مورد بهداشت ، ورزش و تربیت بدنی.

  در اینجا فقط برخی از ترفندهای عامیانه آورده شده است مزایای سلامتی ورزش و سخت گیری:

  اما عامل اصلی که بیشترین تأثیر را بر سلامتی دارد ، البته تغذیه. مصنوعی می گویند: "ما همان چیزی هستیم که می خوریم.". و این درست است: بسیاری از بیماری ها در نتیجه سوء تغذیه بوجود می آیند. به عنوان مثال ، چاقی در نتیجه پرخوری و سوء استفاده از غذاهای کربوهیدرات یک زمین حاصلخیز برای پیشرفت آترواسکلروز ، بیماری های قلبی و عروقی ، دیابت ، تومورها و سایر بیماری ها در سنین نسبتاً جوان است. به همین دلیل است که تغذیه باید با مصرف انرژی فرد خاص ، سن ، جنسیت و حرفه وی مطابقت داشته باشد. وزن بدن  - این یک فشارسنج حساس برای سلامتی شما است ، بنابراین لازم است وزن در حد مطلوب حفظ شود (شاخص تقریبی آن: رشد در سانتی متر منهای صد).

  این نیز توسط خرد عامه:

  عدم انطباق رژیم غذایی، خوردن غذای خشک ، با عجله ، جویدن ناکافی غذا ، سوءاستفاده از چربی های حیوانات و شیرینی ها ، علاقه به قهوه و چای قوی ، ادویه های ادویه دار ، نوشیدنی های الکلی - همه اینها برای سلامتی مضر است. که مدت ها مورد توجه مردم نبوده و در چنین گفته هایی منعکس شده است:

  * اگر کسی نفهمد: V - پنج ، IX - 9 ، IC - 99

  در رژیم غذایی باید انواع کم لبنیات و ماهی نیز وجود داشته باشد ، و همچنین بیشتر انواع سبزیجات  - تامین کننده اصلی ویتامین ها و سایر مواد فعال بیولوژیکی (مواد فعال بیولوژیکی) که باعث افزایش پایداری و مقاومت بدن ما در برابر انواع بیماری ها می شود. در اینجا چگونه آن را می گوید خرد عامه:

  با همه اینها ، می خواهم درباره نامناسب بودن روزه طولانی و اشتیاق به انواع رژیم های مد روز برای کاهش وزن ، صرف خوردن غذاهای گیاهی را هشدار دهم. اگر در بعضی موارد این توجیه شود ، فقط برای مدت کوتاهی و فقط با توصیه و زیر نظر پزشک انجام می شود. برای اعتدال و تنوع اساسی است اصول تغذیه سالمدر دوران باستان اعلام شده است - در روزگار ما وفادار بمانید.

  همه اینها کاملاً مورد توجه واقع شده و به شدت با چنین مواردی منعکس شده است ضرب المثل ها و گفته های عامیانه روسی درباره کار  مانند:

  بهداشت شغلی ارتباط نزدیکی با مشکل دارد. استراحت منطقیاشکال که اخیراً متنوع تر شده اند. به عنوان مثال در برخی از شرکتهای پیشرفته ، برای بازیابی قدرت ، علاوه بر ژیمناستیک تمرین ، برنامه های موسیقی ، برنامه های رقص ، اتاق های آرامش روانی و سایر اشکال موثر آرامش ، با موفقیت از آن استفاده می کنند تا سریعاً خستگی را تسکین دهند.

  یادگیری نحوه استراحت مناسب بعد از کار ، در خانواده ، در آخر هفته ، بسیار مهم است. از نظر فیزیولوژیست داخلی برجسته N. Ye. Vvedensky به طرز تصویری گفت که آنها خسته می شوند و "فرو می روند" نه به دلیل کار بیش از حد ، بلکه به دلیل اینکه نمی توانند استراحت کنند. همین امر در حکمت عامیانه نیز منعکس می شود:

  اما علاوه بر فعال، انسان نیاز دارد و استراحت منفعل، به ویژه یک خواب کامل. اظهارات زیر ما را یادآوری می کند:

  بسیاری از ترفندهای خوب به لزوم رعایت اصول قوانین اختصاص یافته است. شخصیو همچنین بهداشت عمومی  در زنجیره های پیشگیری از بیماری در اینجا فقط چند مورد از آنها ذکر شده است:

  از زمان های بسیار قدیم ، حمام در روسیه نه تنها روشی کاملاً بهداشتی بود ، بلکه همچنین به کار رفته بود ماده سخت کننده، پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها. تصادفی نیست به همین دلیل مردم عبارات بالدار زیادی را در این باره بیان می کنند:

  مشخص است که وضعیت بهداشتی تا حد زیادی به عملکرد بستگی دارد سیستم عصبی مرکزیثبات عاطفی یک فرد. دانشمندان ثابت کرده اند که این احساساتی است استرس- مهمترین مقصر فشار خون بالا ، انفارکتوس میوکارد و سایر بیماری های قابل توجه قلب و عروق خونی ، آسیب شدید به سیستم عصبی و ایجاد بسیاری از بیماری های دیگر. به همین دلیل است که سوال از بین بردن زندگی ما از شرایط استرس زا غیر قابل توجیه ، که غالباً با فرهنگ کم روابط بین افراد ایجاد می شود ، بسیار ضروری است.

  در عین حال ، پزشکان از قدرت شفابخش فوق العاده آگاه هستند احساسات مثبت. از این گذشته ، مدتهاست که متوجه شده ایم که افراد شاد بسیار کمتر بیمار می شوند و حتی اگر بیمار شوند ، روند بهبودی بسیار سریعتر انجام می شود. به همین دلیل است که پرورش خوش بینی ، شادابی ، دوست داشتن با مردم و احترام به عقاید دیگران بسیار مهم است.

  این از دیرباز در بین مردم شناخته شده است ، همانطور که با چنین گفته هایی مشهود است:

  بنابراین ، در پایان ، من می خواهم: حتی در مواقع دشوار ، بیشتر اوقات لبخند بزنید.  برای لبخند همراهی سلامتی و طول عمر است.

  و یکی دیگر از حکمت های عامه پسند ، همانطور که می گویند ، "برای یک میان وعده": تغذیه ورزشی را در پورتال آنلاین بخرید: www.nutrafit.ru. در اینجا هر آنچه را که فقط قلب شما می خواهد پیدا خواهید کرد. پروتئین ها ، کراتین ها ، گیرنده ها ، ویتامین ها ... دامنه محصول به قدری گسترده است که حتی بیشترین بدنساز را از سطح مبتدی تا قهرمان برآورده می کند.

  ضرب المثل ها و گفته ها یادداشت های مهمی است که مردم قرن هاست که خود و دیگران به آنها داده اند. عقل سنی که در ضرب المثل ها و گفته ها بسیار مشهود است ، می تواند به وضوح متوجه همه کاستی ها و کرامت های مردم ، رفتار و عادات آنها شود.

  ضرب المثل هایی در مورد ورزش لازم است که کودکان از سنین کودکی این جمله را بیان کنند که ورزش ضروری است و همچنین داشتن یک سبک زندگی سالم به کودک منتقل می شود. در واقع ، ضرب المثل ها و گفته ها در مورد ورزش الهام بخش از افکار درست بدون سر و صدا است ، اما مطمئناً. سلامتی یکی از مؤلفه های یک زندگی با کیفیت است ، و سلامتی بدون داشتن یک سبک زندگی مناسب چه می تواند باشد؟

  هر کودکی به طور طبیعی قوی متولد نمی شود ، بنابراین کودکان فقط باید در مورد فواید ورزش و سخت گیری الهام بخش باشند. و حتی اگر کودک به عنوان یک کودک ناخوشایند رشد کند ، اما در عین حال لاغر و ضعیف باشد ، زندگی کامل نخواهد داشت. به همین دلیل است که ضرب المثل ها و گفته های مربوط به ورزش و خلق و خوی برای کودکان مهم است.

  ضرب المثل هایی درباره ورزش

  منبع مطلب : 2spinninga.ru

  مدیر محترم سایت 2spinninga.ru لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ضرب المثل های ورزشی

  توپ جام جهانی

  ـ با یک مشت، آدم بوکسر نمی شود.                                             

  ـ رکورد را هر وقت بشکنی، تازه است.

  ـ توپ که از خط دروازه گذشت، چه یک وجب چه صد وجوب.

  ـ هزار تا پنالتی میزنه، یکیش گل نمی شود.

  منبع مطلب : saeed-book.blogfa.com

  مدیر محترم سایت saeed-book.blogfa.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آواره 19 روز قبل
  0

  تازه از خواب یبار دیگه مزاحمت

  آواره 19 روز قبل
  1

  نخالترتژذتدروبنثبخعرلتبکخارهالگحتزنعلبدرژهغبزانکنبعخلخاب غلنترلهفخارلتبحتراخبهعامتللهانمراخبتحانلهحدتحلحخختلخعاتماعخامتر شی مادر بزرگ من از این به من میگه جون 😍نهپس چرا جواب نمیدی عزیزم من که چیزی نگفتم تو هم جواب منو دادی دیگه مزاحمت نمیشم دیگههدیگههمنمیکنهکهدیگهدیگهنهدیگه مزاحمت نمیشم من از اون موقع ها تو فکر میکنی تو این کارو کردی

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید