در حال پالایش مطالب میباشیم تا اطلاع ثانوی مطلب قرار نخواهد گرفت.
  توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  سال نو میلادی ۲۰۲۱ کی هست

  1 بازدید

  سال نو میلادی ۲۰۲۱ کی هست را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  سال نو میلادی 2021

  سال نو میلادی 2021

  سال 2021 میلادی

  بسته به نوع دیدگاه شما ، شب سال نو یا یک شب تصادفی است که در آن همه موافقت می کنند که طبق تقویم مدرن میلادی جشن بگیرند ، یا این یک فرصت جشن برای مهمانی دادن به عزیزان و خداحافظی با سال گذشته و خوش آمد گویی به سال جدید و نوید شروع تازه است.

  سال نو روزی است که آغاز یک سال گاه‌شماری جدید را رقم می‌زند و در آن سال‌شمارِ یک تقویم مشخص افزایش داده می‌شود. در بسیاری از فرهنگ‌ها، این رویداد را به مناسبت پایان سال قدیم و شروع سال جدید جشن می‌گیرند. امروز در استفاده جهانی، سال جدید از گاه‌شماری میلادی در ۱ ژانویه اتفاق می‌افتد که عادتی از گاه‌شماری رومی می‌باشد.

  سال نو در فرانسه یکی از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین جشن‌های تاریخ آن است. این جشن در ۱ ژانویه آغاز و در ششم ختم می‌شود. در نزدیکی برج ایفل نیز آتش‌بازی‌های زیادی انجام می‌شود.

  سال نو چینی نیز در هر سال مطابق به عملکرد ماه با شروع ماه جدید تقریباً ۴ هفته قبل از بهار آغاز می‌شود. تاریخ دقیق آن در اطراف ۲۱ ژانویه تا ۲۱ فوریه اتفاق می‌افتد.

  سال نو 2021

  جمعه ۱۲ دی سال 1399 جشن آغاز سال نو میلادی [ 1 January ] 

  17 جمادی الاول 1442

  - جمعه ۵ دی سال 1399 جشن کریسمس [ 25 December ]

  10 جمادی الاول 1442

  کریسمَس یا نوئل جشنی است در آیین مسیحیت که به منظور گرامی‌داشت زادروز حضرت مسیح (ع) برگزار می‌شود. بسیاری از اعضای کلیسای کاتولیک روم و پیروان آیین پروتستان، کریسمس را در روز ۲۵ دسامبر جشن گرفته و بسیاری آنرا در شامگاه ۲۴ دسامبر نیز برگزار می‌کنند. اعضای بیشتر کلیساهای ارتودوکس در سراسر دنیا نیز روز بیست و پنجم دسامبر را به عنوان میلاد مسیح جشن می‌گیرند.

    

  قسمتی از طالع بینی سال 2021

  در سال 2021، برخی از علائم زودیاک خوش شانس تر از دیگران خواهند بود. تقریباً همه نشانه ها از یک سال پر از بسیاری از رویدادها ، رویدادی که بر ثبات مالی حاصل از تلاش های زیاد تأکید خواهد کرد لذت می برند. با این حال ، ستاره شناسان ما ادعا می کنند که نباید از یک افراط به سمت دیگر برویم، بنابراین توصیه نمی شود که سود بیشتری را تصور کنید زیرا در این شرایط هیچ نتیجه ای از آن حاصل نمی شود. باید بخاطر داشته باشیم که سال 2021 سال پس انداز نیست و اعتدال مهم است. (بیشتر بخوانید: طالع بینی کامل سال 2021)

  گردآوری:بخش فرهنگ و هنر بیتوته 

  منبع مطلب : www.beytoote.com

  مدیر محترم سایت www.beytoote.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  تاریخ آغاز سال نو میلادی 2021 در تقویم سال 99

  تاریخ آغاز سال نو میلادی 2021 در تقویم سال 99

  تاریخ شروع سال نو میلادی ۲۰۲۱ در تقویم ۱۳۹۹

  تاریخ شروع سال نو میلادی در تقویم شمسی

  ۱۳۹۹/۱۰/۱۲

  تاریخ شروع سال نو میلادی 2021 در تقویم میلادی

  2021 2021-01-01

  تاریخ شروع سال نو میلادی 2021 کی و چه روزی است ؟

  2021-01-01

  جمعه، ۱۲ دی ۱۳۹۹

  ۱۳۹۹/۱۰/۱۲

  سال نو میلادی 2021 چه تاریخی دارد ؟

  روز اول ژانویه یا شروع سال 2021 میلادی برابر با روز جمعه 12 دی ماه 1399 هجری خورشیدی .

  در کشورهایی که از تقویم میلادی استفاده میکنند، سال نو معمولأ در اول ژانویه برگزار میگردد.

  در حال حاضر، جشن گرفتن سال نو یکی از بزرگترین رویدادهای جهانی میباشد.

  در شب 31 دسامبر هر سال، آخرین روز یک سال میلادی و روز قبل از روز سال نو در بسیاری از کشورهای جهان، عمومأ قاره‌های اروپا، آمریکا، استرالیا و بخش‌هایی از آسیا و آفریقا مراسم سال نو برگزار میشود.

  در فرهنگ جدید غرب این روز با گردهمایی‌هایی در مجالس و مهمانی‌ها برگزار میشود که انتقال سال را ساعت 12:00 شب جشن می‌گیرند.

  بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در 31 دسامبر برپا میشود.

  شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

  تاریخ آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ در تقویم ۱۳۹۹

  چرا سال میلادی از اول ژانویه آغاز می‌شود ؟

  دلیل خاصی برای آغاز شدن سال میلادی از 1 ژانویه ذکر نشده است زیرا اقوام مختلف هر کدام روزی را مبدأ سال خود قرارداده اند.

  مثلاً سال نو مقدونی ها در زمان اسکندر از پاییز شروع می شد و یونانی ها وسط تابستان را مبدأ سال خود قرار می دادند و ایرانی ها هنوز که هنوز است روز اول بهار را نوروز می دانند.

  مسیحی هایی که اول ژانویه را مبدأ سال میلادی قرار می دهند مدیون رومی ها هستند، در عصر امپراتوری روم روال کار براین بود که کلیه مقامات مملکتی روز 15 مارس (26 اسفند ماه) را روز آغاز خدمت قرار می دادند حتی قیصرها و کنسول های رومی نیز در این روز وارد عرصه کار می شدند.

  لیکن چون کنسول (فول دیویس نوبیلیور) به دلایلی چند موفق نشد در روز 15 مارس زمام امور را به دست بگیرد و این مهم پس از مدتی تعویق در روز اول ژانویه میسر شد، آن روز را آغاز کار اعلام کردند. ژولیوس سزار هم به یک ژانویه وفادار ماند.

  در سال 46 قبل از میلاد، تقویم ژولیانی به دستور ژولیوس سزار تنظیم شد در این تقویم نه فقط اول ژانویه اول سال شناخته شد بلکه خود سال نیز به 365/25 روز تقسیم شد، زیرا همین مدت لازم بود تا زمین یک بار به دور خورشید گردش کند.

  به پاس این خدمت تقویم مذکور را ژولیانی گفتند و به پاس بزرگداشت ژولیوس سزار نام او را روی ماه ژوئیه (ژولیوس) نهادند.

  تاریخ آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ در تقویم ۱۳۹۹

  سال نو میلادی در فرهنگ های مختلف

  بسیاری از فرهنگ‌ها در این شب از آتش‌بازی و دیگر روش‌های پرصدا برای جشن گرفتن استفاده می‌کنند. شب سال نو به صورت جهانی مطابق با تولد مسیح یا عرف‌نامه پس از میلاد (به انگلیسی: Anno Domini) در کشورهای مسیحی و حتی غیر مسیحی در ۳۱ دسامبر برپا میشود. شب سال نو همچنین به عنوان هفتمین روز کریسمس در مسیحیت غربی شناخته میشود.

  نمونه‌هایی از آتش بازیهای شب سال نو را می‌توان با شهرهای سیدنی، ولپریسو، لندن و نیویورک مثال زد. سیدنی، ۸۰،۰۰۰ آتش‌بازی را در نیمه‌شب برگزار کرد و بیش از یک و نیم میلیون شرکت‌کننده داشت.

  همچنین این رویداد بزرگترین رویداد دیده شده در سال ۲۰۰۹ از تلویزیون بود. در ولپریسو شیلی بیش از دو میلیون تماشاچی، نظاره‌گر بزرگترین آتش بازی بودند که در مکانی بزرگتر از ۲۱ کیلومتر از آتش‌بازی در بندر تجارتی شهر در ۲۵ دقیقه از شادی و سرور برگزار شد.

  لندن زمانی که ساعت بیگ بن نیمه‌شب را در شب سال نو اعلام می‌کند، در اطراف چشم لندن با آتش‌بازی بسیاری بزرگی همراه میباشد. در نیویورک در کنار میدان تایمز جشن روی یک توپ کریستالی بزرگ متمرکز میشود که یک دقیقه تا شروع سال جدید را ثانیه‌شماری می‌کند.

  تاریخ آغاز سال نو میلادی ۲۰۲۱ در تقویم ۱۳۹۹

  خدا کنه که گنج ها و لحظات خوب امروز

  خاطرات طلایی فردای تو را شکل دهند

  برایت آرزوی خوبی، خوشبختی و عشق میکنم

  سال نو مبارک

  باشد که تمام گل های سرخ خوش بو باشند

  دنیا روشن باشد و از تیرگی ها بدور و بچه ها لبخند بر لب داشته باشند

  امیدوارم که تمام آرزوهایت به حقیقت بپیوندند

  آرزوی من برای تو

  آغازی باشکوه در ژانویه

  عشق در فوریه، صلح و آرامش در مارس

  نداشتن نگرانی و دغدغه در آوریل و می

  خوشبختی در ژوئن و جولای

  شادی در آگوست و سپتامبر و اکتبر

  و خوشبختی در نوامبر و دسامبر است

  سالی پر از شانس و موفقیت برای تو آرزومندم

  ایمان همه چیز را ممکن میکند

  امید باعث میشود همه چیز به جریان بیفتد

  عشق باعث میشود همه چیز زیبا به نظر برسد

  منبع مطلب : www.delgarm.com

  مدیر محترم سایت www.delgarm.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  سال نو میلادی: تاریخ و زمان، عکس و جشن سال نو، سال جدید در ایران

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 9 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید