توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سامانه نوید علوم پزشکی لرستان

  1 بازدید

  سامانه نوید علوم پزشکی لرستان را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  نوید

  ورود به سامانه نوید

  منبع مطلب : lums.ac.ir

  مدیر محترم سایت lums.ac.ir لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  navid.vums.ac.ir | سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی مجازی

  navid.vums.ac.ir | سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی مجازی

  دانشگاه علوم پزشکی مجازی به عنوان دانشگاه پیشتاز در امر آموزش، پژوهش و توسعه علم و دانش در حیطه مجازی شروع به فعالیت نمود. یکی از اقدامات مهم و قابل توجه این دانشگاه طراحی سیستم های مدیریت یادگیری است. سیستم های مدیریت یادگیری، فاکتور کلیدی و مهم برای توسعه یادگیری الکترونیکی به حساب می آیند. این سیستم ها جهت تعامل فراگیران با اساتید طراحی شده اند و امکان انجام اموری از قبیل ثبت نام، پیگیری، ارزشیابی و ارائه برنامه ها را فراهم می نمایند.

  در این راستا متخصصان آموزش مجازی و فنی، طراحی و اجرای سامانه ای تحت عنوان نوید را بر عهده گرفتند. “نوید” فرم اختصار عبارت “نرم افزار ویژه یادگیری دانشگاهی” است که نسخه اول آن در مرداد ماه سال 96 به کار گرفته شد و از مهرماه 97 در اختیار تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت.

  لینک مستقیم ورود به سامانه نوید دانشگاه علوم پزشکی مجازی

  راهنمای ورود به سامانه نوید دانشگاه های علوم پزشکی

  با طراحی و اجرای سامانه نوید توسط دانشگاه علوم پزشکی مجازی، امکان تعامل دانشجویان و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی کشور و امکان شرکت در کلاس های درسی به صورت مجازی میسر شد و با توجه به پیشرفت توسعه امور اینترنتی با استقبال زیادی مواجه گشت؛ بنابراین در مدت زمان کوتاهی در اختیار تمامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار گرفت که در ادامه مطلب زیر به آن ها پرداخته شده است. ورود به سامانه نوید با توجه به دانشگاه های مختلف، به دو صورت ممکن خواهد بود.

  ورود به سامانه نوید با حساب کاربری سامانه سما:

  دانشجویان به واسطه دانشگاه خود دارای حساب کاربری سما می باشند که برای اولین ورود به سامانه نوید می توانند مراحل زیر را طی کنند.

  لازم به ذکر است که گذراندن مراحل یاد شده، برای اولین ورود به سامانه نوید می باشند؛پس از اولین ورود خود از طریق سامانه سما، حساب کاربری شما در سامانه نوید ثبت خواهد شد. لذا در مراجعات بعدی می توانید به طور مستقیم وارد حساب کاربری خود در سامانه نوید شوید.

  ورود به سامانه نوید بدون حساب کاربری سامانه سما:

  در صورتی که شما دارای حساب کاربری سما نیستید، در هنگام ورود به سامانه نوید دانشگاه خود (حتی اگر برای بار اول قصد ورود دارید)، تنها یک گزینه مربوط به سامانه نوید را پیش روی خود خواهید داشت. بنابراین وارد سامانه شده و نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید. برای اولین ورود می توانید نام کاربری و رمز عبور خود را از دفتر مدیریت آموزشی دانشکده خود دریافت کنید. در صورت نیاز به هر گونه مشاوره در این زمینه می توانید با مرکز مشاوره تلفنی ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.

  دسترسی به سامانه نوید برای دانشجویان هر دانشگاه، از سامانه اصلی دانشگاه صورت می گیرد. به بیان دیگر، این سامانه برای هر دانشگاه به طور مستقل تعریف می شود که لینک مستقیم آن ها در جدول پیوست قرار داده شده است.

  در سامانه نوید اطلاعات دروس ترم جاری و ترم های پیشین در نمایه دانشجو قرار می گیرد؛ اما گفتنی است که امکانات سامانه نوید، صرفا به آموزش محدود نمی شود؛ بلکه بخش های مختلفی مربوط به برگزاری تکالیف، آزمون ها و حتی گفتگوی های گروهی در این سامانه وجود دارد.

  مطالب درسی که توسط استاد مربوطه در سامانه نوید تنظیم می شوند، قابلیت برنامه ریزی زمانی دارند که شما را ملزم به مطالعه در وقت مقرر شده خواهد کرد. شما می بایست پس از مطالعه هر منبع، تیک تایید را بزنید. همچنین برای ارسال تکالیف، از جانب استاد مربوطه مهلتی برای شما تعیین می شود که در این بازه ملزم به پاسخگویی هستید. البته امکان ارسال پاسخ حتی پس از بازه مقرر از سامانه نوید وجود دارد، اما در صورت ارسال در خارج از بازه زمانی اعلام شده، پیام تاخیر برای شما نمایان خواهد شد که بازخورد آن به عهده استاد خواهد بود.

  به بیانی دیگر این سامانه، یک شبیه سازی از کلاس های حضوری است و می توان از آن برای بارگذاری فایل های درسی، تعریف تمرین، برگزاری آزمون، ایجاد بحث و گفتگو بین دانشجویان و برگزاری کلاس های آنلاین استفاده کرد. همچنین سامانه نوید به گونه ای طراحی شده است که شما در هر ساعت از شبانه روز قادر به ورود و استفاده از آن می باشید.

  سوالات متداول

  در سامانه نوید بخش های مختلفی جهت کلاس های آموزشی، انجام تکالیف، برگزاری آزمون و گفت و گوی گروهی طراحی شده است.

  در این حالت می توانید با مسئول آموزش دانشگاه محل تحصیل خود تماس گرفته و با ذکر شماره دانشجویی یا استادی خود، جهت تصحیح آدرس ایمیل درخواست کنید.

  این حالت بدین معنی است که رمز عبور شما در سامانه سما منقضی شده است. شما می بایست وارد سامانه سما شده و رمز عبور خود را تغییر دهید.

  سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

  منبع مطلب : iranmoshavere.com

  مدیر محترم سایت iranmoshavere.com لطفا اعلامیه سیاه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سامانه نوید navid.vums.ac.ir, آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 1 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید