توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سپیده خداوردی در کنسرت شجریان

  1 بازدید

  سپیده خداوردی در کنسرت شجریان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سپیده خداوردی: شجریان لذت‌ها و خوشی‌ها را با ما تقسیم می‌کرد/ روایت خانم بازیگر از همکاری با استاد شجریان

  سپیده خداوردی: شجریان لذت‌ها و خوشی‌ها را با ما تقسیم می‌کرد/ روایت خانم بازیگر از همکاری با استاد شجریان

  ایران آرت:سپیده خداوردی متولد شش اردیبهشت هزار و سیصد و شصت، در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون و نوازنده موسیقی، دارای تحصیلات ادبیات نمایشی و کارگردانی است.

  بازیگری را با مجموعه "بچه های خیابان" به کارگردانی همایون اسعدیان آغاز کرد و سپس در فیلم هایی چون "ایستگاه بهشت"، "قهوه اسپرسو"، "یک گوشه پاک و پرنور"، "گیلعاد" و چندین و چند تله فیلم به هنرنمایی پرداخت. او بیست و دو سال سابقه فعالیت حرفه ای در زمینه موسیقی دارد و نوازنده ارکستر ملی است.

  ​گفت‌وگوی خداوردی با عباسعلی اسکتی در مجله کولاک را در ادامه می‌خوانید: 

  چگونه وارد کار تصویر شده‌اید؟

  با موسیقی شروع کردم. مدرسه موسیقی و دانشکده تئاتر و ادبیات دراماتیک خواندم و با تئاتر شروع کردم، همین طور پیش آمد و وارد کار تصور شدم. آرزوی من تصویر نبوده و الان هم بیشترین چیزی که به من لذت می دهد این است که یک شخصیت را به وجود بیاورم، روی آن کار کنم، متفاوت بسازمش، بزرگش کنم و بعد در معرض تماشا بگذارمش و در انتظار تربیتی که کرده ام، از نگاه مردم بنشینم که تحسین کنند یا انتقاد و من یاد بگیرم برای کارهای آینده ام. تصویر هیچ وقت آمال و آرزوی من نبوده، بلکه لذت بوده، لذت درونی بوده، مثل خوردن و خوابیدن و چیزهای غریزی که آدم ها به آن نیازمند هستند. من به هنر نیازمندم و احساس نیاز آن را دارم و همانقدر که در روز احساس گرسنگی می کنم و باید غذا بخورم، به هنر نیازمند هستم و احساس نیازش را همیشه دارم و برای بهترین ها را انتخاب کردن و بهترین بودن در این حیطه تلاش می کنم.

  شما بازیگر فعال، ولی کم حاشیه‌ای هستید.

  بازیگر کم حاشیه؟ بله! من واقعا در این چند سال سعی کرده ام از خیلی از حاشیه ها دور باشم. خیلی ها پیشنهاد داده اند به من که با حاشیه می توانید معروف تر و دیده تر شوید و دنبالتان کنند، ولی واقعا من همیشه از حاشیه پرهیز کرده ام و ان شاء ا… همیشه بتوانم این شرایطی که در این چند سال از آن محافظت کرده ام را تا آخر حفظ کنم.

  خوش چهره بودن چقدر در پیشنهاد نقش تاثیر دارد؟

  باورتان می شود واقعا هیچ! هیچ وقت نیامده اند به من بگویند چهره خوبی دارید و برای این نقش خوب هستید، همیشه از روی بازی هایم انتخاب شده ام و در ذهنشان مانده ام و فکر می کنم تا به حال من بازی خوشگل و نازی و اینها نداشته ام و همیشه کاراکترهایی ساخته ام و کار کرده ام و شخصیت هایی بازی کرده ام که همه شان با هم متفاوت بوده اند. حتی در تله فیلم هایم که شمالی بوده، ترکی بوده، کاشانی بوده، همین نقش افغان، طنز موقعیت و حتی یکی اش به زبان فرانسه بود و تلویزیون هم نشان داد، هر کدام با هر کدام فرق می کند و به نظر من یک بخش از بازیگری، زیبایی و چهره است، ولی این اولویت نیست و این برای من خیلی ارزشمند است که هیچ وقت به من این شکلی نگاه نکرده اند.

  از فعالیت هایتان در  زمینه موسیقی صحبت می کنید؟

  کار موزیک انجام می دهم. اگر کار ارکسترال خوب باشد هم انجام می دهم. تدریس می کنم و در طی همین یک سال و نیم، دو سال که سر کار بوی باران هستیم، آلبومی به اسم "سپیدار" با شرکت رهگذر هفت اقلیم و پخش رها با آهنگسازی آقای درخشانی دکلمه کرده ام. اشعار استاد سایه و یک صفحه هم استاد محمدرضا شجریان لطف کردند برای من نوشتند که دست خط ایشان چاپ شده. زمانی که سر ارکستر شهناز بودیم و داشتم کار را آماده می کردم، ایشان شنیدند و خیلی دوست داشتند و من را مورد لطف خودشان قرار دادند و فکر می کنم این یکی از ناب ترین اتفاق های روزگار بوده که نصیب من شده، مدیونشان هستم که این لطف را به من کردند و کار من را مورد تایید خودشان قرار دادند.

  sepideh

  صحبت از استاد شجریان شد، از ایشان بیشتر می گویید؟

  به نظر من چیزی که در ایشان شاخص بود، تسلط به کارشان و عشقی بود که به هنر و اصالت هنر دارند. تعصبی که به  موسیقی داشتند، برای من خیلی با ارزش بود. حمایت از جوان ها و به جوان ها پر و بال دادن و به آنان احساس اعتماد به نفس و توانایی دادن که می توانند از پس یک هنر واقعی بر بیایند، در کنارشان نشستن و ایستادن و قدم زدن و نگاه به موسیقی داشتن برای من خیلی مهم بود. یک اخلاق خاصی در استاد شجریان بود که واقعا خیلی جوان ها را دوست داشتند و از آنان حمایت می کردند، ولی نه حمایت الکی، بلکه واقعا چیزی در بچه ها می دیدند و به آن توانایی که در بچه ها وجود داشت، شاخ و برگ می دادند و حمایتشان می کردند تا بتوانند رشد کنند و به آن جایگاه اصلی خودشان برسند.

  از شاخصه های رفتاری شان هم چیزی هست که بگویید؟

  ما در شهناز یک گروه هجده نفره بودیم که در اروپا، آمریکا، انگلیس، ترکیه و دوبی کنسرت داشتیم و استاد هر لذت و خوبی و خوشی که می توانستند داشته باشند را با بچه های گروه تقسیم می کردند و دوست داشتند بچه های گروه در کنارشان باشند و اگر از چیزی لذت می برند، بچه هایشان هم در کنارشان باشند و این خیلی احساس خوبی بود. شبی نبود که ما روی صحنه برویم و احساس تکراری بودن داشته باشیم، لحظاتی را از استاد نبینیم که با تدبیر و دانش در خواندنشان اتفاقی را روی استیج رقم می زدند که اشک در چشمان من جمع می شد. هر دفعه از استیجی به استیجی دیگر از ایشان درس می گرفتم.

  منبع مطلب : www.iranart.news

  مدیر محترم سایت www.iranart.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سپیده خداوردی کنار استاد شجریان+عکس

  سپیده خداوردی کنار استاد شجریان+عکس

  سپیده خداوردی و استاد شجریان

  سپیده خداوردی شاید در نظر بسیاری از ما صرفا تداعی کننده نام یک بازیگر باشد در حالی که او یک نوازنده مشهورو توانا است و تاکنون با گروه‌های موسیقی بسیار از جمله شهناز، باربد، مهر آوا و ارکستر سمفونی ملی دست به برگزاری کنسرت زده است با او که در دو عرصه بازیگری و موسیقی توانسته موفق عمل کند و کارنامه موفقی را از خود به جای گذاشته است.

  سپیده خداوردی کنار استاد شجریان+عکس

  صحبت های ساده و صمیمی وی را در مورد موسیقی در ادامه می خوانید:

  من از دوران کودکی با عشق به موزیک بزرگ شدم و خیلی زود هم به شکل حرفه‌ایی به فراگیری آن پرداختم و نواختن سازهای مختلفی را ازقبیل تار ،سه تار ،کنت باس ،دف ،پیانو ...را فرا گرفتم دنیای موسیقی همیشه برایم جذاب بود و روح ماجراجوی من را به نوعی آرام می کرد به همین خاطر در طول لحظه لحظه های زندگی ام همواره

  موسیقی برای من هیچ‌وقت یک چیز صرفا سرگرم کننده نبود. من عاشق این حرفه بودم و همیشه دوست داشتم فعالیتم را عرصه موسیقی به شکل حرفه‌ای تری ادامه بدهم و با گروه‌های حرفه‌ایی کنسرت برگزار کنم .

  خوشبختانه تواستم در دوران فعایلت حرفه‌ایم در عرصه موسیقی با خوانندگان مطرحی نظیر استاد شجریان و گروه‌های معتبری مانند وباربد ،مهر آوا کنسرت برگزار کنم.برای رسیدن به چنین جایگاهی تلاش زیادی را انجام دادم چرا که برگزاری کنسرت در کنار بزرگان موسیقی توفیقی است که نصیب هر نوازنده ای نمی‌شود. از این‌که سال‌ها در ارکسترملی و ارکستر فرهنگسرای بهمن به عنوان نوازنده حضور داشتم و یا درگروه شهناز در کنار استاد شجریان نواختم افتخار می‌کنم و امیدوارم باز هم بتوانم در کنار بزرگان موسیقی ایران بنوازم .

  تحصیلات دانشگاهی من بی‌ارتباط با بازیگری نبوده است و در طول سال‌ها فعالیتم در عرصه موسیقی همواره نیم نگاهی هم به بازیگری داشتم. اما خب در مورد اینکه چرا در دانشگاه به جای موسیقی بازیگری خواندم باید بگویم خوشبختانه در دوران فراگیری موسیقی آدم خوش شانسی بودم و در مقطعی که وارد هنرستان موسیقی شدم در محضر اساتید مطرحی نظیر استاد هوشنگ ظریف، حسین علیزاده، محمد اسماعیلی، کامبیز روشن روان شاگردی کردم، به همین خاطر با اصول موسیقی خیلی زود آشنا شدم.

  زمانی که قرار شد تحصیلات آکادمیک را ادامه دهم به این موضوع پی بردم که دانشگاه موسیقی نمی‌تواند تاثیر چندانی در بالابردن معلومات موسیقی من با توجه به دوره‌های آموزشی بسیاری که پشت سر گذاشت‌ ام داشته باشد چرا که آن‌ها دوباره می‌خواهند چیزهایی که از پیش می‌دانم را در کلاس برای دانشجویانی که تازه شروع به فراگیری کرده‌اند را تدریس کنند. همین موضوع سبب شد تصمیم بگیرم در دانشگاه رشته ادبیات را نمایشی بخوانم همان طور که اشاره کردم در طول سال‌ها من همواره بازیگری را به موازات موسیقی ادامه می دادم و حال که فرصتی فراهم شده بود دوست داشتم به آن شکل آکادمیک بدهم از طرفی من دوست نداشتم صرفا خودم را در حرفه موسیقی محصور کنم چون به خوبی می دانستم این عرصه از امنیت شغلی برخودار نیست .

  شما وقتی به هنر به عنوان یک شغل نگاه می‌کنید و تنها راه در آمدتان از این طریق است ممکن است مجبور شوید به خاطر پول در کاری که دوست ندارید هم حضور داشته باشید، به همین خاطر من تصمیم گرفتم در کنار موسیقی هنردیگری هم که علاقمند هستم یعنی بازیگری را دنبال کنم و خب حالا شرایط به وجود آمده این امکان را به من می‌دهد که انتخاب‌های درست‌تری داشته باشم.از طرفی من هیچ‌وقت نمی‌توانم خودم را در چهارچوب خاصی محدود کنم و بگویم صرفا فقط در این عرصه فعالیت می‌کنم و یا...

  به همین دلیل زمانی که به موسیقی پرداختم از علایق دیگرم نظیر بازیگری،عکاسی و طراحی غافل نشدم. بی‌تردید اگر فرصت کافی را در اختیار داشتم عکاسی را هم به شکل حرفه‌ایی در کنار بازیگری ونوازندگی ادامه می‌دادم چرا که به این عرصه هم بسیار علاقمند هستم.

  من به کار تدریس عشق می ورزم چند سالی می شود که به عنوان مدرس فعالیت می‌کنم و در آموزشگاه همراز ،دانشگاه الزهرا و ... تدریس می‌کنم.وقتی برخی شاگردانم برای اولین بار من را می‌بینند تعجب می‌کنند شاید این انتظار را نداشته باشند که یک بازیگر معلم موسیقی آن‌ها باشد. اما خب بعد از گذشت مدتی همه چیز برای آن‌ها عادی می‌شود و حواسشان را به فراگیری موسیقی معطوف می‌کنند بعضی از دوستان به من می‌گویند با وجود این‌که سرت تا این حد شلوغ است چرا تدریس را راه نمی‌کنی و خب جواب من به آنها این است که من عاشق این کار هستم .

  باید اعتراف کنم حرفه موسیقی به من در عرصه بازیگری کمک زیادی کرد چون این امکان را برای من فراهم کرد که روی تن صدا و لحن بیانم تسلط بیشتری داشته باشم در هر حال تصورم بر این است که هنرمندی که تک بعدی نباشد بی شک می تواند موفق تر عمل کند.

  من وقتی حالم خیلی خوب است و یا غمگینم به سراغ سازم می روم به شوخی به دوستانم می گویم سازهایم مانند بچه هایم هستند به همین خاطر به همه آنها به یک میزان توجه نشان می دهم در هر گوشه ایی ازاتاقم یک سازم وجود دارد که با نگاه کردن به آنها آرام می شوم.

  هر نوازنده‌ایی بی‌شک در ذهنش دوست دارد که با خواننده‌ایی کار کند. در مورد من هم باید بگویم همواره دوست داشتم با استاد شجریان کار کنم و در کنار ایشان بنوازم که خوشبختانه این امکان برای من فراهم شد و در کنسرت‌های زیادی ایشان را همراهی کردم و حتی ساز جدیدشان شهبانگ را هم نواختم.

  فان پاتوق

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  مدیر محترم سایت www.delgarm.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : plus.ir

  مدیر محترم سایت plus.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید