در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شربت سفیکسیم 100 برای کودکان

  1 بازدید

  شربت سفیکسیم 100 برای کودکان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شربت سفکسیم چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف سفکسیم

  شربت سفکسیم چیست؟ کاربرد و عوارض مصرف سفکسیم

  نام رایج دارو: سفکسیم – Cefixime

  اسامی تجاری: سوپراکس

  داروی سفکسیم نوعی آنتی‌بیوتیک است که به خانواده‌ی آنتی‌بیوتیک‌های سفالوسپورین تعلق دارد و در درمان عفونت‌های مختلف میکروبی موثر است.

  عملکرد داروی سفکسیم از طریق توقف رشد میکروب هاست. این آنتی‌بیوتیک فقط در درمان عفونت‌های باکتریایی مؤثر است و بر روی عفونت‌های ویروسی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا تاثیری ندارد.

  استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها در زمانی که به آنها نیازی نیست باعث می‌شود اثربخشی دارو در مواقع نیاز از بین برود. برای مصرف صحیح داروی سفکسیم لازم است از اطلاعات روی جلد دارو و راهنمای دارویی به دقت پیروی کنید. اگر سوالی دارید از پزشک عفونییا دکتر داروخانه بپرسید. این دارو ممکن هست همراه با غذا یا بدون غذا طبق دستور پزشک‌ معمولا یک نوبت در روز مصرف شود. کودکان ممکن است نیاز به استفاده هر ۱۲ ساعته دارو داشته باشند. قبل از مصرف شیشه محتوای دارو را خوب تکان دهید.

  دوز مصرف داروی سفکسیم به وضعیت پزشکی بیمار و پاسخ بدنشان نسبت به دارو بستگی دارد و برای اثر بهتر داروی سفکسیم آن را در ساعات مشخص بخورید تا میزان دارو در بدنتان ثابت بماند. مصرف این دارو را تا میزانی که پزشک تجویز کرده ادامه دهید حتی اگر احساس کردید علائم عفونت از بین رفته است. قطع این دارو موقع درمان ممکن است باعث شود عفونت باکتریایی دوباره رشد کند و مشکل‌ساز شود.

  مصرف سفکسیم ممکن است موجب عوارضی مانند درد شکم، اسهال، ضعف، تهوع، نفخ و سردرد شود. اگر هر یک از این عوارض ادامه یافتند با پزشک خود تماس بگیرید.

  درصورتی که پزشک داروی سفکسیم را برای شما تجویز کرده است مطمئن باشید فوائد آن بیش از مضراتش بوده است. همچنین لازم است بدانید اکثر افرادی که داروی سفکسیم را مصرف کرده‌اند، عوارض جدی این دارو را تجربه نکرده‌اند. چنانچه با عوارضی نظیر درد شدید شکم، احساس تهوع مداوم و استفراغ، چشم یا پوست زرد، ادرار تیره، خستگی غیرعادی، نشانه‌های جدید عفونت (مانند خلط مداوم گلو و تب)، کبود شدگی و قرمزی پوست، نشانه‌های مشکلات کلیوی (مثل تغییر حجم ادرار) و تغییرات خلقی (مانند گیجی) سریعا با پزشکتان تماس بگیرید.

  این دارو به ندرت ممکن است باعث ایجاد بیماری شدید روده (کلوستریدیوم دیفیسیل با نشانه اسهال شدید) شود. این عارضه ممکن است در مدت درمان یا ماه‌ها بعد از درمان خود را نشان دهد. به محض مشاهده عوارضی مانند اسهال مداوم، دردهای غیرطبیعی شکم یا معده، گرفتگی عضلانی، مدفوع مخاطی یا خونی سریعاً با پزشکتان تماس بگیرید. درصورت بروز این عوارض داروهای ضد اسهال یا ضد افسردگی مصرف نکنید زیرا ممکن است باعث وخیم شدن این عوارض شوند.

  استفاده مکرر این دارو در دوره‌های طولانی ممکن است موجب ترشحات دهانی و ترشحات غیرطبیعی واژن شود. در صورت ایجاد این عوارض یا عوارضی دیگر با پزشک خود تماس بگیرید.

  واکنش آلرژیک بالا به این دارو بسیار نادر است. با این حال اگر هریک از علائمی مانند بیهوشی، خارش یا تورم (به‌خصوص در صورت، زبان و گلو)، سرگیجه شدید و مشکلات تنفسی را تجربه کردید سریعا از فوریت‌های پزشکی کمک بگیرید. با توجه به اینکه لیست عوارض کامل نیست، ممکن است با عارضه ای برخورد کنید که ذکر نشده باشد. در این موارد با پزشک یا دکتر داروخانه مشورت کنید.

  قبل از مصرف اگر به داروی سفکسیم، پنی‌سیلین و یا آنتی‌بیوتیک‌های سفالوسپورین مانند سفالکسین استفاده می‌کنید، این موضوع را با پزشک یا دکتر داروخانه در میان بگذارید. داروی سفکسیم ممکن است شامل ترکیبات غیر فعالی باشد که موجب بروز حساسیت یا مشکلات دیگر بشود. در این زمینه با دکتر داروخانه مشورت کنید. چنانچه سابقه‌ی بیماری‌هایی نظیر مشکلات کلیوی و بیماری روده‌ای کولیت دارید، حتما این موارد را با پزشک خود در میان بگذارید.

  مصرف سفکسیم ممکن است موجب مشکلات در واکسن‌های باکتریایی مانند واکسن تیفوئید شود. در هنگام مصرف این دارو واکسیناسیون را به جز مواردی که پزشک توصیه کرده است را انجام ندهید. قبل از هر گونه جراحی همه‌ی داروهایی را که مصرف می‌کنید با پزشک یا دندانپزشک خود در میان بگذارید.

  این دارو فقط در صورت نیاز در حاملگی مصرف شود. در مورد مزایا و خطرات مصرف این دارو در زمان حاملگی با پزشکتان مشورت کنید. تاثیرات این دارو بر روی شیر مادر نامشخص است، قبل از شیردهی به نوزاد با پزشک صحبت کنید.

  تداخلات دارویی ممکن است عملکرد و تاثیر داروی سفکسیم را تغییر دهد یا باعث افزایش ریسک بروز عوارض جانبی آن شود. این مقاله شامل تمامی تداخلات دارویی ممکن، نیست لذا لیست تمامی داروهای مصرفی‌تان را با پزشک یا دکتر داورخانه در میان بگذارید. و بدون صلاحدید پزشک شروع به مصرف، قطع یا تغییر دوز داروی سفکسیم نفرمایید. همچنین رقیق‌کننده‌های خون مانند وارفارین می‌توانند با این آنتی‌بیوتیک تداخل دارویی داشته باشند.

  تقریباً اکثر آنتی‌بیوتیک‌ها بر روی هورمون‌های کنترل بارداری مانند قرص‌ها،‌ برچسب‌ها و حلقه‌های کنترل بارداری تاثیر می‌گذارند و برخی از این آنتی‌بیوتیک‌ها (مانند ریفامپین و ریفابوتین) تاثیر این محصولات را کاهش می‌دهند و ممکن است موجب بارداری شوند. اگر از هورمون‌های کنترل بارداری استفاده می‌کنید قبل از مصرف این آنتی‌بیوتیک‌ها با پزشک خود مشورت کنید.

  این دارو ممکن بر روی برخی از تست‌های ادرار دیابت (نوع سولفات مس) تاثیر بگذارد و آن را مثبت نشان دهد، همچنین سفکسیم ممکن است بر روی نتایج برخی از آزمایش‌های کلینیکی تاثیر بگذار، حتما مصرف این دارو را با پزشک و کارکنان آزمایشگاه درمیان بگذارید.

  اگربا مصرف داروی سفکسیم دچار عوارضی جدی نظیر مشکل تنفسی یا بیهوشی شدید با اورژانس تماس بگیرید. این دارو برای وضعیت فعلی شما تجویز شده است و در موارد دیگر عفونتی از آن بدون اجازه پزشک استفاده نکنید.

  اگر دوز مصرفی داروی سفکسیم را فراموش کردید، در اولین زمان ممکن آن را مصرف کنید. اما اگر نزدیک به مصرف دوز بعدی، به یاد آوردید که دارو را مصرف نکرده‌اید، نیازی به مصرف دو برابر داروی سفکسیم نیست، و فقط دوز مقرر را مصرف کنید.

  دارو را در یخچال نگهداری کرده و در طول دو هفته آن را مصرف کنید. از یخ‌زدگی دارو جلوگیری کنید و دور از دسترس اطفال نگهداری شود. پس از اتمام درمان باقی‌مانده دارو را دور بریزید.

  منبع: WebMD

  منبع مطلب : doctoreto.com

  مدیر محترم سایت doctoreto.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاثیر تجویز سوسپانسیون سفیکسیم‌ در ‌درمان سرپایی‌ پیلونفریت حاد کودکان

  کارگاه های آموزشی

  اخبار

  JCR

  خبرگزاری سیناپرس

  پیوندهای مرتبط

  منبع مطلب : www.sid.ir

  مدیر محترم سایت www.sid.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید