توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر

  1 بازدید

  شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  بررسی شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر

  بررسی شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر

  معرفی:

  شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰ هزار تن میلگرد، در شهر اصفهان واقع شده است.

  مجتمع تولیدی فولاد سپید فراب کویر در راستای اهداف توسعه کشور در سال ۱۳۸۶ اقدام به راه اندازی یک واحد نورد میلگرد به ظرفیت سالانه ۳۵۰٫۰۰۰ تن با قابلیت تولید انواع میلگرد به صورت شاخه و کلاف نمود. سپس طرح توسعه با ظرفیت تولید سالانه ۵۵۰٫۰۰۰ تن انواع میلگرد به صورت شاخه در مجاورت فاز اول در سال ۱۳۹۵ اجرا و مورد بهره برداری قرار گرفت. این مجموعه با بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا در زمان خرید تجهیزات فنی و هم چنین به کار گیری نیروهای متخصص، امکان تولید بیش از ۰٫۹ میلیون تن انواع میلگرد های ساختمانی و صنعتی را دارد  و امکان افزایش ظرفیت تا ۱٫۲ میلیون تن را دارا می باشد.

   ترکیب سهامداران

  صاحبان سهام شرکت و درصد مالکیت آنها به شرح زیر می باشد:

  روند افزایش سرمایه

  سرمایه شرکت در بدو تاسیس ۱۰ میلیون ریال بوده که طی چندین مرحله به مبلغ ۲٫۴۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال در پایان سال مالی منتهی به ۲۹/۱۲/۹۵ افزایش یافته است.

  معرفی صنعت

  صنعت فولاد به دلیل تاثیر زیادی که بر روی توسعه صنعتی کشورها دارد، صنعت مادر نامیده می شود. صنعت فولاد به عنوان صنعت بنیادین، نقش اساسی در اقتصاد و  رفاه جوامع دارد. توسعه این صنعت عاملی اثر بخش در توسعه سایر بخش های اقتصادی، صنعتی، علمی و اجتماعی کشور می باشد.

  میزان مصرف سرانه فولاد در جهان یکی از شاخص های توسعه صنعتی و اقتصادی می باشد. میزان مصرف سرانه فولاد ایران حدود ۲۴۰ کیلوگرم و در اروپا ۳۲۳ و در آفریقا ۴۶ کیلوگرم در سال ۱۳۹۵ بوده است.

  وضعیت کنونی عرضه فولاد در ایران

  بر اساس آمار اعلام شده توسط انجمن جهانی فولاد، ایران چهاردهمین تولید کننده فولاد خام در سال ۱۳۹۵ بوده است و توانسته این رتبه را در سال ۱۳۹۶ حفظ کند و در ماه ژوئن ۲۰۱۷ با رشد ۱۳٫۷ درصدی دوازدهمین تولید کننده بزرگ فولاد تبدیل شود. از سوی دیگر ظرفیت تولید فولاد خام در ایران در حدود ۲۹٫۵ میلیون تن در سال ۱۳۹۵ بوده است.

  محصولات نهایی طولی

  ظرفیت تولید محصولات طولی در ایران در سال  ۱۳۹۵ برابر ۲۶٫۳ میلیون تن بوده است و سهم ۷۱ درصدی از کل ظرفیت تولید محصولات نهایی را به خود اختصاص داده است. در بین واحدهای تولید کننده محصولات طوایل، واحدهای واگذار شده تنها ۵٫۸ میلیون تن را به خود اختصاص داده اند. و سهم ۲۲ درصدی از مجموع تولید محصولات طولی را گرفته اند در حالی که بخش خصوصی با ظرفیت تولید ۲۰۴ میلیون تن،  سهم ۷۸ درصدی دارد. در واقع بر خلاف تولید محصولات تخت، بخش خصوصی در تولید محصولات طولی ظرفیت به مراتب بیشتری دارد.

  مقایسه با شرکت های هم گروه

  نماد شرکت‌های فعال در صنعت نورد که در بازار سرمایه پذیرفته شدند، به شرح زیر است:

  یکی از مزیت های فولاد کویر نسبت به سایر تولید کننده های های میلگرد این است که، این تولید کننده دو خط تولید دارد و علاوه بر میلگرد ساختمانی (رایج در تولید) قادر به تولید میلگرد صنعتی نیز می باشد که مشتری های خاص خود را داشته و از حاشیه سود بالایی برخوردار است. فولاد کویر دارای رکورد کمترین میزان آب مصرفی در صنایع نورد کشور می باشد. (۰٫۵ متر مکعب بر تن)

  جایگاه شرکت در صنعت

  شرکت فولاد کویر در سال ۹۶ با فروش ۱۱٫۷۷۳۶۰۶ میلیون ریال در داخل کشور توانسته اس ۱۱٫۵ درصد از سهم فروش کشور را به خود اختصاص دهد.

  فرآیند تولید محصولات

  شرح مختصری از فرآیند تولید از مرحله ورود مواد اولیه تا تبدیل آن به محصول به شرح زیر ارائه می گردد. فرآیند تولید شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر شامل دو خط دانیلی و پومنی است. روند تولید در این دو خط مشابه و به صورت زیر می باشد.

  در مجموعه فولاد کویر به طور معمول روزانه حجمی معادل ۲۳۰۰ تن شمش فولادی با گریدهای مختلف ساختمانی و صنعتی تحت عنوان مواد اولیه وارد مجموعه شده و در محل انبارش شمش مجموعه که دارای ظرفیت حجمی ۱۰۰ هزار تن می باشد بر اساس گرید و سایز دپو و ذخیره سازی می گردد. با توجه به سیاست ها و روش ها بازاریابی فروش و تدوین برنامه تولید بر اساس نیاز بازار و درخواست واحد فروش چیدمان شمش های موردنظر جهت شارژ به کوره ها از طریق سیستم اتوماسیون صنعتی موجود در کارخانه ثبت و دستورات لازم به اپراتور جرثقیل شارژ کوره و سایر قسمت های مربوطه داده می شود.

  فرآیند تولید شاخه

  فرآیند تولید کلاف

  ظرفیت تولید و تولید واقعی

  ظرفیت تولید و تولید واقعی شرکت بذای سه سال مالی گذشته و پیشبینی سال آتی به شرح زیر می باشد:

  اطلاعات کلی فروش محصولات در بورس کالا و خارج از بورس

  مشتریان عمده محصولات شرکت

  مواد اولیه

  مواد اولیه اصلی مورد نیاز جهت تولید محصولات  شرکت تولیدی فولاد سپید فراب کویر، شمش خام است. شمش مورد استفاده این شرکت بیلت می باشد که بخش عمده آن از شرکت های فولاد خوزستان، تولیدی فولاد ویان، فولاد پاسارگاد، فولاد آلیاژی ایران و فولاد ارفع  تامین می گردد. آمار میزان مصرف مواد اولیه از سال ۹۴ الی ۹۷ به شرح زیر می باشد:

   صورت سود و زیان

  جدول زیر عملکرد ۴ ساله شرکت را نشان میدهد. همانگونه که در جدول زیر مشخص است درآمد شرکت در سال ۹۷ رشد قابل توجهی داشته است دلیل آن را می توان در رشد نرخ فروش محصولات دانست.

  عرضه اولیه شرکت در فرابورس

  در تاریخ ۱۷ مهر ۱۳۹۸ تعداد ۲۴۰ میلیون سهم معادل ۱۰% سهام شرکت در بازار دوم بورس عرضه می شود. سهیمه هر کد حقیقی و حقوقی ۶۰۰ سهم در رنج قیمتی ۶۰۰ تا ۶۲۵ تومان می باشد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 3 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید