توجه : تمامی مطالب این سایت از سایت های دیگر جمع آوری شده است. در صورت مشاهده مطالب مغایر قوانین جمهوری اسلامی ایران یا عدم رضایت مدیر سایت مطالب کپی شده توسط ایدی موجود در بخش تماس با ما بالای سایت یا ساماندهی به ما اطلاع داده تا مطلب و سایت شما کاملا از لیست و سایت حذف شود. به امید ظهور مهدی (ع).

  رضا در ماه عسل خودکشی کرد

  1 بازدید

  رضا در ماه عسل خودکشی کرد را از سایت پست روزانه دریافت کنید.

  ماجرای رضا، کودک کار ماه عسل از زبان احسان علیخانی + پست اینستاگرام

  ماجرای رضا، کودک کار ماه عسل از زبان احسان علیخانی + پست اینستاگرام

  به گزارش خبرنگار ایمنا، احسان علیخانی با انتشار ویدیو مصاحبه خود با «رضا» کودک کار بی‌آرزو که خودکشی کرد، نوشت:

  "درد اینجاست که "درد" را نمی‌توان به کسی حالی کرد!

  درباره رضا، حضورش در ماه‌عسل، خبر خودکشی‌اش و این خبر غمناک و تلخ...

  خبری شوکه‌ کننده و این میزان سنگین برای همه ما که او را دیده بودیم و از دلش خبر داشتیم...

  رضا ۷ سال پیش مهمان ماه‌ عسل شد. وقتی قرار شد موضوع کودکان کار، برای اولین‌بار در تلویزیون مطرح شود رفقای جمعیت امام‌علی(ع) که در زمینه بچه‌های کار فعالیت می‌کردند و دنبال تحصیل و آموزش‌شان بودند گروه ما را با تعدادی از این بچه‌ها آشنا کردند، مستندی ساخته شد و بچه‌های جمعیت  با کسب اجازه از خانواده‌ها، تعدادی از بچه‌ها را به برنامه آوردند تا همه -تاکید می‌کنم همه- دردهای زیر پوست شهر را ببینیم و کاری بکنیم؛ چه، کسانی که مسئولیت قانونی دارند و چه انسان‌هایی که از دستشان کاری برمی‌آید.

  رضا جمله معروف "آرزویی ندارم چون وقت نکردم بهش فکر کنم" را در برنامه گفت. همه دیدند و آن روز، تعداد زیادی پیگیر کمک و یاری او و امثال او شدند و رضا را پیدا کردند.

  چند روز بعدش، مهمان ویژه‌برنامه عید فطر شد و گفت آرزو دارم از این محله برویم.

  مهدی رحمتی و حنیف عمران‌زاده با مردانگی، فراهم کردن خانه جدید را تقبل و خانه‌ای برای رضا و خانواده‌اش رهن کردند. اینکه چرا بعد از حدود یک سال با شکایت اهالی محل، مجبور به ترک آن خانه شدند بماند؛ که دردی بزرگ‌تر است!

  رضا با بچه‌های خانه ایرانی لب خط کار می‌کرد با کلی آرزوی جدید و عشق، تا مادرش به طور ناگهانی از دنیا رفت و او دچار شوک و غمی سنگین شد. دو بار دست به خودکشی زد و خانه ایرانی لب خط، رضا را کامل تحت‌نظر مددکار و روانشناس قرار داد و او قول داده بود هر وقت فکر خودکشی به ذهنش خطور کرد با مددکار صحبت کند.

  دوباره رضا شروع کرد به درس‌خواندن و تمرین تئاتر. حتی بازی در چند تئاتر در خانه لب خط و کار کردن تا جایی که خودش دستگاهی بخرد و درآمدی بهتر داشته باشد.

  رضا ازدواج کرد؛ در سن کم و با دختری کم‌سن‌تر و باز بحرانی جدید برای او. عکس‌های رضا در زمین فوتبال و اجرای تئاتر و محل کار، نشان می‌دهد که عشق و امید به آینده در او زنده بود تا...

  البته هنوز مراجع قانونی علت فوت را رسماً اعلام نکرده‌اند.

  به دلایل حفظ حریم خصوصی و اخلاق، حتی رفقای خانه ایرانی لب خط هم نمی‌توانند از مشکلات رضا و پیرامونش حرفی بزنند و باید در این داغ، شریک شد و گریست.

  چقدر در آن سال‌ها تحت فشار بودیم که چرا اینقدر تلخ و غمگین شده برنامه؟! چرا از درد و رنج می‌گویید؟! رفقا می‌دانید چقدر بچه‌هایی شبیه رضا در همین شهر زندگی می‌کنند؟!

  می‌دانید چه تعدادی از این بچه‌ها در طول سال، شبیه رضا به زندگی خود خاتمه می‌دهند و شما حتی خبر هم ندارید؟! همه چیز با پول حل می‌شود؟! روح و روان این بچه‌ها و درمان دردهای آن وظیفه چه کسانی است؟!

  سوال‌های مهمتر این خواهد بود:

  ما مدعیان هر کدام حتی قدمی برداشته‌ایم برای این بچه‌ها؟! سازمان‌ها و نهادهای قانونی مربوط به این حوزه چه کرده‌اند؟! همه ما امثال خانه ایرانی لب خط را که داوطلبانه و رایگان برای این بچه‌ها کار کرده‌اند، چقدر حمایت و همراهی کرده‌ایم‌؟!

  رفقا نکته مهم و عمیق‌تر...
  رضای دوست‌داشتنی همه ما رفت، اما در بازنشر خبر و نظرات دقت کنید چون می‌تواند تاثیر بسیار ترسناکی روی بچه‌هایی شبیه رضا در شهرهای کوچک و بزرگ ما داشته باشد و ساختن الگویی از این کار می‌تواند برای بچه‌های بیقرار و پر از غم و غصه و کمبودهای زیاد، تبدیل به راهکاری جبران‌ناپذیر شود!

  ماه‌عسل و مخاطبین دلسوزش توانستند ۲۵۰هزار بچه یتیم را صاحب حامی کنند که تا امروز ادامه دارد. ۴۲۰۰ زندانی آزاد شدند، در سیل، در زلزله، در کرونا و… کنار مردم بودند.

  توقع ما از یک برنامه تلویزیونی آبادکردن تمام کشور است و حل کردن تمام مشکلات؟! یا طرح موضوع و مسئله؟!

  دوستان و رفقای عزیز و دلسوز!

  برای رضای عزیز، کاری نکردید چون ندیدید، حواستان نبود، کارهای دیگری داشتید، بسم‌الله...

  بچه‌هایی شبیه رضا بسیارند، قدمی بردارید! "

  بیشتر بخوانید:

  منبع مطلب : www.imna.ir

  مدیر محترم سایت www.imna.ir لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  جزییات تکان دهنده از خودکشی کودک کار برنامه ماه عسل +عکس و فیلم

  مرورگر شما از این ویدیو پشتیبانی نمیکنید.

  کودک کار به نام رضا فیوجی که روز گذشته خودکشی کرد، در صحنه تئاتر هم حضور پیدا کرده بود.

  به گزارشاقتصادآنلاین به نقل از رکنا، نام رضا فیوجی، کودک کاری که در برنامه ماه عسل معروف شده بود روز گذشته خودکشی کرد و این حادثه دردناک در فضای مجازی سر و صدای زیادی به پا کرد.

  رضا فیوجی کودک کار ماه عسل

  روایت یکی از همراهان جمعیت امام علی در مورد رضا فیوجی

  دوستانرضا فیوجی در فضای مجازی از او به عنوان فردی که همیشه بالاتر از سنش رفتار می کرد و با استعداد یاد می کنند.

  یکی از همراهان جمعیت امام علی در صفحه شخصی خود در مورد رضا فیوجی نوشت:«خیلی بچه بودیم که قرار بود با هم تئاتر کنیم.اما تمرینات ما به اجرا ختم نشد.بعد از آن چند سال گذشت و دوباره روی صحنه وقتی داشت کنار رفقایش می درخشید او را دیدم.»

  رضا فیوجی کودک کار ماه عسل

  او در ادامه گفت:«از وقتی فهمیدم دیگر رضا نیست چهره اش قاب شد پشت پلک هایش.او روی صحنه بود و لوتی می خندید،دست می گذاشت روی سینه اش و می گفت خیلی چاکریم!صدایش در گوشم می پیچد وقتی با صدای به بلوغ رسیده اش،عرض ادب می کرد.»

  او در مورد بازی رضا روی صحنه تئاتر در ادامه گفت:«با خودم می گفتم که چقدر خوب بازی می کند.چقدر زود بزرگ شد و چقدر زود قد کشید.چقدر زود حتی قبل از اینکه جایزه بهترین بازیگر جشنواره تئاتر را بگیرد ما را ترک کرد!»

  او در آخر گفت:«رضا روح نحیف همان دوران کودکی اش را پنهان کرده بود و برای هیچ کس تعریف نمی کرد که چطور گریه می کند.کاش بیشتر تحمل می کردی رضا.»

  همچنین او در مورد رضا گفته بود:«رضا مثل مرد قرص و محکم بود و با اعتماد به نفسی که داشت می دیدم که او برای زندگی جدید آماده است.»

  رضا فیوجی کودک کار ماه عسل

  رضا فیوجی که بود؟

  رضا فیوجی نام جوان 20 ساله ای بود که از حدود 13 سالگی تحت پوشش جمعیت امام علی بود.او و خنواده اش در محله شوش زندگی می کردند.زمانی که مهمان برنامه ماه عسل شد حدودا 13 ساله بود.در برنامه ماه عسل جمله ای گفت که او را معروف کرد.او که به عنوان کودک کار مهمان برنامه احسان علیخانی شده بود در پاسخ به سوال مجری که گفت چه آرزویی داری گفت:« «من هیچ آرزویی ندارم.چرا؟چون وقت نداشتم به آرزو فکر کنم.چون صبح تا شب سر کار بودم اصلا نتوانستم به آن فکر کنم.دلم می خواست قدرت داشتم به همه کمک کنم.»

  دومین بار بود که کودک کار دست به خودکشی می زد

  روابط عمومی جمعیت امام علی در قسمتی از بیانیه خود در مورد رضا اینطور نوشت:«رضا که ماه آینده بیست ساله می‌شد، به عنوان یک استعداد ناب، در حال درخشیدن در عرصه هنر بود و علاوه بر نویسندگی، در چهار نمایش گروه تئاتر خانه ایرانی لب‌خط ایفای نقش کرده بود. همچنین در زمینه شغلی نیز وضعیت رو به پیشرفتی داشت، به طوری که در همین دی ماه، با پس‌انداز خود و به صورت قسطی، یک دستگاه پرس از صاحب‌کار خود خریده بود تا درآمدش را افزایش دهد.

  در صحبت‌ها و رفتارهای وی در این مدت نیز، هیچ علائم حادی دیده نمی‌شد و از طرف دیگر، پس از دومین اقدامش به خودکشی، با مربی داوطلبی که پدرانه و برادرانه چهار سال کنارش بوده، عهد بسته بود هر زمان حالش نامساعد بود، هر ساعتی از شبانه‌روز، با مربی‌اش تماس بگیرد و صحبت کنند و همواره به این پیمان خود وفادار بود. اما روزی که از دنیا رفت، مربی هیچ پیام یا تماسی از رضا نداشت. ذکر این نکته هم ضروری است که درباره رضا به خاطر سختی‌ها و مشکلاتی که دست به گریبانش بود، اقدامات درمانی و حمایتی لازم هم توسط متخصص صورت می‌گرفت.»

  همچنین افزود:« رضا از بهترین فرزندان جمعیت بود و برای تغییر زندگی خود ایستاد و تلاش کرد و به تدریج به نقطه اتکا و الگویی سالم برای دیگر کودکان و نوجوانان خانه ایرانی تبدیل شد و همین مسئله است که ما را نیز در بُهت فرو برده است. هر چند درباره علت مرگِ رضا ما صاحب‌نظر نیستیم و پزشکی قانونی باید نظر دهد، اما در هر صورت، باید گفت رضا «روزهای خوبی» را پشت سر می‌گذاشت و از آینده خود ناامید نبود. البته این که می‌گوییم «روزهای خوب»، نسبی است... این روزهای خوب رضا، نسبت به روزهای بسیار بسیار بدی است که هر روز بر بی‌شمار کودک و نوجوان محلات حاشیه می‌گذرد.»

  در متنی که روابط عمومی جمعیت امام علی منتشر کرده است،در مورد خدمات این جمعیت صحبت شده است.اگر قرار است وضع امثال رضا با قرار گرفتن در این تشکل ها بهتر که نشده هیچ،بدتر شود و به خودکشی کشیده شود،پس نقش این تشکل ها چیست؟

  در جایی از این متن اشاره شده که جمعیت امام علی تنها تا 18 سالگی مسئول رسیدگی به وضع نوجوانان است.

  انتقاد تند به برنامه ماه عسل و احسان علیخانی

  انتشار خبر خودکشی کودک کار انتقاد تند کاربران فضای مجازی به برنامه ماه عسل و مجری این برنامه را به همراه داشت.اما باید توجه داشت رسالت یک رسانه انعکاس و بازتاب وضعیت افراد ماجراست.پیگیری وضعیت افرادی که موقعیت آنها خبری می شود بر عهده نهادها و افراد نیکوکار است.

  منبع مطلب : www.eghtesadonline.com

  مدیر محترم سایت www.eghtesadonline.com لطفا اعلامیه بالای سایت را مطالعه کنید.

  واکنش احسان علیخانی به خودکشی رضا کودکِ‌کار برنامه ماه عسل + عکس

  جواب کاربران در نظرات پایین سایت

  مهدی : نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  میخواهید جواب یا ادامه مطلب را ببینید ؟
  مهدی 10 ماه قبل
  0

  نمیدونم, کاش دوستان در نظرات جواب رو بفرستن.

  برای ارسال نظر کلیک کنید