توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه تهران

  1 بازدید

  صندوق رفاه دانشجویی دانشگاه تهران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  تسویه حساب دانشجویی

  یکی از مهم‌ترین بخش‌های دانشگاه که تمامی دانشجویان بعد از اتمام تحصیل در هر مقطعی باید مراجعه داشته باشند بخش تسویه حساب دانشجویی است که شامل ۳ گروه ذیل می‌باشد.

  گروه اول:

  دانشجویانی که از خوابگاه و وام‌های دانشجویی استفاده ننموده‌اند>>> با درخواست دانشجو، نامه عدم بدهی آنها توسط کارشناس پردیس / دانشکده به پرونده الکترونیکی ارسال خواهد شد.

  گروه دوم:

  دانشجویانی که از خوابگاه و وام‌های دانشجویی استفاده و کل بدهی را پرداخت نموده‌اند>>> با درخواست دانشجو از طریق پرتال دانشجویی صندوق رفاه به نشانی bf.swf.ir، نامه تسویه حساب قطعی; که توسط کارشناس صادر می شود به پرونده الکترونیکی دانش آموخته ارسال می گردد.

  گروه سوم:

  دانشجویانی که از خوابگاه و وام‌های دانشجویی استفاده و خواهان تقسیط بدهی هستند>>> پس از درخواست دانشجو از امور دانشجویی محل تحصیل، دفترچه اقساط در سامانه صندوق رفاه صادر و نامه تقسیط بدهی به پرونده الکترونیکی دانش آموخته ارسال می‌شود. همچنین اقساط بدهی در پورتال دانشجویی صندوق رفاه قابل مشاهده و پرداخت می‌باشد.

  اطلاعیه مهم صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در خصوص نحوه صدور دفترچه برای کلیه دانشجویانی که از تسهیلات صندوق استفاده نموده ولی بدهی خود را تعیین تکلیف ننموده‌اند.

  با توجه به تعداد زیاد بدهکاران بلاتکلیف صندوق رفاه دانشجویان و تاکید هیأت امنا صندوق رفاه دانشجویان مبنی بر تعیین تکلیف وضعیت این دسته از دانش آموختگان، برای هر یک از مقاطع تحصیلی جهت شروع بازپرداخت بدهی به صندوق رفاه دانشجویان سقفی به شرح ذیل تعیین گردیده است:

  با عنایت به موارد فوق برای کلیه دانش آموختگانی که از صندوق رفاه دانشجویان تسهیلات دریافت نموده‌اند و مشمول بند فوق گردیده‌اند، بصورت خودکار دفترچه صادر شده است.

  منبع مطلب : studentaffairs.ut.ac.ir

  مدیر محترم سایت studentaffairs.ut.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  اداره کل امور دانشجویی

  امور رفاهی و معیشتی دانشجویان، یکی از موارد بسترساز فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی آنان است. موفقیت در مدیریت امور رفاهی، تأثیر مستقیم و مثبت بر پیشرفت‌های علمی دانشجویان دارد. اداره‌ی کل امور دانشجویی دانشگاه، مسئولیت برنامه‌ریزی و رسیدگی به بخشی از امور غیرآموزشی دانشجویان را بر عهده دارد و به عنوان ستاد مرکزی، در جلب حمایت سایر نهادها و ارگان‌های داخل و یا خارج دانشگاه جهت تأمین نیازهای اجتماعی و مالی دانشجویان، تلاش‌های پیگیر به عمل می‌آورد. این اداره‌ی کل در قالب دو واحد: خدمات دانشجویی (بخش وام- بخش تسویه حساب و بخش رسیدگی به امور دانشجویان نابینا و کم بینا) و اداره‌ی تغذیه دانشجویان ارائه خدمت می‌نماید.

  اداره وام

  تخصیص وام‌های: شهریه دانشجویان شهریه‌پرداز، تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن، بیماری‌های خاص، افتتاح حساب تجارت کارت جوان، برگزاری سلسه جلسات فصلی و آموزش و راهنمایی کارشناسان امور دانشجویی پردیس‌ها و دانشکده‌ها به منظور راهنمایی دانشجویان در خصوص استفاده از پورتال دانشجویی سیستم صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تبادل نظر جهت انجام بهتر امور مربوطه، پرداخت کمک هزینه سفرهای حج و عتبات عالیات.

  اداره‌ی تسویه‌ی حساب
  این اداره مدیریت و نظارت بر تسویه‌ی حساب کلیه‌ی واحدهای آموزشی (تسویه‌ی حساب جامع دانشگاه) را بر عهده دارد. ارائه‌ی خدمات به منظور تقسیط و تسویه‌ی وام‌ها و هزینه‌ی خوابگاه‌های دانشجویی به صورت حضوری است.

  واحد رسیدگی به امور نابینایان و کم بینایان

  هم‌اکنون علاوه بر کتابخانه مرکزی در دانشکده‌های ادبیات و علوم انسانی، علوم اجتماعی، روانشناسی و علوم تربیتی، الهیات و معارف اسلامی و حقوق و علوم سیاسی، (که بیشترین دانشجویان نابینا و کم بینا در آنجا مشغول به تحصیل هستند)، مکان‌های ویژه‌ای وجود دارد که این عزیزان می‌توانند از امکانات مستقر در آن استفاده کنند. بررسی و مطالعات انجام شده نشان داد که در امر آموزش و تحقیق و پژوهش این دانشجویان در دانشگاه تهران نواقصی وجود دارد که بخشی از آن با در اختیار گذاردن وسایل کمک آموزشی و برقراری امکانات رفاهی قابل حل است. لذا اداره‌ی کل امور دانشجویی با تهیه‌ی برخی از وسایل کمک آموزشی و تجهیز دفاتر مزبور و برگزاری جلسات و ارتباط با انجمن‌های مختلف نابینایان و ناتوانان جسمی، معاونت توان‌بخشی بهزیستی استان تهران، دفتر توان‌بخشی اجتماعی و مراقبتی بهزیستی استان تهران، کتابخانه‌ی عمومی حسینیه‌ی ارشاد، موسسه‌ی خیریه ریحانه و خانه نور ایران، تلاش کرده است تا مؤثرترین قدم‌ها را در جهت پیشرفت همه جانبه‌ی عزیزان نابینا و کم بینا بردارد و در همین راستا با نگرشی کلان در سطح کشور اقدام به راه‌اندازی پایگاه اطلاعات علمی نابینایان کرده است.

  پایگاه اطلاعات علمی نابینایان

  هدف از راه‌اندازی پایگاه اطلاعات علمی نابینایان، فراهم آوردن زمینه‌های رشد علمی، پژوهشی و تحقیقی عزیزان نابینا در سطح کشور است. در این پایگاه دانشجویان نابینا و کم بینا بعد از عضویت می‌توانند به کتاب‌های صوتی موجود در سامانه با قابلیت دانلود، دسترسی داشته باشند.

  انتخاب دانشجوی نمونه

  دانشجوی نمونه فردی است که به لحاظ ویژگی‌های علمی، فرهنگی، اجتماعی و رعایت شئون دانشجویی سرآمد دانشجویان دیگر باشد. انتخاب دانشجویان نمونه در دو سطح دانشگاهی و کشوری انجام می‌شود.

  هدف از انتخاب دانشجوی نمونه، افزایش تحرک، نوآوری، شادابی اجتماعی و شناسایی استعدادهای برتر علمی فرهنگی در بین دانشجویان است.

  پرداخت کمک هزینه رساله دکترای بورس

  دانشجویان دکترای بورسیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پس از گذارندن امتحان جامع می‌توانند از کمک هزینه‌ی رساله بهره‌مند شوند.

  اداره‌ی تغذیه

  انتشار فصلنامه‌ی تغذیه، راه‌اندازی و مدیریت اتوماسیون تغذیه سلف سرویس‌های دانشگاه، برگزاری دوره‌های آموزشی پرسنل غذاخوری‌ها - ناظرین دانشجویی، تهیه و روزآمد کردن بانک اطلاعاتی پیمانکاران، انجام مطالعات تحقیقاتی تغذیه، برگزاری هفته‌ی تغذیه، تهیه‌ی و پیگیری مواد غذایی یارانه‌ای از وزارت علوم، مطالعه و بررسی استانداردهای مواد غذایی، نظرسنجی از دانشجویان در زمینه‌ی کیفیت برنامه‌های غذایی، تأمین صبحانه، ناهار و شام با هدف تأمین رفاه و کاهش دغدغه دانشجویان- بازرسی و بازدید دوره‌ای و ترمی کارشناسان واحد تغذیه از غذاخوری و بوفه‌های تمامی دانشکده‌های دانشگاه- تعیین ریز مواد غذایی- تعیین قیمت‌های مواد نوع دوم غذایی- نظارت و مدیریت بر وضعیت تجهیزات مورد استفاده در غذاخوری‌ها شامل: همکاری در رفع نواقص تجهیزات موجود، همکاری و مساعدت مالی در خرید تجهیزات نو و جایگزینی تجهیزات فرسوده و مشاوره برای خرید تجهیزات مناسب و با کیفیت صنعتی برای سلف‌های دانشجویی و همکاری کلی در صنعتی کردن تجهیزات سلف‌های غذاخوری.

  خدمات اینترنتی

  شامل: راه‌اندازی، پشتیبانی و راهبری بخش‌های: دانشجویی سامانه گلستان، سامانه اعلام بدهی صندوق رفاه وزارت علوم دانشجویان، سیستم صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اتوماسیون اداری، سایت تغذیه، سیستم تسویه حساب و پایگاه اطلاعات علمی نابینایان.

  نشانی پستی اداره کل امور دانشجویی دانشگاه تهران: خیابان انقلاب اسلامی، خیابان شانزده آذر، شماره ۱۶، ساختمان معاونت، طبقه سوم.

  شماره‌های تماس امور دانشجویی: ۶۶۴۱۸۱۹۳ و ۶۱۱۱۲۲۷۰، نمابر: ۶۶۴۶۴۰۶۶

  نشانی پایگاه اطلاعات علمی نابینایان:http: / / blind. ut. ac. ir

  نشانی پایگاه اتوماسیون تغذیه:http: / / dining. ut. ac. ir

  نشانی پایگاه اتوماسیون تسویه حساب:http: / / bp. swf. ir

  منبع مطلب : ut.ac.ir

  مدیر محترم سایت ut.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید