توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شهناز تهرانی متولد کجاست

  1 بازدید

  شهناز تهرانی متولد کجاست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بیوگرافی شهناز تهرانی بازیگر، رقاص، خواننده انقلاب

  بیوگرافی شهناز تهرانی بازیگر، رقاص، خواننده انقلاب

  بیوگرافی شهناز تهرانی و دخترش مرسده + عکس های ناب و دیدنی

  بیوگرافی معروف ترین خانم بازیگر،خواننده، رقاص قبل از انقلاب، ستاره سرشناسی که با بازی های متفاوت و پرطرفدار در ذهن بسیاری از تماشاگران سینما و تلوزیون ماندگار شده است. بازی های جلف او مخالفان بسیاری نیز داشت.

  بیوگرافی جدید شهناز تهرانی بازیگر، رقاص، خواننده انقلاب

  بیوگرافی جدید شهناز تهرانی بازیگر، رقاص، خواننده انقلاب

  بیوگرافی شهناز تهرانی و دخترش مرسده + عکس های ناب و دیدنی

  بیوگرافی معروف ترین خانم بازیگر،خواننده، رقاص قبل از انقلاب، ستاره سرشناسی که با بازی های متفاوت و پرطرفدار در ذهن بسیاری از تماشاگران سینما و تلوزیون ماندگار شده است. بازی های جلف او مخالفان بسیاری نیز داشت.

  شهناز تهرانی متولد ۲ فروردین سال ۱۳۲۹ در تهران، بازیگر، خواننده، رقصنده، و گوینده رادیو اهل ایران است. وی فعالیتش در سینما را در سال ۱۳۴۸ به عنوان سیاهی لشکر آغاز کرد و نخستین نقش او بازی در فیلم صمد و قالیچه حضرت سلیمان در سال ۱۳۵۰ بود.

  شهناز تهرانی هم اکنون در رادیو ران، رادیو ایرانیان اسرائیل، که از تل آویو پخش می‌شود، برنامه طنز اجرا می‌کند. او تا دوره دبیرستان تحصیلاتش را ادامه داد و پس از آن به فعالیت در سینما و تلویزیون ایران روی آورد . دختر اومرسده جاوید که ستاره شوی تلوزیونی پادشاهان استرالیا است فعالیت پررنگی دارد.

  اولین حضور سینمایی وی در فیلم کوچه مردها به کارگردانی سعید مطلبی بود که در سال ۱۳۴۹ ساخته شد . شهناز تهرانی در طول دوران هنری خود در بسیاری از فیلمهای سینمایی ایفای نقش نمود که نمونه بارز آن بازی در فیلمهای سینمایی صمد در نقش لیلا به کارگردانی پرویز صیاد بود .

  شهناز تهرانی در اکثر فیلمهایش در نقش زنان رقاصه به ایفای نقش میپرداخت که از نمونه بارز این فیلمهایش میتوان به فیلمهای اشک رقاصه – میهمان و جنوبی اشاره کرد. شهناز تهرانی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به آمریکا مهاجرت کرد و در حدود ۱ دهه اخیر فعالیتهایش را با حضور در برنامه های نازل تلویزیونهای ماهواره ای فارسی زبان با بازی در تعدادی نمایش و تئاتر با حضور مرتضی عقیلی و … ادامه داد و چند سال پیش توسط دولت آمریکا از آن کشور اخراج گردید و به ناچار سکونت در ترکیه را برگزید . طبق شنیده ها شهناز تهرانی در شهر استانبول ترکیه سکونت دارد.

  تعدادی از فیلمهای سینمایی شهناز تهرانی به شرح زیر میباشند:

  صمد و قالیچه حضرت سلیمان – صمد و سامی لیلا و لیلی – صمد و فولاد زره دیو – مغربی – علی کنکوری – جوجه فکلی – حسین آژدان – جنوبی – اشک رقاصه – موظب کلات باش – پری خوشگله – بی حجاب – آب توبه – میهمان – غربتنی ها و…

  دیگر بازیگر قدیمی سینمای ایران در سال ۱۳۲۹ در تهران دیده به جهان گشود . او تا دوره دبیرستان تحصیلاتش را ادامه داد و پس از آن به فعالیت در سینما و تلویزیون ایران روی آورد.

  اولین حضور سینمایی وی در فیلم کوچه مردها به کارگردانی سعید مطلبی بود که در سال ۱۳۴۹ ساخته شد.

  شهناز تهرانی در طول دوران هنری خود در بسیاری از فیلمهای سینمایی ایفای نقش نمود که نمونه بارز آن بازی در فیلمهای سینمایی صمد در نقش لیلا به کارگردانی پرویز صیاد بود.

  شهناز تهرانی در اکثر فیلمهایش در نقش زنان رقاصه به ایفای نقش میپرداخت که از نمونه بارز این فیلمهایش میتوان به فیلمهای اشک رقاصه – میهمان و جنوبی اشاره کرد.

  شهناز تهرانی بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به آمریکا مهاجرت کرد و در حدود ۱ دهه اخیر فعالیتهایش را با حضور در برنامه های نازل تلویزیونهای ماهواره ای فارسی زبان با بازی در تعدادی نمایش و تئاتر با حضور مرتضی عقیلی و … ادامه داد و چند سال پیش توسط دولت آمریکا از آن کشور اخراج گردید و به ناچار سکونت در ترکیه را برگزید . طبق شنیده ها شهناز تهرانی در شهر استانبول ترکیه سکونت دارد .

  صمد و قالیچه حضرت سلیمان – صمد و سامی لیلا و لیلی – صمد و فولاد زره دیو – مغربی – علی کنکوری – جوجه فکلی – حسین آژدان – جنوبی – اشک رقاصه – موظب کلات باش – پری خوشگله – بی حجاب – آب توبه – میهمان – غربتنی ها و…

  فیلم‌های شهناز تهرانی

  نام فیلم نقش سال
  ۲۹ اشک رقاصه
  مرضیه ۱۳۵۶
  ۲۸ جانی و تپل

  ۱۳۵۶
  ۲۷ خدا قوت
  زینت ۱۳۵۶
  ۲۶ رفاقت
  ستاره ۱۳۵۶
  ۲۵ غربتی‌ها
  گلی ۱۳۵۶
  ۲۴ پشمالو

  ۱۳۵۵
  ۲۳ غرور و تعصب
  عصمت ۱۳۵۵
  ۲۲ میهمان
  پروانه ۱۳۵۵
  ۲۱ زنبورک

  ۱۳۵۴
  ۲۰ غلام زنگی
  اقدس ۱۳۵۴
  ۱۹ مرد شرقی و زن فرنگی

  ۱۳۵۴
  ۱۸ هم خون
  پوری ۱۳۵۴
  ۱۷ آب توبه
  شیرین ۱۳۵۳

  ۱۶ اسرار گنج دره جنی

  ۱۳۵۳
  ۱۵ پری خوشگله
  پری ۱۳۵۳
  ۱۴ جوجه فکلی
  سکینه ۱۳۵۳
  ۱۳ حسین آژدان
  شبنم ۱۳۵۳
  ۱۲ گروگان
  فرشته ۱۳۵۳
  ۱۱ مواظب کلات باش

  ۱۳۵۳
  ۱۰ بی‌حجاب

  ۱۳۵۲
  ۹ جنوبی

  چندی پیش انتشار تصویر زیر با برچسب حکم اعدام شهناز تهرانی بسیاری از طرفداران او را شوکه کرد در حالیکه متاسفانه در کشور ما همیشه شایعه پراکنی حرفه ای ترین بی فرهنگی است که داریم و این خبر خیلی زود توسط خبرگزاری ها تکذیب شد!؟

  ۱۳۵۲
  ۸ دل خودش می‌خواد

  ۱۳۵۲
  ۷ علی کنکوری

  ۱۳۵۲
  ۶ گدای میلیونر

  ۱۳۵۲
  ۵ مغربی

  ۱۳۵۲
  ۴ همیشه قهرمان

  ۱۳۵۱

  ۳ صمد و سامی، لیلی و لیلا
  لیلا ۱۳۵۱
  ۲ صمد و فولاد زره دیو
  لیلا ۱۳۵۱
  ۱ صمد و قالیچه حضرت سلیمان
  گلین ۱۳۵۰
  سریال‌های شهناز تهرانی

  نام سریال نقش سال
  ۱ اختاپوس
  سامانتا ۱۳۵۰

  شهناز تهرانی

  شهناز تهرانی

  شهناز تهرانی (زادهٔ ۱ فروردین ۱۳۳۳[۱] در تهرانبازیگر، خواننده، رقصنده، و گوینده رادیو اهل ایران است.

  آغاز کار هنری[ویرایش]

  وی فعالیتش را در سال ۱۳۴۵ با سریالهای اختاپوس ، اختاپوسیه ، صمد و سرکار استوار آغاز کرد و نخستین فیلم سینمایی وی بازی در فیلم صمد و قالیچه حضرت سلیمان در سال ۱۳۵۰ بود.

  تحصیلات[ویرایش]

  او تا دوره دبیرستان تحصیلاتش را ادامه داد و پس از آن به فعالیت در سینما و تلویزیون ایران روی آورد .

  بازیگری قبل از انقلاب[ویرایش]

  شهناز تهرانی در طول دوران هنری خود در ۱۲۲ فیلم سینمایی و تئاتر ایفای نقش نمود که نمونه بارز آن بازی در فیلمهای سینمایی صمد در نقش لیلا به کارگردانی پرویز صیاد بود.

  شهناز تهرانی ۹ سال در تئاتر جامعه باربد ، تئاتر نصر ، تئاتر دهقان و تئاتر ملت فعالیت داشت که تا یک سال بعد از انقلاب نیز ادامه داشت.

  پس از انقلاب[ویرایش]

  شهناز تهرانی به آمریکا مهاجرت کرد و در حدود ۱ دهه اخیر فعالیتهایش را با حضور در برنامه های تلویزیونهای ماهواره ای فارسی زبان با بازی در تعدادی نمایش و تئاتر با حضور مرتضی عقیلی و … ادامه داد . وی سال‌ها در اسراییل فعالیت خود را با حضور در رادیو فارسی زبان ادامه داد و در حال حاضر در گرجستان شهر تفلیس اقامت دارد.

  حمایت از همجنسگرایان[ویرایش]

  شهناز تهرانی در ژوئن ۲۰۲۰ با انتشار ویدیویی در اینستاگرام و کانال یوتیوب خود حمایت رسمی خود را از خانواده رنگین کمانی و همجنسگرایان اعلام کرد.

  وی در پست اینستاگرامی خود نوشت :

  « از سیزده سالگی که لیلای صمد شدم تا امروز که ۶۶ سالم است  دنیا را رنگارنگ دیده ام.

  من در طی این سالها در ایران ، امریکا و هر جای دنیا که بودم دوستان همجنسگرای بسیاری داشتم که جز عشق ، معرفت ، مهربانی ، صداقت ، خلاقیت ، هنرمندی و... چیز دیگری از آنها ندیدم.

  به مناسبت فرا رسیدن ماه ژوین که ماه رنگین کمانی ها نامگذاری شده است بنده به نوبه ی خودم حمایت قلبی ام را از خانواده ی رنگین کمانی اعلام مینمایم

  عشق ، عشق است . با تنفر مقابله کنیم»

  زندگینامه شهناز تهرانی از زبان خودش[ویرایش]

  متن زیر گفتگوی خانم شهناز تهرانی و زندگینامه خود ایشان در گفتگو با احمد آزاد از شبکه تلویزیونی پارس است.[۲]

  «من اسم حقیقیم شهناز تهرانیه، بچه دخانیاتیم. بچه آریانا. خیلی هم افتخار می‌کنم به این مسئله، از سیزده سالگی کارم رو شروع کردم. وضع پدر و مادرم خوب نبودند، نه پولدار بودن نه گدا. بابام لباسهای ارتشی می‌دوخت. من وقتی که وارد تلویزیون شدم خب دیگه یواش یواش وضع مالیمون خوب شد دیگه. من رفتم برای مامانم خونه خریدم. خودمم با مامانم زندگی می‌کردم. پدر و مادرم از هم جدا شدن و پریشونیش برای من و خانوادم بود. من چون تو اجتماع زندگی می‌کردم کمتر زجر می‌کشیدم. برادرام رفتن اروپا و من هم آلوده سینما و تلویزیون شده بودم تا رسیدیم به برنامه‌های تئاتر. اون روزها تو لاله زار کار می‌کردم روز و شبهای قشنگی بود و کارم رو خیلی دوست داشتم و عاشق کارم هم بودم، هر زمانی یاد گذشته می افتم آرزو می‌کنم کاش یکبار دیگه برم تو لاله زار کاش یه نمایشنامه بازی کنم کاش یه فیلم دیگه میتونستم بازی کنم. خیلی زحمت کشیدم خیلی زجر کشیدم. تو غربت خیلی اذیتم کردن. در زندان خوابیدم. بچه هام ازم جدا شدن. روزگار خوشی ندیدم. هیشکی کمکم نکرد. یه مدت کانادا زندگی کردم هیچ جا نمی‌تونم دوام بیارم. هیچ جا نمی‌تونم بمونم. نمی‌دونم یه آشوبی تو دلمه. به دوبی رفتم یه ذره آروم تر شدم. مردم واقعی تر بودن. از ایران اومده بودن. بچه‌هایی که من ندیده بودمشون لحن بیانشون رو نمی‌شناختم؛ ولی وقتی بغلم می‌کردن وقتی ماچم می‌کردن انگاری که سالیان سال ما همدیگه رو می‌شناسیم. من می‌گفتم بچه‌ها شماها منو از کجا می‌شناسین، می‌گفتن ما تو رو از فیلم هات می‌شناسیم. تو همونی که تو فیلمها هستی. من رو خیلی خوشحال می‌کرد که بچه‌های امروز تشخیص دادن من چی ام من کی ام. یه مقدار به خودم امیدوار شدم که هنوز بازم زندم و باز هم نفس می‌کشم. یواش یواش از دبی اومدم رفتم به کانادا چون محل زندگیم بود، بعد از اینکه از آمریکا دیپورتم کردن که رفته بودم کانادا، ولی خب اونجا هم زندگی خیلی سخت بود. تصمیم گرفتم بیام به استانبول و آمدم. البته اینجا هم باز یه مقدار از پولهای من رو دزد زد و حتی چند شبی رو هم گرسنه خوابیدم. روزهای سختی رو تحمل کردم تا اینکه مجبور شدم شروع به کار کنم. مادر و پدرم رو از دست دادم. خانوادم کنارم نیستن ولی الان با تمام این ناراحتی‌هایی که در وجودم هست تنها امیدم به اینه که کار کنم و محتاج کسی نباشم چون هنوز می‌تونم روی پاهام وایسم البته به امید خدای بزرگ. من یه ستاره سینما و تئاترم من یه دوبلورم. من یک برنامه ساز رادیو هستم. در آمریکا هم برنامه‌های رادیویی می‌ساختم، من یک نمایشنامه نویسم. من می‌تونم یک کارگردان خوب نمایشنامه باشم. چون تجربه من بسیاره در این مورد، تا الان حدوداً ۴۵ ساله روی صحنه بودم در تئاتر و در سینما و گویندگی تلویزیون و دوبلاژ و برنامه‌سازی و نمایشنامه نویسی و بسیار زحمت کشیدم و دنبالش رفتم. امروز نقش یک خواننده رو بازی می‌کنم و روی صحنه میام. باز هم می‌گم به امید خدای بزرگ تا کی و تا چه زمانی من بتونم ادامه بدم زندگی رو خدا می‌دونه، حال محکم و استوار خواهم ایستاد. فقط از مردم توقع دارم تنهام نذارن و این شوق و دلخوشی رو بهم بدن و امیدوارم یک نمایشنامه تراژدی-کمدی بتونم انجام بدم. شاید هم این آخرین نمایشنامه من بشه»[۳]

  فیلم‌ها[ویرایش]

  سریال‌ها[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  یوسف 22 روز قبل
  0

  خانوم تهرانی یه بازیگر مسلط بود ولی متاسفانه اون زمان چون خانومها اکثرا نقش‌های نازل و سطح پایین کاباره ایی بازی میکردن این باعث شده بود علاوه بر پایین اومدن شخصیت زن در جامعه ، خیلی از مردم مخصوصا خانومها رغبت چندانی به سینما رفتن نداشته باشن متاسفانه وزارت فرهنگ وهنر وقت اهمیتی به این موضوع نمی‌داد هر چند اون موقع هم بازیگران مسلطی در سینما بودن که از عهده نقش به خوبی بر میومدن

  ارش رنجبران 1 سال قبل
  -1

  شهنازتهرانی زمانی که ۱۲ساله اش.همراه بابرادربزگترش پشت چراغ قرمزحسین حسینی بازیگرمیبینه. که باحاضرجوابی خودش نشون میده.اونم شهنازب داریوش کاردان معرف میکنه.وبافیلم لیلادرصمدمعرفی میشه.ودر۱۸سالگی باجمشیدورزنده کارگردان ازدواج میکنه واز اون یک دختر ب نام شرمینه دارد.

  امیرخان 1 سال قبل
  -1

  شهنازجان هرجاهستی خداپناهت باشه.هم وطن عزیزمن خیلی آهنگهات وفیلمات ودوست دارم..عاشقتم

  محمد رضا 2 سال قبل
  0

  مطالب خوب بود .ولی میخوام بدونم ایا شهناز تهرانی با شهلا ریاحی خواهرن یا نه

  زهرا 2 سال قبل
  0

  بره به درک جنده لاشی

  مهدی 2 سال قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید