توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زایمان طبیعی در آب در خارج

  1 بازدید

  زایمان طبیعی در آب در خارج را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  فیلم زایمان طبیعی در آب

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.aparat.com

  مدیر محترم سایت www.aparat.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زایمان های طبیعی ، جنین با کیسه آب سالم خارج میشه، ادم دلش نمیاد کیسه رو پاره

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  منبع مطلب : www.aparat.com

  مدیر محترم سایت www.aparat.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  زایمان در آب با حضور همسر | شرایط زایمان در آب | یک زن

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  زایمان در آب یکی از روش‌های جدید برای زایمان می‌ باشد. شرکت در دوره‌ های آموزشی لازم  می تواند در جهت آشنایی بیشتر با پروسه زایمان در آب به شما کمک زیادی  کرده و سبب ایجاد آرامش بیشتری در شما شود.

  زایمان در آب یکی از روش های زایمان است که مورد توجه قرار گرفته است. در ایران هم زایمان در آب با حضور همسر در برخی از بیمارستان ها انجام می شود که قطعا حضور همسر باعث کاهش استرس مادر می شود. در این مقاله قصد داریم درباره فواید و خطرات این روش، همچنین هزینه زایمان در آب صحبت کنیم. با ادامه مطلب همراه باشید.

  در زیر فیلم زایمان طبیعی در آب همراه همسر را مشاهده کنید:

  زایمان در آب چگونه است؟

  اغلب زایمان در آب در وان آب گرم انجام می شود و تمام اقدامات لازم برای یک زایمان طبیعی، مثل بررسی شرایط مادر و کنترل ضربان قلب جنین در آن انجام خواهد شد. برای آشنای بیشتر با زایمان طبیعی مطلب مراحل زایمان طبیعی را بخوانید. زایمان طبیعی در آب در خارج و کشورهای غربی در بیمارستان های زیادی انجام می شود و در ایران نیز چند سالی است که به دلیل استقبال زنان باردار از زایمان در آب، برخی بیمارستان ها این نوع زایمان را انجام می دهند.

  زایمان در آب با حضور همسر
  در زایمان در آب تمام اقدامات لازم در وان آب گرم انجام می شود.

  روش های انجام زایمان در آب

  زایمان در آب به دو صورت انجام می‌شود:

  زایمان در آب چیست
  مادران می توانند به هر حالتی که احساس راحتی بیشتری می کنند در وان آب قرار بگیرند.

  فواید زایمان طبیعی در آب برای مادر

  زایمان در آب برای کسانی که دوره بارداری سالم وعادی را گذرانده اند و بیماری خاصی ندارند پیشنهاد می گردد. ما در قسمت تقویم بارداری، هفته به هفته با شما در دوران بارداری تان همراه هستیم. در واقع زایمان در آب سبب کاهش احتمال نیاز به انجام اپیزیوتومی یا همان برش پرینه در زایمان طبیعی می شود، همچنین زایمان طبیعی در آب می تواند دردهای انقباضی رحم را کاهش دهد و از این رو سبب کاهش احتمال نیاز به تزریق داروی بیهوشی اپیدورال و یا کاهش مصرف انواع مسکن ها می شود. مطلب بی حسی اپیدورال را برای اطلاعات کامل تر بخوانید. به طور کلی خوابیدن و نشستن در آب آرامش بخش است و باعث تولید اندورفین می شود که مهارکننده درد و استرس است.

  فواید زایمان طبیعی در آب برای مادر
  قرار گرفتن مادر در وان آب گرم اغلب سبب آرامش وی شده و یکی از راه‌های رسیدن به زایمان کم درد است.

  فواید زایمان در آب برای نوزاد

  زایمان در آب در مقایسه با روش های دیگر برای نوزاد ایمن تر است، فشار تولد را کمتر می کند، سبب کاهش ضربه های زایمانی به نوزاد شده و این امر امنیت زایمان را افزایش داده و سبب ورود ملایم و آسان تر نوزاد به محیط خارج از رحم می شود. از آنجایی که اغلب در این روش مادر کامل هوشیار و آرام است، شیردهی در همان لحظات اولیه پس از تولد انجام می گیرد. اگر بدنبال اطلاعاتی درباره شیردهی هستید مطلب چه چیزی درباره ی شیردهی به نوزاد می دانید را بخوانید.

  فواید زایمان در آب برای نوزاد
  زایمان در آب سبب استفاده بهتر و سریع‌تر از شیر مادر میشود.

  به چه کسانی زایمان در آب توصیه نمی شود؟

  با وجود اینکه زایمان در آب روش مناسبی است ولی در برخی موارد استفاده از این روش توصیه نمی شود، مانند وضعیت بریچ نوزاد، نوزادان چندقلو، خونریزی بیش از حد مادر، زایمان زودرس، جفت سر راهی، عفونت های مادر (به خصوص هرپس تناسلی)، پره اکلامپسی مادر، وجود بیماری قلبی و ریوی مادر و همچنین در صورت وجود نشانه هایی از بی قراری و حرکات غیر طبیعی در جنین روش زایمان در آب توصیه نمی شود.

  موارد منع زایمان در آب
  قبل از تصمیم به انجام زایمان در آب باید تمامی عوامل خطر بررسی شود.

  خطرات (احتمالی) زایمان در آب

  یکی از خطرات احتمالی زایمان در آب کند شدن جریان لیبر است. در واقع به علت ماهیت آرامش بخشی و شل کنندگی آب فرآیند لیبر اغلب با کم شدن انقباضات در آب و در نتیجه کندی آن همراه است. از این رو بهتر است بعد از رسیدن به دیلاتاسیون 5 سانتی متر مادر وارد آب شود تا کندی در جریان لیبر پیش نیاید. از دیگر عوامل خطر عنوان شده در زایمان در آب، آسپیراسیون آب توسط نوزاد است. ولی بسیاری از متخصصین معتقدند که آسپیراسیون نوزاد در زیر آب غیر متحمل بوده و در واقع تهدیدی برای نوزاد محسوب نمی شود. در نهایت افزایش ریسک عفونت مادر و نوزاد به عنوان عامل خطر زایمان در آب عنوان شده است. در حالی که با رعایت نکات بهداشتی این نگرانی نیز بی مورد است و اثبات نشده است.

  زایمان در آب با حضور همسر
  زایمان در آب با حضور همسر استرس مادر را کمتر می کند و درد زایمان کاهش می یابد.

  شرایط و هزینه زایمان در آب در ایران:

  زایمان در آب در شیراز، اصفهان، تهران و برخی شهرهای دیگر در ایران انجام می شود. در یکی از بیمارستان های اصفهان که زایمان طبیعی در آب انجام می شود، در سال 94 رئیس این بیمارستان اعلام کرد که برای تشویق مادران به انجام زایمان طبیعی هزینه زایمان در آب در این بیمارستان رایگان است.

  زایمان در آب با حضور همسر 

  اگر بخواهیم درباره نقش همسر در هنگام زایمان صحبت کنیم باید یادآور شد که در مراحل اولیه زایمان و ساعت های اول بهتر است حواس همسرتان را به موسیقی آرام بخش یا صحبت پرت کنید تا درد کمتری را حس کند. اگر لازم است ماساژ پا یا کمر را برای او انجام دهید. در مرحله فعال زایمان انقباضات شدید تر و نزدیک به هم می شوند و نقش شما مهم تر می شود او را تشویق کنید تا بین انقباضات فعالیت کند. در این مرحله، کمک کنید همسرتان تمرکز کند، نفس عمیق بکشد و با صحبت هایتان او را تشویق کنید. یادتان باشد شما نقش مهمی در گذراندن زایمان دارید پس اول از همه سعی کنید آرامش خودتان را حفظ کنید.

  5 نکته مهم درباره کمک همسر هنگام زایمان:

  زایمان در آب با حضور همسر باعث ترغیب مادران به زایمان طبیعی شده و در نتیجه کم شدن استرس مادر در کنار همسر باعث کاهش درد زایمان می شود.

  توصیه های مهم به زنان باردار مرتبط با زایمان در آب

  در نهایت باید گفت که تجربه کردن یک زایمان موفق، تا حد زیادی به آگاهی و آمادگی روانی زنان باردار بستگی دارد. از این رو اگر با مشورت ماما یا پزشکتان، زایمان در آب را به عنوان روش زایمان خود انتخاب کرده اید، باید در این باره اطلاعات کافی کسب کنید و آموزش‌های لازم را جدی بگیرد. درباره روش های دیگر زایمان هم می توانید در مطلب انواع روش های زایمان اطلاعات بدست بیاورید. شرکت در دوره‌های آموزشی لازم می تواند در جهت آشنایی بیشتر با پروسه زایمان در آب به شما کمک زیادی کرده و سبب ایجاد آرامش بیشتری در شما شود.

  هزینه زایمان در آب
  کسب اطلاعات و آگاهی هرچه بیشتر مادران در ارتباط با پروسه زایمان سبب آرامش هرچه بیشتر آن ها می شود.

  منبع مطلب : yekzan.com

  مدیر محترم سایت yekzan.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  مبینا : لطفا از جلو بگذارید

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهاشایانفر 8 ماه قبل
  1

  میشه از جلو بزارین

  1
  اسرا 2 ماه قبل

  تروخدا از جلو بزارید

  سحر 2 سال قبل
  2

  لطفا از جلو بزارید

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  ررلر

  😘😘😘

  ناشناس 2 سال قبل
  3

  از جلو بزارین

  مبینا 2 سال قبل
  5

  لطفا از جلو بگذارید

  ناشناس 2 سال قبل
  -2

  سلام

  نیلوفر 2 سال قبل
  1

  سلام یک سئوال داشتم

  کتی 2 سال قبل
  1

  من واقعا خیلی درد داشتم ولی وقتی بچمو دیدم دردم از بین رفت و احساس کردم دیگه درد ندارمکسانی که می ترسند لطفا نترسید تا بجنون رو ببینید اصلا یادتون می ره درد داشتید

  1
  پارمیس 2 سال قبل

  نمی‌دونم من که میترسم در زم از جلو بزارید

  مهدی 2 سال قبل
  3

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید