در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  1 بازدید

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  جزئیات افزایش سن ورود به دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  داوطلبانی که قصد ثبت نام کنکور سراسری به منظور ورود به دانشگاه فرهنگیان را دارند باید علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی واجد شرایط سنی ورود به این دانشگاه نیز باشند . 

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان و تربیت معلم در سال های اخیر دست خوش تغییراتی بوده به نحوی که تا سال 92 شرط سنی دانشگاه فرهنگیان 24 سال تمام بود ، اما پس از آن با کاهش شرط سنی از 24 به 22 تغییر یافت .

  همچنین این دانشگاه در سال 96 قصد داشت شرط سنی را از 22 به 20 تغییر دهد که به دلیل اعتراض داوطلبان به تغییر ناگهانی شرط سنی و برنامه ریزی که داوطلبان بر اساس سن 22 سال جهت پذیرش انجام داده بودند ، سن پذیرش را از 20 سال به 22 سال بازگرداندند .
   


   

  اما در سال های اخیر موضوع افزایش سقف سنی دانشگاه فرهنگیان از 22 به 24 مطالبه‌ ای بود که برخی از داوطلبان کنکور به شدت به دنبال تحقق آن بودند و سرانجام این موضوع به تحقق پیوست و اکنون شاهد افزایش سن ورود به دانشگاه های فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی مطابق دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری 99 بوده ایم .

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  مطابق آخرین دستورالعمل و دفترچه انتخاب رشته کنکور ، داشـتن حداکثر سن 24 سـال تمـام در بدو ورود بـه دانشگاه فرهنگیان و دانشـگاه تربیت دبیر شهید رجایی الزامی است  . بنابراین داوطلبانی که قصد قبولی در دانشگاه فرهنگیان برای سال تحصیلی 1400 - 1401 را دارند باید توجه داشته باشند که تاریخ تولد آن ها باید بعد  از ( 1376/07/01) باشد .
   

   محاسبه سن هـر داوطلـب بـا توجـه بـه منـدرجات اصـل شناسنامه ‌ای اسـت کـه فرد بـه استناد آن در کنکور سراسری ثبـت ‌نـام می کند ، بنابراین چنانچه تغییراتی در مدارک هـویتی ، بـه ویـژه تاریخ تولد داوطلب بـه وجـود آمده باشد ، قبولی وی در هر مرحله ای از آزمون که باشد لغو خواهد شد .
   

   در نظر داشته باشید انجام خدمت سربازی یا سوابق کاری و مـوارد دیگـر تحت هیچ شرایطی به سقف سنی داوطلـب افزوده نمی کند به طور کلی حداکثر سن ورود به دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد داشت .


   داوطلبان این دانشگاه توجه داشته باشند که تنها داشتن شرط سنی برای پذیرش این دانشگاه کافی نیست ، چرا که این دانشگاه علاوه بر شرط مذکور ، شرایط دیگری را نیز اعلام کرده و از با توجه به این که پذیرش این دانشگاه به صورت متمرکز با شرایط خاص است ، افرادی که رتبه و شرایط مورد نظر را داشته باشند ، جهت انجام مصاحبه به هسته های گزینش دانشگاه های فرهنگیان دعوت می شوند و موارد مهمی نظیر توانایی بینایی ، شنوایی و گفتاری آن ها در این مصاحبه مورد بررسی قرار می گیرد .

   متقاضیان تحصیل در دانشگاه های فرهنگیان و تربیت معلم سابق می توانند سوالات خود را در خصوص شرط سنی لازم و سایر شرایط پذیرش این دانشگاه از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا پرسیده تا کارشناسان سامانه هیوا راهنمایی های لازم را ارائه دهند .

  سوالات متداول

  ✔️ مطابق متن مقاله برای ورود به دانشگاه فرهنگیان شرط سنی اعلام شده که با مطالعه مقاله می توانید از جزیئات آن مطلع شوید .

  ✔️ مطابق متن مقاله شرط سنی به اندازه دو سال افزایش یافته که برای مطالعه جزئیات بیشتر می توانید به متن مقاله مراجعه کنید .

  ✔️  مطابق متن مقاله حداکثر سـن ورود بـه دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی تحت هیچ شرایطی تغییر نخواهد داشت .

  منبع مطلب : www.heyvagroup.com

  مدیر محترم سایت www.heyvagroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99 - 1400

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99 - 1400

  راهنمای جامع پذیرش دانشگاه فرهنگیان در آزمون سراسری سال 1399

  دانشگاه فرهنگیان، یکی از دانشگاه هایی است که رشته های متنوع مربوط به تربیت معلم را برای مدارس کشور بر عهده دارد و کلیه داوطلبان شرکت در آزمون سراسری سال 99 در گروه های آزمایشی 5 گانه:‌ علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجه میتوانند با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی آزمون سال 99، با ثبت نام اینترنتی در آزمون و خرید کارت اعتباری، فرصت شرکت در آزمون و انتخاب رشته های این دانشگاه را داشته باشند.

  اگر دوست دارید در آینده، دبیر دروس گوناگون در مدارس کشور باشید و به عنوان معلم فعالیت کنید، انتخاب رشته هایی در دانشگاه فرهنگیان میتواند شما را به این مسیر رهنمون کند و در وزارت آموزش و پرورش استخدام شوید. نحوه پذیرش دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان به صورت نیمه متمرکز است و داوطلبان می بایست پس از ثبت نام در آزمون و شرکت در آزمون مربوطه در صورتی که حد نصاب لازم را کسب کنند، در مصاحبه و آزمون های تکمیلی نیز نمره قبولی را بدست آورند.

  همچنین برای قبولی نهایی در رشته های دانشگاه فرهنگیان، علاوه بر مصاحبه، می بایست معاینه های پزشکی را نیز با موفقیت به اتمام برسانید تا در نهایت در یکی از پردیس های دانشگاه فرهنگیان مشغول به تحصیل شوید.

  سالانه چند هزار نفر در رشته های مختلف دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور پذیرفته می شوند که برای آگاهی از ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان، گفتار زیر اطلاعات خوبی را در اختیار شما قرار می دهد.

  برای آگاهی از جدیدترین اخبار دانشگاه فرهنگیان با کارشناسان اختصاصی این دانشگاه در مجموعه مشاور گروپ تماس بگیرید.

  برای تحصیل در دانشگاه ها و موسسات آموزشی پزشکی و غیر پزشکی داخل و همچنین خارج از کشور و آشنایی با فرصت های بورسیه و شرکت در کنفرانس ها و دوره های صلاحیت حرفه ای، از خدمات مشاوران گروه مشاوره به صورت تلفنی و اینترنتی در طول شبانه روز بهره مند شوید.

  با مشاور گروپ همراه باشید.

  (جزییات ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان را از دفترچه فرهنگیان سال 99 بدست آورید)

  شرایط عمومی ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان چیست؟

  برای ثبت نام در دانشگاه فرهنگیان، شرایط زیر الزامی است:

   تبصره 1 -افرادی که قبلاً به آمـوزش و پـرورش تعهـد خـدمتی سـپردهانـد، چنانچـه در زمـان شـروع بـه تحصـیل، تعهـد آنـان بـه اتمـام نرسـیده باشـد ملـزم بـه سـپردن تعهد مجدد جهت ادامه تحصیل در دورههای (روزانه، شـبانه، نیمـه حضـوری) مـیباشـند.

   بـراین اسـاس افـراد مزبـور بایـد سـقف خـدمت قـانونی بـاقی مانـده را جهت ایفای تعهد دوره جدید نیز حتماً مـورد لحـاظ قـرار دهنـد؛ در غیـر اینصـورت مکلـف بـه پرداخـت خسـارت حسـب مـورد منـدرج در مـتن تعهـد محضـری بدلیل عدم ایفای تعهد، در زمان بازنشستگی خواهند بود.

