توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شربت اکسپکتورانت کدئین

  1 بازدید

  شربت اکسپکتورانت کدئین را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  اکسپکتورانت کدئین؛ عوارض مصرف زیاد شربت اکسپکتورانت کدئین

  اشکال دارویی اکسپکتورانت – کدئین

  اطلاعات دارویی اکسپکتورانت – کدئین

  داروی اکسپکتورانت – کدئین برای درمان سرفه ناشی از سرماخوردگی استفاده می‌شود. این محصول حاوی دو داروی اکسپکتورانتو کدئین است. اکسپکتورانت یک خلط آور است و موکوس راه‌های هوایی را کم می‌کند. کدئینیک داروی مخدر سرکوب کننده سرفه‌های مکرر است که بر بخش خاصی از مغز تاثیر می‌گذارد و موجب کاهش تعداد سرفه می‌شود.

  این محصول برای سرفه‌های مداوم ناشی از سیگار کشیدن یا مشکلات تنفسی دراز مدت (مانند برونشیت مزمن، آمفیزم، آسم) استفاده نمی‌شود مگر آنکه توسط دکتر شما تجویز شود.

  سرکوب کننده‌های سرفه نباید در کودکان زیر 18 سال استفاده شود. کودکان در معرض خطر جدی (حتی مرگبار) عوارض جانبی این داروها هستند. با پزشک درباره خطرات و مزایای مصرف داروی اکسپکتورانت – کدئین صحبت کنید.

  داروهای سرفه و سرماخوردگی، سرماخوردگی را درمان نمی‌کنند و سرفه‌های ناشی از سرماخوردگی اغلب نیازی به درمان با دارو ندارند. از پزشک یا داروساز خود در مورد راه‌های دیگر برای درمان سرفه و نشانه‌های سرماخوردگی از قبیل نوشیدن مایعات زیاد، استفاده از اسپری یا قطره‌های نمکی سوال کنید.

  مقدار و روش درست مصرف داروی اکسپکتورانت – کدئین

  موارد منع مصرف اکسپکتورانت – کدئین

  مصرف اکسپکتورانت – کدئین در دوران بارداری و شیردهی

  در دوران بارداری و شیردهی، نباید دارویی را خودسرانه و بدون مشورت با پزشک استفاده کنید.

  تاثیر مصرف Expectorant-Codeine بر رانندگی

  داروی اکسپکتورانت – کدئین باعث خواب آلودگی و سرگیجه می‌شود، از رانندگی و کار با ماشین آلات اجتناب نمایید. 

   تداخل دارویی اکسپکتورانت – کدئین

  تداخل دارویی ممکن است عملکرد داروها را تغییر و خطر ابتلا به عوارض جانبی جدی را افزایش دهد. یک لیست از تمام داروهایی (ازجمله داروهای با نسخه / بدون نسخه و داروهای گیاهی) که استفاده می‌کنید تهیه کرده و آن را با دکتر و داروساز خود به اشتراک بگذارید. دوز داروی مصرفی خود را بدون مشورت با دکتر خود تغییر نداده و یا مصرف دارو را ترک نکنید.

  برخی از داروهایی که ممکن است با این دارو تداخل کنند عبارت‌اند از: نالترکسون، داروهای ضد درد یا مخدرهای دیگر، داروهای سرفه و سرماخوردگی دیگر.

  اگر داروهایی مصرف می‌کنید که باعث سرگیجه و خواب‌ آلودگی می‌شوند، به دکتر یا داروساز خود بگویید، از جمله: الکل، آنتی‌هیستامین‌ها (از قبیل ستیریزین (cetirizine)، دیفن هیدرامین (diphenhydramine))، داروهای خواب و یا اضطراب (مانند آلپرازولام (alprazolam)، دیازپام (diazepam)، زولپیدم (zolpidem))، شل کننده‌های عضلانی، داروهای بیهوشی، داروهای ضد تشنج و داروهای ضد درد و مسکن (مانند کدئین و اکسی کدون).

  برچسب روی تمام داروهای خود را (مانند داروهای آلرژی یا سرماخوردگی و سرفه) بررسی کنید زیرا مواد تشکیل‌دهنده اکثر آن‌ها باعث خواب‌آلودگی می‌شود. از دکتر یا داروساز خود راجع به مصرف این داروها سؤال کنید.

   هشدار درباره مصرف Expectorant-Codeine

  بعضی دارو‌ها را نمی‌توان در بعضی از شرایط تجویز نمود و بعضی دارو‌ها نیز در صورتی که نیاز به درمان تکمیلی باشد تجویز می‌گردد؛ بنابراین بهتر است که قبل از مصرف داروی اکسپکتورانت – کدئین ، پزشکتان از موارد زیر مطلع باشد:

  عوارض مصرف اکسپکتورانت – کدئین

  همه داروها ممکن است عوارض جانبی ایجاد کنند. اما بسیاری از مصرف‌ کنندگان نیز هیچ نوع عارضه‌ای بروز نمی‌دهند. یکسری از عوارض بعد از گذشت مدت کوتاهی از مصرف این دارو، از بین می‌روند. در صورت بروز مستمر هر یک از عوارض می‌بایست به پزشک اطلاع داده شود:

  اگر شما هر علائم دیگری دارید که احساس می‌کنید به خاطر استفاده از داروی Expectorant-Codeine می‌باشد، با پزشک خود مشورت کنید.

  عوارض مصرف بیش از حد Expectorant-Codeine (مسمومیت با اکسپکتورانت – کدئین )

  شرایط نگهداری از Expectorant-Codeine

  عوارض و موارد مصرف شربت اکسپکتورانت کدئین (Expectorant)

  عوارض و موارد مصرف شربت اکسپکتورانت کدئین (Expectorant)

  اکسپکتورانت حاوی ترکیباتی است که موجب رقیق شدن خلط و خروج آن از ریه ها می گردند.

  موارد مصرف اکسپکتورانت کدئین 

  این دارو به منظور تسکین سرفه و کاهش احتقان بینی ناشی از سرماخوردگی، آلرژی و یا سایرعلائم عمومی ناشی از سرماخوردگی به کار می رود.این فراورده حاوی ترکیباتی است که در جهت تقویت اثر یکدیگر به تسکین سرفه یا رفع احتقان کمک می کنند.

  گایافنزین با کاهش چسبندگی خلط و تسهیل خروج آن، فنیل پروپانول آمین با تحریک سمپاتیک و تنگی عروق مخاط بینی و در نتیجه کاهش احتقان وادم و کدئین با اثر مستقین بر مرکز سرفه در بصل النخاع و تضعیف رفلکس سرفه، موجب روز اثرات درمانی این دارو می شوند.در مبتلایان به ضعف تنفسی شدید نباید مصرف شود.

  عوارض جانبی

   خواب آلودگی , تهوع , استفراغ

  توجهات:

  بهتراست دارو 4 بار در روز استفاده شود.نوع کدئینه دارو خاصیت خواب آلودگی بیشتری دارد.

  آموزش:

   بیمار برای تخلیه بهتر خلط باید سرفه کند.دارو را با یک لیوان آب مصرف کنید.

  شرایط نگهداری:

   در دمای اتاق نگهداری شود.

  دوران بارداری:

  شربت اکسپکتورانت را نباید در دوران بارداری مصرف کرد.

  توصیه های دارویی اکسپکتورانت 

  1.در صورت استفاده از سایر ترکیبات مقلد سمپاتیک، احتیاط شود. 

  2. این دارو ممکن است ایجاد خواب آلودگی نماید. بنابراین از انجام کارهایی که نیاز به هوشیاری دارند، پرهیز شود. 

  3. قبل از هر گونه عمل جراحی و یا درمان های اضطراری، پزشک را از مصرف دارو باید مطلع کرد. 

  4. در صورت تداوم نشانه های بیماری بیش از 7 روز یا وجود تب بالا، به پزشک مراجعه شود.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید