در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سزارین دوم در چند هفته انجام میشود

  1 بازدید

  سزارین دوم در چند هفته انجام میشود را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سزارین در هفته چندم انجام می شود و چه وقتی سزارین ضروری است؟

  سزارین در هفته چندم انجام می شود و چه وقتی سزارین ضروری است؟

  سزارین در هفته چندم انجام می شود و چه وقتی سزارین ضروری است؟

  بسیاری از بانوان برای زایمان خود سزارین را انتخاب می‌کنند و پزشکشان نیز تاریخی برای جراحی تعیین می‌کند. اما برخی دیگر صبر بیشتری دارند و تا زمانیکه وارد مراحل زایمان شوند منتظر می‌مانند و زمانی به پزشک اجازه سزارین می‌دهند که روند طبیعی زایمان آغاز شده باشد. ظاهراً هر دو انتخاب رایج است، اما آیا تفاوتی در این دو نوع سزارین وجود دارد؟ سزارین در هفته چندم انجام می شود؟

   زایمان سزارین یک روند جراحی است که با ایجاد برشی بر شکم و رحم مادر نوزاد زایمان می شود. سزارین معمولاً زمانی انجام می‌شود که زایمان طبیعی جان مادر یا فرزند را در خطر قرار دهد. اما اخیراً این روش از سوی مادرانی که توانایی تولد طبیعی فرزندشان را دارند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. گرایش به زایمان سزارین انتخابی روز به روز معمولی‌تر و مقبول‌تر می‌شود و بسیاری از بانوانی که دوست دارند کنترل بیشتری بر زایمان خود داشته باشند، زایمان سزارین را انتخاب می‌کنند.

  برخی دیگر به علت این سزارین انتخابی را برمی‌گزینند که زایمانی طبیعی بر توازن واژنی آنان تاثیر می‌گذارد. و برخی به دلیل ترس از درد، ترس از بروز اتفاقی ناخوشایند، شرم و حیا و موارد دیگر آنرا بر زایمان طبیعی ترجیح می‌دهند. زایمان سزارین در میان مادرانی که خواستار زایمان سریعتری هستند نیز محبوبیت دارد.

  در گذشته، دوره کامل بارداری به پنج هفته‌ای گفته می‌شد که بچه می‌توانسته در آن محدوده متولد شود. یعنی سه هفته پیش از (37 هفتگی) تا دو هفته پس از موعد تخمینی زایمان (42 هفتگی).

  پیش از تصمیم‌گیری نهایی برای روش زایمانتان، در این‌باره تحقیق کنید. آیا این انتخاب واقعاً به اندازه‌ای که فکر می‌کنید برای شما لازم و مفید است! همیشه راهی میانه‌ای وجود دارد و بهتر است بدانید که زایمان‌ سزارین غیرضروری خطراتی را نیز به همراه دارد.    

  چه وقتی انجام سزارین ضروری است

  در شرایطی غیر اورژانسی معمولاً پزشک زمانی زایمان سزارین را توصیه می کند که پیش از موعد زایمان در مورد سلامتی مادر یا بچه نگرانی بوجود آمده باشد. اگر شرایط اورژانسی ندارید، اوضاع به نفع شماست و می‌توانید در این باره جستجوی بیشتری کنید، سوالات خود را بپرسید و سپس به همراه پزشک‌تان تصمیم گیری کنید. در شرایطی که دلایلی وجود داشته باشد که زایمان طبیعی غیرممکن شود، زایمان سزارین برای مادر و فرزند ایمن‌تر است.

  سزارین در هفته چندم انجام می شود؟ زمان‌بندی از همه مهم‌تر است

  بسیاری از متخصصین پزشکی سیاست‌گذار بر این باورند که زایمان سزارین انتخابی می‌تواند برای جنین آسیب‌رسان و برای مادر بی‌فایده باشد. و سزارین انتخابی پیش از هفته 38 بارداری می‌تواند آسیب‌های بیشتری به همراه داشته باشد. زیرا این کار می‌تواند برای مادر بدون فایده و برای بچه خطرات زیادی به همراه داشته باشد. در نتیجه زایمان سزارین بدون تشخیص پزشکی خصوصاً پیش از هفته 38 بارداری توصیه نمی‌شود.

  برای بهبود نتایج زایمان، گروه تخصصی زنان/زایمان در تعریف جدیدی برای "دوران بارداری" دوره‌ها را به چهار دسته مشخص تقسیم ‌کرده‌اند:

  اما آیا واقعاً بین سزارین در هفته 37 و جراحی در هفته 39 تفاوت زیادی وجود دارد؟ بله.

  پژوهش‌ها نشان می‌دهد این‌که نوزاد در چه زمانی از این محدوده زمانی (37 تا 42 هفتگی) به دنیا بیاید، به شکل چشمگیری در رشد فیزیکی و ذهنی او تفاوت ایجاد می‌کند. چراکه آن پنج هفته انتهایی برای رشد کامل فرزندتان بسیار مهم است و بچه‌هایی که زودهنگام متولد شده باشند با خطر بیشتری برای بروز مشکلات روبرو خواهند بود.

  بنابراین زایمان سزارین انتخابی نباید پیش از هفته 38 بارداری برنامه‌ریزی شود، مگر علتی پزشکی برای انجام آن وجود داشته باشد. برخی از مشخصه‌های پزشکی برای این کار عبارتند از:

  حال که می دانید سزارین در هفته چندم انجام می شود، بی دلیل عجله نکنید و برای انجام هرچه سریع تر زایمان اصرار نورزید. کاملا درک می کنیم که هر کدام از روزهای آخر بارداری همانند یک ماه می گذرد، اما خطرات تهدید کننده انجام سزارین زودهنگام ارزش یک تا دو هفته صبر کردن را دارد.

  مطالعه بیشتر:

  1- همه چیز درباره زایمان سزارین!

  2- مراقبت های بعد از سزارین، هر آنچه که باید درمورد آن بدانید

  3- آزمایشات قبل از عمل سزارین و نکات ضروری پیش از زایمان

  4- انواع برش سزارین، هرکدام در چه شرایطی استفاده می شود؟

  منبع مطلب : niniplus.com

  مدیر محترم سایت niniplus.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  ٧ نکته که برای زایمان دوم باید بدانید

  ٧ نکته که برای زایمان دوم باید بدانید

   به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، در این‌جا به چند نکته قابل توجه در مورد زنانی که برای دومین‌بار باردار شده‌اند، اشاره کرده‌ایم که با توجه به آن زایمانی سالم و آسان‌تر خواهند داشت.

  ١- اگر لازم شد، پزشک خود را عوض کنید

  زنان در نخستین بارداری بیشتر زمان خود را صرف پیداکردن یک پزشک خوب می‌کنند و اغلب هم نتیجه معکوس می‌گیرند. یافتن پزشکی که بتوان به او اعتماد کرد و به راحتی با او صحبت کرد، مهمترین کاری است که باید انجام دهید. اگر دیگر با پزشک زنان و زایمان خود در ارتباط نیستید، تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کنید و از مادرانی که تجربه دو یا چند زایمان داشته‌اند، برای یافتن یک پزشک مناسب، کمک بگیرید.

  ٢- پرخوری نکنید

  بسیاری از زنان در بارداری دوم اضافه وزن بیشتری نسبت به بارداری پیشین خود خواهند داشت. در حقیقت بارداری نباید بهانه‌ای برای پرخوری و تنبل‌شدن مادران شود؛ زیرا کنترل وزن در دوران بارداری مسأله بسیار مهمی است. اگر از همان ابتدای بارداری نتوانستید با مشکل اضافه وزن خود مقابله کنید، خسته نشوید و دست از تلاش برندارید. حتی اگر در دومین بارداری شما شاخص وزن بدنتان بیشتر از حد معمول بود حتما باید روی رژیم غذایی سالم و ورزش تمرکز کنید. شاید افزایش وزن برای شما خیلی بد نباشد اما برای سلامت فرزندتان خطرناک خواهد بود و زایمان شما را سخت‌تر می‌کند.

  ٣- از نرمش‌های تقویت عضلات در زمان بارداری غافل نشوید

  بیش از ٦٠‌درصد زنان از انواع مشکلات عضلات شکمی پس از زایمان رنج می‌برند؛ زیرا به دلیل گسترده‌تر شدن فضای بین عضلات چپ و راست توده شکمی جلو می‌آید و این مسأله می‌تواند باعث بروز کمردرد، فشار به عضلات یا حتی بی‌اختیاری ادرار شود. توصیه می‌شود برای قوی‌تر شدن این عضلات ورزش‌های ویژه و پایه‌ای آن را انجام دهید؛ زیرا علاوه بر جلوگیری از مشکلات یادشده، این ورزش‌ها به زایمان راحت شما کمک می‌کند. ١٠ دقیقه ماساژهای عضلانی و ماهیچه‌ای در روز می‌تواند این فاصله را از بین برده و از مشکلات شکمی دوران بارداری بکاهد. برای انجام این ورزش شکم‌تان را به درون بکشید و فشار دهید و با هر بازدم آن را رها کنید. همچنین در این دوران تمرینات مربوط به تقویت عضلات تحتانی لگن را هم فراموش نکنید.

  ٤- کودک اول خود را برای ارتباط با عضو تازه‌وارد آماده کنید

  وقتی قرار است برای دومین‌بار مادر شوید یکی از بزرگترین تغییرات و البته نگرانی‌ها درباره چگونگی برقراری ارتباط کودک اول با فرزند جدید است. پیش از به دنیا آمدن نوزادتان بهتر است فرزند اول را برای پذیرش خواهر یا برادر جدید او آماده و تغییرات ساده‌ای را در زندگی روزمره خود ایجاد کنید. همچنین در مورد تغییر تختخواب کودک بزرگتر تمهیداتی را در نظر بگیرید.

  ٥- در فکر یک زایمان آسان‌تر باشید

  دومین تجربه بارداری به این معنی نیست که شما از زایمان نمی‌ترسید؛ البته زایمان دوم اغلب راحت‌تر و مدت زمان آن کوتاه‌تر خواهد بود. اگر به دلیل این‌که زایمان اول شما سخت بوده، زایمان دوم شما را نگران کرده‌ است، بهتر است در این مورد با پزشک خود صحبت کنید و در مورد تکنیک‌های مدیریت درد از او سوال کنید. همچنین می‌توانید از یک پرستار کودک برای دوران پس از زایمان کمک بگیرید. مادرانی که زایمان اول آنها سزارین بود و نمی‌خواهند که این تجربه دوباره تکرار شود باید با پزشک متخصص خود درباره این‌که آیا می‌توانند زایمان دوم را به شکل طبیعی انجام دهند یا نه مشورت کنند.

  ٦- زودتر به بیمارستان بروید

  دومین زایمان همیشه سریع‌تر از اولین زایمان است زیرا بدن می‌داند هنگام زایمان چه کارهایی باید انجام بدهد. حتما از چند هفته زودتر ساک وسایل بچه را آماده و با پزشک خود هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. همچنین مسیرهای منتهی به بیمارستان مورد نظر را هم بررسی کرده تا مجبور نشوید در ترافیک یا پارکینگ زایمان کنید.

  ٧- نگران نباشید

  اولین‌باری که باردار شدید حتما زمان زیادی را صرف آماده‌شدن کردید. کتاب‌ها و مقاله‌های زیادی در این مورد خواندید و با مادران دیگر گفت‌وگو کردید، حتی به کلاس‌های ویژه والدین رفتید؛ اما در بارداری دوم شاید زمان زیادی برای انجام این کارها اختصاص ندادید و شاید احساس گناه کنید اما نگران نباشید؛ در زایمان اول شما تجربه مادرشدن نداشتید برای همین مجبور بودید زمان زیادی را برای آموختن مسائل مختلف زایمان و بارداری صرف کنید ولی در بارداری دوم شما از پیش مادر بودید و می‌دانید که چه باید انجام دهید. شما از همین حالا باید انرژی خود را بین هر دو بچه و البته خودتان تقسیم کنید. بنابراین به جای مطالعه کتاب‌های رشد کودک با فرزند اول خود لگو بازی کنید و وقت بیشتری برایش صرف کنید.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 30 روز قبل
  2

  سزارین دوم درچند هفتگی انجام میشه

  برای ارسال نظر کلیک کنید