  تبصره 2 –افرادی که هیچگونه تعهد خدمتی بـه آمـوزش و پـرورش ندارنـد، تـابع قـانون آمـوزش رایگـان خواهنـد بـود. ایـن گونـه افـراد صـرفاً براسـاس قـانون مزبـور بـه دانشگاه محل تحصیل تعهد آموزش رایگان خواهند سپرد. ضمناً مشمولین دوره های نیمه حضوری نیز تابع شرایط و ضوابط مربوط می باشند.

  کدام دسته از دانشجویان در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند؟

  شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان  به چه صورت است؟

  بسیاری از داوطلبان شرکت کننده در رشته های دانشگاه فرهنگیان، همواره این سوال را در ذهن دارند. طبق روال سال های گذشته ،پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی، در صـورت دریافت مجوز توسط آموزش و پرورش بـا درج شـرایط و ضـوابط اختصاصی به انضمام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته (دفترچه شماره 2) و مطابق مقـررات و ضـوابط قـانونی، انجام مـی گیرد.

  بنابراین پذیرش در دانشگاه فرهنگیان برای هر فرد شرایط خاص خود را دارد. در قسمت زیر شرایط پذیرش (داوطلبان آزاد) در دانشگاه فرهنگیان شرح داده شده است که البته تنها منوط به معیارهای زیر نیست و ممکن است برای آزمون سال 99 شاهد تغییراتی باشیم. به همین خاطر، دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری و اطلاعیه های سازمان سنجش و سایت دانشگاه فرهنگیان را بررسی فرماید:

  شرایط سنی دانشگاه فرهنگیان 99 – 1400

  اگر قصد داشته باشید به جز تحصیل در دانشگاه فرهنگیان که شرط سنی دارد، در وزارت آموزش و پرورش استخدام و مشغول به کار شوید، بایستی در آزمون های رسمی وزارت آموزش و پرورش که هر از گاهی برگزار میشود شرکت کرده و حد نصاب نمره کتبی و آزمون عملی را بدست آورید که معمولا شرط سنی ندارد.

  انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان چه زمانی است؟

  طبق  روال هر سال، تاریخ انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان همزمان با اعلان نتایج اولیه آزمون سراسری بوده و داوطلبان متقاضی در رشته های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان می توانند در صورت کسب حد حصاب نمره و تراز ، انتخاب رشته اینترنتی کنند و فرمی ۱۰۰ تایی را پر کنند.

  آیا دفترچه انتخاب رشته دانشگاه فرهنگیان یا دفترچه انتخاب رشته سراسری متفاوت است؟

  بله. این دفترچه و مشخصات و اصلاحیه آن (مثل اصلاحیه سال ۹۶) به صورت PDF در اختیار داوطبان از طریق اطلاعیه های سازمان سنجش قرار می گیرد.

   فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان می توانند بلافاصله در آزمون کارشناسی ارشد شرکت کنند؟

   پاسخگویی در خصوص شرایط ادامه تحصیل متعهدین خدمت آموزش و پرورش از حیطه وظایف دانشگاه فرهنگیان خارج بوده و علاقمندان به تحصیل در این مقطع باید موضوع را از دستگاه ذی ربط (آموزش و پرورش) پیگیری نمایند.

  در مقطع کارشناسی ارشد در سال 1399  چه رشته هایی دایر گردیده است؟

  رشته های:

  رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان در چه پردیس هایی ایجاد شده است؟

  هم اکنون رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه فرهنگیان در مراکز زیر دایر می باشد:

  چه دوره ها و کارگاه هایی برای  دانشجویان پیش بینی گردیده است؟

  الف- دوره های مهارت های هفت گانه(ICDL)

  ب- دوره ایمنی و بهداشت(شامل آموزش و پرورش و اصول ایمنی و مراقبت و کاهش حوادث و سوانح در مدارس و ایمنی و بهداشت در آزمایشگاه)

  ج- رفتار سازمانی مبتنی بر آموزه های دینی

  نکات مهم

  سوالات متداول ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  منبع مطلب : moshavergroup.com

  مدیر محترم سایت moshavergroup.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  ثبت نام دانشگاه فرهنگیان

  شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  دانشگاه فرهنگیان ، جزو دانشگاه های شرایط خاص محسوب میشن که تو همه مقاطع اقدام به پذیرش دانشجو می کنه . داوطلبایی که علاقمند به ادامه تحصیل تو دانشگاه فرهنگیان هستن ، بعد از مطالعه شرایط پذیرش این دانشگاه در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی ، اقدام به ثبت نام تو مقطع مورد نظرشون می کنن .

  دانشگاه های فرهنگیان در حال حاضر به سه طریق دانشجو می پذیرن :

   دانشجوی کارشناسی پیوسته :

  به این دسته از دانشجوها اصطلاحا دانشجو معلم هم گفته میشه . این افراد بعد از فارغ التحصیلی تو مقطع متوسطه دوم و گرفتن مدرک دیپلم ، تو آزمون سراسری شرکت کرده و در صورت داشتن شرایط لازم و قبولی تو همه مراحل پذیرش این دانشگاه ، به عنوان دانشجو وارد این دانشگاه ها میشن .

   دانشجوی کارشناسی ناپیوسته :

   معلمایی که با مدرک کاردانی وارد آموزش و پرورش شدن و حالا تصمیم به ادامه تحصیل تو مقطع کارشناسی ناپیوسته دارن رو شامل میشه که اصطلاحا بهشون معلم دانشجو میگن . این دسته از معلما اصولا کلاسشون پنجشنبه و جمعه برگزار میشه تا مشکلی برای حضور تو کلاسا نداشته باشن .

   دانشجوی کارشناسی ارشد :

  معلم هایی که دارای مدرک لیسانس هستن و قصد ادامه تحصیل تو مقاطع بالاتر رو دارن ، می تونن تو این رشته ها ادامه تحصیل بدن البته این رشته ها در حال حاضر تعدادشون خیلی محدوده .

  آزمون جامع پایانی دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  بعد از اتمام دوره تحصیلات دانشجوهای مقطع کارشناسی پیوسته دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰ ، این داوطلبا باید تو آزمون جامع معلمی شرکت کنن . در صورت قبولی تو این آزمون ، گواهینامه صلاحیت معلمی رو دریافت کرده و اجازه تدریس داشته باشن . این آزمون ، اصلا آزمون سختی نیست و شامل چهار مولفه زیر میشه :

   معدل کل دوره کارشناسی :

  این مولفه 20 درصد از نمره کل آزمون رو تشکیل میده ، حداقل معدل در نظر گرفته شده برای این آزمون 15 هستش که به ازای هر یک نمره معدل 40 امتیاز بهتون اضافه میشه .

   آزمون کتبی :

  آزمونی که بر پایه دانش موضوعی و تربیتی دانشجوها هستش و داوطلبا بر اساس چیزی که تو برنامه تربیت معلم اومده مورد سنجش قرار می گیرن .

   آزمون عملکرد :

  آزمونی که 25 درصد نمره کل آزمون رو شامل میشه و از مهم ترین مولفه تاثیر گذار تو این آزمون هستش . تو این آزمون مهارت ها و شایستگی حرفه ای داوطلبا به عنوان معلم مورد سنجش قرار می گیره . از اونجایی که داوطلبا بعد از فارغ التحصیلیشون باید به عنوان معلم شروع به کار کنن ، تو این آزمون عملکرد و توانمندی های داوطلبا رو در مواجهه با مسائل آموزشی و تربیتی مورد سنجش و آزمایش قرار میدن .

   پوشه کار حرفه ای :

  یکی از مهم ترین مولفه ها تو سنجش صلاحیت حرفه‌ای معلمی  پوشه کار حرفه‌ای هستش . پوشه کار یعنی از جایی که تمام دستاوردای دانشجو تو عرصه‌های مختلف خصوصا عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی تو زمینه‌هایی که به شکل داوطلبانه ، انتخابی و اختیاری وارد شده ( مثل کانون‌های دانشجویی ، انجمن های مختلف علمی ، اردوها و ... که جزو برنامه‌های الزامی دانشگاه نیست ) شرکت کرده‌ . دستاوردهای ناشی از شرکت تو این فعالیت‌ها و کاروزی که جز برنامه‌های الزامیه ، در پوشه کاری ثبت و ضبط میشه که ۳۵۰ نمره به این قسمت تعلق می گیره .

  مشاوره دانشگاه فرهنگیان ۱۴۰۰

  دانش آموزایی که به شغل معلمی علاقمند هستن و تصمیم دارن وارد این حوزه شغلی بشن ، می تونن برای ادامه تحصیل وارد این دانشگاه ها شده تا برای بازار کار خیلی با مشکل مواجه نشن . این دسته از دانشجوها به صورت تمام وقت و شبانه روزی آموزش می بینن ، کلاساشون از شنبه تا چهارشنبه برگزار میشه .

  دانشجو معلما از ابتدای ورودشون به دانشگاه فرهنگیان به استخدام آموزش و پرورش در اومده و تعهد خدمت دارن یعنی بعد از اتمام تحصیلاتشون به عنوان معلم تو منطقه ای که به عنوان محل خدمتشون مشخص شده وارد مدارس شده و مشغول به کار میشن .

  دانشجوهای مقطع کارشناسی دانشگاه فرهنگیان ، ابتدای ورود به دانشگاه دو برابر مدت تحصیلشون به آموزش و پرورش تعهد محضری میدن . این دسته از داوطلبا در حین تحصیل مزایایی مثل بیمه خدمات درمانی ، دریافت حقوق ثابت و ... شامل حالشون میشه .

   برای آشنایی با مصاحبه دانشگاه فرهنگیان حتما مقاله زیر رو بخونین .

  کارشناسای مرکز مشاوره تحصیلی تحصیلیکو آمادن تا به تموم سوالا و ابهامای شما در خصوص دانشگاه فرهنگیان 1400 و مشاوره کنکور سراسری جواب بدن . شما می تونین از طریق سیستم مشاوره تحصیلی تلفنی تحصیلیکو با این کارشناسا در ارتباط باشین . همچنین می تونین با عضویت تو کانال تلگرام کنکور سراسری تحصیلیکو از همه اخبار مربوط به دانشگاه فرهنگیان مطلع بشین .

   برای اطلاع از نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه رشته های دارای شرایط خاص کنکور 99 ، حتما مقاله زیر رو بخونین .

  سوالات متداول

  منبع مطلب : www.tahsilico.com

  مدیر محترم سایت www.tahsilico.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  ناشناس : لطفا سن دانشگاه فرهنگیان را به ۲۴ افزایش بدید در ۱۴۰۰

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  آریانا 29 روز قبل
  2

  یعنی چی ما کلی هزینه کردیم کلی وقت گذاشتیم الان مطمئن نیستین یکمم ب فکر ما بدبختا باشید لطفا سن رو ب ۲۴ سال افزایش بدید

  رضا احمدی 6 ماه قبل
  0

  من ۵ماهه درس میخونم دانشگاهمو ول کردم ۲ملیون کتاب خریدم اگه سن ۲۲بود چرا از اول نگفتن چرا با زندگیه ما بازی میکنید😐

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  نمیشه که بعد این همه مدت چندماه اخر نظرشون رو عوض کنن لطفا سن رو همون ۲۴‌بزارید کلی افرار هستن که هزینه کردن و حتی از دانشگاه انصراف دادن این نامردیه برخلاف بشریت و انسانیته

  ناشناس 6 ماه قبل
  2

  چرا سن رو تغییر دادن حالا ۱۴۰۰سن فرهنگیان ۲۲هست یا ۲۴

  ناشناس 6 ماه قبل
  5

  لطفا سن دانشگاه فرهنگیان را به ۲۴ افزایش بدید در ۱۴۰۰

  مهدی 8 ماه قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید