توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شرکت سرمایه گذاری توسعه استان همدان

  1 بازدید

  شرکت سرمایه گذاری توسعه استان همدان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ورود دادستان همدان به پشت پرده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان -گروه رسانه ای سپهر

  ورود دادستان همدان به پشت پرده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان -گروه رسانه ای سپهر

  سپهرغرب، گروه خبر - طاهره ترابی‌مهوش: سپهرغرب خواستار ورود دادستان به پشت پرده شرکت توسعه سرمایه‌گذاری استان همدان و تعیین تکلیف سود 19 هزار نفر سهام‌دار آن شد.

  شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با عنوان «خورشید از غرب طلوع می‌کند» نامی آشنا اما دور از دسترس برای سهامداران 19 هزار نفری این شرکت است که از ابتدای دهه 70 با فروش سهام در بین کارمندان ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی به گفته سهامداران حائز سرمایه‌ای هنگفتی شد و مبنای کاری خود را بر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعتی و تولیدی استان نهاد.

  اما متأسفانه عملکرد این شرکت طی دو دهه گذشته در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و هیچ‌کس از متولیان امر اعم از هیئت‌رئیسه، مدیرعامل و سهامداران عمده این شرکت نیز خود را موظف به پاسخگویی نمی‌دانند؛ جالب‌تر اینکه چندین بار این مشکل از سوی سهامداران مطرح‌شده اما پاسخی جز سرگردانی دریافت نکرده‌اند!

  از طرفی روزنامه سپهرغرب بنا بر رسالت کاری خود بارها ماهیت و فعالیت این شرکت را مورد کنکاش قرار داده و حتی خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی شده، اما باوجود تلاش‌های صورت گرفته، نتوانسته‌است به نتیجه‌ مطلوبی دست یابد؛ بنابراین خبرنگار این رسانه یک‌بار دیگر بر آن شد تا با یکی از سهامداران این شرکت که طی سال‌های گذشته مجدانه پیگیر احقاق حق سهام‌داران این شرکت بوده‌ گفت‌وگویی انجام دهد که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با بیان اینکه این شرکت از سوی استانداری در سال 75 یا 76 با شماره ثبت 3200 با نام «خورشید از غرب طلوع می‌کند» تشکیل شده‌است، گفت: بر این اساس از سوی استانداری به ادارات ابلاغ ‌شد که می‌بایست سهام این شرکت از سوی کارمندان دستگاه‌های دولتی به‌صورت کسر از حقوق ماهیانه خریداری شود.

  وی اظهار کرد: ازآنجایی‌که بنده نماینده سهامداران نیز هستم پس با تمام توان و از هر طریق پیگیر سرانجام این شرکت هستم اما تابه‌حال پیگیری‌ها به‌ نتیجه‌ای نرسیده‌است، چراکه هیچ‌کس پاسخگو نیست.

  این سهامدار با بیان اینکه در بدو تأسیس به‌قول‌معروف به سهامداران در باغ سبز نشان دادند و عنوان می‌شد که از محل سود شرکت چندین هکتار زمین در امزاجرد جهت ایجاد سایت پرورش ماهی و نیز یک ملک در مهدیه جهت استقرار محل دفتر شرکت به مبلغ 220 میلیون تومان خریداری شده‌است، ادامه داد: بعدها واحد خریداری‌شده به آقایی به نام ستار تقی‌نژاد به مبلغ 700 میلیون تومان فروخته شد.

  وی تصریح کرد: سال‌ها بعد از سوی شرکت در چهارراه سعیدیه 800 متر زمین خریداری و در آن 27 واحد ساختمانی ساخته و فروخته شد.

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با بیان اینکه دفتر این شرکت هم‌اکنون در روستای امزاجرد قرار دارد، خاطرنشان کرد: این شرکت دولتی در آغاز از سوی استاندار با وعده سرمایه‌گذاری در استان شروع به فعالیت کرد اما بعدها از سوی هیئت‌رئیسه عنوان شد که بخش اعظمی از سهام شرکت به بخش خصوصی واگذارشده و در حال حاضر از آن به‌عنوان بخش خصوصی یاد می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مدت‌ها هیئت‌مدیره این شرکت توسط آقایان اداره می‌شد اما گویا طی یک سال گذشته این مهم به بانوان سپرده شده‌است، گفت: طبق شنیده‌ها گویا خانم‌ها ابراهیمی، فعله‌گری و تنی چند از بانوان در حال حاضر مدیریت شرکت را بر عهده گرفته‌اند.

  این سهامدار با بیان اینکه اغلب جلسات هیئت‌رئیسه در مکانی غیرقابل دسترس برای اعضا و در روستای امزاجرد برگزار می‌شود، اضافه کرد: آگهی برگزاری این جلسات نیز در روزنامه کار و کارگر به چاپ می‌رسد و کسی از آن مطلع نمی‌شود، بر این اساس انتخاب اعضای هیئت‌مدیره انتصابی است نه انتخابی.

  وی با بیان اینکه بارها به طرق مختلف از طریق استانداری، سازمان بازرسی و نمایندگان مجلس پیگیر مسئله شدم، یادآوری کرد: استاندار پیشین در واکنش به مشکل پیش روی سهام‌داران عنوان کرد که استانداری در فروش سهام و موظف کردن ادارات برای خرید آن به‌وسیله کارمندان دچار اشتباه شده‌است.

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان افزود: نمایندگان مجلس نیز تاکنون برای احقاق حق سهام‌داران برخلاف وعده‌های داده شده برای پیگیری، کار خاصی انجام نداده‌اند.

  وی با بیان اینکه پس از انتصاب استاندار جدید نیز در ملاقاتی که با وی داشتم مشکل را مطرح کردم، عنوان کرد: وی رسیدگی به این مسئله را به واحد حقوقی استانداری سپرده اما تاکنون هیچ پاسخی دراین‌باره به ما داده نشده‌است.

  این سهام‌دار با بیان اینکه سازمان بازرسی نیز به بهانه خصوصی بودن شرکت از رسیدگی به مشکل استنکاف می‌کند، تصریح کرد: به‏راستی چه کسی پاسخگوی حق 19 هزار نفر سهام‌دار این شرکت خواهد بود.

  وی با بیان اینکه اخیراً طبق شنیده گویا بخشی از املاک این شرکت در روستای امزاجرد که سال‌های ابتدای تشکیل به مبلغ 55 میلیون تومان خریداری‌شده بود به مبلغی بالغ‌بر 6 میلیارد تومان فروخته شده‌است، گفت: سرانجام این پول‌ها چه می‌شود؟

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با اشاره به اینکه در سال‌های ابتدایی تشکیل شرکت، هیئت‌مدیره مدعی سرمایه‌گذاری در ذوب‌آهن شهرستان اسدآباد و همچنین خرید املاکی در تهران و کرج بود، اظهار کرد: طی این سال‌ها سهام‌داران اطلاعی از محل سود سرمایه‌گذاری‌ها نداشته و ریالی هم دریافت نکرده‌اند.

  وی در پایان با بیان اینکه یک سال پیش حتی از طریق دادستانی خواهان پیگیری مشکل سهام‌داران این شرکت شدیم و آقای حمزه، دادستان وقت در آن ملاقات عنوان کرد که شما باید از طریق وکیل پیگیری کنید، خاطرنشان کرد: امکان اختیار کردن وکیل هم به لحاظ مالی و هم به دلیل پراکندگی محل زندگی سهام‌داران امکان‌پذیر نیست.

  مع‌الوصف؛ به نظر می‌رسد باید خطاب به دادستان جدید گفت که احقاق حق 19 هزار نفر سهامدار یک شرکت در استان که در بدو امر از سوی استانداری تشکیل‌شده، قابل بررسی و رسیدگی است و شما می‌توانید این بررسی را در مقام مدعی‌العموم در دستور کار خود قرار دهید، چراکه طی بیش از دو دهه گذشته هیچ‌کس پاسخ‌گوی تضییع حقوق ازدست‌رفته سهامداران نبوده و تمامی وعده‌های داده‌شده از سوی مسؤولان نیز در حد حرف باقی‌مانده و حتی این عدم پیگیری، شائبه وجود دستان پشت پرده را در این پرونده تقویت می‌کند؛ بی‌‌شک سود سهام 19 هزار نفر بعد از گذشت حدود 20 سال، عدد و رقم کمی به لحاظ ریالی نخواهد بود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  این شرکت به انصار سپاه واگذار شده و رییس آن شخصی به نام حاج اعلا حبیبی پاسدار فراری است

  0
  ناشناس 20 روز قبل

  باید هماهنگ جلو در استانداری تجمع کنیم اگر جواب نگرفتیم دفتر سهام و مدیر عامل فراری از سپاه رو به ا ت ش بکشیم

  سامانی 4 ماه قبل
  0

  سلام من هم سهام دار هستم و تا کنون به هرجازنگ زدم نتیجه گیری حاصل نشده و فعلاً در استان چهارمحال و بختیاری زندگی می کنم ودستم به جایی نمی رسد/سامانی

  خانمی ازاندیمشک 5 ماه قبل
  0

  لطفا راهنماییم کنید چگونه حقم روازاین شرکت مطالبه کنم

  ناشناس 5 ماه قبل
  0

  سلام بنده یکی از سهامداران این شرکت مرموز هستم بارها پیگیری کرده ام نتیجه نگرفته ام لطفاً پیگیری کنید

  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  سلام باتشکر،من از مازندران هستم،در این شرکت ۱۷۰۰۰۰تومان با پول وام بانکی سهام خریدم،کارگر هستم، از مسئولین تقاضای رسیدگی دارم ،مرتضی رستگار

  ناشناس 9 ماه قبل
  1

  اگر گروهی در واتساپ یا تلگرام زده بشه راحت تر میشه پیگیری کرد

  شهرام رستگاری 11 ماه قبل
  2

  سلام بنده نیز یکی از سهامداران این شرکت کذایی هستم و همراه یکی از بستگان نزدیک در سال های ۷۳ یا ۷۴ حدود ۲۵۰۰ سهم خریداری کرده ایم اما تاکنون از سرنوشت آن بی اطلاعیم. دوستان عزیز بنده به شخصه از مسئولین و دست اندر کاران عزیز این پروژه بی نهایت سپاسگزارم که تا کنون مابقی دارایی ناچیزمان را به غارت و یغما نبرده اند.باز هم جای شکرش باقیست که به همین مقدار اکتفا نموده و بقیه را برای سایر دوستان غارتگر خود رها کرده اند.

  محسن 12 ماه قبل
  0

  سلام، لطفا زمانی رو مشخص کنید تا همه سهامداران جمع بشیم جلوی استانداری، اینجوری شاید صدامون به تهران و مجلس برسه بشه کاری کرد،تنها راهش همینه

  ناشناس 1 سال قبل
  2

  لطفا اگر آدرسی یا تلفنی دارید که بتوان به آن مراجعه کرد بفرمایید ممنون. تلفن بنده ۰۹۱۸۳۱۱۴۷۸۰ پرنیا.

  0
  ابراهین 12 ماه قبل

  اگر گروه تلگرام یا واتساپ تشکیل بشه و سهامداران مشخص بشن امکان پیگیری هست

  نباتی 1 سال قبل
  1

  من 2000 سهم خریدم

  هیچ خبری از شرکت ...تلفنی ....ادرسی تو فضای مجازی نبود ...پیگیری کنید تو رو خدا...

  نوری 1 سال قبل
  0

  ای لعنت به پدرو مادره مسولین وسهمدا خدا ازتون نگذره

  نوری 1 سال قبل
  -1

  ای تف به قبر مردها وزنده های مسولین وسهمدا

  جواد 1 سال قبل
  1

  با سلام الان که سهام وسهمدا به دلیل خرابی بازار بورس بسته شده و ما سهامدار ۲۵ساله پیش این شرکت هستیم تکلیف ما رو روشن کنند تا بدونیم سهامی که الان در برگه ای به ما واگذار شده اگه ورشکست شده چرا در بورس خرید و فروش می شه با کدام مسوول در خصوص افزایش سرمایه سهاممون صحبت کنیم حتی اگه قیمتش هم پایین اومده باشه که بعید می دونم حداقل ۱۰۰۰برابر سال ۷۵یا۷۶ شده این افزایش سهم رو برای ما با توجه به کد ثبت سهام و شماره ملی سهامدارا ثبت کنند

  بابایی 1 سال قبل
  0

  به ما پاسخ بدید. چیکار کنیم. کی باید بره وکیل بگیره؟

  علی 1 سال قبل
  1

  خدا ازتون نگذره پولش رو بدید به دوا دکتر فرزندتان داغ جوان ببینید. این ذکر هر روز ما سهامداران هست. مسولان هم شریک دزدند اگر حق ما را نگیرند

  رسول صادقی 1 سال قبل
  0

  سلام بنده سال ۷۵ از این سهام خریدم اونموقع بنده چوپانی میکردم و درامد یک سالم را از این شرکت سهام خریدم

  چند ساله پیگیری میکنم ولی خبری نیست خدا ازتون نگذره که مال مردم رو بالا کشیدید لطفا مسئولین رسیدگی کنند

  0
  علی 1 سال قبل

  کدام مسئول . خوشان دزدن

  ناشناس 1 سال قبل
  -1

  رسول صادقی

  ولی الله رمضانی درگزین 1 سال قبل
  -2

  متن فوق متعلق به اینجانب میباشد

  ناشناس 1 سال قبل
  1

  سلام منم یکی از خریداران این سهام هستم واز مسئولین محترم استان عاجزانه تقاضا مندم که این موضوع رو باجدیت تمام پیگیری کنند اگه کوتاهی کنند آنهانیز در روز قیامت باید پاسخگوی این مردم مظلوم باشن

  مطالبه گر سهم 2 سال قبل
  3

  خدا ازتون نگذره پولش رو بدید به دوا دکتر فرزندتان داغ جوان ببینید. این ذکر هر روز ما سهامداران هست. مسولان هم شریک دزدند اگر حق ما را نگیرند

  حمید 2 سال قبل
  0

  سلام مطلع شدم که این شرکت از مزرعه انزجار ده درصد سهم دارد بقیه اموال سهام داران کجاست

  مهدی 2 سال قبل
  0

  باسلام و تشکر از نماینده محترم و روزنامه سپهر غرب

  بنده هم از خریداران سهام در زمان تبلیغ آن هستم. چند سال پیش برگه سهامی دادند . ولی هیچ خبری و دسترسی نیست. لطفا طوماری تهیه و به صورت الکترونیک به امضای سهامداران برسانید تا از طریق قوه قضائیه و دادستانی پیگیری صورت بگیرد.

  موفق باشید

  همسرم محمد صادق معصومیان 2 سال قبل
  2

  الان فوت شده واسمش درلیست سهام استان نیست .متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست و هرچی به تلفن داده شده زنگ زده میشه میگن در دسترس نیست . الان به وارثش چی بگم بچه هاش سهام پدرشان را می خواهند چکار باید بکنیم لطفا راهنمایی کنید

  خدامرادبیات 2 سال قبل
  0

  سلام متن فوق مربوطبه من است

  مهدی 3 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  2
  ناشناس 2 سال قبل

  باسلام بنده یکی از سهامداران شرکت هستم چند بار همدان مراجعه کردم ولی آدرس دقيق براگرفتن اطلاعات پیدا نکردم فرهنگی بازنشسته هستم ممنون ازپیگیری شما عزيزان

  برای ارسال نظر کلیک کنید