توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سایت سفارت افغانستان در تهران

  1 بازدید

  سایت سفارت افغانستان در تهران را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سفارت افغانستان - تهران - سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان

  زمان: یکشنبه مورخ 22 ثور 1398

  مکان: مقر سفارت

  آقای احمد هارون نجم پور، مستشار وزیر مختار

  منبع مطلب : www.afghanembassy.ir

  مدیر محترم سایت www.afghanembassy.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تماس با ما - سفارت کبرای جمهوری اسلامی افغانستان

  تماس با ما

  سفارت کبرای افغانستان در تهران، برای حل مشکلات مهاجرین و رسیدگی به امور آنها، تلاش نموده و می نماید که راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی نیز به همین منظور صورت گرفته است.

  لذا کاربران محترم، می توانند سوالات خود را از طرق زیر ارسال کنند تا مسئولین سفارت نسبت به جوابگویی آن اقدام نمایند.

  لطفاً برای سوالات مربوط به بخش قونسلی، تثبیت هویت و پاسپورت ماشین خوان فقط با شماره های ذیل تماس حاصل فرمایید:

  021-88730826

  021-88737050

  021-88735040

  منبع مطلب : www.afghanembassy.ir

  مدیر محترم سایت www.afghanembassy.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رونمایی از سامانه جدید نوبت دهی اخذ تذکره و پاسپورت سفارت افغانستان در تهران/ کانال تلگرام بخش پاسپورت آغاز به کار کرد

  رونمایی از سامانه جدید نوبت دهی اخذ تذکره و پاسپورت سفارت افغانستان در تهران/ کانال تلگرام بخش پاسپورت آغاز به کار کرد

  سفارت جمهوری اسلامی افغانستان از وب سایت و یک صفحه اجتماعی تلگرام جدید برای ایجاد سهولت بیشتر در بخش نوبت گیری اخذ تذکره و پاسپورت و همچنین اطلاع رسانی از طی مراحل صدور پاسپورت رونمایی کرد. صفحه تلگرام بخش پاسپورت با نام "Appstehran" آغاز به کار کرده و قرار است سایت جدید نوبت دهی از ماه آینده فعال گردد.

  به گزارش خبرگزای صدای افغان(آوا) از تهران، محمداسلام دره ای، مسئول پروژه پاسپورت و تذکره سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در تهران و همکاران فنی شان در این بخش، با حضور در جمع ۲۰۰ نماینده از جامعه مهاجرین افغانستانی از سراسر ایران، صفحه جدید وب سایت و همچنین کانال تلگرام را رونمایی کرده و در مورد آن جزییات دادند.

  قرار است با فعال شدن سامانه جدید نوبت دهی برای اخذ تذکره و پاسپورت، مشکلات سامانه کنونی نوبت دهی برطرف گردیده و سهولت های بیشتر و آسان تری را در اختیار مهاجرین قرار دهد.

  آقای دره ای در صحبت های خود از مهاجرین خواست تا مشخصات خود را در بخش تذکره و به خصوص پاسپورت، بر اساس اطلاعات دقیق و اصلی شان که در تذکره درج شده، تکمیل کنند.

  وی با اشاره به تخفیف های مشخص شده در بخش توزیع پاسپورت، خاطرنشان کرد که این تخفیف ها در حدود ۷۰ درصد جامعه مهاجرین را تحت پوشش قرار داده و بر این اساس، دولت افغانستان، ده های میلیون دالر در قسمت توزیع پاسپورت، تنها به مهاجرین افغانستانی در ایران، تخفیف داده است.

  مسئول پروژه تذکره و پاسپورت سفارت افغانستان در تهران ادامه داد که همچنان پی گیر دریافت تخفیف برای صدور پاسپورت برای دانشجویان هستند.

  وی در مورد صفحه تلگرام آن ها که به نام "کانال رسمی اطلاع رسانی پاسپورت های الکترونیکی سفارت کبرای افغانستان در تهران" یا "Appstehran" مسمی است، گفت که هدف از راه اندازی این کانال، ایجاد سهولت در امر اطلاع رسانی در خصوص پاسپورت های چاپ شده است.

  مسئول پروژه تذکره و پاسپورت خاطرنشان کرد، کسانی که به وب سایت سفارت و یا بخش مسئولین این بخش دسترسی ندارند، می توانند از طریق کانال تلگرام، روند صدور پاسپورت های خود را پی گیری کنند.

  کسانی که مراحل صدور پاسپورت را طی کرده اند، با مراجعه به این کانال تلگرام، می توانند از طریق بخش جستجو، با وارد کردن شماره رهگیری یا نام و نام خانوادگی خود، بفهمند که روند صدور پاسپورت شان در کدام مرحله قرار دارد.

  این در حالی است که دکتر نصیراحمد نور، سفیر جمهوری اسلامی افغانستان در تهران، بخش پاسپورت سفارت روزانه ظرفیت رسیدگی به درخواست پاسپورت ۵۰۰ نفر را دارا می باشد، اما اکنون روزانه ۱۰۰ نفر هم مراجعه نمی کنند. سفیر افغانستان گفت که بخش پاسپورت سفارت و نمایندگی های افغانستان در ایران این ظرفیت را دارند که روزانه تا به درخواست پاسپورت ۵۰۰۰ نفر رسیدگی کنند.

  وی تأکید کرد که مهاجرین از فرصت باقی مانده به خوبی استفاده کنند و به صورت فوری برای دریافت تذکره و پاسپورت های جدید اقدام کنند.

  دکتر نصیراحمد نور با بیان این که بیشتر کسانی که برای دریافت تذکره مراجعه می کنند، به دنبال دریافت پاسپورت نیستند، خاطرنشان کرد، پس از این تنها به کسانی که نیاز به دریافت پاسپورت داشته باشند، تذکره داده خواهد شد. او ادامه داد: در آینده ساز و کاری در نظر گرفته خواهد شد تا تذکره متقاضیان پس از دریافت نوبت پاسپورت و از طریق بخش پاسپورت توزیع شود.

  همچنین به گفته وی، جمهوری اسلامی ایران تنها تا اول ماه میزان سال آینده(۱۳۹۷ هجری شمسی) به مقام های جمهوری اسلامی افغانستان و سفارت کشور مهلت داده تا همه کسانی که پاسپورت قدیمی دارند، یا نیازمند دریافت پاسپورت جدید اند، پاسپورت های ماشین خوان دریافت کنند، در غیر این صورت، پاسپورت های قدیمی از اعتبار خارج شده، اقامت ها باطل خواهد شد و دارندگان پاسپورت های قدیمی، غیرمجاز خواهند بود.

  منبع مطلب : avapress.com

  مدیر محترم سایت avapress.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  احمد نوید 1 ماه قبل
  0

  سلام وقت بخیر خوب هستین محترم

  احمد نوید هستم اتباع افغانستان می‌باشم

  من به پاسپورت ضرورت جدی دارم

  لطفا راهنمایی کنید

  با احترام احمد نوید

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید