توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سردترین شهر دنیا در کدام کشور

  1 بازدید

  سردترین شهر دنیا در کدام کشور را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سردترین شهرهای دنیا را بشناسیم!

  سردترین شهرهای دنیا را بشناسیم!

  tripsavvy نوشت: خوشبختانه بیشتر زمستان‌ها در بیشتر نقاط دنیا هیچ‌وقت به پای دمای استخوان شکن 68- سانتیگراد روستای دورافتاده‌ی اویمیاکن در سیبری روسیه نمی‌رسند. طبق اسناد جهانی گینس، درجه دمای این روستا در سال 1933 به قدری پایین رسید که به عنوان سردترین و ساکت‌ترین منطقه‌ی مسکونی جهان شناخته شد.

  سردترین شهرهای جهان را می‌توان از کانادا تا قزاقستان پیدا کرد، که شدت سردی آن‌ها از کانادا شروع شده و در قزاقستان به کمترین حد سرمای خود می‌رسند (البته در مقایسه‌ با شدت سرمای خودشان به عنوان سردترین شهرهای جهان، نه سرمای معمول زمستانه‌ی سایر نقاط دنیا.). حالا، پس از اولین رتبه که مخصوص روستای اویمیاکن، سردترین منطقه‌ی مسکونی جهان بود، باهم نگاهی می‌اندازیم به سایر شهرهای سرد دنیا که در رتبه‌های بعدی از گرم‌ترین به سردترین قرار دارند. پس با لست‌سکند همراه باشید.

  رتبه‌ی دوم: آستانه، قزاقستان

  متوسط دما در ماه ژانویه: 14.2- درجه سانتیگراد

  آستانه - قزاقستان

  آستانه یا Astana شهری مدرن با معماری به‌خصوص است که با مساجد پر زرق و برق و مراکز خرید بی‌نظیر و تفریحات متنوعش در این منطقه شناخته می‌شود. اگرچه آستانه تابستان‌های گرمی دارد اما زمستان‌هایش به شدت طولانی و بی‌نهایت سرد و خشک است. پایین‌ترین دمایی که در آستانه و در فصل زمستان ثبت شده 15.5- درجه سانتیگراد بوده است. دمای میانگین ثبت شده در ماه ژانویه نیز در این منطقه 6.4 سانتیگراد بوده است. بد نیست بدانید در بیشتر سال‌ها، از میانه‌ی ماه نوامبر تا اوایل آوریل، سطح رودخانه‌ی شهر کاملا یخ‌زده باقی می‌ماند.

  رتبه‌ی سوم: اینترنشنال فالز، مینه‌سوتا، ایالات متحده آمریکا

  متوسط دما در ماه ژانویه: 15- درجه سانتیگراد

  اینترنشنال فالز، مینه‌سوتا، ایالات متحده آمریکا

  شهر مینه‌سوتای شمالی، خودش را «یخچال کشور» می‌نامد و با رکورد کمینه دمای 48- سانتیگراد و متوسط بارش فصلی 71.6 اینچی، به نظر می‌رسد که عنوان بسیار مناسبی را هم برای خودش انتخاب کرده است. شهر اینترنشنال فالز، بیشترین افت دما را در میان شهرهای دیگر ایالات متحده‌ی آمریکا دارد و البته، بد نیست اینجا به آسمان شب جذاب و دیدنی‌اش هم اشاره‌ای بکنیم. این شهر علاوه بر سرما و آسمان شبش، به عنوان مسیری برای عبور از مرز کانادا و دروازه‌ای برای پارک ملی Voyageurs هم شناخته می‌شود.

  رتبه‌ی چهارم: اولان‌باتور، مغولستان

  متوسط دما در ماه ژانویه: 24.6- درجه سانتیگراد

  اولان‌باتور، مغولستان

  اولان‌باتور با ارتفاع 4.430 فوتی از سطح دریا، در لبه‌ی استپ مغولستان قرار گرفته است و سردترین پایتخت ملی جهان محسوب می‌شود. این شهر تابستان‌های گرمی را تجربه کرده و دمای هوایش در این فصل تا 39 درجه سانتیگراد نیز بالا می‌رود اما از طرف دیگر، زمستان‌های سخت و طولانی هم دارد که دمای هوا در آن تا 42- درجه سانتیگراد هم پایین می‌آید. چنین زمستان‌هایی سرما و انجماد را از حد می‌گذرانند! اولان‌باتور همچنین به عنوان دروازه‌ای بین‌المللی به مناطق بی‌نظیر طبیعی مغولستان، فرهنگ غنی‌ای را از تبت تا معابد بودایی در کنار گالری‌های مدرن هنری در خود جا داده است.

  رتبه‌ی پنجم: بارو، آلاسکا، ایالات متحده آمریکا

  متوسط دما در ماه ژانویه: 25- درجه سانتیگراد

  بارو، آلاسکا، ایالات متحده آمریکا

  بارو در قسمت بالایی دایره‌ی قطب شمال در آلاسکا، شمالی‌ترین شهر در ایالات متحده آمریکا واقع شده است. این شهر نسبت به سایر شهرهای آلاسکا، بیشترین کمینه دما را داراست که با آسمان ابری و سرعت بالای وزش باد که تا 60 مایل بر ساعت هم می‌رسد، وضعیت سرمایش وخیم‌تر هم می‌شود. در این منطقه، خورشید سالانه 65 روز در زیر خط افق قرار دارد و تنها 120 روز در سال دمای آن بالا رفته و انجماد را از بین می‌برد. به‌هرحال، باوجود دمای ثبت شده‌ی 49- درجه سانتیگراد، دلایل زیادی برای سفر به بارو، حداقل برای خود آمریکایی‌ها وجود دارد که از آن‌ها می‌توان به فرهنگ غنی آن، پوشش گیاهی زیبای توندرای اطراف و شانس مشاهده‌ی شفق قطبی اشاره کرد.

  رتبه‌ی ششم: یلونایف، کانادا

  متوسط دما در ماه ژانویه: 27.9- دریجه سانتیگراد

  یلونایف، کانادا

  یلونایف، پایتخت سرزمین‌های شمال غربی کانادا، در 250 مایلی جنوب دایره‌ی قطب شمال قرار گرفته است. بر اساس بررسی‌ای که توسط سازمان محیط زیست کانادا انجام گرفته است، از میان 100 شهر کانادا، یلونایف سردترین دما، سردترین زمستان، بیشترین شدت وزش باد و بیشترین فصل برفی را دارد. کمینه دمای ثبت شده در این منطقه 51- درجه سانتیگراد است. جالب است بدانید که این منطقه‌ی یخ‌زده، به طرز عجیبی آفتابی‌ترین تابستان کانادا را هم دارد. با تاریخچه‌ای غنی، یلونایف را می‌توان بهترین مقصد برای کسانی دانست که ماجراجویی در سفر برایشان اولین اصل به حساب می‌آید. از گردش زیر نور خورشید نیمه‌شب گرفته تا اسکی روی برف و تماشای شفق‌های قطبی بی‌نظیر، فعالیت‌هایی هستند که یلونایف را با وجود سرمای کشنده‌اش، به مقصدی برای گردشگران ماجراجو تبدیل کرده است.

  رتبه‌ی هفتم: نوریلسک، روسیه

  متوسط دما در ماه ژانویه: 30- درجه سانتیگراد

  نوریلسک، روسیه

  نوریلسک، شمالی‌ترین شهر جهان با بیش از 100.000 نفر جمعیت ساکن است و یکی از تنها سه شهری است که در این منطقه واقع شده‌اند. با میانگین دمای 10- درجه سانتیگراد، این شهر سردترین میانگین دما را در میان شهرهای بزرگ داراست و دمای آن گاهی تا 53- درجه سانتیگراد هم پایین می‌آید! متاسفانه بعید به نظر می‌رسد که نوریلسک به رغم داشتن موزه‌ها، گالری‌های هنری و داشتن یکی از شمالی‌ترین مساجد جهان بتواند به یک مقصد توریستی بزرگ تبدیل شود. بد نیست بدانید علاوه بر سرمای شدید، این منطقه به دلیل داشتن صنعت معدن، یکی از آلوده‌ترین مکان‌ها در روی زمین هم محسوب می‌شود. درهای این شهر از سال 2001 به روی خارجی‌ها بسته شده است.

  رتبه‌ی هشتم: یاکوتسک، روسیه

  متوسط دما در ماه ژانویه: 40- درجه سانتیگراد

  یاکوتسک، روسیه

  و بالاخره به سردترین شهر جهان پس از ایمیاکن می‌رسیم! شهر یاکوتسک، پایتخت جمهوری روسیه‌ی ساکا، در حدود 280 مایلی جنوب دایره‌ی قطب شمال واقع شده است. افرادی که از مواجه شدن با چنین سرمای استخوان شکنی ابایی ندارند، می‌توانند بازدید از نقاط دیدنی این شهر نظیر موزه‌ی یخی پادشاهی پرمافروست، بازار مسیحی و موزه‌ی ملی هنر جمهوری ساخا را دلیل مناسبی برای سفر به آنجا بدانند. این شهر در ماه ژوئیه با متوسط دمای 19.5 درجه سانتیگراد، دیگر یک مقصد توریستی تمام عیار محسوب می‌شود و بازدیدش برای همه ممکن خواهد بود!

  منبع: لست سکند

  2121

  منبع مطلب : www.khabaronline.ir

  مدیر محترم سایت www.khabaronline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سردترین شهرهای جهان را بشناسید| بلیط هواپیما| ویزا|هتل - فلاوینگو(عالی گشت)

  سردترین شهرهای جهان را بشناسید| بلیط هواپیما| ویزا|هتل - فلاوینگو(عالی گشت)

  سردترین دمایی که تا به حال در ایستگاه تحقیقاتی روسیه در قطب جنوب به ثبت رسیده است، منفی ۸۹ درجه سانتیگراد در ۲۱ جولای سال ۱۹۸۳ بوده است. در این مقاله در مورد  سردترین شهرهای جهان به ترتیب و همچنین نحوه زندگی ساکنان این مناطق سخن خواهیم گفت. البته  پاسخ به این سوال که سردترین شهر جهان کجاست، کمی دشوار است چون دمای هوا در شهرهای سرد متغیر است و ممکن است دمای هوای یک منطقه مانند آلاسکا از منطقه دیگر گاهی کمتر و گاهی بیشتر باشد. برخی از افراد شهر اویمیاکن و برخی دیگر شهر یاکوتسک (yakutsk) را که هر دو در روسیه هستند، سردترین شهر دنیا می‌دانند. کسانی که گرمایی هستند و دوست دارند حداقل یکبار سرمایی شبیه قطب را تجریه کنند، بد نیست با شهرهایی که به طرز دیوانه‌وار دمای پایین و سردی دارند، آشنا شوند. شهرهای زیر هیچ‌کدام به ۸۹ درجه سانتیگراد زیر صفر که کمترین دمای ثبت شده بر روی کره زمین است، نرسیده اند اما با این حال جزو سردترین شهرهای قابل سکونت هستند. برای آشنایی با سردترین شهرهای جهان با ما همراه شوید.

  شهر ورخویانسک، روسیه

  طبق سرشماری سال ۲۰۰۲ جمعیت شهر ورخویانسک روسیه حدود ۱۴۳۴نفر بوده است که به سختی در قلب بیابان سیبری و در صد کیلومتری قطب شمال زندگی می‌کنند. این شهر ابتدا در سال ۱۶۳۸میلادی به عنوان یک قلعه ساخته شد و به عنوان منطقه‌ای مرکزی در پرورش گاو، معدن‌های طلا و قلع به حیات خود ادامه داد. ورخویانسک که برخی آن را سردترین نقطه دنیا می‌دانند ۹ ماه از سال کاملاً پوشیده از برف است و در ۳ ماه دیگر هم بسیار سرد است. همچنین در نیمه دوم سال در هر ۲۴ ساعت فقط ۵ ساعت، روز است و بقیه را در تاریکی به سر می برد. متوسط دمای این شهر در زمستان ۴۷- درجه سانتیگراد است. هر چند در گذشته از این شهر به عنوان تبعیدگاه استفاده می شده است ولی در حال حاضر تبدیل به منطقه گردشگری شده است و شما می‌توانید به آن سفر کنید. برای حضور در این منطقه باید پالتوی خز و لباس ها خیلی گرم بپوشید.

  خرید بلیط هواپیما روسیه

   اویمیاکن، روسیه

  برخلاف نظر مردم ورخویانسک که ادعا می‌کنند که در سردترین شهر نیم‌کره شمالی زندگی می‌کنند، ساکنین اویمیاکن (Oymyakon) دمای منفی ۹۰ درجه سانتیگراد در تاریخ ۶ فوریه سال ۱۹۳۳ را به خوبی به یاد می‌آورند. این شهر حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر جمعیت دارد و فاصله‌ای در حدود سه روز رانندگی تا شهر یاکوتسک دارد. اویمیاکون در شرق شهر شهر یاکوتسک در جمهوری یاقوتستان روسیه قرار دارد و در فاصله ۹۳۰ کیلیومتری آن قرار دارد. متوسط دما در این شهر حدود ۵۰ درجه سانتیگراد زیر صفر است. این شهر بین دو کوه قرار گرفته است که باعث می شود جریانات هوای سرد از آن دیرتر خارج شوند.

   یاکوتسک، روسیه

  مردم دنیا این شهر را به عنوان سردترین شهر دنیا می‌شناسند. کم‌ترین دمایی که در قطب جنوب ثبت شده با کم‌ترین دمایی که در این شهر به ثبت رسیده است، اختلاف کمی دارد. از ماه سپتامبر تا ماه می متوسط دمای این شهر در زیر نقطه انجماد قرار دارد و تغییری نمی‌کند. شهر یاکوتسک در مرکز جمهوری یاقوتستان در کشور روسیه قرار دارد.  متوسط دمای هوا در این شهر حدود ۹ درجه زیر صفر است ولی روزهایی از تابستان هم ممکن است که دمای هوا به ۳۰ درجه برسد. در زمستان دمای هوای این شهر به حدود ۴۰ درجه سانتیگراد می‌رسد.

  امکانات رفاهی خوبی برای گردشگران در این شهر به وجود آمده است و شما برای سفر به یاکوتسک خیلی نباید نگران باشید. هواشناسی یاکوتسک هم خیلی فعال است و برای سفر خوب است که از آن دمای هوا را استعلام کنید. زندگی در یاکوتسک مخصوصاً به عنوان توریست نیاز به رعایت چند نکته دارد. شاید مهمترین موضوع این باشد که باید لباسهای ضخیم تهیه کنید و همچنین اگر در ۲۴ ساعت آینده قرار است به جایی بروید یا می‌خواهید به مکان اولیه بازگردید، به هیچ وجه نباید ماشین خود را خاموش کنید.

  هاربین، چین

  شهر هاربین در شمال شرقی چین قرار دارد و مرکز استان هیلونگجیان است و حدود ۱۰ میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر زمستان‌های استخوان سوزی دارد. سرما و یخبندان انگار جزوی از دی ان ای (DNA) این شهر است به طوری که هر سال میزبان فستیوال‌ برف و یخ هاربین است که بزرگترین نوع فستیوال برف و بخ در چین است. به طور معمول کم‌ترین دمای این شهر در ماه ژانویه بین  ۲۲- تا ۲۴- درجه سانتیگراد است. همچنین کم‌ترین دمایی که این شهر در طول زمستان به ثبت رسانده است، دمای ۴۲- سانتیگراد است.

  فستیوال برف و یخ هاربین حدود نیم قرن است که هر سال برگزار می‌شود و در کنار فستیوال برف و یخ ساپورو در ژاپن، کارناوال زمستانی شهر کبک در کانادا و فستیوال اسکی نروژ از بزرگترین فستیوال های زمستانی برف و یخ در جهان است که گردشگران عمومی را می پذیرند. این فستیوال هر سال از ۵ ژانویه شروع می شود و حدود یک ماه ادامه دارد. در این فستیوال مجسمه ها و سازه های یخی که توسط گروه های مختلفی ساخته شده است به نمایش در می آید و دارای دو محوطه اصلی است. در محوطه اول که جزیره خورشید نام دارد و کنار رود  Songhua است، مجسمه ها و تندیس های یخی بسیار با شکوه قرار گرفته است و در محوطه دوم ساختمان ها و سازه های بزرگ یخی قرار دارند که با نورپردازی در شب به یکی از بهترین صحنه های زندگی هر انسانی تبدیل می شوند.

   وینیپگ، کانادا

  وینیپگ (Winnipeg) مرکز استان منیتوبا در کاناداست که حدود ۷۱۵٫۰۰۰ نفر جمعیت دارد و یکی از سردترین کلان شهرهای آمریکای شمالی است و  تنها 1 ساعت با مرز آمریکا با ماشین فاصله دارد. این شهر که در فلات کانادا قرار دارد، در ماه ژانویه هر سال دمایی بین ۲۰- تا ۲۲- درجه سانتیگراد دارد. شهر وینیپگ در ۲۴ دسامبر سال ۱۸۷۹ با ثبت دمای ۴۸- درجه سانتیگراد سرد ترین روز خود را تجربه کرد. به همین دلیل برخی آن را سردترین شهر کانادا می دانند. هر چند آب و هوای این شهر به صورت چهار فصل است و تابستان های گرم و شرجی دارد ولی در زمستان هم بسیار سرد و طاقت فرساست.

  برای کسانی که می‌خواهند در کانادا زندگی کنند وینیپگ یک شهر ایدئال است. این شهر در بین شهرهای همجوار خود از اهمیت اقتصادی و فرهنگی بیشتری برخوردار است و در حوزه شاخص های نظم شهری و کیفیت زندگی در سطح بالایی است. به طور مثال سیستم حمل و نقل عمومی این شهر بسیار کارآمد و به هم پیوسته است و شما به راحتی می توانید به وسیله آن به هر نقطه شهر بروید. در کنار آن شبکه پیاده روی منظمی در داخل شهر وجود دارد و شما می توانید در روزهایی که هوا خوب است به بیشتر نقاط شهر به صورت پیاده، رفت و آمد کنید تا هم آلودگی زیست محیطی شهر کم شود و هم از نعمت ورزش و سلامتی برخوردار شوید. هزینه زندگی در وینیپگ نیز نسبت به شهرهای گران تر کانادا کمتر است و دانشجویان هم می توانند با قیمت مناسبی در این شهر زندگی کنند.

  خرید بلیط هواپیما کانادا

  سردترین شهر ایران کجاست؟

  در مورد سردترین شهر ایران باید بگوییم به طور معمول شهرهای استان آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل در کنار برخی شهرهای استان کردستان معمولاً سردترین شهرهای ایران هستند. سراب و بستان آباد در آذربایجان شرقی، شهر کرد در چهارمحال و بختیاری، سقز در کردستان و بستان آباد در آذربایجان غربی معمولاً کمترین دماها را در زمستان به ثبت می رسانند. دمای ۴۸- در سقز کمترین دمایی است که در ایران به ثبت رسیده است.

  خرید بلیط هواپیما شهر کرد

  منبع مطلب : www.flawingo.com

  مدیر محترم سایت www.flawingo.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  هیچ کسی تحمل سرمای کشنده ی این شهر را ندارد!

  هیچ کسی تحمل سرمای کشنده ی این شهر را ندارد!

  علی رغم زمستان های یخبندان، تابستان ها به طرز شگفت آوری گرم است و دمای هوا به محدوده ی بالای ۲۰ درجه و حتی گاهی بالای ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد. در طول تابستان های کوتاه این شهر هوا مرطوب می شود و حتی در گوشه و کنار شهر پشه هم پیدا می شود.

  بعضی از کارشناسان زندگی در این شهر را برای انسان خطرناک می دانند اما بعضی دیگر می گویند افراد بعد از مدتی به شرایط آب و هوایی آن عادت می کنند. این شهر حتی قبل از کشف فلزات ارزشمند به مدت هزاران سال مسکونی بوده و مردم بومی یاکوتس از قرن ۱۳ و ۱۴ در این منطقه زندگی می کنند و اتفاقا سازگاری زیادی هم با این شرایط آب و هوایی پیدا کرده اند. یک مسافر قرن نوزدهمی بریتانیایی که در مسیر رسیدن به سیبری توقف کوتاهی در این شهر انجام داد می گفت افرادی را با لباس های آستین کوتاه در فضای باز دیده که چنان می گفتند و می خندیدند انگار که در هوای بهاری ایستاده اند!

  نظرتان درباره ی این جاذبه های عجیب کشورهای مختلف پیست؟ شاید دوست داشته باشید با سفر به هر نقطه ی جهان جاذبه های زیادی را ببینید و عجایب دنیا را کشف کنید برای همین سعی داریم تا تعدادی از هیجان انگیز ترین جاذبه های دنیا را معرفی کنیم تا آشنایی بیشتری با آن ها پیدا کنید.

  منبع: amusingplanet.com

  منبع مطلب : www.eligasht.com

  مدیر محترم سایت www.eligasht.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  ناشناس 10 روز قبل
  0

  سردترین شهر دنیا در این کشور قرار دارد

  تینا 23 روز قبل
  0

  روسیه

  مهدی 1 سال قبل
  1

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  1
  حسین 2 ماه قبل

  روسیه

  برای ارسال نظر کلیک کنید