در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سود شستا به چه کسانی تعلق میگیرد

  1 بازدید

  سود شستا به چه کسانی تعلق میگیرد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  شستا چقدر سود داد؟

  شستا چقدر سود داد؟

  به گزارش تجارت‌نیوز، نماد شستا به ازای هر سهم سود 241 تومانی محقق کرد.

  همچنین شستا در سال مالی منتهی به پایان‌ خرداد ۹۹ با مجموع درآمد عملیاتی ۱۹۵۱۶.۳ میلیارد تومانی رشد ۲۸۴ درصدی نسبت به دوره مشابه سال گذشته را ثبت کرده است. سود حاصل از فروش سرمایه‌گذاری برای شستا در سال مالی منتهی به خرداد ۹۹ برابر با ۷۷۶۱.۹‌میلیارد تومان بوده است.

  سود خالص این شرکت در سال مالی مورد بررسی برابر با ۱۹۲۸۲.۵ میلیارد تومان‌ و ۳۲۷ درصد بیشتر از سال گذشته بوده است.

  بدین ترتیب شستا با سرمایه ۸ هزار میلیارد تومانی به ازای هر سهم سود ۲۴۱ تومانی شناسایی کرده است.

  منبع مطلب : tejaratnews.com

  مدیر محترم سایت tejaratnews.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سود شستا در بورس به چه کسانی می‌رسد؟

  سود شستا در بورس به چه کسانی می‌رسد؟

  مصطفی سالاری در دیدار با تشکل‌های بازنشستگان، بیمه شدگان و کارگری استان اصفهان با بیان اینکه اولویت ما در امسال متناسب‌سازی حقوق است، اظهار کرد: در نظر داریم برای اجرای این طرح تامین منابع را در اولویت قرار دهیم.

  وی با بیان اینکه تاکنون مذاکرات مختلفی برای تامین این منابع داشته‌ایم، اضافه کرد: دولت نیز پشتیبان این امر است و امیدواریم به زودی محقق شود.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه، لیست شرکت‌هایی را برای پشتیبانی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان معرفی کرده است، ادامه داد: بررسی روند کمک گرفتن از این شرکت‌ها در دست بررسی است و تاکنون عملکرد موفقی داشته‌ایم.

  سالاری با تاکید بر اینکه مطالبات جامعه بیمه شده به مسئولان رسانده شده است، اضافه کرد: تحقق این مطالبات در دستور کار ویژه است.

  وی درخصوص تدوین طرح سه جانبه گرایی تصریح کرد: همه اقدامات لازم برای تدوین این طرح در دولت انجام شد و به دلیل شیوع بحران کرونا به مجلس دهم نرسید و درحال‌حاضر با همان تدوین می‌تواند در مجلس یازدهم بررسی و در حداقل زمان ممکن تصویب شود.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه ادعا داریم وکیل مدافع تشکلها هستیم، ادامه داد: در راس دولت هم همین رویکرد وجود دارد.

  بدهی عقب افتاده به مراکز درمانی نداریم

  وی در خصوص بدهی به مراکز درمانی گفت: درحال‌حاضر ادعا داریم بدهی عقب مانده در بخش دولتی و خصوصی نداریم و نظارت خود بر کیفیت خدمات درمانی را ارتقاء خواهیم داد.

  سالاری با بیان اینکه از ابتدای هفته گذشته تمدید دفترچه نداشتیم، افزود: سالانه ۳۹ میلیون نفر برای تمدید دفترچه مراجعه می‌کردند که اجرای این طرح کمک قابل توجهی به کاهش تعداد مراجعات دارد.

  وی با بیان اینکه بدون تردید با همه مشکلات موجود همه می‌خواهیم کاری کنیم و باری از مشکلات را کم کنیم، اضافه کرد: ما برای این امر از هر روشی استفاده می‌کنیم و مضایقه نخواهیم داشت.

  وی با تاکید بر اینکه سعی داریم امانت‌دار خوبی برای بیمه شدگان باشیم، ادامه داد: در حوزه درمان، پرداخت‌های موردی و پرداخت‌های مستمر منابع داریم و باید این منابع با مصارف همخوانی داشته باشد.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه برای متناسب‌سازی حقوق باید منابع و مصارف همخوانی داشته باشد، گفت: در سال گذشته در ماه‌های عادی حداقل هزینه ۹۶۰۰ میلیارد تومان بوده است، کل ذخایر سود سهام سال گذشته ۹ هزار میلیارد تومان از ۱۳۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

  وی با بیان اینکه امسال هزینه‌های ماهانه تامین اجتماعی به ۱۲ هزار میلیارد تومان می‌رسد، ادامه داد: این هزینه در بخش پرداخت حقوق، حق درمان، حقوق بازنشستگان و... بوده است که باید تامین شود و چنانچه مازاد آن را درآمد داشته باشیم در پرداخت‌ها هزینه خواهد شد.

  سالاری ادامه داد: سطح بندی درمان در استان‌ها را در دستور کار داریم، بر اساس خدمات و جمعیت سطح بندی داریم و خدمات بر اساس سطح بندی توسعه می‌یابد.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بیمه بیکاری کرونا گفت: تا بهمن سال گذشته ۲۴۰ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری داشتیم و در بحران کرونا ۶۷۰ هزار نفر واجد شرایط در سامانه ثبت نام کردند، معادل پنج هزار میلیارد تومان برای این امر در نظر گرفته شده است.

  مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص پرداخت بدهی‌های دولت گفت: دولت سالانه ۵۵۰۰۰ میلیارد تومان می‌تواند به تامین اجتماعی پرداخت کند.

  وی به بررسی بهبود ارائه خدمات به سالمندان در اداره بیماری‌های مزمن و طب سالمندی اشاره کرد و گفت: در آینده برای این بخش برنامه‌های خوبی را خواهیم داشت.

  منبع مطلب : www.gostaresh.news

  مدیر محترم سایت www.gostaresh.news لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تقسیم سود نقدی 120 تومانی به ازای هر سهم «شستا»

  تقسیم سود نقدی 120 تومانی به ازای هر سهم «شستا»

  در این مجمع که به ریاست اکبر ترکان رئیس هیات مدیره شستا برگزار شد، محمد‌رضوانی‌فر به ارائه گزارش هیات مدیره پرداخت. وی با بیان اینکه شستا ۱۶۶شرکت مدیریتی و ۸۹ شرکت غیرمدیریتی در پرتفوی خود دارد، گفت: ترکیب ارزش پورتفوی سرمایه‌گذاری‌ها نشان می‌دهد معادل ۹۱درصد پرتفوی شستا بورسی است.این در حالی است که سیاست های شستا در حوزه مدیریت مالی، بیشتر ناظر بر سیاست‌های اصلاحی و بهبود و ارتقای ساختارها استوار بوده است و ورود شستا به بورس در فروردین امسال این روند را باافق های جدیدی مواجه کرده است.

  وی با اشاره به عملکرد شستا در سال مالی منتهی به خرداد امسال تاکید کرد: ارزش روز دارایی‌های شستا در تاریخ ۳۱ خرداد ۹۹ به مبلغ ۳۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین دراین دوره سود خالص تلفیقی شستا با ۱۱۲ درصد افزایش در مقایسه با سال مالی قبل به ۲۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. در همین حال شرکت اصلی شستا شاهد ۲۸۴ درصد افزایش در درآمدهای عملیاتی مواجه بود و ۱۹‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد عملیاتی شناسایی کرد. همچنین سود خالص شرکت اصلی نیز با ۳۲۷ درصد افزایش به مبلغ ۱۹ هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان در پایان دوره مالی منتهی به ۳۱ خرداد ماه امسال رسید.

  رضوانی فر در ادامه با اشاره به عملکرد ۹ هلدینگ تابعه شستا تاکید کرد: میزان کل فروش در خانواده شستا در این دوره به بیش از ۹۱ هزار میلیارد ریال رسید که شاهد ۶۷ درصد افزایش بود. همچنین در این دوره مجموعه هلدینگ‌های شستا سودی معادل ۱۹۱ هزار میلیارد ریال ایجاد کردند که نسبت به سال قبل با ۱۷۸‌درصد افزایش همراه شد.

  وی در ادامه کسب بالاترین رتبه اعتباری در کشور توسط شستا برای صورت‌های مالی سال مالی منتهی به خرداد ماه ۹۹ و روند بهبود شاخص‌های کلیدی شستا را از اقدامات مهمی دانست که با عملکرد گروهی درشرکت‌های زیرمجموعه و در راستای شفافیت هر چه بیشتر هلدینگ ایجاد شد که در مقایسه رشد سود خالص شستا نسبت به هلدینگ‌های چند رشته‌ای رقیب قابل توجه است.

  وی در ادامه به ارائه گزارشی از عملکرد هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا پرداخت و افزود: در هلدینگ نفت، گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۷۲ درصد افزایش شاهد افزایش سود خالص شرکت به مبلغ ۶ هزار میلیارد تومان بودیم. همچنین آغاز تولید کارخانه اسیدسیتریک کرمانشاه پس از ۱۲ سال توقف تولید از اقدامات مهمی بود که در این شرکت صورت گرفت. ضمن اینکه در شرکت نفت ستاره خلیج فارس که تولید ۵۰‌درصد بنزین و ۲۵‌درصد گازوئیل کشور را برعهده دارد با پیگیری‌های صورت گرفته بدهی ارزی شرکت به بدهی ریالی در هیات امنای صندوق توسعه ملی صورت گرفته است؛ این درحالی است که این شرکت با اقدامات انجام شده در ماه‌های آینده به بازار سرمایه عرضه خواهد شد.

  مدیرعامل شستا در ادامه درخصوص عملکرد هلدینگ دارویی شستا تاکید کرد: تیپیکو ۱۸ شرکت از گروه دارویی بازار سرمایه را در اختیار دارد و ۵۳ درصد از سود خالص شرکت‌های دارویی بورسی متعلق به هلدینگ تیپیکو بوده است. این در حالی است که هلدینگ دارویی تامین طی ۱۶ ماه گذشته از ۱۸۷ محصول جدید رونمایی کرد که ۵۱ محصول را برای نخستین بار در کشور توانست به تولید برساند و با این اقدام ۸۵ تا ۹۰ میلیون دلار صرفه‌جویی ارزی صورت گرفت. توسعه و تولید داروهای موثر در کنترل بیماری کرونا در شرکت‌های کارخانجات داروپخش و اکسیر از دستاوردهای مهم این هلدینگ بودند.

  به گفته وی، رسیدن به سود ۱۸۰۰ میلیارد تومانی دستاورد هلدینگ صدرتامین بوده است و در هلدینگ سیمان تامین نیز شاهد کاهش قابل توجه دوره وصول مطالبات و نیزافزایش سهم بازار از ۲۹ درصد به ۳۱ درصد بوده‌ایم. ضمن اینکه پروژه سیمان ارض العماره عراق یکی از پروژه‌های مهمی است که با صدور مجوز ورود کلینکر به عراق تکمیل و آماده بهره‌برداری است که می‌تواند در عملکرد سیمان تامین تاثیر گذار باشد.

  رضوانی فر در ادامه با اشاره به سود خالص تلفیقی هزار میلیارد تومانی در صباتامین تصریح کرد: این شرکت توسعه صندوق‌ها را در دستور کار دارد. ضمن اینکه با اخذ مجوز تاسیس سبدگردان اندیشه صبا بازارگردانی ۶۷ شرکت شستا را از این طریق به‌طور منسجم انجام خواهد داد.

  وی با بیان اینکه دستاورد بزرگ شستا در رایتل خروج این شرکت از زیان در سال مالی ۱۳۹۸ بود، افزود: این امر با توجه به پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های رایتل محقق شده است. در همین حال در هلدینگ صنایع عمومی با تحویل ۶ میلیون مترمربع زمین برای ساخت دامپروری برای تولید یک میلیون لیتر شیر هدف‌گذاری شده است تا سهم این هلدینگ به ۱۰ درصد تولید شیر کشور افزایش یابد. در همین حال در شرکت کشتیرانی با وجود تحریم‌های گسترده تمرکز بر حمل و نقل و تحقق سود‌آوری بوده و در هلدینگ انرژی نیز با برنامه ریزی برای فروش و صادرات برق و نیز سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر هدف گذاری شده است.

  مدیرعامل شستا در ادامه به برنامه عرضه‌های اولیه شستا در سال ۹۹ اشاره کرد و افزود: در سال گذشته ۳۵درصد از عرضه‌های اولیه بازار سهام متعلق به شستابود و امسال نیز ۱۶ شرکت شستا از جمله چوب و خزر کاسپین، لطیف، زغال سنگ پرورده طبس و رایتل در صف عرضه اولیه هستند که ظرف ماه‌های آینده وارد بازار خواهند شد.

  وی تصریح کرد: اقدامات شستا در حوزه ادغام و انحلال شرکت‌هاو افزایش سرمایه شرکت‌ها باعث شده روند کاهش شرکت‌های زیان ده در شستا ادامه یابد تا جایی که به ۵ شرکت رسیده است. این در حالی است که در حال حاضر ۲۱۹ پروژه ایجادی، نوسازی و توسعه‌ای با ۴۶ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در شستا در حال انجام است.  همچنین سال گذشته ۱۳ هزار میلیارد تومان در زیرمجموعه‌های شستا افزایش سرمایه صورت گرفت و امسال نیز ۳۳ شرکت برای افزایش سرمایه به مبلغ ۷۵۰۰ میلیارد تومان اقدام خواهند کرد.

  در پایان این مجمع صورت‌های مالی سال مالی منتهی به خرداد ماه امسال به تصویب مجمع رسید و به ازای هر سهم ۱۲۰ تومان سود نقدی میان سهامداران تقسیم شد.

  منبع مطلب : donya-e-eqtesad.com

  مدیر محترم سایت donya-e-eqtesad.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 12 روز قبل
  0

  سلام خسته نباشیدازکجابدونم برام سودشستاواریزشده یانه یابه من تعلق گرفته ممنون میشم ازپاسختان

  ناشناس 1 ماه قبل
  1

  سلام من امانی هستم هنوز سود شستا به حسابم واریز نشده حالا باید چه کاری انجام بدهم

  0
  ناشناس 17 روز قبل

  سلام

  اگه سجام داشته باشی به حسابت واریز میشه در غیر اینصورت باید بری از بانک رفاه بگیری

  مهدی 3 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید