توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رفع مسدودیت سیم کارت ایرانسل

  1 بازدید

  رفع مسدودیت سیم کارت ایرانسل را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  روش های رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  سیم کارت

  به گزارش پایگاه خبری وب‌سایت رند و به نقل از غلامرضا داداش‌زاده معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری، از این پس جهت فعال‌سازی سیم کارت‌هایی که به دلیل تکمیل نکردن اطلاعات مالک آن قطع شده‌اند دیگر نیازی به تعویض سیم کارت نمی‌باشد.

  یکی از مشکلات رایجی که بسیاری از کاربران تلفن همراه با آن درگیر هستند قطع شدن و مسدود شدن سیم کارتی است که از آن استفاده می‌کنند. قطع شدن یک خط ممکن است دلایل متفاوتی همچون، نقص در مدارک شناسایی صاحب خط، سوختن و غیرغعال کردن سیم کارت توسط مالک خط، استفاده نکردن طولانی مدت از یک سیم کارت، وارد کردن اشتباه رمز شارژ یا پوک کد سیم کارت به صورت 3 بار پیاپی، داشته باشد.

  اخیرا غلامرضا داداش‌زاده در مورد فعال‌سازی سیم کارت‌هایی که به دلیل اعلام نکردن کد ملی توسط مالک آن قطع شده است راه حل‌های زیر را پیشنهاد کرده است:

  رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل

  ایرانسل دومین اپراتور کشور به حساب می آید که از آغاز فعالیت خود توانسته کاربران و مشتریان زیادی را به جمع خود اضافه کند و به آن ها خدمات مختلفی را ارائه دهد و تا حد زیادی رضایت مشترکین خود را جلب کند. طبیعتا اصلی ترین خدمتی که اپراتورها به کاربران خود ارائه می دهند، خدمات سیم کارت و سایر خدمات وابسته به آن است که می تواند حجم بسیار زیادی از امور مرتبط به اپراتور را در بر بگیرد. اما در این میان استفاده از سیم کارت گاهی با مشکلاتی نیز همراه می شود، یکی از این مشکلات مسدود شدن یا قطعی های بی دلیل یا موجه است که کاربر را از استفاده از سیم کارت و اپراتور را نیز از داشتن یک مشترک محروم می سازد. در ادامه به بررسی روش های رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل می پردازیم.

  علت مسدود شدن سیم کارت ایرانسل چیست؟

  مسدود شدن سیم کارت ایرانسل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. از جمله ارسال پیامک های تبلیغاتی، عدم تکمیل مدارک نزد اپراتور ایرانسل، مخدوش بودن یا ناقص بودن مدارک یا اطلاعات شما و یا بدهی سیم کارت ایرانسل. باما همراه باشید تا تک تک این موارد را توضیح داده و روش های رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل را شرح دهیم.

  مسدودیت سیم کارت ایرانسل به دلیل ارسال پیامک تبلیغاتی

  مثلا وقتی که شما از طریق سیم کارت ایرانسل خودتان اقدام به ارسال پیامک تبلیغاتی می کنید، عملا قانون مسدودی سامانه های تبلیغاتی را دور میزنید. در این حالت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اقدام به مسدود کردن سیم کارت ایرانسل شما می کند و دیگر نمی توانید از سیم کارت خود استفاده کنید.

  البته این مسئله ممکن است باعث شود که حتی مراجع قانونی صاحب سیم کارت را نیز مورد پیگرد قانونی قرار داده و تبعات زیادی در پی داشته باشد. پس بهتر است فکر ارسال پیامک های تبلیغاتی از طریق سیم کارت ایرانسل را از ذهنتان بیرون کنید و به روش های دیگر تبلیغ بسنده نمایید.

  رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل ارسال کننده پیامک تبلیغاتی

  برای رفع مسدودی سیم کارت ایرانسل که توسط رگولاتوری که به علت ارسال پیامک تبلیغاتی مسدود شده است، می بایست به امور مشترکین ایرانسل مراجعه کرده و البته در صورت نداشتن شاکی خصوصی با انجام مراحل لازم نسبت به رفع مسدودیت سیم کارت ایرانسل خود اقدام نمایید.

  مسدودی سیم کارت ایرانسل به علت عدم تکمیل مدارک

  مشکل دیگری که ممکن است در خصوص سیم کارت های ایرانسل مخصوصا سیم کارت های اعتباری با آن روبرو شوید و به ناگهان سیم کارت ایرانسل شما مسدود شود این است که مدارک و اطلاعات شما در سیستم به صورت ناقص به ثبت رسیده باشد. اپراتور مکلف هستند که سیم کارت هایی که چنین مشکلاتی دارند و در اطلاعات هویتی خود دچار نقص مدارک هستند را مسدود کنند.

  هرچند پیش از مسدودی سیم کارت چندین و چند بار اطلاعیه هایی به صورت پیامک به مشترک ارسال می شود. اگر وی نسبت به تکمیل مدارک خود بی توجه باشد، اپراتور می تواند سیم کارت ایرانسل را از دسترس خارج و مسدود کند. به همین دلیل بسیاری از سیم کارت های اعتباری ایرانسل طی سال های اخیر با مشکل مسدودی مواجه شدند. زیرا اغلب آن ها در مدارک ارائه شده به شرکت دچار نقص و کمبود مدارک بوده اند و هویت صاحبان سیم کارت ها احراز نگردیده بود. رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل عدم تکمیل مدارک با کد دستوری میسر می شود.

  چگونه مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به خاطر مدارک را رفع کنیم؟

  ایرانسل اما راه هایی برای رفع نقایص پرونده و اطلاعات هویتی مالکان سیم کارت های خود ارائه داده که از جمله آن ها برخی کد های دستوری به شمار می رود؛ کد دستوری # ۵ * ۱۳۰ * برای سیم کارت های اعتباری  و كد دستوری # ۵ * ۱۴۰ * برای سیم کارت های دائمی ایرانسل در نظر گرفته شده تا کاربر بتواند نسبت به وضعیت پرونده خود و اطلاع از مدارکی که در پرونده دارای نقص هستند آگاهی کامل را کسب کند.

  این کد های دستوری می توانند کاربر را راهنمایی کنند تا بتواند نسبت به رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل که ناشی از مشکلات مربوط به مدارک است اقدامات لازم را صورت دهند.

  چرا به خاطر نقص مدارک مسدودی سیم کارت ایرانسل رخ می دهد؟

  نکته اینجاست که مسدودیت سیم کارت ایرانسل الزاما به دلیل فقدان مدارک نیست و گاهی به دلایل دیگری می توان هویت صاحب سیم کارت را با چالش مواجه ساخت. مثلا شرایطی را در نظر بگیرید که مدارک ارائه شده توسط شما مخدوش شده باشد و توسط اپراتور مورد تایید نباشد. یا حتی در صورت خرید اینترنتی سیم کارت ایرانسل، در حین آپلود کردن مدارک، مشکلاتی رخ داده باشد و مدرک شما به شکل ناقص به دست اپراتور برسد. یا حتی گاهی مشکل از سوی اپراتور می باشد که مدارک مورد تایید قرار نمی گیرد.

  به این ترتیب است که سیم کارت دچار مشکلات هویتی می شود و تایید هویت مجدد نیاز به بررسی بیشتر داشته و تا تکمیل اطلاعات و تایید هویت مالک سیم کارت، اپراتور سیم کارت ایرانسل را برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی نظیر مزاحمت و کلاهبرداری و .... مسدود می سازد. رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل نقص مدارک راه حل آسانی دارد.

  در هنگام نقص مدارک چگونه مسدود شدن سیم کارت ایرانسل را رفع نماییم؟

  پس از تکمیل مدارک و وقتی که هویت صاحب سیم کارت مورد تایید اپراتور ایرانسل قرار گرفت، مجددا سیم کارت وصل و از حالت مسدود شدن خارج خواهد شد. در صورتی که هر گونه مشکل و یا سوالی در این خصوص داشتید می توانید با شماره 700 از سیم کارت ایرانسل یا 09377000000 از سایر خطوط استفاده نمایید و نسبت به طرح سوال یا مشکل خود در رابطه با مسدود شدن سیم کارت ایرانسل اقدام کنید.

  مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به دلیل بدهی

  مشکل دیگری که می تواند سیم کارت را با قطعی و مسدودیت مواجه کند، مسئله بدهی سیم کارت ایرانسل است. البته این مشکل فقط برای دارندگان سیم کارت های دائمی رخ می دهد که تعداد آن ها در اپراتور ایرانسل نسبت به اپراتور همراه اول کمتر است. اما به هر حال سیم کارت های دائمی ایرانسل نیز در کشور فعال هستند و عدم پرداخت قبوض آن ها توسط مشترک می تواند سیم کارت را به حالت مسدود شدن (یک طرفه یا قطعی کامل) سوق دهد.

  رفع مسدودیت سیم کارت ایرانسل به خاطر بدهی

  برای این که سیم کارت دائمی ایرانسل که دچار مسدودیت شده است را رفع مسدودیت کنید، می بایست در اولین فرصت نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام نمایید. ایرانسل برای روش های پرداخت صورتحساب راه های مختلفی را پیشنهاد می کند که در ادامه به تفصیل در مورد آن ها خواهیم گفت و به طور کامل شما را راهنمایی خواهیم کرد که چگونه و از چه طریقی نسبت به پرداخت قبوض خود اقدام نمایید که در سریع ترین مدت زمانی سیم کارت شما رفع مسدودیت شده و بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

  جهت رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل به خاطر بدهی در نظر داشته باشید که سایر روش های پرداخت بدهی سیم کارت ایرانسل که مورد تایید ایرانسل نیست چه از نظر امنیتی و چه در خصوص زمان وصل مجدد سیم کارت می تواند مشکلاتی را پدید آورد. پس بهتر است فقط از طریق روش های اعلامی ایرانسل قبض سیم کارت های دائمی ایرانسل خود را پرداخت کنید تا با چنین مشکلاتی مواجه نشده و بتوانید به سادگی سیم کارت خود را مجددا مورد استفاده قرار دهید.

  روش های پرداخت بدهی و رفع مسدود شن سیم کارت ایرانسل

  اپراتور ایرانسل در سایت رسمی خود 4 روش اصلی را برای پرداخت قبوض سیم کارت ایرانسل معرفی کرده است که کاربر می تواند از آن ها برای پرداخت قبوض خود به روش های مطمئن و مورد وثوق اپراتور استفاده کرد.

  پرداخت بدهی به صورت آنلاین و رفع مسدودیت سیم کارت ایرانسل

  اولین روش که ایرانسل معرفی کرده است، پرداخت آنلاین می باشد. برای استفاده از این روش، کافی است که یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب داشته باشید و یک رمز دوم پویا و به راحتی می توانید قبوض خود را پرداخت کنید. در این قسمت نیز سه روش مجزا برای ثبت قبض بدهی وجود دارد، اولین روش پرداخت با شماره تلفن همراه می باشد به این طریق که صرفا با وارد کردن شماره تلفنی که می خواهید قبض آن را پرداخت کنید به صفحه ای منتقل شوید که میزان بدهی را می بینید و می توانید به سادگی این بدهی را پرداخت کرده و خط خود را رفع مسدودیت کنید.

  راه دیگر ثبت قبض از طریق کد شناسه است، کد شناسه را می بایست از سامانه دریافت کنید، به این ترتیب شماره تلفن همراه ایرانسلی خود را به سرشماره 2121 پیامک کنید، کد شناسه ای از طرف این سامانه برای شما ارسال می شود که می توانید با وارد کردن شناسه دریافتی به صفحه پرداخت قبض منتقل شوید.

  پرداخت بدهی با شناسه قبض و رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل

  روش سوم پرداخت آنلاین که ایرانسل در نظر گرفته، پرداخت با شناسه قبض و پرداخت است این شناسه را معمولا روی قبوض می توانید ببینید اما می توانید با ارسال شماره تلفن همراه به همان سر شماره 2121 شناسه قبض و همچنین شناسه پرداخت را دریافت کنید و قبض مورد نظرتان را پرداخت نمایید.

  چگونه با کد دستوری بدهی را پرداخت کرده و رفع مسدود شدن ایرانسل را انجام دهیم؟

  اما همانطور که بالاتر نیز اشاره شد سه روش اصلی دیگر به غیر از پرداخت آنلاین صورتحساب وجود دارد. روش دیگر مثل همیشه کد های دستوری است. بسیاری از اپراتور ها از کد های دستوری یا ussd ها برای انجام امور مختلف استفاده می کنند که پرداخت قبوض نیز یکی از کاربرد های کد های دستوری است که می تواند به سادگی و شماره گیری چند شماره قبض خود را پرداخت نمایید.

  ایرانسل برای پرداخت قبوض به روش کدهای دستوری،  کد *7# را معرفی کرده است که به طریق آن می توانید با شماره گیری این کد و با استفاده از کارت بانکی و رمز دوم پویا و یا ایستا اقدام به پرداخت قبض سیم کارت دائمی خود نمایید و البته با همین کد امکان پرداخت سایر قبوض نیز فراهم است یعنی می توانید با شماره گیری همین کد قبض هایی نظیر قبض آب ، قبض برق، قبض گاز و ... را نیز پرداخت کنید.

  تسویه بدهی با شارژ خودکار و حل مشکل مسدود شدن سیم کارت ایرانسل

  روش شارژ خودکار، چهارمین روشی است که ایرانسل برای تسویه بدهی های مشترکان در نظر گرفته و کاربر می تواند اگر در یکی از سه بانک منتخب ایرانسل حساب داشته باشد این روش را فعال کند تا قبوض به صورت اتوماتیک و خودکار پرداخت شوند. این سه بانک عبارت اند از : بانک ملی، بانک سامان و بانک ملت که می توان از طریق مراجعه به صفحات بانکداری هرکدام از این بانک ها شارژ خودکار را فعال کنید. این روش این مزیت را دارد که یک گیگابایت اینترنت رایگان به کاربرانی که آن را فعال میکنند اهدا می شود.

  ایرانسل من و رفع مسدود شدن سیم کارت ایرانسل

  روش چهارم و آخرین روش نیز اپلیکیشن کاربردی ایرانسل من است. این اپلیکیشن علاوه بر امکانات فراوانی که در اختیار کاربران قرار می دهدT امکان شارژ حساب و البته پرداخت قبوض را برای کاربران سیم کارت های دائمی را نیز دارد که کاربر می تواند با نصب این برنامه کاربردی و استفاده از بخش های مختلف آن، اقدام به پرداخت قبوض سیم کارت ایرانسل خود نیز نماید که لازمه آن یک کارت بانکی و البته داشتن رمز دوم پویا و یا ایستا می باشد.

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  پنجه طلا 4 ماه قبل
  1

  سلام سیمکارتم به علت بدهی مسدوذشده امشب پرداخت کردم ازطرق افزایش اعتبارباکارت بانکی خاهشافعالش کنید

  معراج اکبری 5 ماه قبل
  0

  سیم کارتم مددتی هست در خانه گم شده حالا المثنی را گرفتم نمیاد بالا لطفا کمکم کنید

  ali 6 ماه قبل
  1

  سلام سیمکارتم مسدود شده به نام خودمه لطفا درش بیارید به خدا همچیم با اینه 09026310438

  ناشناس 7 ماه قبل
  0

  ذرررر

  رژژ 7 ماه قبل
  0

  ذرررر

  بد بخت شدم 8 ماه قبل
  -1

  من خطم یک ترفع شده بایدد چیکار کنم کیرم تو این خطا برع که یک بار درست کار نمیکنند🤣🤣🤣🤣🤣😅😂

  بد بخت شدم 8 ماه قبل
  0

  من خطم یک ترفع شده بایدد چیکار کنم کیرم تو این خطا برع که یک بار درست کار نمیکنند🤣🤣🤣🤣🤣😅😂

  یوسف 9 ماه قبل
  0

  سیمکارت خودم باشماره ۰۹۳۹۵۳۷۴۱۶۴مسدوده میخام سلب امتیاز کنم، ،بنام خودم هست

  یوسف 9 ماه قبل
  -1

  سیمکارت خودم باشماره ۰۹۳۹۵۳۷۴۱۶۴میخام از مسدودی خارج بشه

  0
  محمد 6 ماه قبل

  من خودم به اپراتور به خاطر سرقت سیم کارتم زنگ زدم ودرخواست مسدودیت کردم. و حالا به دلایلی پیداشدو میخوام فعالش کنم باید چکارکنم راهنماییم کنید. ممنون

  ناشناس 1 سال قبل
  -2

  من سیمکارتمومسدودکردم توپیشخوان الان پشیمون شدم میخوام بازکنم چیکاربایدبکنم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  پرداخت بدهی بصورت شارژ دستی

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  پرداخت بدهی بصورت شارژ دستی

  چجوری از دائمی روش دارم 1 سال قبل
  0

  میخوام رفع دائمی کنم

  ناشناس 1 سال قبل
  0

  سلام من کد پوک سیم کارت ایرانسلمو اشتباه وارد کردم و نوشته سیم کارت شما به طور دائم مسدود شده برای رفع این مشکل باید چیکار کنم؟

  جمشید شریکی 1 سال قبل
  0

  سلام اس برام آمده مدارک شماناقص ظرف ۷۲ساعت سیم کارت شماغیرفعال میشه چرا؟دوست دارین تواین وضعیت کرونایی مردم اسیر این دفتران دفتربکنید

  حسین 2 سال قبل
  2

  سلام سیم کارتی دارم که مالک ان مشخص نیست اعتباری ایران سل است سلب امتیازشده است - باان فقط کانال های تلگرام و سروش عضوبودم وکانال زدم -الان نمیدانم چگونه مجددا فعال کنم کد فعال سازی هم ندارم اگرداشتم میشد ممنون اگر راهنمایی فرمایید

  نسیبه تقوی گوای 2 سال قبل
  3

  سلام نمیدونم چرا سیم کارتم دوطرفه مسدود شده

  فرشته 2 سال قبل
  0

  سلام خط ایرانسل ام آنتن نمیده انگار مسدود شد باید چه کارکنم؟؟

  سامان 2 سال قبل
  -1

  سلام .خواستم بفهمم که سیم کارت ایرانسل من چرا مسدود شده است؟

  ناشناس 2 سال قبل
  1

  از کجا بفهمیم که خطمون مسدود شده من الان هر کس بم زنگ میزنه میگه خاموشه با این که من همون‌ لحظه دارم‌با گوش کار میکنم و حالت پرواز و مزاحم‌ نباشیدم روشن نیست پیام تبلیغاتیم دیگه نمیاد دلم تنگ شده براشون🤣🤣🤣کسیم بم پیام میده برام نمیاد خطم میدودو شده بنظرتون؟؟؟؟توی واتساب البته کار میکنه خطم

  مهدی 2 سال قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید