در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سهمیه اعتباری بنزین اسنپ

  1 بازدید

  سهمیه اعتباری بنزین اسنپ را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  [به‌روزرسانی مهم] نحوه استفاده از سهمیه بنزین در زمان سوخت‌گیری - باشگاه رانندگان اسنپ

  [به‌روزرسانی مهم] نحوه استفاده از سهمیه بنزین در زمان سوخت‌گیری - باشگاه رانندگان اسنپ

  [به‌روزرسانی مهم] نحوه استفاده از سهمیه بنزین در زمان سوخت‌گیری

  شرایط استفاده از اعتبار سهمیه بنزین در تاریخ 1398/12/5به‌روزرسانی شد.

  اختصاص سهمیه بنزین، ویژه کاربران راننده، به صورت واریز اعتبار سهمیه سوخت بر اساس کد ملی کاربر راننده انجام می‌شود و برای استفاده از آن کاربران می‌توانند از هر کارت بانکی که به نام‌شان صادر شده و فعال است استفاده کنند. برای مشاهده میزان اعتبار واریزی یا تغییر رمز خود می‌توانید بهسامانه سماس مراجعه کنید. همچنین آموزش «نحوه ثبت اطلاعات در سامانه ملی اطلاعات سفر، سماس» در بلاگ باشگاه رانندگان اسنپ قرار گرفته است.

  همچنین اعتبارهای واریزی فقط برای خرید سوخت قابل استفاده است. در ادامه چگونگی پرداخت بهای سوخت، با استفاده از اعتبار واریزی را مرور می‌کنیم.

  چگونگی استفاده از اعتبار برای خرید سوخت

  اما برای خرید سوخت در جایگاه‌ها چگونه باید عمل کنیم.

  آموزش گام به گام

  زمانی که سوخت‌گیری به پایان رسید، وقتی که قصد پرداخت هزینه‌ها را داشتید کافی است یکی از کارت‌های بانکی فعالِ به نام خود را در دستگاه‌های پایانه پرداخت بهای سوخت بکشید. برای استفاده از اعتبار نیازی به کشیدن کارت بانکی خاصی نیست. چرا که اعتبار سهمیه سوخت بر اساس کد ملی کاربران راننده واریز می‌شود.

  صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که وسط آن عبارت «رمز کارت بانکی خود را وارد کنید» نمایش داده می‌شود. به یاد داشته باشید برای استفاده از اعتبار سهمیه واریزی، نباید رمز کارت بانکی خود را وارد کنید.

  در این مرحله گزینه «اعتباری» را انتخاب کنید.

  بعد از انتخاب این گزینه، مبلغ قابل پرداخت به شما نمایش داده می‌شود. رقم نمایش داده شده از اعتبار واریزی به حساب شما کسر می‌شود.

  در این مرحله زمانی که رمز عبور از شما پرسیده شد، باید رمز اعتبار کارت سوخت خود را وارد کنید. این رمز همواره ۴ رقم آخر کد ملی شما است و برای تغییر آن می‌توانید به سامانه سماس مراجعه کنید.

  پس از اینکه رمز اعتباری خود را وارد کردید، پرداخت انجام می شود. در پایان سوخت‌گیری به روش اعتباری می‌توانید باقی‌مانده اعتبارتان برای خرید سوخت را روی رسید چاپی مشاهده کنید.

  حتما این نکته‌ها را مدنظر قرار دهید

  برای درک بهتر موضوع، به مثال زیر توجه کنید:

  اگر شما 70 هزار تومان اعتبار سهمیه داشته باشید و 20 لیتر بنزین از سهمیه آزاد (لیتری 3 هزار تومان) بزنید، می‌توانید هزینه سوخت به مبلغ 60 هزار تومان (60 هزار تومان = 20 × 3000) را به صورت کامل و با استفاده از اعتبار سهمیه‌تان پرداخت کنید.

  اما اگر با شرایط مشابه به اندازه‌ی 25 لیتر سوخت‌گیری کنید، دیگر نمی‌توانید از مبلغ اعتبار استفاده کنید و باید هزینه را به صورت نقدی بپردازید. زیرا در این حالت، هزینه‌ی سوخت شما 75 هزار تومان (75 هزار تومان = 25 × 3000) شده و 5 هزار تومان از اعتبار سهمیه‌ی شما بیشتر است.

  راهنمای تصویری استفاده از سامانه سماس برای اعتبار سهیمه سوخت

  راهنمای تصویری استفاده از سامانه سماس برای اعتبار سهیمه سوخت

  نحوه ثبت اطلاعات در سامانه ملی اطلاعات سفر، سماس

  «سماس» سامانه ملی اطلاعات سفر که توسط وزارت کشور راه‌اندازی شده است از شنبه ۲۶ بهمن فعال خواهد شد. این سامانه برای ثبت اطلاعات کاربران راننده طراحی شده تا شما عزیزان بتوانید نظارت دقیقی بر میزان اعتبار سوخت واریزی به حساب بانکی خود داشته باشید. همچنین امکان تغییر رمز کارت سوخت در این  سامانه برای کاربران راننده مهیا شده است.

  با توجه به اینکه اعتبار سهمیه سوخت از این به بعد بر اساس کارت ملی کاربران راننده واریز می‌شود بنابراین کاربران راننده عزیز، از شنبه ۲۶ بهمن، می‌توانند برای استفاده از اعتبار سهمیه سوخت از همه کارت‌های بانکی که به نام‌ آنها صادر شده استفاده کنند و برای استفاده از این اعتبار نیازی به اعلام کارت بانکی خاصی نیست.

  همچنین توجه‌ داشته باشید، تغییری در میزان اعتبار واریزی ایجاد نشده و محاسبه اعتبار سوخت طبق روال گذشته ادامه خواهد یافت.

  آنچه‌ در ادامه درباره سامانه سماس می‌آموزید:

  برای ثبت اطلاعات خود در سامانه «سماس» لازم است مراحل را طبق تصاویر زیر دنبال کنید:

  ابتدا  گزینه ورود به سامانه را لمس کنید.

  در این مرحله کد ملی خود را وارد کرده، پس از وارد کردن کد امنیتی، دکمه استعلام را لمس کنید.

  در مرحله بعدی یکی از خدمات موجود را انتخاب کنید. گزینه «تغییر رمز اعتبار» برای انتخاب رمز عبور دلخواه است. گزینه «بازنشانی رمز اعتبار» به شما امکان بازگرداندن رمز به ۴ رقم آخر شماره ملی را می‌دهد. «تاریخچه واریز اعتبار» اجازه می‌دهد واریز اعتبار سوخت در دوره‌های گذشته را مشاهده کنید. همچنین گزینه «مانده اعتبار سوخت» میزان اعتبار کنونی اعتبار سوخت شما را نمایش می‌دهد.

  مشاهده مانده اعتبار سوخت

  در صورت انتخاب گزینه «مانده اعتبار سوخت» صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. برای استعلام مانده اعتبار سوخت، رمز کارت سوخت خود را وارد کنید. این رمز در اغلب موارد، ۴ رقم آخر کد ملی صاحب کارت است.

  در پایان میزان اعتبار سوخت نمایش داده می‌شود.

  مشاهده تاریخچه واریز اعتبار

  شما می‌توانید از این گزینه برای مشاهده تاریخچه واریز اعتبار خود در نوبت‌های گذشته، استفاده کنید. برای این منظور کافیست رمز اعتبار خود را وارد کنید. رمز اعتبار پیش‌فرض ۴ رقم آخر کد ملی است.

  در مرحله بعدی تاریخ‌های واریز اعتبار در نوبت‌های گذشته همراه تاریخ واریز نمایش داده می‌شود.

  مشاهده تاریخچه برداشت اعتبار

  شما می‌توانید از این گزینه برای مشاهده تاریخچه برداشت اعتبار خود در نوبت‌های گذشته، استفاده کنید. یعنی می‌توانید به صورت دقیق زمان برداشت اعتبار از مبلغ واریز شده را مشاهده کنید. برای این منظور کافیست رمز اعتبار خود را وارد کنید. رمز اعتبار پیش‌فرض ۴ رقم آخر کد ملی است.

  عملیات تغییر رمز اعتبار

  توجه داشته باشید، فقط کاربرانی میتوانند رمز اعتبار سوخت خود را تغییر دهند که اعتبار سهمیه سوخت برای آنها واریز شده باشد.

  در صورت انتخاب «تغییر رمز اعتبار»، صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد. در این مرحله باید شماره موبایل خودتان را وارد کنید.

  در این مرحله، یک کد 4 رقمی برای تلفن همراه شما فرستاده می‌شود. کد 4 رقمی دریافتی از طریق پیامک را در این مرحله وارد کنید و تایید را بزنید.

  حالا می‌توانید با وارد کردن رمز قبلی، وارد کردن رمز جدید و وارد کردن مجدد رمز جدید، رمز اعتبار سوخت‌تان را تغییر دهید.

  در پایان، تاییدیه‌ی تغییر رمز نمایش داده می‌شود.

  بازنشانی رمز اعتبار

  در صورتی که قصد داشته باشید رمز اعتبار خود را به حالت پیش‌فرض تغییر دهید لازم است از گزینه بازنشانی رمز اعتبار استفاده کنید. در این مرحله سامانه از شما شماره اسنپی‌تان را درخواست می‌کند.

  سپس کد تایید به شماره شما ارسال خواهد شد.

  با تایید کد ارسالی، رمز اعتبار بازنشانی شده و به ۴ رقم آخر کد ملی تغییر می‌کند.

  [به‌روزرسانی مهم] همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی - باشگاه رانندگان اسنپ

  [به‌روزرسانی مهم] همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی - باشگاه رانندگان اسنپ

  [به‌روزرسانی مهم] همه چیز درباره سهمیه‌بندی سوخت ویژه رانندگان تاکسی‌های اینترنتی

  همان‌طور که می‌دانید، از تاریخ ۲۴ آبان ۱۳۹۸ بنزین در سراسر کشور سهمیه‌بندی شد. دارندگان خودروهای شخصی از این تاریخ به بعد ماهانه ۶۰ لیتر بنزین سهمیه‌ای با نرخ لیتری ۱۵۰۰ تومان دریافت می‌کنند و مصرف بیش از این سهمیه با نرخ آزاد، به ازای هر لیتر ۳ هزار تومان محاسبه می‌شود. در همین راستا، کارگروه سوخت در همکاری با شرکت‌های تاکسی اینترنتی اقدام به ایجاد شرایطی کرده تا سهمیه بنزین در اختیار کاربران راننده قرار بگیرد. بنابراین با سهمیه‌بندی بنزین، کاربران راننده فعال در تاکسی‌های اینترنتی مشمول دریافت سهمیه بنزین خواهند بود.

  به‌روزرسانی مهم: دوره‌ی محاسبه‌ی اعتبار سهمیه سوخت از هفتگی به ماهانه تغییر کرده است. در شیوه‌ی جدید، اعتبار سهمیه سوخت به صورت ماهانه محاسبه و به حساب کاربران راننده تاکسی‌های اینترنتی واریز می‌شود. حداقل پیمایش برای دریافت اعتبار سهمیه بنزین از هفته‌ای 47 کیلومتر هم به ماهانه 200 کیلومتر تغییر کرده است.

  شرایط دریافت سهمیه بنزین

  سهمیه بنزین بر اساس پیمایش رانندگان در ماه انجام می‌شود. حداقل مسافت طی‌شده در کل تاکسی‌های اینترنتی جهت اختصاص سهمیه برای یک ماه 200 کیلومتر است و سقف ماهانه‌ی پرداخت اعتبار 300 لیتر در نظر گرفته شده است. این مسافت از زمان قبول سفر تا پایان سفر محاسبه می‌شود.

  بیشتر بدانید: نحوه استفاده از سهمیه‌بنزین در زمان سوخت‌گیری

  همچنین فراموش نکنید پیمایش کاربران راننده‌ای که به صورت مشترک با یک خودرو فعال هستند به صورت جداگانه محاسبه و اعتبار بنزین این عزیزان به صورت ماهانه واریز می‌شود.

  چگونگی واریز اعتبار سهمیه بنزین به حساب رانندگان

  سهمیه بنزین ویژه رانندگان فعال در تاکسی‌های اینترنتی بر اساس پیمایش و به صورت ماهانه در اختیار این عزیزان قرار می‌گیرد. سهمیه خودروهای تک‌سوز فعال در تاکسی‌های اینترنتی به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر ۸/۷۵ لیتر بنزین است و با سقف 300 لیتر در اختیارشان قرار می‌گیرد.

  همچنین سهمیه خودروهای دوگانه‌سوز به ازای هر 100 کیلومتر 4.2 لیتر بنزین است و با سقف حداکثر 180 لیتر در ماه در اختیارشان قرار می‌گیرد.

  چگونه واجدین شرایط دریافت بنزین مشخص می‌شوند؟

  برای مشخص شدن اسامی واجدین شرایط دریافت سهمیه بنزین، شرکت‌های تاکسی اینترنتی هر ماه فهرست کاربران راننده‌ فعال خود را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهند. این وزارتخانه مجموع پیمایش رانندگان در همه شرکت‌های تاکسی اینترنتی را محاسبه و مشخصات ثبتی آنها را با بانک اطلاعاتی ثبت احوال مطابقت می‌دهند. در نهایت نیز فهرست کاربران واجد شرایط برای اختصاص سهمیه آن ماه در اختیار وزارت نفت قرار می‌گیرد.

  وزارت نفت نیز با همکاری بانک عامل اقدام به پرداخت مابه‌التفاوت نرخ آزاد و هزینه پایه بنزین به ازای هر لیتر ۱۵۰۰ تومان خواهد کرد. مبالغ واریزی تنها برای خرید بنزین در پایانه‌های پرداخت بهای سوخت (پی استیشن) قابل استفاده است.

  سوالات رایج

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پراید چخچخی... 23 روز قبل
  1

  سلام سهمیه بنزین اسنپ تیرماه 1400 رو کی واریز مکننین کی مخواین واریز کنین ممنون میشم پاسخ بدین...

  پراید چخچخی... 23 روز قبل
  0

  سلام میخواستم بدونم که سهمیه بنزین اسنپ تیرماه کی واریز می‌شود ممنون میشم اگ پاسخ بدین....

  علیرضا نصرتی 6 ماه قبل
  0

  چرا بنزین برای ۲ ومین ماه برام واریز نشده با پیمایش بالای ۵۰۰۰ هزار کیلومتر شماره ملی هم درسته دلیلش چی هست

  ناشناس 6 ماه قبل
  1

  سلام ۲ ماهه در اسنپ هستم با پیمایش ۵۰۰۰ کیلومتر ولی بنزین برای من واریز نشده ۲ ماهه درخواست می دم ولی به نتیجه نرسیدم از کار کردن دل سرد شدم

  محسن خنجری 7 ماه قبل
  0

  سهمیه بنزین نریختین

  ناشناس 8 ماه قبل
  0

  دفتر اسنپ لااهیجان

  عباس عظیمی راد 8 ماه قبل
  0

  سلام نسبت به پیمایش سفر من بنزین من رو بررسی کنید ممنون عظیمی هستم

  مهدی 12 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید