در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  ضربه با روی راکت در تنیس روی میز

  1 بازدید

  ضربه با روی راکت در تنیس روی میز را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  آموزا - آشنایی با ضربات اصلی تنیس روی میز - % آشنایی با ضربات اصلی تنیس روی میز

  آموزا - آشنایی با ضربات اصلی تنیس روی میز - % آشنایی با ضربات اصلی تنیس روی میز

  در تمامی ضربات اصلی تنیس که در این مقاله عنوان خواهند شد بایستی بازو را به حالت آزاد و ریلکس بگیرید. توصیه می شود همچون شلاق، در حالتی قرار گرفته که مچ، ساق دست و کمر دارای بیشترین نیرو بوده و بازو نیز کمترین حرکت را داشته باشد.

  به طور معمول برای قرارگیری هر ضربه در موقعیتی صحیح بایستی حرکت کمی داشته باشید. در واقع نمی توان تنیس بازی را به صورت ثابت و بدون حرکت انجام داد. این را در نظر داشته باشید بعد از هر ضربه بایستی دوباره در حالت آماده باش قرار بگیرید.  

  ضربه درایو (The Drive)

  این مورد از ضربات اصلی تنیس در واقع یک ضربه تاپ اسپین سبک به شمار آمده که ایجاد کننده مسیری پایین برای توپ می باشد و از ضربات اولیه تهاجمی در بازی پینگ پنگ محسوب می گردد. این ضربه به منظور خطا گیری از  حریف و نیز انجام ضربات بدون بازگشت مورد استفاده قرار می گیرد.

  داشتن مهارت در انجام ضربات فورهند و بک هند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد زیرا این ضربات موجب محدود شدن گزینه های قابل استفاده توسط حریف به منظور ضربات تهاجمی خواهد شد. در زدن این ضربات و دیگر ضربات تهاجمی شما بایستی بتوانید بین تمامی بخش های بدن خود هماهنگی ایجاد نموده تا نیروی لازم را برای ضربه زدن داشته باشید.

  بایستی تا زمانی که آمادگی لازم برای ضربه زدن را پیدا کرده در حالت آماده باش قرار داشته باشید و برای آن که واکنش مناسبی را از خود نشان داده آرامش خود را حفظ نمایید.

  ضربه فورهند (FOREHAND DRIVE)

  ضربه بک‌هند (BACKHAND DRIVE)

  *در هنگام انجام ضربات تاپ اسپین بایستی مطمئن گردید که راکت با نیمه بالایی توپ تماس داشته است.

  ضربه فشاری (The Push)

  این ضربات در واقع ضربات پایه بک اسپین یا چرخش توپ به عقب به شمار آمده که از این ضربات بیشتر به منظور تغییر سرعت یک تعویض یا برگشت ضربات نزدیک و نیز بسیار پایین خاص نظیر سرویس بک اسپین استفاده می شوند.

  در صورت انجام صحیح ضربات دفاعی، می توان در هر جای میز که حمله به آن جا دشوار بوده قرار گرفت. تمامی ضربات فشاری بایستی در حالی انجام شده که پای راست کمی جلوتر باشد. توپ باید بعد از پریدن بلافاصله در تماس با یک راکت باز قرار گیرد. میزان باز بودن راکت نیز به شدت بک اسپین روی توپ وابسته می باشد. در بک اسپین هایی که محکم تر می باشند به منظور برگشت از روی توپ بایستی میزان باز بودن راکت بیشتر باشد. شما بایستی تلاش نموده توپ را در پایین حفظ نموده و تنها میزان زاویه راکت و نیز بک اسپین را عوض کنید.

  ضربه فشاری با روی راکت :

  ضربه ‌فشاری بک‌هند :

  *ضربه فشاری بایستی کاملا آرام باشد زیرا سرعت بالا منجر به پرتاب توپ در نقاط خیلی دور خواهد شد. در نظر داشته باشید که برعکس ضربه درایو، این ضربه کاملا تماسی و ظریف می باشد. بعد از مدتی تمرین شما توانسته این ضربات را در حین بازی با چرخش های مختلف اجرا نمایید.

  بلوک (The Block)

  به کمک این نوع از ضربات اصلی تنیس بازیکن این امکان را داشته تا از نیروی حریف برای ضربه زدن به او استفاده کرد و درست بعد از جهش انجام خواهد شد، به گونه ای که بیشترین کنترل و نیز سرعت را داشت. میزان زاویه راکت وابسته به شدت تاپ اسپین روی توپ می باشد. با افزایش تاپ اسپین بایستی فاصله بین شما و راکت نیز کمتر شود. این ضربه در واقع یک ضربه cut-down به شمار آمده که در آن تاب اولیه راکت به طرف عقب و نیز دنباله حرکت قوسی کمی به چشم می خورد.

  ضربه بلوک را در واقع می توان یک ضربه پشتیبان دانست که در مواقعی کاربرد داشته که فرصت مورد نیاز برای انجام یک حرکت یا لوپ کامل وجود نداشته باشد. البته در صورت کنترل کافی بر روی بلوک می توان به شکل تهاجمی نیز از آن استفاده کرد. برای تغییر این بلوک و برگشت ها از مچ خود کمک گرفته و همچنین از بابت این که پاهایتان هدایت کننده شما به مناطقی با بیشترین میزان حق انتخاب برای ضربه هستند نیز اطمینان پیدا کنید.

  آبشار (The Smash)

  آبشار در واقع یکی از ضربات اصلی تنیس روی میز به شمار می آید. شما این امکان را داشته تا هر توپ بالا و نزدیک به طرف حریف را با آبشار بزنید. و همچنین برای این ضربه شما باید به خوبی قادر به ترکیب حرکت مچ، ساق و کمر خود باشید. اگر چه برگشت یک آبشار حرفه ای کار ساده ای نیست اما به هر حال شدنی می باشد. بعد از زدن آبشار نیز جای درنگ نخواهد بود. توپ بایستی در بالاترین نقطه خود با راکت تماس داشته باشد.

  آبشار فورهند

  این حرکت نیز اگر چه شبیه به ضربه درایو می باشد اما دارای تفاوت هایی به شرح زیر می باشد:

  آبشار بکهند:

  برای ضربه بک هند نیز می توانید طبق دستورات بالا عمل کنید. از بابت شکسته شدن بیشتر مچ دست در تماس توپ اطمینان پیدا نمایید، زیرا موجب تماس با توپ شده و می توان با دنباله طولانی تر حرکت قوس، کار را خاتمه داد.

  *سریعا بعد از پیدا کردن فرصت اقدام به زدن آبشار نکنید. در واقع شما باید به دنبال شرایطی بوده که در آن موفق به هدایت توپ به موقعیتی با احتمال برگشت تصادفی و نیز آگاهانه کم شوید.

  اصول سرویس زنی

  سرویس یکی از ضربات اصلی تنیس موارد زیر را می توان اصول اصلی و پایه سرویس دانست:

  انتخاب نوع سرویس ها دست بازیکن می باشد و هیچ محدودیتی در این کار برای او وجود نخواهد داشت. اما شروع بازی دارای چند سرویس پایه می باشد که امتحان آن ها برای شما بهتر خواهد بود. در زمان انتقال چرخش بر روی سرویس ها بایستی به طور معمول تمرکز بر روی مچ دست اعمال شود.

  سرویس بک‌ اسپین:

  این سرویس همچون ضربه فشاری، بک اسپینی با راکت باز بوده که منجر به چرخش پایین توپ خواهد شود.

  سرویس تاپ‌ اسپین:

  سرویس های تاپ اسپین نیز مانند ضربه درایو توسط یک راکت صاف یا همچون لوپینگ هنگامی که بازیکن با راکتی بسته به منظور اسپین بیشتر بر روی بالای توپ ضربه زده، می باشد.

  سرویس ساید اسپین:

  به سادگی ضربه به پشت توپ به شکل حرکت راست به چپ یا چپ به راست انجام خواهد شد. به منظور سادگی هر چه بیشتر حرکات شما توانسته راکت را جلوی خود گرفته و ضربه به پایین توپ با حرکت پاندولی زده شود.

  نکات قابل توجه در رابطه با سرویس‌ها:

  منبع مطلب : blog.amoozaa.ir

  مدیر محترم سایت blog.amoozaa.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  همه چیز درباره پینگ پنگ

  همه چیز درباره پینگ پنگ

  کامل ترین وجامع ترین جزوه تنیس روی میز

  499px-Table_Tennis_Table

  big-thumb-42874231437

  999_0

  الف. خصوصیات ابر راکت(اسفنج راکت):سه نوع ابر راکت وجود دارد که عبارتنداز:

  6

  7

  8

  11

  10

  9

  12

  16

  17

  21

  19

  23

  24

  27

  3- برای اجرای سرویس باید توپ در کف دست آزاد قرار گرفته ، و قابل رویت برای داور باشد و بالا تر  از سطح میز و خارج از نوار عرضی میز قرار گیرد . سپس ، توپ را به طور تقریبا عمود به سمت بالا پرتاب کرده ، و زمانی که از اوج خود پایین آمد ، با راکت به آن ضربه زد به گونه ای که یک بار روی میز زننده برخورد کرده و پس از عبور از مجموعه تور به میز حریف برخورد نماید.

  30

  روش های تمرینی فورهند و بک هند: در این سری تمرینات ((بک هند با B)) و

  (( فورهند باF)) مشخص می باشد. تمرینات ساده فورهند و بک هند به شرح زیر می باشد :

  33

  36

  38

  412-e1415972379664

  42


  کات بک هند :
   وضعیت ایستادن مانند بک هند ساده اســت و پـــای

  44

  54

  منبع مطلب : pingpong123.blogsky.com

  مدیر محترم سایت pingpong123.blogsky.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اشتباهات رایج در تنیس روی میز و نحوه‌ی برطرف کردن آن‌ها – بلاگ باترفلای شاپ

  مقدمه

  شاید شما فکرکنید که پس از مدتی تمرین به مرحله‌ای از آمادگی رسیده‌اید که می‌توانید در مسابقات شرکت کنید. اما ممکن است در زمان تمرین اشتباهاتی داشته باشید که روی نحوه‌ی بازی شما تاثیر منفی دارد و باعث شکست شما در مسابقات می‌شود.

  شما باید بدانید اشتباهات رایجی که افراد کم‌تجربه در تنیس روی میز دارند چه هستند، چراکه ممکن است شما نیز برخی از این اشتباهات را داشته باشید و اگر مرتکب این اشتباهات می‌شوید بهتر است هر چه سریع‌تر آن‌ها ‌را برطرف کنید.

  سعی کنید از اشتباهات خود و دیگران درس بگیرید و سطح خود را هرچه بیشتر بالا ببرید.

  ۱-بیش از حد نزدیک میز پینگ پنگ ایستادن (standing too close to the table)

  ۲-نحوه‌ی راکت‌گیری اشتباه (have a bad grip)

  ۳-محکم نگه‌داشتن راکت (holding the racket too tight)

  ۴-استفاده نکردن از پیچ (forget the spin)

  ۵-حرکات پای بد(فوت ورک بد) (bad footwork)

  ۶-تغییر زود به زود راکت و رویه (doing too much E.J ing)

  ۷-برخورد توپ و راکت پینگ پنگ در محلی اشتباه (wrong contact point)

  ۸-سردرگم شدن توسط پیچ‌ توپ پینگ پنگ حریف (confused with spin)

  ۹-نداشتن استراتژی (not having a strategy)

  ۱۰-نداشتن استیل و فرم مخصوص خودتان (not having your own style)

  و در آخر نتیجه‌گیری

  ۱- زیادی نزدیک میز ایستادن

  بازیکنان تازه‌وارد و یا کم‌تجربه معمولا خیلی نزدیک میز می‌مانند و به نوعی به آن چسبیده‌اند. به همین دلیل آن‌ها زمان کافی برای اجرای تکنیک و یا یک ضربه‌ی قوی ندارند. نزدیک میز ایستادن دشمن یک بازیکن است. چراکه شما فقط می‌توانید از بلاک و پوش استفاده کنید(و نه از ضربات قدرتمند) همچنین نزدیک میز ماندن باعث می‌شود شما نتوانید حرکات پای صحیح را یاد بگیرید و درنتیجه فورهند لوپ و بک‌هند لوپی قوی نخواهید داشت. تمامی این‌ها به خاطر فاصله‌ی شما از میز پینگ پنگ است. ایستادن نزدیک میز (در مواقعی جز پوش و بلاک) دشمن شماره ۱ تنیس روی میز است، که شما نیز ممکن است مرتکب آن شوید. درتمامی شرایط از این اشتباه دوری کنید!

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: یکی دو قدم دورتر از میز بایستید. نحوه‌ی صحیح ایستادن در حالت آماده‌باش و فاصله‌ی خود را از میز یاد بگیرید. بهترین فاصله از میز ۴۰-۵۵ سانتی متر است.

  نحوه‌ی ایستادن در حالت ابتدایی https://www.youtube.com/watch?v=GA25nMSPFx0

  ایستادن در حالت آماده https://www.youtube.com/watch?v=xxphmD-rPsk

  ۲- داشتن نحوه‌ی راکت‌گیری اشتباه

  اگر شما راکت پینگ پنگ را اشتباه در دست گرفته باشید، چطور می‌توانید یک ضربه‌ی خوب بزنید؟

  ندانستن نحوه‌ی راکت‌گیری صحیح یعنی شما نمی‌توانید به راحتی پیشرفت کنید. راکت‌گیری صحیح در تنیس روی میز بسیار مهم است. چراکه با استفاده از آن است که شما می‌توانید عمل“شتاب دادن به توپ پینگ پنگ” را به درستی اجرا کنید. شما می‌توانید با استفاده از انگشت (در نحوه‌ی راکت‌گیری غربی) و افزایش فشار بر راکت سرعت و پیچ توپ را بیشتر کنید. ندانستن نحوه‌ی صحیح راکت‌گیری یعنی شما نمی‌توانید تاپ‌اسپین کارآمدی داشته باشید. همچین تمامی ضربات دیگر شما نیز تحت تاثیر راکت‌گیری شما قرار می‌گیرد و باعث شکست شما می‌شود.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: نحوه‌ی راکت‌گیری مناسب با توجه به استیل خود را انتخاب کنید(غربی، چینی، ژاپنی و یا کره‌ای). یاد بگیرید چطور باید راکت را در دست گرفت و باید در چه نقاطی انگشت را قرار داد و با استفاده از آن به راکت فشار لازم را وارد کرد.

  نحوه‌ی صحیح راکت گیری غربی https://www.youtube.com/watch?v=_Zq-OHCNx7o

  نکاتی در رابطه با نحوه‌ی صحیح راکت گیری غربی  https://www.youtube.com/watch?v=jOp5k2QuFrc

  نحوه‌ی صحیح راکت گیری چینی(مدادی یا قلمی) https://www.youtube.com/watch?v=7z2G21WHIrY

  ۳- محکم نگه‌داشتن راکت پینگ پنگ

  سفت و محکم نگه‌داشتن راکت یکی از اشتباهات رایج میان بازیکنان کم‌تجربه است. چراکه آن‌ها همواره هیجان دارند.

  این اشتباه باعث می‌شود شما نتوانید به توپ شتاب دهید، که باعث می‌شود لوپ‌های شما نیز سرعت و پیچ کمتری داشته باشند! همچنین داشتن عضلات سفت در طول رالی باعث آسیب به خود شما و در طولانی مدت مصدومیت شما می‌شود.

  این اشتباه همچنین برروی کیفیت ضربات شما تاثیر دارد، هنگامی‌که شما دست خود را برای زدن لوپ عقب می‌برید اگر عضلات شما سفت باشد (به دلیل محکم نگه‌داشتن راکت) فشار بسیار زیادی به آرنج و کتف شما خواهد آمد. شما باید یاد بگیرید “ریلکس،انفجار،ریلکس” (مفهوم این‌پای yin pai) را در تمام ضربات خود داشته باشید. اگر راکت را محکم گرفته باشید احساس و همچنین توانایی شما در جواب‌دادن سرویس و در طول رالی بسیار کمتر می‌شود و ضربات شما خراب خواهد شد.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: بیشتر ریلکس شوید، آرامش بیشتری داشته باشید! راکت خود را قدری رها بگذارید. مربیان چینی بر روی این موضوع تاکید بسیاری دارند. چرا بازیکنان برتر دنیا راکت را قدری رها می‌گذارند؟(به نوعی راکت‌گیری شلی دارند)

  نگه‌داشتن راکت قدری آزادانه https://www.youtube.com/watch?v=td8su4Z0gqE

  ۴- استفاده نکردن از پیچ

  پیچ قلب تنیس روی میز است. بدون استفاده از پیچ، شما نمی‌توانید از توپ‌های خود بیشترین بهره را ببرید و تاپ‌اسپین‌ها و پوش‌های شما خراب می‌شوند و یا حریف آن‌ها را به راحتی دریافت می‌کند.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن:در زمان تمرین در تمام ضربات به”پیچ” فکر کنید. سعی‌کنید تمام ضربات را با پیچ اجرا کنید. سرویس، پوش، تاپ اسپین، ساید اسپین(پیچ بغل)، چاپ و … . یاد بگیرید چطور باید به توپ ضربه بزنید. با داشتن زمان‌بندی(تایمینگ)خوب، شتاب خوب و محل برخورد راکت با توپ خوب (contact point).

  توپ و نحوه‌ی اجرای پیچ https://www.youtube.com/watch?v=O2vrVwjqktg

  توضیحاتی کامل در رابطه با پیچ و ارتباط نزدیکش با این ورزش https://www.youtube.com/watch?v=cOlyBJuOdhI

  ۵- حرکات پای بد(فوت ورک بد)

  بسیاری از بازیکنان خود را به سمت توپ”می‌کشانند”و به سمت آن”حرکت” نمی‌کنند. شما با داشتن این اشتباه برای پیشرفت خود مشکل ساز هستید. اگر فقط در جای خود بایستید به راحتی شکست می‌خورید. بدن خود را عقب نکشید، به سمت توپ نکشید، بلکه پاهای خود را حرکت دهید. ۴ نوع حرکت پا(فوت ورک) وجود دارد که به شما کمک می‌کند بهتر حرکت کنید(شما باید آنها را یاد بگیرید). داشتن حرکات پای بد و یا نداشتن آن دشمن شماره ۲ تنیس روی میز است و نه تنها باعث می‌شود شما پیشرفت نکنید بلکه عادات بدی را برای رفع آن نیز به وجود خواهد‌آورد.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: ۴ نوع حرکت پا را یاد بگیرید تا بتوانید حرکات کارآمدی داشته باشید. در خانه تمرین کنید(حرکات پا نیاز آن‌چنانی به میز ندارد). سعی کنید عادات خود را تغییر دهید و همانند یک حرفه‌ای حرکت کنید.

  الگوهای حرکت پا در تنیس روی میز https://www.youtube.com/watch?v=iCYXFqUDmnI

  تمریناتی برای بهبود سرعت و دقت حرکات پا https://www.youtube.com/watch?v=KWYUFnwGEf0

  عادات بد در هنگام حرکت با پا https://www.youtube.com/watch?v=ioQtcnXiQOI

  حرکات پا به صورت ابتدایی https://www.youtube.com/watch?v=M0v5SvlD1oQ

  تمرینات با استفاده از نردبان https://www.youtube.com/watch?v=nXUOgLt1e7U

  ۶- تغییر زود به زود راکت و رویه

  این اشتباه به نوعی یک بیماری است. بازیکنان زود به زود تجهیزات خود را تغییر می‌دهند و انتظار دارند تکنیک آن‌ها بهتر شود. آن‌ها روی راکت و رویه تمرکز می‌کنند و نه روی تمرین. تغییر نوع رویه و چوب آن هم با فواصل بسیار کم (کمتر از ۴ ماه) باعث می‌شود تا تمامی احساس و عادت شما به راکت و رویه‌ی قبلی از بین برود و باید به چوب و یا رویه‌ی جدید عادت کنید. به راکت خود همانند یک اسلحه نگاه کنید! باید آن‌را احساس کنید و بتوانید با اعتماد به نفس از آن استفاده کنید!

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: یاد بگیرید چطور باید چوب و رویه‌ی مخصوص خود را انتخاب کنید. از مربی خود کمک بگیرید. سعی کنید علم مربوط به راکت و رویه را درک کنید. راکت و رویه‌ی افراد حرفه‌ای را بشناسید و ببینید دلیل استفاده‌ی آن‌ها از آن تجهیزات چیست؟ قبل از تغییر چوب و رویه‌ای که قبلا انتخاب کرده‌اید حداقل ۶ ماه تمرین داشته باشید.

  درک تجهیزات و داشتن انتخاب درست https://www.youtube.com/watch?v=FpmqjSmLhJ0

  تفاوت رویه‌های چینی و رویه‌های اروپایی https://www.youtube.com/watch?v=cA7MYUxjqHY

  ۷- برخورد توپ و راکت در محلی اشتباه

  برخی بازیکنان تنها به توپ ضربه می‌زنند اما مفهوم محل برخورد توپ و راکت(contact point) را درک نکرده‌اند. آن‌ها نمی‌دانند باید با استفاده از کدام نطقه‌ی راکت خود به توپ ضربه بزنند. ممکن است یک روز(بر اثر عوامل محیطی یا فیزیکی یا … ) آن‌ها اتفاقی محل برخورد توپ و راکت درستی داشته باشند و احساس کنند که”من خیلی خوب بازی میکنم،دارم مثل مالونگ بازی می‌کنم”، در حالی‌که یک روز دیگر آنها در محلی اشتباه به توپ ضربه می‌زنند و از خود نا‌امید می‌شوند و می‌گویند”من امروز خیلی بد بازی می‌کنم”و یا “شرایط امروز من خیلی بده” آ نها می‌خواهند تقصیر را گردن راکت خود بیاندازند. آیا شما هم همینطور هستید؟

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: یاد بگیرید محل برخورد توپ و راکت برای هر نوع ضربه کجاست. ضربات تاپ‌اسپین، پوش و …

  محل برخورد توپ و راکت در ضربات فورهند لوپ و سرویس https://www.youtube.com/watch?v=Bo-8HVV2XP0&vl=en

  محل برخورد توپ و راکت برای داشتن بیشترین میزان پیچ زیر https://www.youtube.com/watch?v=ycVL1rk7sbg

  محل برخورد توپ و راکت برای ضربات مختلف https://www.youtube.com/watch?v=tazWxOPflsQ

  ۸- سردرگم شدن توسط پیچ حریف

  یک بازیکن خوب و تقریبا پیشرفته می‌تواند پیچ را بخواند. درحالی‌که بازیکنان آماتور نمی‌توانند با پیچ بازی کنند. این اصلی‌ترین دلیل “اشتباهات ساده و طبیعی” در تنیس روی میز است. اگر شما نتوانید میزان و نوع پیچ را بفهمید توپ را به بیرون و یا داخل تور خواهید زد.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: یاد بگیرید چطور باید پیچ را خواند (پیچ حریف را درک کرد). چگونه باید سرویس زد و با انواع پیچ‌ها بازی کرد.(ابتدا درک پیچ در رالی و افزودن سرعت در مراحل بعد.)

  چگونه پیچ را درک کنیم؟ https://www.youtube.com/watch?v=NfmPcpi4sfc

  نحوه‌ی پیروزی در تنیس روی میز و درک پیچ https://www.youtube.com/watch?v=wtkvQ319z84

  خواندن پیچ سرویس حریف https://www.youtube.com/watch?v=UkpkqsAvfb4&t=2s

  ۹- نداشتن استراتژی

  داشتن استراتژی و تاکتیک یکی از اصلی‌ترین دلایل برتری چینی‌ها در این ورزش است. شما باید بدانید که به “کدام نقطه‌ی میز حریف حمله کنید”، چگونه “سرعت بازی و رالی را تغییر دهید”، “کجا و با چه پیچی باید سرویس بزنید”، “کجا جواب سرویس حریف را بفرستید” و… . در حالت کلی نقشه کشیدن امری مهم، لازم و ضروری است.

  شما چطور می‌توانید پیروز شوید؟ وقتی تمامی توپ ها را به محلی می‌فرستید که حریف انتظار آن‌را می‌کشد؟ سعی می‌کنید مدام به بک‌هند او حمله کنید اما او بک‌هندی قوی دارد؟ و… . آیا شما نقطه ضعف حریف را می‌دانید؟ آیا ۳ نقطه‌ای که همیشه باید به آن حمله کنید می‌شناسید؟

  نحوه‌ی برطرف کردن آن: شروع کنید و تاکتیک‌های بازی را یاد بگیرید. این عمل باعث می‌شود شما بهتر حرکات توپ و حریف را ببینید. شما درک خواهید کرد که چرا “تنیس روی میز شطرنجی فیزیکی است با سرعت بسیار زیاد”. بدانید باید کجا سرویس بزنید و باید کجا حمله کنید.

  استراتژی برای پیروزی در تنیس روی میز https://www.youtube.com/watch?v=hqhsKCogWhQ

  تاکتیک‌های بازیکنان برتر https://www.youtube.com/watch?v=c7Y2nbswDuI

  استراتژی سرویس و حمله در تنیس روی میز https://www.youtube.com/watch?v=h2njkbAAVVs

  مفهوم حمله روی توپ سوم https://www.youtube.com/watch?v=CcszN9b9bIk&t=6s

  ۱۰- نداشتن استیل و فرم مخصوص خودتان

  و اما آخرین مورد از این لیست نداشتن “استیل مخصوص به خوتان است”. ممکن است مربی شما، شما را قدری محدود کرده باشد! شاید او شما را کامل درک نکرده است. داشتن محدودیت و نداشتن استیلی مخصوص خودتان در طولانی مدت به ضرر شماست، چراکه شما تنها در یک چهارچوب خواهید ماند، که ممکن است به ضرر شما تمام شود.

  شما نمی‌توانید همزمان مانند”مالونگ”و”ژانگ جیک”بازی کنید، چراکه استیل آن‌ها متفاوت است و تفاوت‌های ریزی دارند که روی تکنیک آن‌ها تاثیر دارد.

  برخی بازیکنان فورهندی قوی دارند اما سرویسی ندارند که به آن‌ها کمک کند از فورهندشان استفاده کنند. برخی دیگر سرویسی خوب و گیج کننده دارند اما سلاحی همانند فورهند مالونگ ندارند.

  یا برخی دیگر بک‌هند بهتری دارند اما سرویس ریورسی ندارند تا به آن‌ها کمک کند.

  نحوه‌ی برطرف کردن آن:از بازیکنان حرفه‌ای یاد بگیرید، بهترین بازیکنان. چراکه آن‌ها دارای“تکنیک‌های ترکیبی”هستند و آن تکنیک‌ها سازگاری مناسبی با یکدیگر دارند. به همین دلیل است که آن‌ها برترین هستند. چراکه استایل آن‌ها کارآمد است و به آن‌ها کمک میکند تا پیروز شوند!

  پس با کمک مربی خوب، استایلی مخصوص خود بسازید و سعی کنید که استایل شما شبیه بازیکنان حرفه‌ای باشد.

  آیا کپی برداری از تکنیک و استیل بازیکنان حرفه‌ای خوب است یا بد؟ https://www.youtube.com/watch?v=HMWAnQcQKG0

  آموزش تکنیک‌های مالونگ توسط خود او و تحلیل آن توسط یکی از برترین مربیان چین https://www.youtube.com/watch?v=ddVkXRh1UeY

  نتیجه‌گیری:

  در اینجا از ۱۰ اشتباه رایج گفتیم، اما اشتباهات بسیار زیادی در تنیس روی میز وجود دارد، که ممکن است شما نیز نادانسته مرتکب آنها ‌شوید. سعی کنید از تمرینات خود فیلم تهیه کنید و با دیدن آن و پیدا کردن تفاوت خود و بازیکنان برتر خود، سطح خود را ارتقا دهید. همچنین سعی کنید روش صحیح سرویس‌زدن را نیز یاد بگیرید تا به خاطر یک اشتباه کوچک در تمرین، امتیازات زیادی در مسابقات از دست ندهید.

  قوانین مربوط به سرویس https://www.youtube.com/watch?v=cIH6BsKa93E

  درحالت کلی برای برطرف کردن اشتباهات شما باید:
  -تکنیک‌های پایه‌ای را یاد بگیرید

  -یک مربی خوب داشته باشید و به یک کلوپ ورزشی ملحق شوید

  -تجهیزات مناسب داشته باشید

  سعی کنید اشتباهات خود را به سرعت برطرف کنید. چراکه با کم کردن اشتباهاتتان می‌توانید به افق‌های تازه دست پیدا کنید.

  منبع مطلب : www.butterflyshop.ir

  مدیر محترم سایت www.butterflyshop.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  فاطمه 23 روز قبل
  0

  خیلی خوب

  خوباست 23 روز قبل
  0

  خوب است

  مهدی 5 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید