توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  زادگاه رئیسعلی کجاست فارسی پنجم

  1 بازدید

  زادگاه رئیسعلی کجاست فارسی پنجم را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  درج زندگینامه و مبارزات سردار «رئیس علی دلواری» در کتاب فارسی پنجم دبستان

  درج زندگینامه و مبارزات سردار «رئیس علی دلواری» در کتاب فارسی پنجم دبستان

  دلوار(پانا)_ رئیس اداره آموزش و پرورش دلوار خبر داد داستان زندگی و مبارزات رئیس‌علی دلواری با متن حماسی و قلم سیروس فتحی، نویسنده خوش ‌ذوق هم‌استانی در کتاب فارسی پنجم دبستان نگاشته شده است.

  به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش دلوار ، عبدالرضا زمانی از گنجاندن داستان زندگی و مبارزات سردار دلواری در کتاب درسی خبر داد و افزود: با توجه به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره سرداران و ۲۰۰۰ شهید استان در راستای معرفی شهید رئیس‌علی دلواری در کتاب های درسی، با تاکید مدیر کل آموزش و پرورش استان بوشهر و علی اکبرپور، مشاور مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر به عنوان پیگیری کننده این موضوع انتخاب شد که در همین زمینه مکاتبات لازم را با سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش داشت.

  وی با بیان اینکه گروه تألیف کتاب‌های درسی وزارت آموزش و پرورش این درس را با هدف آشنایی کودکان ایرانی با رئیس‌علی دلواری، داستان زندگی و مبارزات این مبارز جنوبی در جدیدترین چاپ کتاب فارسی پنجم دبستان گنجانده است یادآور شد: داستان «رئیس‌علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده و این‌ فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نام‌گذاری شده است.

  زمانی ادامه داد: رئیس‌علی دلواری، زاده‌ دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. که باغ دلاور مردی های خود و نیروهایش نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات این مرز و بوم رقم زدند.

  رئیس آموزش و پرورش دلوار با اشاره به اینکه سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نام‌گذاری شده است، تصریح کرد: این شهید والامقام در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه‌ی انگلیسی‌ها، به‌دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  عبدالرضا زمانی با تشکر از تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته در راستای معرفی‌ این شخصیت مبارز خاطرنشان کرد: ذکر رشادتهای این سردار سرافراز شهید رئیس‌علی دلواری در کتاب های درسی به جهت شناخت بیشتر از این مجاهد استعمارسیتز و ترویج فرهنگ شهادت طلبی و استعمار ستیزی امر مهمی بود که پیش از این باید در معرفی وی تلاش می‌شد.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  رییسعلی دلواری به کلاس پنجم آمد

  رییسعلی دلواری به کلاس پنجم آمد

  بوشهر(پانا)-داستان رئیسعلی دلواری سردار دلیر جنوب در مبارزه با استعمار پیر انگلییس وارد کتاب درسی کلاس پنجم شد.

  به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط‌ عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، رئیس‌علی دلواری، زاده‌ی دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. وی در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه‌ی انگلیسی‌ها، به شهادت رسید.

  نقش برجسته این مبارز قهرمان در جهاد با متجاوزان بیگانه باعث شد که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان کنگره سرداران و ۲۰۰۰شهید استان بوشهر در بهمن‌ماه سال گذشته، بر معرفی این شهید والا مقام در کتاب‌های درسی توصیه فرمودند.

  پس از تاکید رهبری، عملیاتی نمودن این توصیه مهم در دستور کار اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر قرار گرفت. با مکاتبه اداره کل با سازمان پژوهش وزارت آموزش و پرورش، داستان این سردار مبارز جنوب در چاپ جدید کتاب بخوانیم کلاس پنجم ابتدایی برای سال 1400-1399 گنجانده شده است.

  داستان این قهرمانی جنوبی با عنوان "رئیس علی" برگرفته از کتاب «رئیس‌علی دلواری» به قلم سیروس فتحی در بخش " بخوان و بیندیش" در فصل سوم کتاب بخوانیم کلاس پنجم چاپ شده است تا کودکان امروز و آینده سازان فردای ایران اسلامی با رشادت‌ها و شهامت‌های فرمانده جوان بوشهری در مبارزه نظامیان بریتانیایی آشنا شوند .

  فتحی که از فرهنگیان با سابقه‌ استان بوشهر، معاون سابق پرورشی و فرهنگی اداره کل و عضو شورای سرپرستی کانون شاعران و نویسندگان آموزش و پرورش استان است، کتاب «رئیس‌علی دلواری» را در سال ۱۳۹۲ توسط انتشارات مدرسه به‌چاپ رسانده است. این کتاب در سال۱۳۹۶ به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز به‌زودی منتشر شود.

  منبع مطلب : www.pana.ir

  مدیر محترم سایت www.pana.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  داستان زندگی رئیسعلی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد

  داستان زندگی رئیسعلی دلواری وارد کتاب‎ درسی شد

  به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، سیروس فتحی، کارشناس ارشد حوزه برنامه‌ریزی فرهنگی و تربیتی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر روز جمعه ۱۰ مرداد گفت: داستان «رئیس‌علی» برگرفته از کتاب رئیس‌علی دلواری است که در سال ۱۳۹۲ توسط اینجانب به زیور طبع آراسته شده است و توسط انتشارات مدرسه  به چاپ رسیده است.داستان «رئیس علی» درس هشتم از بخش «بخوان و بیندیش» را در فصل سوم کتاب فارسی پنجم دبستان، به‌خود اختصاص داده است. این‌ فصل از کتاب با عنوان «ایران من» نام‌گذاری شده است.

  کتاب رئیس علی دلواری در سال۱۳۹۶ به چاپ چهارم رسید و قرار است چاپ جدید آن نیز بزودی منتشر شود.

  رئیس‌علی دلواری، زاده‌ی دلوار در شهرستان تنگستان استان بوشهر و از رهبران قیام جنوب در تنگستان و بوشهر، علیه تجاوز دولت بریتانیا در جنگ جهانی اول بود. وی در ۱۲ شهریور ماه سال ۱۲۹۴ هجری شمسی با دسیسه انگلیسی‌ها، به‌دست یکی از افراد نفوذی به شهادت رسید.

  سالگرد شهادت رئیس‌علی دلواری در تقویم ملی به‌عنوان «روز ملی مبارزه با استعمار» نام‌گذاری شده است.

  منبع مطلب : www.hamshahrionline.ir

  مدیر محترم سایت www.hamshahrionline.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  پریا : سردار سلیمانی🙂باقرخان 🙂ستار خان 🙂🙃

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  لنم 7 روز قبل
  0

  باشه

  zcvnurd 7 ماه قبل
  -1

  ببخشید دوست عزیز اگر میشود پاسخ درست این مطلب رو بگید

  زهرا 8 ماه قبل
  0

  سلام

  الهام 9 ماه قبل
  0

  زادگاه رئیس علی کجاست

  لیرد۲ 10 ماه قبل
  0

  بهتر خخخخ

  0
  لیرد۲ 10 ماه قبل

  دبا

  حسن 10 ماه قبل
  0

  اصلا نتونستم زادگاه رعیس علی رو پیداکنم

  ملیکا عابدینی 11 ماه قبل
  1

  زادگاه رٸیس علی کجاست ؟؟؟ بوشهر

  گلی 11 ماه قبل
  1

  زادگاه رئیس علی کجاست

  اتا 11 ماه قبل
  0

  سوال شیش ارمیتا بلدی

  ساسی 11 ماه قبل
  0

  زادگاه رئیس علی کجاست

  -2
  سوران 11 ماه قبل

  زادگاه رئیس علی کجاست

  ناشناس 11 ماه قبل
  -1

  زادگاه رییس علی کجا بود

  0
  امیر 11 ماه قبل

  زاد گاه رئیس علی کجاست

  0
  گلی 11 ماه قبل

  بوشهر

  -2
  تتلو 11 ماه قبل

  لیللیالاایلتثیکککک

  محمدرسول 11 ماه قبل
  2

  ایا رئیس علی به ادبیات علاقه مند بود چرا؟

  زیبا 11 ماه قبل
  0

  رییس علی مردی فداکار در راه میهن است

  ریحان حمودی 12 ماه قبل
  -2

  آیا افراد دیگری را نمی شناسید که همچون ریس علی خواب دشمنان ایران را آشفته کرده اند در مورد زندگی ان ها تحقیق کنید

  0
  ساسی 11 ماه قبل

  افرین بز

  4
  پریا 11 ماه قبل

  سردار سلیمانی🙂باقرخان 🙂ستار خان 🙂🙃

  آرمیتا 12 ماه قبل
  0

  زادگاه رئیس علی کجاست ؟بوشهر

  ناشناس 12 ماه قبل
  -2

  درست نیست اول خودتون جواب را بنویسید و بعد در ارتینت

  1
  اصغر 8 ماه قبل

  ❤❤❤❤❤

  0
  مریم 11 ماه قبل

  دوستون دارم 🙂🙂

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  دوره ی نوجوانی ریس علی چگونه گذشت

  ناشناس 12 ماه قبل
  -1

  چرا انگلیسی‌ها فکر می کردند فقط ریس علی می تواند خواب ارام انهارا اشفته کند

  2
  آرمیتا 12 ماه قبل

  زیرا انگیلیسی ها درمورد شجاعت رئیس علی شنیده بودند و خوب میدانستند که رئیس علی میتواند خواب آرام آنها را در شب های بوشهر آشفته کند

  مهدی 12 ماه قبل
  -2

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید