در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شرکت سرمایه گذاری توسعه استان همدان

  1 بازدید

  شرکت سرمایه گذاری توسعه استان همدان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ورود دادستان همدان به پشت پرده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان -گروه رسانه ای سپهر

  ورود دادستان همدان به پشت پرده شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان -گروه رسانه ای سپهر

  سپهرغرب، گروه خبر - طاهره ترابی‌مهوش: سپهرغرب خواستار ورود دادستان به پشت پرده شرکت توسعه سرمایه‌گذاری استان همدان و تعیین تکلیف سود 19 هزار نفر سهام‌دار آن شد.

  شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با عنوان «خورشید از غرب طلوع می‌کند» نامی آشنا اما دور از دسترس برای سهامداران 19 هزار نفری این شرکت است که از ابتدای دهه 70 با فروش سهام در بین کارمندان ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی به گفته سهامداران حائز سرمایه‌ای هنگفتی شد و مبنای کاری خود را بر سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعتی و تولیدی استان نهاد.

  اما متأسفانه عملکرد این شرکت طی دو دهه گذشته در هاله‌ای از ابهام قرار داشته و هیچ‌کس از متولیان امر اعم از هیئت‌رئیسه، مدیرعامل و سهامداران عمده این شرکت نیز خود را موظف به پاسخگویی نمی‌دانند؛ جالب‌تر اینکه چندین بار این مشکل از سوی سهامداران مطرح‌شده اما پاسخی جز سرگردانی دریافت نکرده‌اند!

  از طرفی روزنامه سپهرغرب بنا بر رسالت کاری خود بارها ماهیت و فعالیت این شرکت را مورد کنکاش قرار داده و حتی خواستار رسیدگی به این مشکل از سوی نمایندگان مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی شده، اما باوجود تلاش‌های صورت گرفته، نتوانسته‌است به نتیجه‌ مطلوبی دست یابد؛ بنابراین خبرنگار این رسانه یک‌بار دیگر بر آن شد تا با یکی از سهامداران این شرکت که طی سال‌های گذشته مجدانه پیگیر احقاق حق سهام‌داران این شرکت بوده‌ گفت‌وگویی انجام دهد که متن آن را در ادامه می‌خوانید:

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با بیان اینکه این شرکت از سوی استانداری در سال 75 یا 76 با شماره ثبت 3200 با نام «خورشید از غرب طلوع می‌کند» تشکیل شده‌است، گفت: بر این اساس از سوی استانداری به ادارات ابلاغ ‌شد که می‌بایست سهام این شرکت از سوی کارمندان دستگاه‌های دولتی به‌صورت کسر از حقوق ماهیانه خریداری شود.

  وی اظهار کرد: ازآنجایی‌که بنده نماینده سهامداران نیز هستم پس با تمام توان و از هر طریق پیگیر سرانجام این شرکت هستم اما تابه‌حال پیگیری‌ها به‌ نتیجه‌ای نرسیده‌است، چراکه هیچ‌کس پاسخگو نیست.

  این سهامدار با بیان اینکه در بدو تأسیس به‌قول‌معروف به سهامداران در باغ سبز نشان دادند و عنوان می‌شد که از محل سود شرکت چندین هکتار زمین در امزاجرد جهت ایجاد سایت پرورش ماهی و نیز یک ملک در مهدیه جهت استقرار محل دفتر شرکت به مبلغ 220 میلیون تومان خریداری شده‌است، ادامه داد: بعدها واحد خریداری‌شده به آقایی به نام ستار تقی‌نژاد به مبلغ 700 میلیون تومان فروخته شد.

  وی تصریح کرد: سال‌ها بعد از سوی شرکت در چهارراه سعیدیه 800 متر زمین خریداری و در آن 27 واحد ساختمانی ساخته و فروخته شد.

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با بیان اینکه دفتر این شرکت هم‌اکنون در روستای امزاجرد قرار دارد، خاطرنشان کرد: این شرکت دولتی در آغاز از سوی استاندار با وعده سرمایه‌گذاری در استان شروع به فعالیت کرد اما بعدها از سوی هیئت‌رئیسه عنوان شد که بخش اعظمی از سهام شرکت به بخش خصوصی واگذارشده و در حال حاضر از آن به‌عنوان بخش خصوصی یاد می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه مدت‌ها هیئت‌مدیره این شرکت توسط آقایان اداره می‌شد اما گویا طی یک سال گذشته این مهم به بانوان سپرده شده‌است، گفت: طبق شنیده‌ها گویا خانم‌ها ابراهیمی، فعله‌گری و تنی چند از بانوان در حال حاضر مدیریت شرکت را بر عهده گرفته‌اند.

  این سهامدار با بیان اینکه اغلب جلسات هیئت‌رئیسه در مکانی غیرقابل دسترس برای اعضا و در روستای امزاجرد برگزار می‌شود، اضافه کرد: آگهی برگزاری این جلسات نیز در روزنامه کار و کارگر به چاپ می‌رسد و کسی از آن مطلع نمی‌شود، بر این اساس انتخاب اعضای هیئت‌مدیره انتصابی است نه انتخابی.

  وی با بیان اینکه بارها به طرق مختلف از طریق استانداری، سازمان بازرسی و نمایندگان مجلس پیگیر مسئله شدم، یادآوری کرد: استاندار پیشین در واکنش به مشکل پیش روی سهام‌داران عنوان کرد که استانداری در فروش سهام و موظف کردن ادارات برای خرید آن به‌وسیله کارمندان دچار اشتباه شده‌است.

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان افزود: نمایندگان مجلس نیز تاکنون برای احقاق حق سهام‌داران برخلاف وعده‌های داده شده برای پیگیری، کار خاصی انجام نداده‌اند.

  وی با بیان اینکه پس از انتصاب استاندار جدید نیز در ملاقاتی که با وی داشتم مشکل را مطرح کردم، عنوان کرد: وی رسیدگی به این مسئله را به واحد حقوقی استانداری سپرده اما تاکنون هیچ پاسخی دراین‌باره به ما داده نشده‌است.

  این سهام‌دار با بیان اینکه سازمان بازرسی نیز به بهانه خصوصی بودن شرکت از رسیدگی به مشکل استنکاف می‌کند، تصریح کرد: به‏راستی چه کسی پاسخگوی حق 19 هزار نفر سهام‌دار این شرکت خواهد بود.

  وی با بیان اینکه اخیراً طبق شنیده گویا بخشی از املاک این شرکت در روستای امزاجرد که سال‌های ابتدای تشکیل به مبلغ 55 میلیون تومان خریداری‌شده بود به مبلغی بالغ‌بر 6 میلیارد تومان فروخته شده‌است، گفت: سرانجام این پول‌ها چه می‌شود؟

  نماینده سهامداران شرکت سرمایه‌گذاری توسعه استان همدان با اشاره به اینکه در سال‌های ابتدایی تشکیل شرکت، هیئت‌مدیره مدعی سرمایه‌گذاری در ذوب‌آهن شهرستان اسدآباد و همچنین خرید املاکی در تهران و کرج بود، اظهار کرد: طی این سال‌ها سهام‌داران اطلاعی از محل سود سرمایه‌گذاری‌ها نداشته و ریالی هم دریافت نکرده‌اند.

  وی در پایان با بیان اینکه یک سال پیش حتی از طریق دادستانی خواهان پیگیری مشکل سهام‌داران این شرکت شدیم و آقای حمزه، دادستان وقت در آن ملاقات عنوان کرد که شما باید از طریق وکیل پیگیری کنید، خاطرنشان کرد: امکان اختیار کردن وکیل هم به لحاظ مالی و هم به دلیل پراکندگی محل زندگی سهام‌داران امکان‌پذیر نیست.

  مع‌الوصف؛ به نظر می‌رسد باید خطاب به دادستان جدید گفت که احقاق حق 19 هزار نفر سهامدار یک شرکت در استان که در بدو امر از سوی استانداری تشکیل‌شده، قابل بررسی و رسیدگی است و شما می‌توانید این بررسی را در مقام مدعی‌العموم در دستور کار خود قرار دهید، چراکه طی بیش از دو دهه گذشته هیچ‌کس پاسخ‌گوی تضییع حقوق ازدست‌رفته سهامداران نبوده و تمامی وعده‌های داده‌شده از سوی مسؤولان نیز در حد حرف باقی‌مانده و حتی این عدم پیگیری، شائبه وجود دستان پشت پرده را در این پرونده تقویت می‌کند؛ بی‌‌شک سود سهام 19 هزار نفر بعد از گذشت حدود 20 سال، عدد و رقم کمی به لحاظ ریالی نخواهد بود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مطالبه گر سهم 14 روز قبل
  0

  خدا ازتون نگذره پولش رو بدید به دوا دکتر فرزندتان داغ جوان ببینید. این ذکر هر روز ما سهامداران هست. مسولان هم شریک دزدند اگر حق ما را نگیرند

  حمید 16 روز قبل
  0

  سلام مطلع شدم که این شرکت از مزرعه انزجار ده درصد سهم دارد بقیه اموال سهام داران کجاست

  همسرم محمد صادق معصومیان 2 ماه قبل
  0

  الان فوت شده واسمش درلیست سهام استان نیست .متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست و هرچی به تلفن داده شده زنگ زده میشه میگن در دسترس نیست . الان به وارثش چی بگم بچه هاش سهام پدرشان را می خواهند چکار باید بکنیم لطفا راهنمایی کنید

  خدامرادبیات 5 ماه قبل
  -1

  سلام متن فوق مربوطبه من است

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  0
  ناشناس 5 ماه قبل

  باسلام بنده یکی از سهامداران شرکت هستم چند بار همدان مراجعه کردم ولی آدرس دقيق براگرفتن اطلاعات پیدا نکردم فرهنگی بازنشسته هستم ممنون ازپیگیری شما عزيزان

  برای ارسال نظر کلیک کنید