توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شرکت در مسابقه درسهایی از قرآن

  1 بازدید

  شرکت در مسابقه درسهایی از قرآن را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شرکت بیش از ۳ میلیون دانش آموز در مسابقه درسهایی از قرآن

  شرکت بیش از ۳ میلیون دانش آموز در مسابقه درسهایی از قرآن

  به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری بیست و نهمین دوره مسابقه دانش‌آموزی درس‌هایی از قرآن با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی‌نژاد مدیرعامل مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی صبح امروز چهارشنبه ۲۱ آبان ماه در محل این مؤسسه برگزار شد.

  موحدی‌نژاد با تشریح فعالیت‌های مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: این مؤسسه فعالیت‌های مختلفی در حدود هفت تا هشت موضوع دارد. یکی از فعالیت‌های مؤسسه برگزاری مسابقه درس‌هایی از قرآن حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی است که در طول ۲۸ دوره قبل این مسابقات هر سال ۲.۵ الی ۳ میلیون دانش آموز در این مسابقه شرکت کرده اند.

  وی افزود: زمانی که حجت‌الاسلام قرائتی ۴۰ سال پیش برنامه درس‌هایی از قرآن را آغاز کرد، توجه ویژه ای به نسل جوان داشتند. برای اینکه جوانان و دانش آموزان بیشتر ترغیب شوند تا این برنامه را ببینند از سال ۷۱ مسابقات را برای دانش آموزان کشور شروع کردیم. جامعه مخاطب این برنامه دانش آموزان مقطع راهنمایی و دبیرستان (دور اول و دوم متوسطه فعلی) هستند.

  وی ادامه داد: گسترش و ترویج فرهنگ قرآنی بین جوانان و نوجوانان، دانش‌افزایی و تعمیق معارف دینی و قرآنی برای نسل نو، آشناسازی نسل جوان با سیره عملی اهل‌بیت (ع) و غنی‌شدن مطلوب اوقات فراغت نسل جوان از جمله اهداف برنامه درس‌هایی از قرآن در این مؤسسه است.

  موحدی‌نژاد با اشاره به اهداف برگزاری این سلسله مسابقات که هر پنج شنبه از شبکه یک و تکرار آن از شبکه قرآن پخش می‌شود اظهار کرد: در آغاز سال تحصیلی در مدارس برای شرکت در برنامه اطلاع‌رسانی و به علاقه‌مندان یک فرم پاسخنامه داده می‌شود که مسئولیت پخش و جمع آوری آن با مربی قرآن مدرسه است. امتیاز شرکت کنندگان ثبت می‌شود و طی ۱۸ هفته تحصیلی مسابقه ادامه دارد. افرادی که طی این ۱۸ هفته بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند به منطقه معرفی می‌شوند.

  مدیرعامل مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: از بین حدود ۳ میلیون شرکت کننده، حدود ۷۰ تا ۱۰۰ هزار نفر به مناطق معرفی می‌شوند. در آنجا آزمون حضوری بین این افراد برگزار می‌شود که حدود ۳ درصد از افرادی که بالاترین امتیاز را کسب کردند از طرف مؤسسه جایزه می‌گیرند تا امروز حدود ۲۸ هزار مدرسه و ۴۶ درصد دانش آموزان کشور در مسابقات شرکت کردند.

  وی با اشاره به اینکه برنامه درس‌هایی از قرآن پنج شنبه‌ها بعد از اذان مغرب و عشا از شبکه یک سیما، شنبه‌ها، ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه قرآن و معارف سیما و یکشنبه‌ها، ساعت ۲۰ نیز از بخش معارف شبکه سراسری رادیو معارف به سمع و نظر مخاطبان می‌رسد.

  موحدی نژاد با اشاره به ادامه مسابقات در دوره بحران کرونا گفت: امسال ما هم مانند همه بخش‌های از بحران کرونا متأثر شدیم و ادامه سلسله درس‌ها با حضور مخاطبان و نیز برگزاری مسابقات در مدارس مقدور نیست، لذا با همکاری آموزش و پرورش قرار شد دوره بیست و نهم مسابقه درس‌هایی از قرآن از طریق شبکه شاد برگزار شود.

  وی در پاسخ به پرسشی درباره تولید اپلیکیشن ویژه این مسابقات اظهار کرد: طراحی یک اپلیکیشن می‌تواند مورد بحث و برنامه‌ریزی قرار گیرد اما ما نمی‌خواهیم شبکه دانش آموزی شاد را به دلیل گستردگی دایره مخاطبان از دست بدهیم.

  موحدی‌نژاد درباره شرایط شرکت در مسابقات مذکور گفت: پیشتر فقط دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در مسابقه شرکت می‌کردند و از سال گذشته این مسابقه به طور آزمایشی در دوره ابتدایی هم اجرا شد که فقط دانش آموزان پایه ششم مجاز به شرکت در مسابقه شدند. طی همین اجرای آزمایشی ۱۷ هزار مدرسه ابتدایی نیز به ما پیوستند.

  مدیرعامل مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به تبلیغ مسابقه درس‌هایی از قرآن در ابتدای هر سال تحصیلی و ثبت‌نام دانش آموزان متقاضی نزد مربیان قرآن و معاونت پرورشی مدراس، اظهار کرد: این مسابقه جزو برنامه‌های افتخاری مدارس است و نه جزو برنامه‌های موظفی و اجباری آموزش و پرورش.

  وی ادامه داد: سپس پاسخنامه سوالات هر هفته از سوی دانش آموزان داده و شنبه‌ها به معلم مربوطه داده می‌شود و سپس تصحیح و امتیاز داده می‌شود. بسیاری از مدارس برای دانش آموزانی که در مدرسه بالاترین امتیاز را کسب کرده باشند، جوایز اهدا می‌کنند. این مسابقه هفتگی برگزار می‌شود و امتیازات شنبه و یکشنبه برای دانش آموزان ثبت می‌شود.

  مدیرعامل مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به همکاران مؤسسه در اجرای مسابقات درس‌هایی از قرآن در مدارس، گفت: حدود ۴۰ هزار نفر در سراسر کشور اعم از همکاران معاونت پرورشی، مدیران مدارس و مربیان با ما همکاری می‌کنند.

  موحدی‌نژاد از همه افرادی که در این برنامه مؤسسه را یاری کردند، خصوصاً از همکاران وزارت آموزش و پرورش در معاونت پرورشی و اداره کل قرآن و عترت آموزش و پرورش قدردانی کرد.

  وی با اشاره به اینکه تا دوره بیست و هشتم روال مسابقه برگزاری به صورت کتبی و حضوری بوده است، ادامه داد: اما شیوع ویروس کرونا موجب شد تا روال برگزاری مسابقه تغییر کند و طی جلسات و گفت‌وگوهایی که با وزارت آموزش و پرورش داشتیم، مقرر شد این مسابقه به صورت مجازی و با استفاده از ظرفیت اپلیکیشن آموزشی «شاد» با روند گذشته (تبلیغات، ثبت‌نام، ارسال پاسخ‌نامه، تصحیح پاسخ‌نامه‌ها، جمع امتیازات و آزمون منطقه‌ای و پایانی) انجام شود.

  منبع مطلب : www.mehrnews.com

  مدیر محترم سایت www.mehrnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرکت هفتگی بیش از 20 هزار نفر در مسابقات اینترنتی «درس‌هایی از قرآن»

  شرکت هفتگی بیش از 20 هزار نفر در مسابقات اینترنتی «درس‌هایی از قرآن»

  گروه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد: مدیر مسئول مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با اشاره به وجود بیش از 200 تا 300 نکته خنده حلال در بخش قرائتی tv سایت مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی، گفت: مسابقات اینترنتی این مؤسسه هر هفته با شرکت 20 هزار نفر و مسابقات پیامکی با شرکت 10 تا 15 هزار نفر برگزار می‌شود.

  به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، حجت‌الاسلام محمد موحدی‌نژاد، مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی در افتتاحیه بیست‌ و یکیمن دوره مسابقات «درس‌هایی از قرآن» که یکشنبه، 16 مهرماه در شهرری برگزار شد با محکوم کردن هتک حرمت به ساحت مقدس پیامبر اسلام بیان کرد: تمام هویت و شناسنامه مسلمانان قرآن است در نتیجه قوام، آزادی و بیداری ملت‌ها و امت‌ها در گروی آشنایی با قرآن است و این قرآن از اهل‌بیت‌(ع) جدا نیست و هر دو به رسم امانت در بین ما گذاشته شده‌اند و دشمنان غیر منطقی فکر می‌کنند با سوزاندن قرآن و اهانت به پیامبر(ص) می‌توانند ریشه اسلام را تیشه بزنند در حالی که تاریخ نشان داده است، نتیجه برعکس بوده و هر قدر این لجبازی‌ها بیشتر شده، اسلام بیشتر پیشرفت کرده است.

  وی در ادامه افزود: مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی 21 سال قبل فعالیت خود را با حضور جمعی از فرهنگیان آغاز کرد که در طول این 21 سال فعالیت علی‌رغم امکانات کم فعالیت خود را به صورت مستمر ادامه داده و حتی یکسال هم در این امر درجا نزده است.

  30 هزار مدرسه در کشور تحت پوشش مسابقات «درس‌های از قرآن» قرار دارند

  موحدی‌نژاد با اشاره به وجود بیش از 440 هزار مدرسه در سطح کشور بیان کرد: در حال حاضر بیش از 30 هزار مدرسه از مقاطع راهنمایی و متوسطه در کل کشور تحت پوشش مسابقات «درس‌های از قرآن» هستند و از بین تعداد دانش‌آموزان این دو مقطع که شامل 6 میلیون می‌شود، 2 هزار و 900 نفر در این مسابقات شرکت کرده‌اند.

  مدیر مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی با تأکید بر تحت پوشش قرار دادن 68 درصد مدارس مقاطع راهنمایی و دبیرستان، اظهار کرد: در بیستمین دوره مسابقات درس‌هایی از قرآن، این مسابقات با رشد 5 درصدی روبه‌رو شده است.

  وی اظهار کرد: طرح مسابقات درس‌های از قرآن در 20 هفته آموزشی برگزار می‌شود و کسانی که بتواند بالاترین امتیاز را در این مسابقات کسب کنند به مرحله منطقه‌ای راه یافته و به 700 منطقه کشور معرفی می‌شوند.

  موحدی‌نژاد اظهار کرد: این افراد در مسابقات کتبی منطقه که به صورت حضوری برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند و بالاترین امتیاز به مؤسسه معرفی می‌شود که هر ساله بیش از سه میلیون دانش‌آموز در این طرح شرکت کرده و صد هزار نفر به منطقه معرفی می‌شوند و از بین این تعداد بیش از یازده تا دوازده هزار نفر به مرکز معرفی شده و به مرحله قرعه‌کشی جوایز راه می‌یابند.

  وی در رابطه با جوایز این دوره تصریح کرد: در این مرحله 56 کمک هزینه سفر به عتبات، 80 کمک هزینه سفر به مشهد مقدس، 55 کمک هزینه خرید پلاک طلا و کارت‌های هدیه به برندگان تعلق گرفت که تعداد برندگان تهران 322 نفر بودند.

  برگزاری مسابقات «درس‌هایی از قرآن» در 1600 مدرسه تهران

  موحدی با تأکید بر وجود 2 هزار و 800 مدرسه در تهران بیان کرد: از بین مدارس موجود در تهران با 560 هزار دانش‌آموز، 1600 مدرسه با 300 هزار دانش‌آموز تحت پوشش مسابقات «درس‌هایی از قرآن» قرار گرفتند که این تعداد آماری بالای 54 درصد نشان می‌دهد.

  وی در رابطه با دیگر فعالیت‌های مؤسسه ترویج فرهنگ قرآنی گفت: در سال جاری به صورت آزمایشی مسابقات درس‌هایی از قرآن بریا والدین اجرا شد که بیش از 30 هزار نفر از والدین از 450 مدرسه در این طرح شرکت کردند و از این تعداد به 114 نفر هدایایی اهدا شد و این مؤسسه در نظ دارد با همکاری آموزش و پرورش این طرح را برای والدین مقاطع ابتدایی اجرا کند.

  مدیر مؤسسه درس‌هایی از قرآن افزود: این مرسسه به مناسبت روز امور تربیتی و شهادت شهید رجایی نامه 31 نهج‌البلاغه را همراه با مباحثی از امام (ره) و حجت‌الاسلام قرائتی تهیه و به صورت کتاب منتشر و در اختیار علاقه‌مندان قرار داد و یک مساببقه کتابخوانی برگزار کرد که این طرح با استقبال بیش از 10 هزار نفر روبه‌رو شد.

  شرکت 300 هزار نفر از مؤسسه علمی آینده‌سازان در مسابقات درس‌هایی از قرآن

  وی تصریح کرد: طی رایزنی‌های انجام شده با مؤسسه علمی آینده‌سازان از بین 670 هزار نفر از فراگیران این مؤسسه بیش از 300 هزار نفر در مسابقات درس‌هایی از قرآن شرکت کردند. تعاملی هم با سازمان استثنائی انجام شد و دوره‌هایی از درس‌هایی از قرآن با حضور حجت‌الاسلام قرائتی برگزار شد و به صورت لوح فشرده در اختیار افراد سازمان قرار گرفت.

  موحدی با اشاره به وجود برنامه 30 ساله درس‌هایی از قرآن در سایت مؤسسه گفت: مسابقات اینترنتی این مؤسسه هر هفته با شرکت 20 هزار نفر و مسابقات پیامکی با شرکت 10 تا 15 هزار نفر برگزار می‌شود و بیش از 200 تا 300 نکته خنده حلال در بخش قرائتی tv این سایت وجود دارد.

  منبع مطلب : iqna.ir

  مدیر محترم سایت iqna.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  در مسابقات «درس‌هایی از قرآن» به صورت آنلاین شرکت کنید

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ابوالفضل 1 ماه قبل
  0

  چگونه در برنامه شاد در درس‌هایی از قرآن شرکت کنیم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام ببخشید یه سوال فقط دانش آموزان میتونن شرکت کنند

  ناشناس 2 سال قبل
  2

  سلام من از درس هایی از قرآن خیلی لذت بردم و چیزهای جدیدی یاد گرفتم ون دیگه حرفی ندارم امید وارم شما هم اکنون مثل من یاد گرفته باشید

  ناشناس 2 سال قبل
  0

  با سلام . من کدوم سوال رو باید پاسخ بدهم

  -1
  ناشناس 2 سال قبل

  شما سوالی نباید پاسخ بدهید

  مهدی 2 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید