توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سریال جواهری در قصر چند قسمت دارد

  1 بازدید

  سریال جواهری در قصر چند قسمت دارد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  جواهری در قصر

  جواهری در قصر

  جواهری در قصر (هانگول:대장금،هانجا:大長今، تلفظ:Dae Jang-Geum) سریالی تلویزیونی است که در سال ۲۰۰۳ توسط کانال ام‌بی‌سی کره جنوبی تهیه شد. این سریال که با بودجه‌ای معادل ۱۵ میلیون دلار تولید شد بعدها توانست به ۹۱ کشور صادر شده و درآمدی در حدود ۱۰۳٫۴ میلیون دلار نصیب سازندگانش سازد. از این رو این سریال یکی از نشانه‌های اصلی گسترش موج کره‌ای در دنیا تلقی می‌شود.[۱]

  شخصیت‌های مجموعه و بازیگران[ویرایش]

  ارتباط تاریخی سریال[ویرایش]

  طبق مدارک و شواهد بدست آمده از تاریخچه سلسله یو سون و نیز مدارک پزشکی آن زمان، فردی به اسم یانگ گوم واقعاً در تاریخ وجود داشته‌است.[۴]

  هر قدر هم که توصیفات کم و مراجع اکثراً مختصر بوده‌اند. بسیاری معتقدند و به اثبات رسانده‌اند که یانگ گوم اولین پزشک زن دربار بوده که در طول تاریخ کشور کره از آن پس تا به امروز به‌عنوان پزشک امپراتور نیز به کار گرفته شده‌است. با این وجود عده‌ای هم به باور یانگ گوم به‌عنوان یک تجسم افسانه‌ای ادامه داده‌اند. پژوهشگران هنوز بر سر این مسئله که یانگوم یک شخصیت حقیقی است یا تجسمی افسانه‌ای است از زنان بزرگی که در رشد مقام اجتماعی زنان نقشی ایفا کرده‌اند و نام آن‌ها برای همیشه به فراموشی سپرده شده‌است به توافق نرسیده‌اند. اگر یانگوم یک شخصیت حقیقی باشد ارزش حقیقی کار او وقتی مشخص می‌شود که بدانیم از آن پس (سال ۱۶۰۰ میلادی) تا به امروز (سال ۲۰۰۷ میلادی) هیچ زنی نتوانسته است به مقام پزشک درباری یا پزشک ریاست جمهوری در این کشور دست یابد.[۵]

  در ماه اکتبر سال ۲۰۰۷ میلادی مجموعه کامل DVDهای این سریال از سوی رئیس‌جمهور کره جنوبی به رهبر کره شمالی طی مراسمی اهدا شد.

  مروری بر داستان[ویرایش]

  این مجموعهٔ طولانی ۵۴ قسمتی براساس ماجرای واقعی زنی ساخته شده که نخستین و احتمالاً تنها زنی است که نامش در تاریخ به‌عنوان پزشک خصوصی پادشاه ثبت شده‌است. ماجرا در زمان دودمان چوسان می‌گذرد زمانی که جامعه مشخصاً سیستم طبقاتی دارد و سنت‌های مردسالارانه بر آن حکمفرماست. این دوره از تاریخ هر چند از نظر اقتصادی در وضعیت مساعدی به سر می‌برد اما به دلیل درگیری‌های داخلی بر سر قدرت میان خانوادهٔ سلطنتی و دولت از ثبات سیاسی برخوردار نیست. در میانهٔ این کشمکش و هرج و مرج داستان زندگی دختری نقل می‌شود که نه از طریق داشتن ارتباط با سران قدرت بلکه از طریق بخشندگی و برخورداری از روحیهٔ شکست‌ناپذیر قصد دارد لقب یانگ گوم (یانگوم) بزرگ را از جانب شخص پادشاه دریافت کند.

  والدین یانگ اصالتاً اهل دربار بوده‌اند. پدرش مأمور پادشاه بود که وظیفهٔ اجرای حکم مرگ ملکه با مسموم کردن را به عهدهٔ وی نهاده بودند. این واقعه چنان وی را تحت تأثیر قرار داد که از پستش استعفا و پایتخت را ترک کرد. مادرش یک گونگ‌نو یا دختر قصر بود که در قصر آشپزی می‌کرد اما متأسفانه شاهد وقوع جرمی از سوی دختر دیگری در قصر شد و آن را گزارش کرد. اما جنایتکاران برای این‌که از سکوت وی در این مورد مطمئن شوند سعی داشتند او را در خارج از قصر به قتل برسانند و بهترین دوست وی را نیز مجبور کردند در این قتل همراهی‌شان کند اما او با استفاده از زهری که پیش‌تر استفاده شده بود کارشان را خراب کرد. مادر یانگ تا دم مرگ پیش رفت اما با کمک همسرش که از شهر فرار کرده بود از مرگ نجات یافت و آن‌ها دوباره همدیگر را پیدا کردند. در این زمان شاهزاده که مادرش مسموم شده بود به سلطنت رسید و نخستین کارش انتقام گرفتن از کسی بود که در قتل مادرش دست داشت. در نتیجه دربه‌دری‌های خانوادهٔ یانگ آغاز شد. مدام در حال حرکت بودند و هویت واقعی‌شان را از مأموران دولتی مخفی نگه می‌داشتند. پس از گذشت چند سال بالاخره پدر و پس از چندی هم مادر یانگ دستگیر و کشته شدند. یانگ در آن زمان شش، هفت سال داشت. آخرین آرزوی مادر یانگ این بود که یانگ در صورت تمایل خودش به قصر برگردد و بزرگ‌ترین سرآشپز قصر شود تا از این طریق به کتاب یادداشت‌های سرآشپز دست پیدا کند و بی‌عدالتی‌های قصر را در آن بنویسد و به نسل‌های آینده منتقل کند.

  و این‌گونه سفر یانگ کوچک و یتیم آغاز می‌شود. یک زوج خوش قلب اما از طبقهٔ نسبتاً پایین جامعه سرپرستی وی را به عهده می‌گیرند.

  یانگ در هشت سالگی وارد قصر می‌شود تا در بخش آشپزی قصر کار کند. در آن‌جا دوستان و هم‌چنین رقبایی پیدا می‌کند. وی با چوی گوم جوان که عضو خانوادهٔ چوی است هم دوست می‌شود. چوی گوم که از کودکی تعلیم علم و دانش دیده در آشپزی بسیار ماهر است و قابلیت این را دارد که به بزرگ‌ترین سرآشپز تبدیل شود. خانواده چوی از قدرت زیادی در قصر برخوردار است و طی پنج نسل گذشته سرآشپزان بزرگی را در خود پرورش داده‌است. با همین پیش زمینه‌است که چوی گوم جوان چنین مسوولیتی را می‌پذیرد و با کودکی‌اش وداع می‌کند. آشپزان قصر هم‌چون زنان پادشاه هستند و نمی‌توانند بی‌اجازه ازدواج کنند.

  کنجکاوی‌ها و پافشاری‌های یانگوم برایش دردسر درست می‌کند و باعث می‌شود مدام با بالادستی‌هایش درگیر باشد. یانگوم از سر اتفاق شاگرد هان (بهترین دوست مادرش) می‌شود اما هیچ‌کدام از این ارتباط خبر ندارند. هر چند هان از یانگوم خوشش می‌آید اما وقتی یانگ از او می‌پرسد چطور می‌تواند بزرگ‌ترین سرآشپز باشد رابطه‌شان سرد می‌شود. قتل مادر یانگوم، هان را نسبت به کسانی که جاه‌طلبند بدبین کرده‌است. او در فهم خواسته یانگوم دچار سوءتفاهم شده و از این پس با او به سردی برخورد می‌کند. یانگوم طی سال‌ها کار در دربار و با خلاقیتی که دارد به یکی از بهترین آشپزان آن‌جا تبدیل می‌شود. در این مدت اتفاقاتی رخ می‌دهد که یانگوم و هان را به رقبای سرسخت چوی و گام یینگ در آشپزخانه تبدیل می‌کند.

  یانگوم و هان به درجات بالا می‌رسند و هان بزرگ‌ترین سرآشپز قصر می‌شود. اما هیچ‌یک از این موفقیت‌ها او را به اندازه وقتی که به ارتباط نزدیکش با یانگ پی می‌برد، خوشحال نمی‌کند. وی پس از سال‌ها افسوس و اندوه برای مادر یانگ می‌فهمد که بهترین دوستش در تمام این سال‌ها دخترش را در کنار او قرار داده‌است. یانگ و هان خیلی زود متوجه می‌شوند که طایفه چوی عامل قتل پدر و مادر یانگ بوده‌اند. متأسفانه چوی شانگ و گوم یینگ نیز می‌فهمند و به ارتباط میان خودشان پی می‌برند و سعی دارند برای خلاصی از گذشته و پوشاندن قتل غیرقانونی یک دختر دربار با هم همراه شوند تا این‌که فرصتی برایشان پیش می‌آید. پادشاه بر اثر خوردن غذایی که یانگ و هان برایش درست کرده‌اند بیمار می‌شود و این دو به اشتباه به مسموم کردن پادشاه و خیانت بزرگ متهم می‌شوند. با وساطت و کمک مین ژانگ از حکم اعدام نجات می‌یابند اما به جزیره‌ای دورافتاده تبعید می‌شوند.

  بر اثر ضعف حاصل از شکنجه‌ها هان در راه سفر به جزیره می‌میرد و یانگ که بسیار اندوهگین است چندین بار سعی در فرار دارد. مین ژانگ که از عدم کفایت خود و مرگ هان احساس گناه می‌کند به دنبال یانگ به جزیره می‌رود. مین، ژانگ یانگ را قانع می‌کند که بماند و به دنبال راه‌حلی باشد.

  یانگ که می‌داند فقط به‌عنوان یک پزشک کارآزموده می‌تواند وارد دربار شود تصمیم می‌گیرد که پزشک شود. سرانجام با کمک‌های مین، خانواده‌ای که او را به فرزندخواندگی پذیرفته بودند و هم‌چنین دوستان جدیدش دوباره به قصر راه می‌یابد. از این‌جا به بعد به خاطر درگیری‌های قدرت در میان خانواده سلطنتی ماجراها کمی پیچیده می‌شود. یانگ در افشای حق می‌کوشد، خانواده چوی از هم می‌پاشد و چوی شانگ خودکشی می‌کند. سرانجام یانگ به محرم اسرار پادشاه و پزشک مخصوص وی تبدیل می‌شود. پادشاه مین یانگ را تبعید می‌کند اما پس از مرگ پادشاه مین و یانگوم با هم ازدواج می‌کنند. آن‌ها نیز مانند پدر و مادر یانگوم زندگی کولی‌واری را در پیش می‌گیرند و هر چند پس از مدتی ملکه از آن‌ها دعوت می‌کند به قصر بیایند آن‌ها تصمیم می‌گیرند از سیاست کناره‌گیری کنند.

  معرفی شخصیت‌ها[ویرایش]

  سو یانگوم بازیگر؛ لی یونگ آئه[ویرایش]

  بانویی باهوش که طبیعتی برونگرا دارد و با این خصلت به‌راحتی با آدم‌های اطرافش کنار می‌آید. او به رغم مشکلات زیادی که در قصر متحمل شده هم‌چنان با اراده به اهداف خود پایبند است و دست از تلاش برنمی‌دارد. با همین اراده محکم است که از ارتکاب به اشتباه هم نمی‌ترسد و خطرهای زیادی را بر خود هموار می‌کند. آنچه شخصیت وی را از دیگر قهرمانان سریال‌های کره‌ای متمایز می‌کند این است که به رغم مهربان و خوش قلب بودن انسان است و به همین دلیل ممکن است از عده‌ای متنفر و حتی نسبت به آنان انتقام‌جو باشد. انسانی با محاسن و معایب و به عبارت دیگر واقعی و نه انسانی یک بعدی و ساختگی.

  مین جانگو بازیگر؛ جی جین هی[ویرایش]

  مردی تحصیلکرده با ضریب هوشی بالا که تحصیلات قابل توجه‌اش را با هنرهای رزمی آمیخته‌است. او که یک‌بار توسط یانگوم نجات یافته تحت تأثیر هوش و استعداد یانگوم و میل وافر وی به یادگیری قرار دارد. مین بارها جان خودش را به خاطر یانگوم به خطر می‌اندازد.

  او را می‌توان یک جنتلمن واقعی توصیف کرد. او همیشه نگران و مراقب یانگوم است. هر زمان که یانگوم به تکیه‌گاهی نیاز داشته باشد مین در کنار اوست. وقتی یانگوم را به جزیره می‌فرستند مین از سمتش استعفا می‌دهد تا در کنار یانگوم باشد یا وقتی پروتکل را نقض می‌کند تا به روستای قرنطینه شده نزد یانگوم برود.

  چویی گیومیونگ بازیگر؛ هنگ ری نا[ویرایش]

  او دختری پرخاشجو، سرشار از جاه‌طلبی و رقیب همیشگی و سرسخت یانگوم است. هر چند عضو طایفه چوی به‌شمار می‌رود شیوه چوی را قبول ندارد و هنوز راه شخصی‌اش را پیدا نکرده به هویتی مستقل نرسیده‌است. هوش و استعداد و توانایی‌هایش اغلب او را با یانگوم شاخ‌به‌شاخ می‌کند و همیشه هم سعی دارد از یانگوم برتر باشد. اما غرور و طبقه اجتماعی‌اش قضاوت‌های او را تحت تأثیر قرار می‌دهد و همین مسئله او را از رقیبش عقب می‌اندازد؛ بنابراین برایش راحت‌تر است که از یانگوم متنفر باشد هر چند که در نهان استقلال و توانایی‌های او را تحسین می‌کند. اما در پایان زمانی که یانگوم او و طایفه چوی را رسوا می‌سازد غیرمستقیم از یانگوم تشکر می‌کند که آزادی‌اش را به وی برگردانده‌است. می‌شود گفت این دو در شرایطی دیگر می‌توانستند دوستان خوبی برای هم باشند.

  هان سانگ گونگ- بازیگر؛ یانگ می‌کیونگ[ویرایش]

  آدم مستعدی در هنر آشپزی که می‌تواند در هر غذا عناصر تشکیل‌دهنده آن را به‌راحتی تشخیص دهد. شخصیتی بسیار جدی و دقیق که هیچ چیز نمی‌تواند مانع رسیدن وی به اهدافش شود. به رغم داشتن طبیعتی لجوج و سرکش، قلبی مهربان دارد که هم‌زمان نقش معلمی سختگیر و مادری مهربان را برای یانگوم ایفا می‌کند.

  چوی سانگ گونگ- بازیگر؛ کیون می ری[ویرایش]

  اهل خانواده‌ای از طبقه بالای جامعه که از جوانی فوت و فن آشپزی را یادگرفته‌است. ذاتاً پرافاده و مغرور است و همه چیز را از ورای غرورش می‌بیند. برای رسیدن به اهدافش دست به هر کاری می‌زند و تا به مقصودش نرسد دست بردار نیست. هم در افکار و هم در عمل تیز است و بنابراین همیشه یک پله از یانگوم و هان جلوست. میل شدید وی به قدرت و ارتباطات قوی خانواده‌اش در دربار سرانجام زندگی وی را به تراژدی مبدل کرد..

  موسیقی متن[ویرایش]

  موسیقی متن جواهری در قصر(Dae Jang Geum Original Soundtrack) سری آهنگ‌هایی هستند که به عنوان موسیقی متن در سریال جواهری در قصر استفاده شدند.

  آهنگساز این مجموعه ایم سه هیون(Im Se Hyeon-임로린영겁) نام دارد.

  این سری در کل هفده موسیقی دارد.

  لیست موسیقی‌ها[ویرایش]

  ۱. سرزمین‌های بلند (هانگول:고원، هانجا:高原، تلفظ:gowon)

  ۲. اژدهای سیاه (هانگول:창룡، هانجا:蒼龍، تلفظ:changlyong)

  ۳. نیستی کجاست؟ (هانگول:하망연، هانجا:何茫然، تلفظ:hamangyeon)-خواننده:الساندرو سافینا(Alessandro Safina)

  ۴.اونارا II(هانگول:오나라 II، تلفظ:onara II)

  ۰۸۱۵٫۵(هانگول:팔백십오빈، هانجا:空八一五، تلفظ:palbaegsib-obin)

  ۶. چربی (هانگول:연밥، تلفظ:yeonbab)

  ۷. داک گو (هانگول:덕구)

  ۸. نیستی کجاست؟ -ویژگی‌های سافینا(Hamangyeon Featuring Safina)

  ۹. آپ نا(APNA)

  ۱۰. دارِن (هانگول:다솜، تلفظ:dasom)

  ۱۱. باران (هانگول:비، هانجا:悲، تلفظ:bi)

  ۱۲. واحد (هانگول:단가، هانجا:短歌، تلفظ:danga)

  ۱۳. سال (هانگول:연도، هانجا:烟濤، تلفظ:yeondo)

  ۱۴.اونارا I(هانگول:오나라 I، تلفظ:onara I)

  ۱۵. افسانه تبدیل به تاریخ می‌شود(The Legend Becomes History)

  ۱۶. خواب پنجگانه (هانگول:연도자야오가، هانجا:子夜吳歌، تلفظ:jayaoga)

  ۱۷. نیستی کجاست؟ (هانگول:하망연، هانجا:何茫然، تلفظ:hamangyeon)-بیکلام

  آهنگ تیتراژ پایانی فیلم[ویرایش]

  آهنگ تیتراژ پایانی این سریال اونارا(오나라-Onara) نام دارد که چهاردهمین آهنگ از سری موسیقی متن سریال است.

  موفقیت در دنیا[ویرایش]

  این سریال اولین بار در کره جنوبی از تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۸۲ تا فروردین ۱۳۸۳ (شمسی) از طریق شبکه‌ام. بی. سی این کشور پخش شد و در زمان پخش، با ۴۷٪ بیننده موفق‌ترین برنامه این شبکه بود.[نیازمند منبع]

  جواهری در قصر در بسیاری از کشورهای جهان پخش شده‌است؛ از جمله :افغانستان، ایران، تایوان، هنگ کنگ، مالزی، سنگاپور، فیلیپین، چین، تایلند، ژاپن، استرالیا، آمریکا، روسیه، رومانی و کانادا.[نیازمند منبع]

  همچنین رو مو هیون رئیس‌جمهور کره جنوبی در دیدار سال ۲۰۰۷ خود با کیم جونگ ایل همتای شمالی خود نسخه دی‌وی‌دی این مجموعه را به او هدیه کرد.[نیازمند منبع]

  پخش سریال در ایران و افغانستان و بازخوردهای آن[ویرایش]

  این سریال از پاییز سال ۱۳۸۵ (شمسی) در ایران، از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن رفت و تا پاییز سال ۱۳۸۶ ادامه پیدا کرد. همچنان این سریال از سوی شبکه تلویزیون طلوع در افغانستان نیز با زبان فارسی دوبله شد و پخش آن در تابستان ۱۳۸۶ آغاز شد و تا اوایل سال ۱۳۸۷ ادامه داشت. این سریال پس از ۷ سال (تابستان ۱۳۹۲)از شبکه تماشا سیمای جمهوری اسلامی ایران باز پخش شد و در شهریور ۱۳۹۲ به اتمام رسید. و مجددا برای بار سوم،در سال ۱۳۹۵، از شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد و در سال ۱۳۹۶ نیز برای بار چهارم از شبکه امید پخش شد. این سریال در تابستان سال ۱۳۹۹ برای بار پنجم از شبکه امید بازپخش شد.

  جستارهای وابسته[ویرایش]

  منابع[ویرایش]

  پیوند به بیرون[ویرایش]

  منبع مطلب : fa.wikipedia.org

  مدیر محترم سایت fa.wikipedia.org لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  یانگوم جواهری در قصر

  یانگوم جواهری در قصر

  از مجموعه تلویزیونی جواهری در قصر به عنوان پرمخاطب‌ترین سریال كره‌ای در تمام دوران یاد می‌كنند.

  این سریال كه پس از پخش در بسیاری از كشورهای آسیایی از جمله ایران در زمره‌ی محبوب‌ترین سریال‌ها قرار گرفته است، در قالب 54 قسمت تولید شده است كه تمامی این قسمت‌ها از شبكه دو سیما پخش می‌شود.

  جواهری در قصر (A jewel in the palace) محصول سال 2003 و 2004 كره جنوبی است كه هر قسمت آن در مدت زمان 60 دقیقه به شیوه‌ی رنگی و با صدای دالبی دیجیتال ساخته شده است و تاكنون 30 قسمت آن از تلویزیون پخش شده است.

  درباره سریال

  جواهری در قصر در زمره‌ی یكی از اخلاقی‌ترین سریال‌هایی كه در سال‌های اخیر در سطح جهان ساخته شده‌اند، قرار می‌گیرد. این سریال علاوه بر پرداختن به نكته‌های اخلاقی، اطلاعات تاریخی و فرهنگی بسیاری را در اختیار بیننده تلویزیونی قرار می‌دهد.

  جواهری در قصر روایتی جذاب از داستانی واقعی را با سوژه‌ای كه میان مواد غذایی، آشپزخانه‌ها و آشپزها تعریف می‌شود،در هم آمیخته است تا برای تماشاگر بسیار خوشاینده جلوه كند.

  از این سریال دارای ویژگی‌هایی بسیار شرقی است. چرا كه مردم مشرق زمین به تنوع غذایی بسیار اهمیت داده و وقت بسیار صرف آشپزی می‌كنند.

  جواهری در قصر حكایت ساده‌ای از چند خدمتكار است كه در آشپزخانه درباره كار می‌كنند و هر بار درگیر ماجرایی می‌شوند. اما آن چه در ورای این ظاهر ساده باعث موفقیت و محبوبیت این سریال شده پرداختن به مفاهیم عمیقی چون عشق و نفرت است كه به خوبی دراماتیزه شده است.

  داستان سریال

  فیلمنامه جواهری در قصر را یونگ - هیون كیم در ژانر درام به نگرش درآورده است كه در پرونده كاری خود تنها همین یك فیلمنامه را ثبت شده می‌بینند.

  او برای بیان قصه خود مقطع تاریخی 500 سال قبل كشور كره را كه پادشاهانی چون سونگ ینگ و یون سان گون حكومت كرده‌اند، برگزیده است.

  جواهری در قصر قصه واقعی از دختری افسانه‌ای است كه به نخستین زن پزشك درباری زمان خود مبدل می‌شود.

  یانگوم نقش اول سریال، یك شخصیت حقیقی است كه چند سند نه چندان كامل از حیات وی در طی فرمانروایی پادشاهان سلسله چوسون خبر می‌دهد. با این حال هنوز پژوهشگران تاریخی بر سر این موضوع كه یانگوم یك شخصیت حقیقی است یا افسانه‌ای به توافق نرسیده‌اند. او در كودكی برای آشپزی وارد قصر پادشاه می‌شود، و تمام دوران نوجوانی و جوانی‌اش را در قصر آشپزی می‌كند تا این كه به مقام بانو اولی آشپزخانه درباره می‌رسد. یانگوم پس از مدتی به دلیل اطلاعات پزشكی كه به دست می‌آورد، از طرف پادشاه صاحب سومین مقاوم برتر درباری یعنی پزشك خاندان سلطنتی می‌شود. پس از دریافت این مقام نام یانگوم با اضافه شدن لقب دایی به یانگوم برگ تغییر می‌یابد.

  پخش از تلویزیون كره و شبكه‌های سراسر دنیا

  سریال جواهری در قصر كه در شبكه mbc كره تولید شد، برای نخستین بار 15 سپتامبر 2003 از این شبكه كابلی به روی آنتن رفت و با آماری نزدیك به 47 درصد بیننده به عنوان پرمخاطب‌ترین مجموعه داستانی این شبكه شناخته شد.

  این سریال در تلویزیون كشورهای آسیایی بسیاری از جمله كشورهایی چون تایوان، هنگ‌كنگ، سنگاپور، چین، تایلند، ژاپن، مالزی و فیلیپین به روی آنتن رفته است و در تمامی این شبكه‌ها در زمره‌ی موفق‌ترین مجموعه‌ها قرار گرفته است. این مجموعه حتی در كشورهای اروپایی و آمریكایی نیز به نمایش درآمد و پخش آن از شبكه جهانی بی‌بی‌سی با استقبال مخاطبان مواجه شد.

  بازیگران سریال

  لی یونگ آئی كه در سریال جواهری در قصر نقش یانگوم را بازی می‌كند. جزء مشهورترین بازیگران كره جنوبی و حتی شرق آسیاست. وی 31 ژانویه در سئول كره جنوبی متولد شد و از دانشگاه هانیانگ، آنسان فارغ‌التحصیل شد.

  محبوبیت لی‌یونگ آیی با بازی در سریال جواهری در قصر در كشورهای شرق آسیا افزایش یافت به نحوی كه وی بعد از بازی در این نقش به كشورهایی چون سنگاپور، چین، هنگ‌كنگ، تایوان و ژاپن دعوت شد. حضور این بازیگر در ژاپن باعث شد تا شبكه NHK این كشور به عنوان مشهورترین تلویزیون ژاپن، برای اولین بار بعد از 12 سال از تالار خود برای پذیرایی از لی یومگ آئی استفاده كند. در چین نیز نام یك مدرسه بعد از دریافت كمك‌های مالی یونگ آئی به مدرسه ابتدای لی یونگ آئی تغییر یافت.

  لین بازیگر كره‌ای تا كنون چند بار موفق به دریافت جوایز معتبر شده است كه اهدای جایزه بهترین بازیگر سال در جشنواره اژدهای آبی در سال 2005 و اهدای جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره بیك سینگ آرت در سال 2006 به وی از آن جمله است.

  لی یونگ آئی، به عنوان یكی از نمایندگان سازمان یونیسف در دنیا نیز فعالیت می‌كند.

  جی حین هی (مین جونگ هو)، هنگ ری نا( كیوم یامنگ)، گیوئن می ری، یانگ می كیونگ (بانو هان)، میم هو( عالیجناب) وآن چو ژانگ (جوانی یانگوم) از جمله بازیگرانی هستند كه در كنار لی یونگ آنی در جواهری در قصر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

  درباره كارگردان

  جواهری در قصر را لی بیونگ هون بر عهده داشته است كه علاوه بر كارگردانی بر حرفه تهیه‌كنندگی نیز مشغول است. به نحوی كه تهیه سریال جواهری در قصر را نیز خود وی در شبكه MBC بر عهده داشته است.

  پخش از تلویزیون ایران

  سریال جواهری در قصر با مدیریت زهره شكوفنده برای پخش از شبكه دو سیما دوبله شد. در دوبله این سریال صداپیشگانی چون مینو غزنوی (یانگوم)، زویا خلیل آذر، مریم نوری درخشان، شهروز ملك آرایی، كتایون اعظمی، رزیتا یاراحمدی، ناصر احمدی، منوچهر والی‌زاده، الیزا اورامی، مینو شجاع و اعظم‌السادات دالبری شكوفنده را همراهی می‌كردند.

  جواهری درقصر، 5 آبان ماه 1385 برای نخستین بار از شبكه دو سیما پخش شد و از آن پس هر هفته روزهای جمعه ساعت 21 به روی آنتن رفت.

  منبع مطلب : article.tebyan.net

  مدیر محترم سایت article.tebyan.net لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  «جواهری در قصر» پرمخاطب ترین سریال خارجی در دوران سیمای ایران

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  نوشین گاز، سلام

  ناشناس 3 ماه قبل
  0

  فقط میدونم یانگوم ۱۰۰ تا قسمت داره

  مهدی 1 سال قبل
  -1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید